• Ferie z Odyseją Umysłu😀

• Tradycyjnie w czasie ferii zimowych członkowie obu drużyn Odysei Umysłu spotykali się w szkole, by przygotować się do Finału Ogólnopolskiego konkursu. Maszyny do szycia, wyrzynarka, wiertarki, pistolety do kleju, pędzle, nożyczki i nożyki - to najpopularniejsze narzędzia w te trzy dni. Na szczęście, dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, mamy ich pod dostatkiem.

@LaboratoriaPrzyszlosci

• Podsumowanie projektu "Czy wiesz czym oddychasz?"

• Uczniowie klasy 3 a i 3 b, jeszcze w grudniu, brali udział w warsztatach edukacyjno- informatycznych na rzecz czystego powietrza. Podczas zajęć wykonali prace plastyczne na temat "Jak się chronić przed smogiem?". Prace zostały ocenione przez przedstawicieli Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, broszurki informacyjne oraz kredę do pisania. Osoby, które zajęły I, II, III miejsce i otrzymały wyróżnienia zostały nagrodzone grami planszowymi i innymi cennymi nagrodami: Arina Berezhna I m., Maria Marciniec II m., Krzysztof Kozik, Anna Rubaszewska, Makar Tyschenko, Teodor Ciba, Szymon Szczepaniak, Noemi Przybylska- III m. oraz wyróżnienia- Barbara Gołek i Michalina Pawliszak. Już niebawem będziemy mogli podziwiać prace konkursowe podczas zwiedzania wystawy zorganizowanej w szkole. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy! A. Lew,L.Danilewicz

• Warsztaty z projektowania i druku 3D

• W czasie ferii odbyły się w naszej szkole trzydniowe warsztaty projektowania i druku 3D. Pierwszego dnia pięcioro uczniów z szóstych i siódmych klas zapoznało się z podstawami budowy i obsługi drukarek 3D, a następnie - z pomocą programu Tinkercad - zaprojektowało swoje pierwsze prace – breloczki. Drugiego dnia uczestnicy nauczyli się projektować pojemniki oraz tworzyć przestrzenie trójwymiarowe. Ostatni dzień poświęcony był budowaniu i animowaniu torów przeszkód. Na zakończenie uczniowie odwiedzili parki narodowe świata, korzystając z okularów virtual reality. Warsztaty były możliwe dzięki sprzętowi, pozyskanemu przez szkołę w programie Laboratoria Przyszłości.

• W świecie dubbingu

• W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klas młodszych oraz oddziałów przedszkolnych udali się do Gminnego Centrum Kultury i Sportu  w Trzebnicy na Lekcję w Kinie. Przed projekcją filmu  brali udział w warsztatach "Podróż po świecie dubbingu". Prowadzący zapoznał dzieci z tajnikami pracy aktora dubbingowego. Uczestnicy spotkania, na podstawie materiału filmowego, wykonywali ćwiczenia  oddechowe, dykcyjne i emisyjne głosu. Na zakończenie obejrzeli film pt.: "Po prostu super", który dostarczył im niezapomnianych wrażeń i stał się okazją do przemyśleń na temat postępowania młodych bohaterów.

A. Lew.

• „Spotkanie Jasełkowe”

• Dnia 5 stycznia gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola Językowego „Leśne Skrzaty” oraz z Przedszkola Niepublicznego „Koniczynka”. Przedszkolaki zostały zaproszone przez Panią Dyrektor na przedstawienie jasełkowe, które przygotowała klasa 3a wraz z wychowawcą- p. Lidią Danilewicz. Dzieci miały okazję obejrzeć i wysłuchać Jasełek w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek. Ponadto przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z dziećmi z oddziałów przedszkolnych naszej placówki. W ramach integracji zorganizowano wiele zabaw. Były to m.in. zabawy muzyczno- ruchowe, eksperymentalne oraz zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Nasi mali goście doskonale się bawili ze starszymi kolegami i koleżankami. Nie zabrakło uśmiechu i dobrego nastroju.

Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej szkoły. Było nam bardzo miło gościć przedszkolaków

M.Z, A.W, A.I.

• BohaterON w naszej szkole!

• W listopadzie uczniowie klas V- VIII z naszej Szkoły wzięli  udział w  akcji „BohaterON. Włącz historię!”. Właśnie otrzymaliśmy dyplom za uczestnictwo.

--Joanna Sobota