• FIRST LEGO League Explore w naszej szkole!

          • Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w First Lego League- Explore. Jest to międzynarodowy program, który inspiruje pokolenia obywateli świata i pokazuje im jak wielka moc w kreowaniu przyszłości leży w ich rękach. Dzięki współpracy z tatą naszego ucznia p.Robertem oraz Fundacją „Ale Nauczanie” udało się przystąpić do programu! W sezonie 2023/24 MASTERPIECE FIRST LEGO League królową jest KREATYWNOŚĆ!

            W naszej szkole została utworzona drużyna, która pod okiem trenera- Agaty Wojczuk spotyka się raz w tygodniu, aby realizować poszczególne zadania z projektu. Otrzymaliśmy zestaw LEGO Spike Essential oraz dodatkowy zestaw Lego wraz z matą. Bazując na zestawach uczniowie budują różnorodne modele, programują oraz modyfikują programy. Głównym zadaniem drużyny jest wymyślanie nowych sposobów tworzenia i rozpowszechniania sztuki na całym świecie, dzielenia się swoimi pasjami i wyrażania siebie. Dzieci pracując metodą projektu rozwijają kompetencje przyszłości. Poprzez wykorzystanie prostych narzędzi do tworzenia prototypów i wizualizowania rozwiązań jakimi są klocki LEGO uczniowie budują w sobie poczucie własnej wartości i sprawczości. Podczas udziału w programie dzieci rozwijają umiejętności manualne i techniczne, budują kompetencje STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics – nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka),uczą się samodzielnego myślenia, podejmowania decyzji, pracy w grupie i dobrej organizacji, zdobywają pewność siebie, kompetencje przywódcze i poczucie sprawczości. Wszystko to pracując nad rozwiązaniem realnych zadań, skupiających się na bieżących problemach otaczającego ich świata.

            Podczas zajęć uczniowie wspólnie konstruują, programują, a przy tym świetnie się bawią! Tworzą zgrany zespół, który intensywnie pracuje Za nami kilka spotkań, a poniżej krótki filmik z ich przebiegu.

            Agata Wojczuk

          • Zajęcia sportowe

          • Czas wiosenny to odpowiedni moment by zajęcia sportowe coraz częściej odbywały się na świeżym powietrzu. Ciepłe i słoneczne dni w Szkole Podstawowej nr 3 w tym okresie wykorzystywane będą do upowszechniania „królowej sportu” czyli lekkoatletyki bez której żadna inna dyscyplina by nie istniała. Lekkoatletyka to hobby, które często przeradza się w wieloletnią pasję. Tego zadania podjęła się pani Marta Zając – Sobczak zapraszając wszystkich uczniów do udziału w tej aktywności.

            Dziś klasa 2 b rozpoczęła zajęcia lekkoatletyczne. Trening biegowy był zróżnicowany i dostosowany do wieku. Na kolejnych zajęciach dzieci będą ćwiczyć skok w dal, oraz rzut piłeczką palantową. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonywali wszystkie ćwiczenia.

            Bardzo dziękujemy pani Marcie Zając-Sobczak za piękną inicjatywę.

            A. Zych

          • Żegnamy zimę ❄️ – witamy wiosnę 🌳

          • Takie optymistyczne hasło towarzyszyło spotkaniu autorskiemu, które odbyło się 1 marca w szkolnej bibliotece. Nasze zaproszenie przyjęła Pani Julianna Michorczyk, wspaniała osoba, autorka wielu wierszy dla dzieci i dorosłych, opowiadań, scenariuszy. Pani Julianna zapoczątkowała cykl „Cudze chwalicie – swego nie znacie...”, który rozpoczęliśmy w naszej biliotece, bowiem jest ona rodowitą mieszkanką naszego powiatu i z Trzebnicą jest bardzo związana.

            Na spotkanie zaprosiliśmy kolejno klasy 3a, 3c i 3c. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wierszami pisarki o zimie i nadchodzącej wiośnie; zmierzyli się z kilkoma zagadkami, na które odpowiedzi nie zawsze były łatwe; chętnie zadawali naszemu gościowi pytania o twórczość i upodobania literackie, a rozmowy trwały również po zakończeniu spotkania

            Ponadto Pani Julianna opowiedziała uczestnikom jak powstały jej wiersze i ilustracje do książek, a także wzięli udział w kilku zabawach słowotwórczych.

            Spotkania przebiegły w miłej atmosferze, a uczniowie z chęcią brali w nich aktywny udział.

            Pani Juliannie Michorczyk serdecznie dziękujemy, a już dziś możemy ujawnić, że planujemy kolejne spotkania...

            Ewelina Rutkowska

          • Z cyklu "CZTERY PORY ROKU ULEPIONE Z GLINY - ZIMA"💚

          • Dzieci z grupy O d po raz kolejny wzięły udział w warsztatach ceramicznych. 

            Tym razem Agnieszka Dobrzańska zainspirowała dzieci do ulepienia armii wesołych bałwanków. 

            Przez spontaniczne zabawy z gliną dzieci  rozwijają umiejętności manualne i manipulacyjne, doskonalą precyzję rąk, usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, pobudzają zmysł dotyku przez stymulację czucia powierzchniowego i głębokiego, rozwijają umiejętności planowania ruchu oraz wyobraźni przestrzennej czerpiąc przy tym wiele radości. Glina posiada właściwości terapeutyczne, warsztaty pozwalają uczestnikom rozwijać pasję, kreatywność, ubogacać wyobraźnię a także ciekawie spędzić czas.

            A. D.

          • Wizyta w Galerii Trzebnickiej

          • Do 8 marca, w Galerii Trzebnickiej można oglądać wystawę pt. „Retrospektywa”. Autorem zaprezentowanych prac - ex librisów- jest trzebnicki artysta plastyk, grafik pan Zbigniew Lubicz-Miszewski. Na wystawę, w ostatnim czasie, wybrali się uczniowie z klasy 6a i 7b. Po galerii oprowadziła młodzież pani Karolina Samborska-Zaleska, która przybliżyła sylwetkę autora i pokazała ewolucję w twórczości pana Miszewskiego na przestrzeni lat. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawione prace i wysłuchali opowieści pani Karoliny. Było to wspaniałe spotkanie ze sztuką i twórcą, którego prace można obejrzeć nie tylko w galerii, lecz także w wielu miejscach naszego miasta.

            J. Sobota

             

          • Dzień tosta w 8b :)

          • 29 lutego obchodzimy kolejne nietypowe święto- dzień tosta. Uczniowie klasy 8b przygotowali interesujące wiadomości na temat tego specjału, a później przygotowali smaczne domowe tosty. Jedni jedli je tylko z serem, inni z szynką lub salami, jeszcze inni mieli najbogatszą wersję z pieczarkami, serem i wędliną. Smakowały nam wyśmienicie! Dziękujemy Frankowi za przygotowanie produktów, a Szymonowi i Frankowi za opiekacze.A historia tosta jest ciekawa. Przez wiele lat ludzie podsmażali sobie chleb z szynką, by go nie marnować. W roku 1919 pewien Amerykanin wynalazł opiekacz i zaczął się boom na tosty! Słowo tost pochodzi od łacińskiego tostum- przypiekać, spalić. Nasze tosty były bardzo dobrze przypieczone i świetnie nam smakowały!Uczniowie klasy 8b i wychowawca Ewa Pasek

          • Minęła już druga rocznica...

          • 24 lutego 2022 r. cały świat wstrzymał oddech. Wojska rosyjskie rozpoczęły inwazję na terytorium Ukrainy... Minęła już druga rocznica tego konfliktu . Pamiętamy i solidaryzujemy się z Ukraińcami.

            „My dzieci z całego świata bez względu na kolor skóry Pragniemy, by pokój wszędzie jak drzewo urastał w chmury....

            A kiedy pieśń tę posłyszą gałęzie naszego drzewa, tak będą, jak nasze serca we wszystkich językach śpiewać!" ….

            A chociaż z różnych języków pragnienie nasze wyrasta, drzewo pokoju jest jedno i wszystkie połączy miasta.”

            Dzieci z kl.1b ,w geście solidarności z uczniami z Ukrainy ,wykonały pracę plastyczną – Drzewo pokoju . Na nim zakwitły serca w barwach narodowych z życzeniami pokoju i wolności dla Ukrainy.

            Renata Makles

          • Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 4

          • 29 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 4. Brawa dla wszystkich dzieci, które wzięły w nim udział. Każdy z Was wniósł swoim występem coś wyjątkowego, a udział sam w sobie jest już sukcesem.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

            Mai Wielgo z klasy 4a za I miejsce, Marcelinie Krzan z klasy 4b za II miejsce oraz Llianie Fajks i Michałowi Skrzętnickiemu za miejsce III.

             

            Agnieszka Drohomirecka

            Małgorzata Gadawska

          • I Powiatowy Konkurs Recytatorski

          • W poniedziałek 26 lutego w Szkole Podstawowej w Boleścinie odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski.

            Naszą szkołę reprezentowała Ania Fatyga, która zajęła V miejsce.

            Serdeczne gratulacje!

            Agnieszka Drohomirecka

          • XII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas piątych "Magia Słowa"

          • W czwartek 22 lutego w Pęgowie odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas piątych "Magia Słowa". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 5a Antonina Górnicz. Niestety nie udało się stanąć na podium (a było tuż, tuż), ale donoszę wszem wobec i każdemu z osobna, że Tosia przepięknie reprezentowała naszą szkołę i otrzymała wiele cennych wskazówek od jury konkursu.Gratulujemy!Opiekun Ewa Pasek

          • Cudze chwalicie, swego nie znacie...

          • To popularne powiedzenie będzie towarzyszyło działaniom biblioteki szkolnej w najbliższym czasie (chociaż myślę, że warto będzie je kontynuować).

             

            Tablica na szkolnym korytarzu zawiera krótkie informacje dotyczące trzech pisarek, których życie i twórczość związane są z Trzebnicą i okolicami. Dwie z nich – Pani Julianna Michorczyk i Pani Wiesława Kucięba – już wkrótce będą gościć w naszej szkole, gdzie wprowadzą w świat poezji uczniów klas drugich i trzecich. Starszych uczniów w świat twórczości literackiej wprowadzi Pani Małgorzata Zwierzyk-Krzak.

             

            W bibliotece szkolnej zapraszamy czyteników do zapoznania się i wypożyczania książek naszych lokalnych twórców.

             

            Mamy również nadzieję, że już wkrótce uda nam się nawiązać współpracę z kolejnymi osobami, w różny sposób zaangażowanymi w powstawanie książek ;)

             

            Ewelina Rutkowska

          • zDolny Ślązak z Języka Polskiego

          • Dziś - 26 lutego - odbył się finał konkursu zDolny Ślązak z Języka Polskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8b- Mateusz Sidorczuk. Wszyscy jesteśmy z Niego bardzo dumni! Gratulujemy serdecznie wielkiego sukcesu! Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki.

            Opiekun Ewa Pasek

          • Jestem Polakiem i Europejczykiem

          • Po zaciętej walce udało nam się wyłonić trójkę uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas XXIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbędzie się już 7 marca!

            Będą to: Michał Sagan z kl. IVc oraz Miłosz Błaś i Filip Zawadka z VIc.

            Uczniom już gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia!

            E. Rutkowska

          • Uroczyste otwarcie nowego oddziału przedszkolnego

          • "Mądrość nie jest ukryta na wyżynach szkół i uniwersytetów, lecz w przedszkolnej piaskownicy"

            R. Fulgham

            20.02.2024 r.- to data, która wpisze się w historię naszej szkoły. Otóż był to dzień, kiedy uroczyście otwarto nowy oddział przedszkolny. Dokonali tego: Pan Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica, nasza Pani Dyrektor - Aneta Herner oraz Pani Marta Zając-Sobczak -przewodnicząca Rady Rodziców. Wśród gości obecnych na naszej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć rodziców oraz pracowników i przyjaciół naszej szkoły.

            Po przecięciu wstęgi, przemówieniach oraz podziękowaniach, gospodarze nowej sali, czyli grupa 0”b” zaprezentowali gościom krótki program artystyczny, śpiewając, tańcząc i recytując, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

            Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przypomniała nam, że wszystko zaczyna się właśnie od przedszkola i podkreśliła, jak potrzebne są nam takie obiekty jak ten, który satysfakcjonuje zarówno rodziców, dzieci i nauczycieli.

            Natomiast Pan Burmistrz podziękował za owocną współpracę oraz zdradził przyszłe plany dotyczące powstania nowej świetlicy szkolnej. Rodzice wręczyli kwiaty, przekazali słowa wdzięczności oraz wyrazili radość z powodu powstania nowego miejsca, gdzie ich dzieci będą bawić się, zdobywać wiedzę i realizować swoje marzenia.

            Grupa 0”b” wraz z wychowawczynią również serdecznie dziękuje Panu Burmistrzowi, Dyrekcji, pracownikom szkoły i wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu tej uroczystości a przede wszystkim rodzicom za wsparcie i cierpliwość.

            Wszystkim bardzo dziękujemy!!!

            A.I

          • Projekt ''Less waste w naszej szkole'' i Akademia Fundacji BOŚ

          • Akademia Fundacji Banku Ochrony Środowiska to ogólnopolski konkurs grantowy adresowany do młodzieży szkolnej oraz studentek i studentów. Celem konkursu jest wsparcie zorganizowanych grup uczniów lub studentów (np. kół naukowych lub zainteresowań) podejmujących działania w zakresie ekologii, klimatologii lub sozologii. Zielony Patrol doskonale wpisuje się w cele konkursu, więc postanowiliśmy pozyskać dofinansowanie do realizacji projektu “Less waste w naszej szkole”. Zastanowiliśmy się, w jaki sposób zmniejszyć ilość śmieci oraz zachęcić do lepszej segregacji odpadów. Nasze pomysły zostały docenione przez jury konkursu i otrzymaliśmy grant w wysokości prawie 5 000 złotych na jego realizację.

            Czekając na podpisanie umowy i przelanie pieniędzy nie marnujemy czasu – w dniach 20 i 21 lutego przeprowadziliśmy Kiermasz Rzeczy Używanych. Kolejne zadanie to przeprowadzenie warsztatów i konkursów klasowych, dotyczących segregacji odpadów. Tę akcję zakończy II Szkolny Turniej Segregowania Odpadów, którym uczcimy Światowy Dzień Ziemi.

            @FundacjaBOŚ

             

            A.Ciba

          • Kiermasz rzeczy używanych

          • 2 dni, 38 uczniów, 215 przedmiotów, 92 złote - takimi liczbami można podsumować trzeci Kiermasz Rzeczy Używanych, który właśnie odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy. 38 uczniów z klas 1-7 oddało 215 rzeczy, których już nie potrzebowali. Większość rzeczy znalazło nowych właścicieli, pozostałe przekazane zostaną do biblioteki i zerówki. Zarobione 92 złote przeznaczymy na potrzeby Zielonego Patrolu.

            Członkinie Zielonego Patrolu pragną wykształcić w swoich rówieśnikach nawyk niewyrzucania niepotrzebnych rzeczy i oddawania ich tym, którym się przydadzą oraz korzystania z przedmiotów używanych, zamiast kupowania nowych. Dzięki takim działaniom zmniejszamy ilość odpadów oraz zmniejszamy swój ślad węglowy - wytworzenie każdego nowego przedmiotu obciąża środowisko poprzez zużycie wody i emisję dwutlenku węgla.

            Kiermasz Rzeczy Używanych jest pierwszym punktem w projekcie “Less waste w naszej szkole”. Na jego realizację Zielony Patrol otrzymał grant w konkursie Akademia Fundacji BOŚ. Wkrótce kolejne działania, o których będziemy informować.

             

            A.Ciba

          • Kandydaci do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Trzebnicy

          • 20 lutego na 3 lekcji odbyło się spotkanie uczniów klas 4-8 z kandydatkami i kandydatami do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Trzebnicy. Wszyscy dokonali krótkiej prezentacji i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ciekawe czym zaskoczą nas podczas kampanii wyborczej... Wybory już w piątek 23 lutego. Wszystkim kandydatkom i kandydatom życzymy powodzenia i ubolewamy, że możemy wybrać tylko dwie osoby. Jesteśmy z Was dumni!

          • Świat baśniowych postaci w ,,Hobbicie''

          • Jedną z ciekawszych opowieści, które czytamy na języku polskim w klasie szóstej jest „Hobbit” J. R. R. Tolkiena. Książka, od której zaczęła się na całym świecie ogromna kariera literatury fantasy zaludniona jest niezwykłymi rasami, plemionami i stworami. W czasie pracy nad lekturą jednym z zadań uczniów klasy 6c było ich zaprezentowanie. Dzieci wylosowały swoje postacie i przygotowały bardzo ciekawe plakaty, prezentacje komputerowe, lapbooki, dzięki którym mogliśmy zajrzeć do Tolkienowskiego świata.

             

            M.Gadawska

          • „Światowy Dzień Kota”

          • 17 lutego obchodzimy Dzień Kota, który ma na celu uwrażliwienie dzieci na znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a oraz 0d podczas południowych zajęć wzięły udział w obchodach tego nietypowego święta. Przedszkolaki miały okazje opowiedzieć o swoich kotkach, dowiedziały się również wiele interesujących ciekawostek na temat zwyczajów naszych pupili. Pobudzając swoją wyobraźnię układały również sylwetki kotów z figur geometrycznych. Dzieci miały za zadanie również wypełnianie kart pracy- przeliczanie kotków. Nie zabrakło również „kocich” kolorowanek. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną- wyklejanie kotka z użyciem różnorodnych materiałów plastycznych. Udział w zajęciach sprawił dzieciom wiele radości.

            Agata Wojczuk

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych