• Wycieczka do Złotego Stoku

          • W poniedziałek 30 maja uczniowie klas 6b, 6c i pięcioro uczniów z klasy 7d, wraz z opiekunami, udali się na wycieczkę do Złotego Stoku. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie średniowiecznej Osady Górniczej, dzięki czemu uczniowie mogli przenieść się do tamtej epoki i zobaczyć jak wyglądała praca w tym okresie oraz jak działały maszyny takie jak dźwig ręczny czy koło deptakowe. Kolejnym punktem wycieczki była ,,Sztolnia Ochrowa", po której uczniowie poruszali się 130 metrowym, krętym, wąskim tunelem. W towarzystwie przewodnika pokonali również 500 metrowy odcinek Sztolni Gertruda, w której zobaczyli bogatą ekspozycje map i planów kopalni z okresu od XVIII do XX wieku, gabloty z dawnymi narzędziami górniczymi i hutniczymi, minerały, wystawę lamp górniczych,piec muflowy, laboratoryjny piec, w którym wytapiano złoto i osiemnastowieczny wózek do transportu rudy.                                                                                                          Uczestnicy wycieczki przeszli również ,,Chodnikiem Śmierci" a także mieli okazję zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad w Sztolni Czarnej.                                                                                                  Największą atrakcją okazał się 300- metrowy przejazd kolejką podziemną. 

             

             

          • Lekcja historii w Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau

          •  

            “To się stało, a więc może znów się zdarzyć... może się zdarzyć wszędzie ” 

            Primo Levi 

            W piątek 27 maja uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami wzięli udział w niezwykłej lekcji historii w Muzeum Pamięci Auschwitz- Birkenau. Zetknięcie się z jednej strony z ogromnym ludzkim cierpieniem a z drugiej z wielkim okrucieństwem oprawców – wywołało silne emocje wśród uczniów. Osobiste rzeczy więźniów, ubrania, obuwie, fotografie cierpiących z głodu dzieci, warunki obozowe, doświadczenia medyczne, miejsca kaźni wstrząsnęły najbardziej. Opowieści przewodników Muzeum, m.in.: o bezwzględnym traktowaniu więźniów, selekcjach dopełniły obrazu okrucieństwa.  Nasi uczniowie z bliska zobaczyli jakie konsekwencje niesie ze sobą nienawiść, nacjonalizm i antysemityzm. Mogli zobaczyć, czym jest wojna i jaką cenę płacą za nią narody. Auschwitz-Birkenau to jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie, przepełnione ludzką tragedią, cierpieniem, barbarzyństwem i upadkiem człowieczeństwa. Szczególnie dziś powinniśmy pamiętać i mieć je jako przestrogę, aby historia nigdy się nie powtórzyła.  

            Justyna Kędziora 

          • Dzień Matki

          • Dzień Matki to dla przedszkolaków jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać, jak bardzo kochają swoje mamy. Chcąc sprawić radość Mamusiom, grupy przedszkolne 0a,0b i 0c ze swoimi wychowawczyniami przygotowały występ, podczas którego dzieci złożyły Mamom życzenia, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Włożyły w to dużo serca i miłości. Cały występ został nagrany, aby Mamy mogły zobaczyć i usłyszeć, jak ich pociechy je kochają. Po powrocie do domu dzieci obdarowały swoje Mamusie laurką i kwiatkami.

            B.J, M.Z, V.R

          • III a i III b w Świdnicy

          • W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę, 24 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Świdnicy . Zwiedziliśmy Muzeum Dawnego Kupiectwa – wspaniałe miejsce, które za swoimi murami gromadzi całą historię miasta . Z tarasu wieży ratuszowej podziwialiśmy  przepiękną Starówkę. Stare Miasto podziwialiśmy również podczas spaceru po Rynku i okolicznych uliczkach.Jest to bardzo urokliwe miejsce. Odremontowane, kolorowe kamienice z gotyckimi reliktami i piękne fontanny robią duże wrażenie.  Stare Miasto Świdnicy przez specjalistów uznawane jest za najcenniejszy zespół urbanistyczny na Dolnym Śląsku, porównywalny ze  Starym Miastem Krakowa czy Torunia. Po południu udaliśmy się do Kościoła Pokoju im. Trójcy Świętej- największej drewnianej barokowej świątyni w Europie . Obiekt ten od 2001 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO .Tutaj poznaliśmy historię  kościoła i zachwycaliśmy się przepięknymi zdobieniami wewnętrznymi. Wróciliśmy do Trzebnicy zadowoleni i pełni niesamowitych wrażeń .

            R. Marczak, R. Makles

          • HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

          •  

            UCZEŃ W DNIU EGZAMINÓW DO SZKOŁY PRZYCHODZI NA GODZ. 8.00

             

            Termin główny:

            • Język polski – 24 maja 2022r. (wtorek) – godz. 9:00- czas trwania 120 minut- wydłużenie do 180 minut
            • Matematyka – 25 maja 2022 r. (środa) – godz. 9:00 – czas trwania 100 minut  - wydłużenie do 150 minut
            • Język obcy nowożytny – 26 maja 2022r. (czwartek) – godz. 9:00 – czas trwania 90 minut –wydłużenie do 135 minut

             

            Termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty - 1 lipca 2022 r.

             

            Termin przekazania wyników , zaświadczeń i informacji - do 7  lipca 2022 r.

             

            Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym - 8 lipca  2022 r.

             

             

            1. Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę oraz wodę.
            2. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
            3. Uczeń samodzielnie  rozwiązuje zadania egzaminacyjne.
            4. Uczniowie zaznaczają odpowiedzi na karcie odpowiedzi  - do zadań zamkniętych. Po upłynięciu czasu przeznaczonego na pisanie egzaminu, uczniowie maja wyznaczone dodatkowe 5 minut przeznaczone na sprawdzenie  poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi. Uczniom którym przyznano dostosowanie nieprzenoszenia odpowiedzi na kartę odpowiedzi – nie wykonują tej czynności.

             

          • Opłata za obiady 05/22

          • Opłata za maj 170 zł (17 dni obiadowych x 10 zł) 

            Rodzina z kartą 3 +  153 zł(17 dni obiadowych x 9 zł)Nie uwzględniamy dni 24,25,26 maja. Jeśli chcą Państwo w tym dniu aby dziecko korzystało z obiadu w tym dniu, prosimy o informację SMS. 

            Opłata za czerwiec 150 zł (15 dni obiadowych x 10 zł) 

            Rodzina z kartą 3 +  135 zł(15 dni obiadowych x 9 zł)

            Opłaty za obiady należy uiszczać w terminie do 10. dnia każdego miesiąca na wskazany nr konta:  62 1090 2457 0000 0001 4320 5414 (Santander o /Trzebnica)

            Odbiorca: P.U. Kozłowski Kamil Kozłowski, Księginice, ul. Trzebnicka 72, 55-100 TrzebnicaTytułem: SP1/SP3, imię i nazwisko ucznia, opłata za obiady, za miesiąc /rok. 

            Każdą nieobecność zgłoszoną do godziny 7:30 należy odliczyć od kwoty danego miesiąca.

            np. 1 nieobecność 170 - 10 = 160 zł

            2 nieobecności 170 - 20 = 150 zł itd.

          • Wizyta w Wiosce Indiańskiej

          • 20 maja- w  piątkowy, słoneczny dzień klasy I b i II a ze Szkoły Podstawowej nr 3 udały się na wycieczkę do  Wioski Indiańskiej Pocahontas we Wrocławiu. Tuż po przyjeździe przywitali nas Indianie. Każda z klas ruszyła w ślad za swoim indiańskim opiekunem. Uczniowie przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi Indianie. Po złożeniu przyrzeczenia i nadaniu nazwy swojemu szczepowi zdobywali różne sprawności. Mieli okazję zagrać na prawdziwych bębnach, przejść gołymi stopami po ścieżce sensorycznej oraz skradać się naśladując tropienie bizonów. Nie lada wyzwaniem okazało się chowanie i tropienie flag w labiryncie. Uczniowie strzelali z łuku i wspinali się na górki. Wszyscy przyjęli barwy indiańskie i pamiątkowe tatuaże. Dopełnieniem zabawy było zakupienie w sklepiku indiańskich pamiątek. Po zakończonej zabawie dzieci otrzymały dyplomy upamiętniające pobyt w Wiosce Indiańskiej.

             

            A. Lew, B. Wojda

          • Gala Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązak

          • 17 maja w Auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się Gala Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązak. Naszą Szkołę reprezentował Kryspin Falfura z 8b, laureat Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego.

          • Wycieczka do Afrykarium

          • 19 maja uczniowie  klasy 2b i 2c wybrali się na wycieczkę do  Afrykarium oraz Ogrodu Japońskiego. Wycieczkę rozpoczęliśmy od ZOO. Wrocławskie Afrykarium to szczególne miejsce, które zabrało nas w podróż przez siedem regionów Afryki – Morze Czerwone, plażę nad Morzem Czerwonym, Wielkie Jeziora Afrykańskie, Kanał Mozambicki, Wschodnią Afrykę, Wybrzeże Namibii i dżunglę położoną nad rzeką Kongo. Spotkaliśmy tam m.in lądowe żółwie pustynne, hipopotamy nilowe, krokodyle, kotiki afrykańskie. Podziwialiśmy ryby i rośliny z mórz i oceanów. Wywarły one na nas ogromne wrażenie. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Ogród Japoński.  Z przyjemnością podziwialiśmy żywe kolory kwitnących w ogrodzie azalii i różaneczników, zieleń krzewów i drzew oraz cicho przemieszczającą się swoimi strumieniami wodę. Zachwyciły nas ryby, które tam zobaczyliśmy. Po wycieczce  jesteśmy pewni, że warto pojechać w te miejsca jeszcze raz.

            A.Woźna M. Zaleska

          • Wyprawa edukacyjna do Warszawy

          • W marcu 2022 r. odbył się we Wrocławiu Finał V Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej "Wiersze ojców naszych". Jego laureatkami zostały dwie uczennice naszej szkoły: Alicja Janusiewicz (II miejsce) i Lena Cichy (III miejsce). Piękną nagrodą dla dziewczynek był wyjazd na dwudniową wycieczkę edukacyjną do stolicy ufundowaną przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Ideą projektu było poznanie Warszawy poprzez historyczne wydarzenia i jej bohaterów. Uczestnicy zadania to 40 osobowa grupa złożona z uczniów i pedagogów Dolnego Śląska.

            W czasie wycieczki uczennice naszej szkoły, pod opieką pani Małgorzaty Gadawskiej ,odwiedziły podwarszawską Choszczówkę, następnie udały się do Warszawy gdzie zwiedziły Plac Zamkowy i Stare Miasto a także miejsca upamiętniające tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. Wielkie wzruszenie przyniosło spotkanie z powstańcami warszawskimi . Uczestnicy mieli również okazję spotkać się z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem (wiceszefem IPN-u) na słynnej „Łączce . Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, gdzie miłą niespodzianką było spotkanie z Panią Prezydentową Agatą Dudą, która z ciekawością posłuchała o konkursach i projektach, w których dzieci brały udział, a następnie zaprosiła ich na słodki poczęstunek i obdarowała pięknymi pamiątkami. 

          • Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,Biedronka''- przegląd laureatów

          • 18 maja 2022r. odbył się w TCKiS przegląd laureatów piosenki dziecięcej z naszej szkoły. Na scenie kolejno wystąpiły Jagoda Szyjka, Dominika Budzyń i Hania Kozik z oddziału przedszkolnego , Zuzia Barchan i Iga Kozłowska z kl. I a, Hania Fedorowicz z kl.ll a , Tosia Górnicz i Natalka Szalińska z kl.llla.  Na Galę Finałową, która odbędzie się 29 mają, zaproszenie otrzymały Zuzia Barchan i Iga Kozłowska oraz Hania Fedorowicz. Gratulacje.

            R Makles

          • Szkolny Konkurs na makietę krajobrazu świata

          • W drugim półroczu odbył się Szkolny Konkurs na makietę wybranego krajobrazu świata. W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów i uczennic z klasy 5a i 5b. Prace zostały ocenione przez jury w składzie: p. Joanna Sobota, p. Aleksandra Bona-Waniek. Wzięto pod uwagę poprawność merytoryczną, pomysłowość oraz staranność wykonania. Uczniowie wykazali się zdolnościami plastycznymi i kreatywnością, wykonując modele poznawanych na lekcjach geografii krajobrazów.

            Wyniki Konkursu:

            1. miejsce: krajobraz wysokogórski Himalajów - Ksawery Turowski 5a

            2. miejsce: krajobraz pustyni lodowej – Gaja Dziadosz 5a

            3. miejsce: krajobraz sawanny – Alicja Walasek 5a oraz krajobraz tajgi – Michał Wypchlak 5b

            4. miejsce: krajobraz pustyni gorącej - Zuzanna Szczepaniak 5b

            Gratulacje dla wszystkich uczestników.


             

          • Lekcja geografii w Gminnym Punkcie Informacji Turystycznej

          • Uczniowie wszystkich klas siódmych wzięli udział w lekcji geografii w Gminnym Punkcie Informacji Turystycznej. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są zadania Punktu Informacji Turystycznej i jaką pomoc mogą tu uzyskać turyści. Zapoznali się z bazą noclegową i gastronomiczną oraz walorami przyrodniczymi i kulturowymi naszego miasta i gminy. Zdobyta wiedza posłuży uczniom jako baza do dalszego poznawania turystycznego potencjału Trzebnicy, związanego z ich zainteresowaniami i upodobaniami.

          • XXI Powiatowe Dyktando ,,O Złotą Skuwkę''

          • 13.05.2022r. dwoje uczniów naszej szkoły – Marlena Młyńska z kl. 6b i Jan Biesiadecki z kl. 4c wzięło udział w XXI Powiatowym Dyktandzie o „Złotą skuwkę”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie. W kategorii klas szóstych Marlena zajęła II miejsce, natomiast Jan w kategorii klas czwartych był III. Gratulujemy i pękamy z dumy!

          • Wycieczka do Jaskini Niedźwiedziej

          • W dniu 12 maja klasy 7c i 7d wybrały się na wycieczkę do Jaskini Niedźwiedziej. Jest to najdłuższa jaskinia całych Sudetów, położona w Masywie Śnieżnika, w dolinie Kleśnicy, w pobliżu wsi Kletno. Odkryta podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru w 1966 roku, w obrębie wzniesienia Stroma (1166 m n.p.m.)Następnym punktem programu było zwiedzanie urokliwego miasta Kłodzko, znajdziecie się ono w północno-wschodniej części Kotliny Kłodzkiej, w województwie dolnośląskim, u podnóża Gór Bardzkich. Mieliśmy okazję spacerować przepięknym Mostem Gotyckim potocznie zwanym „mostem Wita Stwosza” (od nazwy ulicy powyżej) lub „mostem św. Jana".Zwiedziliśmy także Stare Miasto, jest to najstarsza część Kłodzka. Dominuje tutaj neorenesansowy, zabytkowy ratusz, położony w centralnej części placu Bolesława Chrobrego oraz kłodzki rynek który powstał między 1253 a 1274 rokiem.Spacer zakończyliśmy przy przepięknej Twierdzy Kłodzko.Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie.

            Anna Just, Ewelina Fąfara

          • Koncert w Szkole Muzycznej

          • 16 maja 2022r. uczniowie klas: IIIa i IIIb odwiedzili Gminną Szkołę Muzyczną w Trzebnicy i wysłuchali koncertu przygotowanego przez młodych wychowanków tej szkoły. Uczniowie nasi mieli możliwość wysłuchania wielu pięknych utworów granych  na różnych  instrumentach, m.in. na fortepianie, skrzypcach, puzonie, saksofonie, akordeonie, klarnecie, waltorni. Dzieci ze Szkoły Muzycznej świetnie zaprezentowały swoje umiejętności, za co oklaskiwane były gromkimi brawami . Koncert wszystkim się bardzo podobał.

            R.M. , R. M.

          • Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Biedronka''

          • Jak co roku w maju uczniowie klas młodszych przygotowują piosenki z repertuaru dziecięcego by wziąć udział w Trzebnickim Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka , którego organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Sztuki . Pierwszy etap - to eliminacje szkolne , następny - przegląd w GCKiS , ostatni - to Gala Laureatów. W tym roku zwyciężyły i tym samym  będą reprezentować naszą szkołę  następujące uczennice : Jagoda Szyjka - o. przedszkolny 0a, Dominika Budzyń i Hania Kozik - 0c ,Iga Kozłowska i Zuzia Barchan -kl.1a , Hania Fedorowicz - kl.2a, Tosia Górnicz i Natalka Szalińska - kl.3a. Gratulujemy sukcesu i życzymy udanego występu w TCKiS - 18 .05.2022r.

            R.Makles

          • Zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym

          • Uczniów, którzy lubią fotografować przyrodę, zachęcam do udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym pt. “Skarby Przyrody Dolnego Śląska”. Zdjęcia muszą przedstawiać konkretne gatunki wybranych ciekawych roślin, zwierząt lub grzybów oraz być wykonane na terenie województwa dolnośląskiego. Zainteresowanych proszę o pilny kontakt – termin wysyłania prac to 30 maja.

            A.Ciba

             

          • Posprzątaliśmy Las Bukowy

          • Wiele działań Zielonego Patrolu ma swój początek w inicjatywie uczennic i uczniów. Dwa tygodnie temu Gabrysia z 5c wybrała się na spacer do Lasu Bukowego i wróciła przerażona ilością śmieci, które tam widziała. Pani Paulina Kolińska skontaktowała się z lokalną grupą Odpad-Wypad... i 14 maja odbyło się sprzątanie. W ciągu 1,5 godziny kilkanaście osób (w tym - dwanaście uczennic naszej szkoły) “przeczesało” spory obszar Lasu i zebrało 19 worków odpadów. Dominowały plastikowe i szklane butelki, sporo było też puszek po napojach. Wygląda na to, że do Lasu Bukowego przychodzi wielu spragnionych turystów... Wszyscy sprzątający apelują, by przyniesione śmieci zabrać ze sobą i wyrzucić do pojemników na śmieci, których w okolicach stawów trzebnickich nie brakuje.

            Dziękuję grupie Odpad-Wypad za owocną współpracę, a mamie Gabrysi i mamie Ady za opiekę nad naszymi uczennicami. Gabrysia, Zuzia, Ania, Sophie, Ania, Ala, Asia, Marcelina, Ada, Kaja, Zuzia, Nel - świat jest lepszy dzięki Wam!

            A.Ciba

          • Powiatowy Konkurs ,,English is Fun''

          • 12.05.2022 odbył się w Obornikach Śląskich powiatowy etap konkursu dla klas 2-3 English is Fun. Szkołę Podstawową nr 3 w Trzebnicy reprezentowały dwie laureatki etapu szkolnego z klasy 3a Julia Dominiak i Zuzanna Janik. Julia zdystansowała przeciwników i wygrała znaczną przewagą punktów (51na 53 możliwe do zdobycia), Zuzia zajęła piąte, punktowane miejsce. Obu uczestniczkom serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych