• List Gratulacyjny od WFOŚiGW we Wrocławiu

          • Nasza Szkoła otrzymała List Gratulacyjny od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu z okazji otwarcia Ekopracowni “Zielone serce szkoły”. Przypomnijmy, że inwestycja ta sfinansowana została dzięki wsparciu WFOŚiGW oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki wyposażeniu pracowni zrealizujemy projekt “Poznajemy, by chronić”, a w przyszłości - innych zajęć, dzięki którym będziemy rozwijać świadomość ekologiczną wśród naszych uczniów. Otrzymaliśmy też zegar, który stanie się kolejnym elementem wyposażenia pracowni.

            A.Ciba

          • Spotkanie z Górnikiem uczniów klas pierwszych

          • ,,Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku

            Wielu pracuje dzielnych górników.

            Ciężka to praca czarnego człowieka,

            Dzwonią kilofy pot z czoła ścieka.

            Gdy nam słoneczko zagląda do domu,

            Górnik pracuje w kopalni zmęczony.

            Za czarny węgiel i za sól białą

            Chwała górnikom dzielnym wytrwałym.,,

             

            Dzień 4 grudnia to dla górników czas świętowania i zasłużonego uznania. Barbórka, nazywana również Dniem Górnika, to czas, kiedy składa się hołd tym, którzy codziennie zanurzają się w głębinach ziemi, dostarczając nam cenne surowce i energię. To okres świętowania i wdzięczności. Z tej okazji odwiedził uczniów klas pierwszych pan Damian Spigiel - górnik , który pracuje w OGiE i PMG Wierzchowice. Nasz gość przedstawił prezentację na temat górnictwa. Poznaliśmy rodzaje surowców wydobywanych w kopalniach , sposób ich wydobycia. Pan Damian  opowiedział dzieciom  o codziennej pracy górników. Uczniowie dowiedzieli się dużo  o roboczym i galowym stroju górnika , w który ubrany był górnik  Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał słodki poczęstunek ,pamiątkowy długopis , czapkę i kolorowanki . Serdecznie dziękujemy Panu Damianowi i życzymy sukcesów w pracy i życiu osobistym.

            R.M . A.W.  M.T.

          • My się zimy nie boimy...

          • W poniedziałkowe przedpołudnie klasa III b wybrała się na boisko szkolne, aby cieszyć się urokami zimy. Chociaż  mróz szczypał w policzki zabawa była bardzo udana. Dzieci przygotowały odpowiednie stroje i sprzęt do śniegowych uciech. Były śnieżki, zjazdy i śniegowe aniołki. Intensywny ruch na świeżym powietrzu pozwolił zachować zdrowie, a w pamięci pozostały miłe wspomnienia.                                                

            A. Lew

          • Powiatowy konkurs plastyczny ,,Listopadowy pejzaż w deszczu''

          • W powiatowym konkursie plastycznym pt: "Listopadowy pejzaż w deszczu" udział wzięły trzy dziewczynki z grupy Od: Amelka Turkiewicz, Martynka Hliwa i Zosia Kawaliło-Cześniak. Komisja konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienie Amelce Turkiewicz. Gratulacje dla wszystkich trzech dziewczynek, ponieważ w swoje pracę włożyły wiele zaangażowania. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Psarach (gmina Wisznia Mała).

            A.D.

          • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

          • „Za czarny węgiel i za sól białą

            chwała górnikom dzielnym, wytrwałym!”

            W piątek 1 grudnia 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0”a” i 0”c”wzięły udział w spotkaniu z górnikiem, panem Markiem Zakrockim. Nasz gość na co dzień pracuje w OGiE i PMG Wierzchowice. Górnik był ubrany w galowy mundur, a na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił pióropusz z białych piór. Pan Marek opowiedział, jak ciężką i czasami  niebezpieczną pracę wykonują górnicy, jakie surowce wydobywają z ziemi, do czego są nam potrzebne w codziennym życiu. Zaproszony gość miał przygotowaną dla dzieci prezentację multimedialną przedstawiającą wydobycie i zastosowanie ropy i gazu. Pan Marek wspomniał św. Barbarę, która jest patronką górników, a święto górników obchodzimy 4 grudnia. Dzieci otrzymały od p. Górnika papierowe czaka, kolorowanki, drobne upominki w postaci kolorowych breloczków i słodkości.

            Na koniec spotkania dzieci z oddziałów przedszkolnych zrobiły z Górnikiem pamiątkowe zdjęcia i wręczyły zrobioną laurkę. DZIĘKUJEMY

            M.Z.

          • Otwarcie ekopracowni “Zielone serce szkoły”

          • 29 listopada odbyła się uroczystość otwarcia ekopracowni “Zielone serce szkoły”. Nowoczesna pracownia przyrodnicza powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 49 847,97 zł oraz wsparciu Gminy Trzebnica w wysokości ponad 12 tysięcy złotych. Wstęgę przecięli Burmistrz Trzebnicy pan Marek Długozima, dyrektor szkoły pani Aneta Herner, przewodnicząca Rady Rodziców pani Marta Zając-Sobczak, pracownik wydziału Pozyskiwania Funduszy UM pani Anna Żuchowska-Chrzan oraz przedstawicielki społeczności uczniowskiej.

            Następnie goście zapoznali się z możliwościami, które daje nowoczesne wyposażenie pracowni. Przewodniczką była Ania z klasy 7c. Liza z klasy 6c zaprezentowała eksperyment, badający biodegradowalność różnych materiałów. Pani Katarzyna Bochenek z pomocą Sophie z 7c pokazała określanie odczynu różnych substancji. Goście przetestowali lornetki, a dzieci z klasy 3 c pod opieką pani Katarzyny Kalickiej-Świtaj skorzystały z magicznej podłogi interaktywnej w trakcie uczenia się zachowań ekologicznych.

            Na koniec goście otrzymali serduszka - podkładki pod kubki – wydrukowane na jednej z naszych drukarek 3D. Całą uroczystość fotografowała Ania z kl. 7c, odwiedziła nas też Telewizja Wzgórz Trzebnickich.

            To dopiero początek realizacji projektu “Poznajemy, by chronić”. W kolejnych miesiącach wszyscy uczniowie wezmą udział w różnorodnych warsztatach, których celem będzie poznanie naszego otoczenia i podjęcie działań w kierunku poprawy jego stanu.

            Pracownia została wyposażona w nowe meble, rolety okienne, dygestorium laboratoryjne, 5 laptopów uczniowskich, podłogę interaktywną, aparat fotograficzny, 4 lornetki, 2 plansze ścienne, 2 stojaki na plakaty, zestaw doświadczalny “Biodegradacja”, model demonstracyjny “Energia wody – wiatru - słońca”, zewnętrzną stację pogody, 2 zestawy do badania jakości powietrza, zestaw do badania jakości gleby i wody, kamerę leśną, program “Flora ojczysta”.

             

          • #akcjaBohaterON

          • W listopadzie uczniowie klas V- VIII z naszej Szkoły po raz kolejny wzięli  udział w  akcji „BohaterON. Włącz historię!”. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację.

             Zajęcia w poszczególnych klasach przeprowadzone zostały na podstawie scenariuszy i wskazówek przygotowanych przez organizatora. Młodzi ludzie zapoznali się z filmami edukacyjnymi, wysłuchali ciekawych słuchowisk i piosenek poświęconych Powstaniu Warszawskiemu. Ujrzeli historię osób, również swoich rówieśników, którzy nie chcieli zostać bohaterami, ale stanęli wówczas do walki. Narażając swoje zdrowie i życie pokazali swoją miłość do Ojczyzny. Dla nas jest to wspaniały przykład patriotyzmu.

            W dalszym ciągu lekcji, pracując w grupach, uczniowie wykonali plakaty oraz opracowali specjalny numer gazety powstańczej. Dzięki takim akcjom pamięć o wydarzeniach z przeszłości będzie trwała dłużej.

            Justyna Kędziora, Joanna Sobota

          • Zabawa andrzejkowa w zerówkach

          • „W przedszkolu zabawa, andrzejek to czas, niech magia i wróżba królują wśród nas” – pod takim hasłem dzieciom z naszych zerówek upłynął wczorajszy dzień. Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb i świetną okazją do wspólnej zabawy. Chłopcy i dziewczęta próbowali się dowiedzieć czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. Losowali rekwizyty, aby dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywali w przyszłości, ustawiali buciki, odgadywali figury woskowe, losowali kubeczki z symbolami. Wróżby przeplatane były konkursami, tańcami i słodkim poczęstunkiem. Przedszkolaki chętnie brały udział w magicznych rytuałach andrzejkowych i z ciekawością poznawały naszą ludową tradycję.

            AI RM AD

          • II Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny

          • 23 listopada Alicja Janusiewicz z klasy 6 B oraz Stanisław Binek z kl. 7 A, reprezentowali Szkołę Podstawową nr 3 w Trzebnicy, w II Międzypowiatowym  Konkursie Plastycznym „OBRAZY LASU, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Dunkowej. 

            Zadaniem uczestników było wykonanie na miejscu jednej pracy w wybranej przez siebie technice plastycznej, formatu A-3 w przeciągu 2 godzin zegarowych.  Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie materiałów plastycznych. 

            Stanisław Binek zajął 3 miejsce a Alicja Janusiewicz otrzymała wyróżnienie 

            Gratulujemy! 

          • XII Powiatowy Konkurs ,,Ścieżkami życia św. Jadwigi''

          • Dnia 30.XI 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzebnicy odbył się XII Powiatowy Konkurs „ Ścieżkami życia Św. Jadwigi” dla klas IV- VI. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z czterech gmin. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykazać się wiedzą na temat życia i działalności Św. Jadwigi patronki naszego miasta.

            Chociaż zadania nie były łatwe, uczniowie nieźle sobie poradzili. Laureatami naszej szkoły zostali.

            I miejsce Alicja   Janusiewicz ucz. kl. VI B

            I miejsce Wiktoria Łaciak      ucz. kl. VI B

             

            Cieszymy się Waszym sukcesem i gratulujemy.

            s. LW.

             

          • Dzień Misia w I b

          • ,,Proszę Państwa oto miś,

            Miś jest bardzo grzeczny dziś,

            Chętnie Państwu łapę poda,

            Nie chce podać?-a to szkoda!,,

             

            Klasa 1 b z okazji ,,Dnia Misia,, chętnie bawiła się przyniesionymi z domu pluszowymi misiami. Każda maskotka to wesołe imię i ciekawa historyjka z nią związana.Dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych pluszakach.

            Podczas zajęć zrobiliśmy też kolorowe miśki z gąbek kuchennych i gumek.Zapraszamy do zabawy.

            R.Makles

          • Otrzęsiny klas czwartych

          • We wtorek 28 listopada uczniowie klasy 8B przygotowali otrzęsiny dla zgromadzonych i lekko przerażonych uczniów klas czwartych.

            Otrzęsiny to dawny średniowieczny zwyczaj, który polegał na poddawaniu różnym żartobliwym próbom każdego, kto wstępował na uniwersytet. Jeśli kandydat zwycięsko je przebył, zaliczano go w poczet studentów i nazywano żakiem.

            Takie otrzęsiny przygotowaliśmy uczniom klas czwartych,  aby przyjąć ich w poczet uczniów starszych naszej szacownej szkoły. Kandydaci na żaków byli poddawani różnym próbom, przygotowali wierszyki o swojej klasie, pięknie się przebrali i doskonale się bawili w różnych konkurencjach. Na koniec szacowne jury stwierdziło, że wszystkich czwartaków przyjmujemy w poczet uczniów zwanych starszakami. Gratulujemy!

            E.P. z uczniami klasy 8 B

          • „Wróćmy do życzliwości”

          • Nawiązując do Dnia Życzliwości, dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „b” oraz 0 „c” wspólnie kolorowały plakat, który otrzymały od artysty – Pana Andrzeja Tylkowskiego. Serdecznie za niego dziękujemy! Warto wspomnieć, iż Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, które obchodziło Dzień Życzliwości, a wesołe i kolorowe grafiki Pana Tylkowskiego są znakiem rozpoznawczym tego święta. W tym roku ten wyjątkowy dzień świętowano pod hasłem: „Wróćmy do życzliwości”. Podczas kolorowania rozmawialiśmy wspólnie o tym, że każdego dnia należy być życzliwym wobec innych- tzn. uśmiechać się do ludzi, być uprzejmym i dobrym dla napotkanych na ulicy czy w pracy osób, robić coś miłego. Warto dodać , iż przedszkolaki chętnie wzięły udział w kolorowaniu. Dzięki ich pracy powstał piękny, kolorowy plakat, który został powieszony na 1 piętrze w naszej szkoleJ

            Dziel się swoją pozytywną energią i pokazuj, że życzliwość rzeczywiście ma moc! Bądźmy przyjaźni, pomagajmy sobie, bądźmy wrażliwi na potrzeby innych i uprzejmi.

            Agata Wojczuk

          • Tymczasem na biologii...

          • Przewód pokarmowy składa się z wielu powiązanych ze sobą odcinków. Każdy z nich spełnia określoną funkcję, bez której nie jest możliwe utrzymanie organizmu człowieka w pełnym zdrowiu. Narządy wchodzące w skład przewodu pokarmowego to: jama ustna, gardło, przełyk, żołądek, jelito cienkie oraz jelito grube.

            Klasy 4 dzielnie pracowały na lekcji wykonując prace przedstawiające ten układ. Przyznajcie, że pięknie wyszły

            A. Olszewska

          • Jeszcze raz Dzień Misia ;)

          • "Pokochaj pluszowego misia

            On przyjacielem dzieci jest
            Dorotka , Adaś i Justysia
            Wesoło wszyscy bawmy się..."

            25 listopada obchodzimy bardzo sympatyczne i coraz popularniejsze na całym świecie święto- Dzień Pluszowego Misia.  Data nie jest przypadkowa,  bo właśnie tego dnia powstały pierwsze takie maskotki. Samo święto obchodzimy jednak dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

            Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych  0 „a”  oraz 0 „d” podczas południowych zajęć  również obchodziły to wyjątkowe święto. Przedszkolaki śpiewały   piosenki m.in. „Jadą, jadą misie…” oraz naśladowały niedźwiadki podczas zabawy muzyczno- ruchowej. Każdy miał okazję opowiedzieć o swojej ulubionej maskotce. Ponadto dzieci dobrane w pary układały puzzle, które po ułożeniu tworzyły piękne obrazki ze znanych bajek o misiach. Nie zabrakło również „misiowych” kolorowanek. Przedszkolaki wykonywały misie według własnego uznania używając różnorodnych materiałów plastycznych. Były to m.in. kredki, farby, plastelina, bibuła itp. W tym dniu  nie zabrakło uśmiechu i dobrego nastroju.

            Agata Wojczuk

          • Serce na biologii

          • Budowa serca, wcale nie jest taka łatwa ale my się nie poddajemy! Klasa 7 w grupach wykonywała rysunki serc, a następnie podpisywała poszczególne elementy.
            
            A. Olszewska 
            

          • Dzień Pluszowego Misia w II a

          •  25 listopada obchodzimy święto Pluszowego Misia. Ta data nie jest przypadkowa , ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Dzień Misia w klasie 2a rozpoczął się od wysłuchania opowiadania o niedźwiedziu Wojtku, które przeczytała pani

            Ewelina Rutkowska. Następnie dzieci zaprezentowały swoje pluszaki przyniesione w tym dniu do szkoły. Największego misia przyniosła Jagoda. Każdy uczeń wykonał portret swojego ulubieńca.

                                                                                                                            B.J.

                                                                                                  

          • Dzień Pluszowego Misia w IIIc

          • Dzień Pluszowego Misia to najsympatyczniejszy dzień w roku 😍🐻

            Uczniowie klasy III c tego dnia przynieśli do szkoły swoich ulubionych misiowych przyjaciół, poznali historię powstania pluszowego misia oraz rozmawiali o znanych misiach z bajek. Nie zabrakło również misiowych kart pracy oraz kreatywnych prac plastycznych, które przedstawiały piękne misiowe postaci 😊🐻😍❤️KKŚ

          • PODZIĘKOWANIE

          • W imieniu społeczności szkolnej dziękujemy serdecznie jednemu z rodziców za hojny prezent przekazany na rzecz szkoły w postaci akcesoriów do naszej pracowni komputerowej. Ta bezinteresowna darowizna z całą pewnością przyczyni się do rozwijania umiejętności i poszerzania wiedzy informatycznej naszych uczniów.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych