• Doświadczenia na lekcji przyrody

          • W środę klasa 4a i 4c przeprowadzały doświadczenia z chmurką z pianki i barwnikami. Dzieci były zachwycona zajęciami, do pomocy w obu klasach zgłosił się "las" rąk.  Zobaczcie jakie cudowne efekty udało się wyczarować dzieciakom na lekcji przyrody.

             

            A.Olszewska

          • „Światowy Dzień Jabłka” w oddziałach przedszkolnych

          • ,,Zielone, czerwone, okrągłe, pachnącea jako przekąska niezwykle sycące…Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.Wszyscy jabłka chętnie jemyi DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!”

            28 września dzieci z oddziałów przedszkolnych podczas południowych zajęć obchodziły „Światowy Dzień Jabłka”. Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany, polski owoc. Zajęcia rozpoczęły się od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść. Dzieci obejrzały krótki film edukacyjny pt.” Dlaczego warto jeść jabłka?”. Po krótkiej pogadance dzieci wykonały „jabłuszkowe” zadania matematyczne. W ramach zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały wydzierankę „Kolorowe jabłka”. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze

            Warto również wspomnieć, iż przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskim projekcie pt. „Kreatywne dni nietypowe”. Udział w projekcie to innowacyjne podejście do przygotowania formy zajęć, uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, zaangażowanie przedszkolaków do wspólnego przygotowania ciekawych oraz nietypowych zajęć. Obchodząc różne nietypowe święta rozwijamy u dzieci kreatywność, empatię, uwrażliwiamy dzieci na różne potrzeby. Kalendarz świąt nietypowych stwarza okazję do świętowania wielu wyjątkowych uroczystości, dni specjalnych. Warto je świętować, ponieważ każde z nich niesie wartość edukacyjną, wspierają rozwój społeczno- emocjonalny, a także sprzyjają dobrej zabawie.

            Agata Wojczuk

             

          • Poznajemy historię swojej rodziny

          • We wtorek, na lekcję historii uczniowie klasy 4b przynieśli różne przedmioty, które od długiego czasu znajdują się w ich domach i mają wielką wartość, ponieważ są to pamiątki rodzinne. Przekazywane z pokolenia na pokolenie, zazwyczaj „opatrzone” opowieściami, pomagają zachowywać dziedzictwo dla przyszłych członków rodziny. Ola, Marcelina, Hania, Tymon i Alex opowiedzieli swoim kolegom o tym do kogo należały przyniesione przedmioty, dlaczego są dumni ze swoich krewnych. Pamiątki rodzinne są cenne dla rodziny, ale również dla innych osób, którym przybliżają wiedzę o tym jak dawniej żyli ludzie, co jedli, jak się ubierali, jakie zawody wykonywali itp.

            J.Sobota

          • Bajka

          • Gracjan,nasz nowy uczeń, przygotował dla swojej klasy niespodziankę - piękną bajkę pt.,,Magiczny rubin'', którą sam zilustrował i opowiedział. Taki prezent bardzo nam się wszystkim podobał.

            Dziękujemy.

             

            R.Makles

          • Uwaga!!!

          • UWAGA!!!

            W naszej Szkole (parter, I piętro, II piętro) pojawiły się plakaty z nazwiskami chłopców, którzy  marzą  o zdobyciu tytułu  MISTERA SZKOŁY. Samorząd bardzo  prosi wszystkie Dziewczęta  o zapoznanie się z tym wykazem. Przeczytajcie i wybierzcie swojego faworyta. Wybory ogólnoszkolne już wkrótce...

            Agnieszka  Drohomirecka 

          • „Innowacyjna historia – nowe technologie w służbie edukacji”.

          • W piątek 22 września uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w pokazach dwóch filmów „Kartka z Powstania” oraz „Wiktoria 1920”. Oba seanse zostały zrealizowane z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości VR. W szkolnej sali sportowej Zespołu Szkół w Żmigrodzie, została zbudowana specjalna scenografia.

            Organizatorzy wprowadzili młodzież w tematykę związaną z filmami i rozdali uczniom gogle VR wraz z instrukcją ich użytkowania. Młodzi ludzie zobaczyli dwa wyjątkowe filmy historyczne, dzięki którym w angażujący sposób poznali dzieje Powstania Warszawskiego i Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Podczas prezentacji użytkownicy gogli przenieśli się w sam środek akcji, stając się jednym z bohaterów wydarzeń.

            Pokazy zostały zorganizowane w ramach przedsięwzięcia „Innowacyjna historia – nowe technologie w służbie edukacji”. Przekazywana w taki sposób wiedza przyswajana jest w nowoczesny, efektywny sposób.

            J. Sobota

             

          • Jak odkodować zaszyfrowane wiadomości?

          • 21 września, klasa 7b uczestniczyła w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Festiwal jest fantastyczną okazją by lepiej poznać naukę, spotkać się z naukowcami, ekspertami i pracownikami szkół wyższych. Podczas warsztatów „Sekretna komunikacja” na Politechnice Wrocławskiej, nasi siódmoklasiści mieli okazję wysłuchać opowieści przybliżającej tajniki szyfrowania, a także poznali w praktyce kilka szyfrów historycznych, które pozwolą im prowadzić sekretną komunikację używając wyłącznie podstawowych przyborów szkolnych i odrobiny matematyki. Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko interesujących wiadomości, ale przede wszystkim niezapomnianych wrażeń. 

            A.S.

          • Uczniowie naszej szkoły w akcji "Sprzątanie Świata - Polska"

          • "Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

            W wyniku akcji zostały zebrane liczne worki z masą odpadów, ale co bardzo ważne udało znaleźć się "dzikie wysypisko", na którym znaleziono telewizor, 2 opony, 2 krzesła i ławkę. 

            W akcji brały udział młodsze klasy 1-3 oraz starsze 5-8. Dodatkowo w naszej szkole została zorganizowana bardzo udana zbiórka makulatury, wkrótce zostanie postawiony pojemnik na puszki.

          • Matematyka na zielono!

          • 21 września uczniowie klasy 6a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych w ramach programu „Matematyka na zielono” realizowanego przez Fundację mBanku, skierowanego m.in. do bibliotek szkolnych.

             

            Oprócz dawki informacji o zasobach wodnych naszego globu, uczniowie mieli okazję poćwiczyć tworzenie diagramów kołowych oraz policzyć ile cennych kropli wody zmieściłoby się np. w kartonach po książkach... A wszystko to w atmosferze szacunku i troski o naszą planetę.

            Mamy nadzieję, że dzieci po tych warsztatach wyniosły większą świadomość konieczności oszczędzania wody i zachowań proekologicznych!

             

            Zarówno dzieci, jak i dorosłych zachęcamy do korzystania z książek „Matematyka na zielono” M. Kramer, które biblioteka szkolna otrzymała od mFundacji w ramach projektu.

             

            Ewelina Rutkowska

          • Święto przedszkolaków

          • 20 września w naszej szkole na sportowo obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci z oddziałów: 0a, 0b, 0c, 0d prezentowały swoje umiejętności ruchowe i sprawność fizyczną  w  sześciu konkurencjach:

            -bieg przez płotki

            -toczenie piłki

            -skoki obunóż

            -bieg z kubeczkiem ( plastikowym)

            -przechodzenie przez szarfę

            -chód z woreczkiem na głowie.

            Dzieci świetnie wywiązały się ze wszystkich zadań.

             Po zmaganiach sportowych wspólnie zaśpiewały pierwszą poznaną w zerówce piosenkę pt."Piosenka dla Supełka" i w obecności Pani Dyrektor Anety Herner oraz Pani Wicedyrektor Anny Pacierz złożyły obietnice, że będą grzecznymi, dbającymi o porządek przedszkolakami . Pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia i wręczyła prezenty- odblaski i cukierki.

            W Dniu Przedszkolaka wszystkim towarzyszyły gorące sportowe emocje, dobry humor i radość ze wspólnej zabawy.

            RM, MZ, AD, MT.

          • Czwartek dniem drzemki...

          • Czwartek dniem drzemki...

            21 września w naszej Szkole celebrowaliśmy dzień drzemki.

            Jak można zobaczyć na zdjęciach, zabawa była wyborna,a odpoczynek pozwolił na regenerację. Nauczyciele zadbali, aby relaks odbywał się przy spokojnej muzyce. Czego chcieć więcej?

            Tydzień szczęścia dobiega końca, ale każdy z nas może sprawić, że będzie trwał... Czasem wystarczy dobre słowo, miły gest, uśmiech...

            Opiekunki Samorządu serecznie dziękuja wszystkim, którzy włączyli się w organizacje tego dnia.

             

            Agnieszka Drohomirecka

          • Tydzień Szczęścia

          • Od poniedziałku w naszej Szkole celebrujemy Tydzień Szczęścia. Dzisiaj na korytarzach i w klasach zrobiło się niezwykle kolorowo! Przyczyniły się do tego nasze ubrania. Wszystkie stroje w kolorach: białym, czarnym, szarym i granatowym zostawiliśmy w szafach!                                                                                                  Wczoraj nie pisaliśmy niezapowiedzianych kartkówek i nie byliśmy również odpytywani! Prawdziwy luksus. Na drzwiach naszych sal zawisły plakaty, będące owocem naszych szkolnych rozważań związanych z nadzieją i optymizmem.                                                                                                                                            Przebywać w takiej szkole to prawdziwa frajda!!!                                                                                            Pamiętajcie, że jutro na czwartej lekcji mamy godzinę w piżamie!                                                                Zachęcamy do wspólnej zabawy.

            Agnieszka Drohomirecka

          • Tydzień Szczęścia

          • W ramach Tygodnia Szczęścia w Szkole w kl. 4a, 7c oraz 8a odbyły się lekcje angielskiego, na których m.in. dzieliliśmy się swoimi sposobami na poprawienie nastroju, tworzyliśmy playlisty optymistycznych piosenek, rysowaliśmy kolorowe buźki i śpiewaliśmy takie klasyki jak "Don't Worry Be Happy" Bobby'ego Mc Ferrina oraz "Three Little Birds" Boba Marleya. Mam nadzieję, że podczas tych pełnych muzyki lekcji wszystkim udało się "naładować akumulatory" na kilka kolejnych dni:)

            Paulina Kolińska

          • Nie taki potwór straszny...

          • Przekonały się o tym dzieci z klas drugich, uczestniczące w warsztatach w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

            W poniedziałek, 19 września, wraz z grupą uczniów wybraliśmy się szynobusem do Wrocławia. Dobra pogoda sprzyjała spacerom – dzieci dzielnie pokonały ponad 2,5 km idąc do Instytutu Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

            Zajęcia poprowadziła dr Magdalena Ślawska, zaskakując dzieci tym, jak wiele „potworków” mieszka u nich w domach. Jednak, gdy usłyszały o potworzycy Awanturelli, która lubi wywływać kłótnie, lub Bałaganiarze Chaotycznej, czyli o potworze bałaganu i chaosu, wśród śmiechów i opowiadań same przyznały, że niejeden taki potworek miesza z nimi ;)

            W drugiej części dzieci same tworzyły takie „znajome” straszydełka, które później zaprezentowały całej grupie. Podawały też ciekawe pomysły jak je przegnać. Na koniec prowadząca wręczyła wszystkim uczestnikom dorbne podarunki.

            Wycieczka była również okazją do poćwiczenia kompetencji społecznych: zasad funkcjonowania tablic informujących o przyjazach i odjazach na dworcu głównym, zachowania się w ruchu ulicznym, komunikacji miejskiej i miejscach publicznych.

             

            Ewelina Rutkowska

          • Wycieczka do Młyna w Skokowej

          • Dnia 14.09.2023 klasa 4b, wraz z wychowawcą J.Curyło uczestniczyła w wycieczce do Młyna w Skokowej.Atrakcją wycieczki było zwiedzanie ponad 120 letniego Młyna Sokowa i poznawanie tajników produkcji mąki.Dodatkową atrakcją były warsztaty przyrodnicze w lesie, piknik przy ognisku na łonie natury,labirynty i zjeżdżalnie.Wszyscy bawiliśmy się na szóstkę z plusem!

            J.Curyło

          • Dzień kropki raz jeszcze...

          • 15 września ochodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To nietypowe święto cieszy się coraz większą popularnością. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią P.Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Dlatego jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych w popołudniowych zajęciach uczestniczyły w zabawach, których motywem przewodnim była „kropka”.

            Na początku zajęć odbyła się pogadanka, podczas której dzieci poznały historię Vashti, która nie wierzyła w swój plastyczny talent i możliwości. Został wyświetlony  również film „The Dot”, który zobrazował dzieciom historię małej dziewczynki. Wysłuchały również opowieści „O małej kropce”. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem kolorowych kropek.  Dzieci wykonały także „kropkowe” zadania- jednym z nich było kolorowanie kropek według podanego schematu- wykorzystano elementy kodowania. Wspólnie ćwiczyliśmy również sylabizowanie wyrazów. Nie zabrakło również kolorowanek. Na koniec każda grupa otrzymała dyplom uczestnictwa z okazji Dnia Kropki. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Nie zabrakło uśmiechu oraz dobrej zabawy.:)

            Agata Wojczuk

            Aleksandra Pasierska

             

          • Międzynarodowy Dzień Kropki w oddziałach przedszkolnych

          • 15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.

            Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności,  Dzieci uczestniczyły również w wielu zabawach z kropką - rysowały swoje "dzieła", ozdabiały kropkę, układały "kropkowe" wzory, były zabawy z chustą animacyjną, zabawy z „Twistem” śladem kropek. Na koniec miały możliwość zobaczenia występu trzebnickich Mażoretek . BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

                                                                                       M.Z, R.M, A.I ,A.D,

          • Warsztaty "Eko-roboty"

          • Warsztaty “Eko-roboty”

            Odyseusze z naszej szkoły pojechali w środę 13 września do Wrocławia. W Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii uczestniczyli w warsztatach “Tworzymy eko-roboty z materiałów wtórnych”. Na początku zwiedziliśmy pomieszczenia Pracowni – można tu uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach. Potem obejrzeliśmy dostępne materiały - skrawki drewna, różne śruby, nakrętki, odpady z druku 3D i wiele innych rzeczy, które dla niektórych są śmieciami, ale dla osób twórczych są “przydasiami”. Korzystając z tabletów Odyseusze zaprojektowali swoje roboty i przystąpili do działania. W ruch ruszyły wiertarko-wkrętarki, piła, pistolety do kleju i inne narzędzia. Czas mijał szybko, a roboty nabierały kształtu. Każdy jest inny, a wszystkie będzie można wkrótce obejrzeć na wystawie w naszej szkole.

          • IV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE

          • Uwaga!!!

             

            W najbliższy poniedziałek rozpocznie się IV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE.  

            Impreza odbywa się w Polsce już po raz czwarty. Pomysł wywodzi się z Międzynarodowego Tygodnia Szczęścia w Pracy, obchodzonego w tym samym czasie. Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To narzędzie profilaktyki depresji i chorób cywilizacyjnych, dlatego działamy! 

            W ramach świętowania opiekunki SU wraz z niezastąpioną p. Pauliną Kolińską i niezwykle kreatywną p. Katarzyną Kalicką - Świtaj zaplanowały następujące działania. 

            1. Bardzo prosimy, aby każda klasa w poniedziałek na drzwiach swojego gabinetu wywiesiła plakat pt.: „OPTYMIZM TO DLA MNIE…” lub „NADZIEJA OZNACZA DLA MNIE…”. Prosimy, aby na pracach znalazła się informacja o tym, która klasa jest jej autorką. 

            1. Wtorek będzie dniem bez pytania i bez niezapowiedzianych kartkówek!!! 

            1. We środę – 20 września naszą szkołę opanują barwy żywe i wesołe. Tego dnia ubieramy się w stroje w kolorach innych niż: biały, czarny, szary, granatowy. 

            1. Czwartek - wielki finał, który będzie dla Was niespodzianką. W związku z tym, że jednym z warunków szczęścia jest dobra forma psychiczna i fizyczna, warto pomyśleć o drzemce. Prosimy wszystkich uczniów, aby na czwartą lekcję przyszli ubrani w strój ułatwiający drzemkę (można się przebrać na przerwie). Może to być piżama lub dres.  Zabierzcie ze sobą małą poduszeczkę lub ulubioną przytulankę. 

            Co będzie dalej? Wkrótce się przekonacie.

            Zachęcamy do wspólnej zabawy. Pamiętajcie - wspólnie tworzymy klimat naszej Szkoły!!! 

            Agnieszka Drohomirecka

          • Dzień Chłopaka!!!

          •  

            30 września przypada DZIEŃ CHŁOPAKA. Z tej okazji Samorząd zaprasza do wspólnej zabawy. Bardzo prosimy, aby dziewczęta z każdej klasy wytypowały spośród chłopców uczących się w ich oddziale jednego, który weźmie udział w wyborach MISTERA SZKOŁY. 

            Osobą odpowiedzialną za dostarczenie zgłoszenia jest przewodnicząca klasy. Jeśli funkcję tę pełni chłopiec, zadanie wykonuje inna członkini Samorządu Klasowego. Kartkę z imieniem i nazwiskiem kandydata wraz z informacją o klasie dostarczacie do p. Agnieszki Drohomireckiej do dnia 20 września (ŚRODA).

            Drogie Dziewczęta - dopilnujcie, aby każda klasa miała swojego reprezentanta!!!  

             

            Samorząd

             

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych