• Laboratoria Przyszłości

• W związku z przystąpieniem Gminy Trzebnica do Programu pn. ,,Laboratoria przyszłości'' pragniemy poinformować iż, Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy w ramach Programu wybrała narzędzia, które umożliwiają zbudowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dany sprzęt zostanie użytkowany podczas zajęć takich jak chemia, fizyka, biologia/przyroda, geografia, informatyka, technika, matematyka.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

• W drugim etapie programu zostało zakupione:

- Wirtualne laboratorium przedmiotowe ClassVR wraz z kontrolerami ręcznymi, kostkami rzeczywistość mieszana i rocznym dostępem.

• Laboratoria Przyszłości

• W pierwszym etapie programu zostały zakupione:

- 2x Drukarka 3D wraz z pakietem dydaktycznym, filamentami oraz pakietem Sygnis  Edu Lab 3D-pakiet podstawowy,

- 2x Szafka Grande na ksero/drukarkę,

- 2x Laptop Acer,

- Wizualizer Epson,

- Laminator na zimno,

- Tablica suchościeralna magnetyczna,

- Aparat fotograficzny wraz ze statywem, gimbal oraz zestaw oświetleniowy,

- Mikrofon kierunkowy oraz mikroport,

- Apteczka wraz z Instrukcją BHP-w szkole i paza nią oraz zestaw BHP,

- Labolatorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne,

- 2x Duże krosno oraz kreatywyny zestaw,

- Bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco,

- Maszyna do szycia oraz zestaw igieł i nici,

- Lego Education Motion Essential, Motion Prime, Spike Prime,

- Klocki Magformers ora duży zestaw kolcków konstrukcyjnych,

- 2x Stół warsztatowy ucznia,

- Stół warsztatowy nauczyciela,

- Suwmiarka, Imadło ślusarskie, stacja lutownicza,wypalarka, lutownica i wyrzynarka do drewna,

- Szafa metalowa z narzędziami dla ucznia plus zestaw narzędzi ucznia,

- Zestaw elektroniczny oraz zestaw podstawowych obwodów elektrycznych,

- Zestaw edukacyjny Arduino,

- Modułowe pracownie przyrodnicze- pakiet Energia, pakiet Woda oraz pakiet Jakość powietrza.