Wesołych Świąt 🎄
Świąteczne klimaty na języku angielskim
Klasa 7c ostatnią lekcję języka angielskiego przed Bożym Narodzeniem postanowiła poświęcić na wspólne kolędowanie i zdołała wprawić wprawić się w świąteczny nastrój mimo lejącego za oknami deszczu. Było bardzo klimatycznie, zaśpiewaliśmy między innymi "Silent Night", "We Wish You a Merry Christmas", "Jingle Bells" i "Jingle Bell Rock". Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć nieśmiertelnego "Last Christmas":)
Paulina Kolińska
Ostatnie zajęcia w ramach Tutlo Club
Wczoraj (21.12) zakończyliśmy serię spotkań online z native speakerami dla uczniów klas 4-8. W ostatnim spotkaniu, tym razem z tutorką z Zimbabwe, wzięła udział młodzież z kl. 6b i c. Rozmawiali o zwierzętach Afryki, a także o różnych zawodach i swoich planach na przyszłość.Spotkania w klasach 7-8 miały nieco inny charakter. Uczennice i uczniowie mieli możliwość indywidualnie połączyć się z wybranymi lektorami na swoich telefonach. Mimo początkowych obaw i lekkiej dawki stresu okazało się, że "nie taki native straszny...";)W przyszłości zamierzamy kontynuować współpracę z firmą Tutlo, aby umożliwić naszym uczennicom i uczniom kontakt z żywym językiem angielskim, wzmacniać ich wiarę w swoje umiejętności oraz motywować do dalszej nauki.
Paulina Kolińska
Dekorowanie pierników w klasie Ic
- 3
Przedświąteczny czas kojarzy się nam z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków, dlatego uczniowie w klasie I c w czwartek 21 grudnia mieli zajęcia poświęcone ich dekorowaniu. Na stołach pojawił się kolorowy lukier, czekolada, posypki oraz pisaki cukrowe, które pomogły dzieciom w samodzielnym dekorowaniu pierników. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła. Takie działania sprawiły dzieciom wiele radości i wprowadziły w świąteczny nastrój.
A. W.
Kartki świąteczne
Święta to doskonały czas na śpiewanie piosenek i składanie sobie życzeń. Uczniowie klas siódmych naszej szkoły wykonali dziś na zajęciach jezyka niemieckiego kolorowe kartki świąteczne. Nauczyli się również składać życzenia w języku niemieckim. Czas umilały nam tradycyjne świąteczne piosenki jak: " O Tannenbaum ", " Kling Glöckchen...." czy " Leise rieselt der Schnee".
Patrycja Wolar - de Jong
Święta – czas przygotowań
- 1
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku na lekcjach plastyki przygotowują dekoracje świąteczne. Pod koniec listopada wykonaliśmy kartki świąteczne w formie konkursu. W grudniu ozdabiamy świątecznie nasze szkolne korytarze i szykujemy dekoracje choinkowe. Uczniowie poznają tradycje i symbole Bożego Narodzenia, słuchają kolęd i pastorałek. Wszyscy bardzo czekamy na te rodzinne chwile.
Joanna Sobota
Wyniki konkursu plastycznego ,,Jak się chronić przed smogiem?”
- 3
18 grudnia zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego
,,Jak się chronić przed smogiem?”
Konkurs poprzedzony był warsztatami pt. ,,Czy zje nas smog?” zorganizowanymi przez Uniwersytet Wrocławski , Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery.
Prace plastyczne zostały wykonane podczas warsztatów przez uczniów z klas 2 a i 3 c. Komisja Konkursowa powołana przez organizatora przyznała nagrody w poszczególnych klasach.
Laureaci klasy 2 a :
I m. Nadia Ojrzeńska
II m. Marysia Pastuszka
III m. Kaja Pelińska
Wyróżnienia : Antoni Razik, Natalia Łaciak , Marcel Motyka, Wiktoria Kasyk, Miłosz Grabowski.
Laureaci z klasy 3 c :
I m. Gabriela Durko
II m. Maria Sanecka
III m. Oliwier Orłowski
Wyróżnienia: Dominik Palinkiewicz , Grzegorz Zieliński, Sofiia Kolotusha.
Nagrody wręczyli prowadzący warsztaty. Nagrodzeni uczniowie otrzymali zestawy Lego, gry planszowe ,,Łąka” oraz książki ,,Młody obserwator przyrody”. W naszej szkole zostanie zorganizowana pokonkursowa wystawa prac ukazująca możliwości ochrony przed smogiem, który jest coraz większym problemem we współczesnym świecie.
po. B. Jędruszek, Katarzyna Kalicka - Świtaj
''Kamera, STEAM,akcja!''
Grupa nauczycielek z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach “Kamera, STEAM, akcja!” prowadzonych w ramach projektu PAKT – Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii (Stowarzyszenie Robisz.to). Jesienią uczniowie uczestniczyli w mobilnych i stacjonarnych zajęciach PAKT, teraz przyszedł czas na dorosłych. W czasie warsztatów miałyśmy okazję bliżej zapoznać się ze sprzętem, który szkoła otrzymała m.in. w ramach programu Laboratoria Przyszłości - aparatem fotograficznym ze statywem, oświetleniem i mikrofonami. Poznałyśmy podstawowe zasady planowania i nagrywania filmów oraz ich obróbki i montażu. Mimo późnej godziny zajęcia były bardzo angażujące, w głowach narodziło nam się sporo pomysłów i wkrótce kamery pójdą w ruch .
@LaboratoriaPrzyszlosci
A.Ciba
Akcja pomocy dla bezdomnych zwierząt
Coroczna akcja POMOCY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT zakończona sukcesem! Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom,biorącym udział w akcji. Dziękuję również nauczycielom i wychowawcom za pomoc Dary trafią fo schroniska dla bezdomnych zwierząt w Prusicach
.J.Curyło
W świątecznym klimacie - wycieczka do zamku Książ
- 5
15 grudnia uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do zamku Książ- największego dolnośląskiego i trzeciego pod względem wielkości zamku w Polsce.
Na miejscu powitała nas pani Śnieżynka, która była naszą przewodniczką podczas zwiedzania zamku oraz pomagała nam w poszukiwaniu świętego Mikołaja. Podczas tych poszukiwań m.in. otrzymaliśmy słodycze, czapki mikołajkowe czy pisaliśmy listy do Mikołaja.
A kiedy już dotarliśmy do niego, czekał na nas z prezentami. Zamek, w którym spotkaliśmy Mikołaja, wywarł na nas niezapomniane wrażenia.
Zachwycił nas monumentalnością, bajkowym położeniem i świątecznymi dekoracjami. Na zakończenie tej niezwykłej wizyty zakupiliśmy pamiątki, a bajeczne chwile spędzone w zamku uwieczniliśmy na zdjęciach.
B. Jędruszek
KOMA
Miło mi poinformować, że tego roku, po długiej przerwie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie KOMA. Konkurs ten ma dość specyficzną strukturę. Zadaniem uczniów było wysłuchanie wykładu na temat im nieznany, po czym mieli do wykonania szereg skomplikowanych zadań.
Do finału z naszej szkoły udało się przejść następnującym uczniom:
W kategorii Młodzików:
- Dawid Mackiewicz
- Michał Skrzętnicki
- Kalina Drab
- Liliana Fajks
W kategorii Juniorzy:
- Sophie Dorosz
- Dawid Górnicki
- Miłosz Heruń
- Mateusz Łojakowski
- Mateusz Sidorczuk
- Marcel Słowik
Finał odbywał się 09.12.2023r na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczniowie mieli możliwość zasiąść na sali wykładowej, co było dla nich sporym przeżyciem, gdzie zdobyli wiedzę potrzebną do wykonania zadań. Pomimo wielu starań uczniom SP3 nie udało się zająć miejsca na podium.
Gratuluję każdemu uczniowi.Zdobyte punktu były ogromnym wyzwaniem,a konkrecji było sporo.
Agata Lisiak
7a i 8b w Pixel XL 🙃😁
- 2
14 grudnia był dla uczniów dniem pełnym zabawy i nowych wrażeń.
Pierwszym przystankiem na naszej trasie był Pixel XL - analogowa rozrywka na cyfrowym poziomie! Gracze mieli szansę sprawdzić się na kilku polach - sprawnościowym, logicznym i pamięciowym. Poradzili sobie z tym doskonale, ćwicząc współpracę i integrując się.
Podczas późniejszego spaceru po wrocławskim rynku uczniowie mogli poczuć klimat zbliżających się świąt. Do domu wracali w doskonałych humorach
A. Bona-Waniek
J. Laszczkowski
E. Rutkowska
''Podróż przez Epokę: Wycieczka klasy 8a do Muzeum Pana Tadeusza i Panoramy Racławickiej''
- 2
14 grudnia klasa 8a wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia, skupiając się na dwóch ciekawych miejscach: Muzeum Pana Tadeusza i Panoramie Racławickiej. W kamienicy pod Złotym Słońcem, gdzie można zobaczyć rękopis „Pana Tadeusza”, który jest najcenniejszym eksponatem Ossolineum i jednym z najwartościowszych zabytków polskiej kultury, zanurzyliśmy się w świat romantyzmu i twórczości Adama Mickiewicza oraz poznawaliśmy kontekst historyczny epoki. Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych poświęconych naszej narodowej epopei. Ponieważ byliśmy w Rynku, po wyjściu z Muzeum pospacerowaliśmy po Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, a następnie klasa przeniosła się do Panoramy Racławickiej, gdzie uczestniczyła w wirtualnej podróży do czasów Bitwy pod Racławicami. Ogromne malowidło ukazujące wydarzenia sprzed lat, robiło olbrzymie wrażenie na wszystkich. Perspektywa obrazu sprawiła, że uczniowie czuli się jak świadkowie historycznych wydarzeń. To była wyjątkowa okazja do połączenia edukacji z przygodą, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Małgorzata Gadawska
Spotkania z native speakerem
Nasza szkoła przystąpiła do projektu Tutlo Club, prowadzonego przez firmę językową Tutlo. W tym tygodniu odbywają się spotkania z native speakerem dla uczniów, których rodzice wyrazili zgodę na udział w projekcie. W trakcie zajęć online dzieci mają okazję porozmawiać po angielsku z osobami, dla których język ten jest językiem ojczystym lub urzędowym. Uczniowie przedstawiają się, opowiadają o zimowych i letnich zabawach. Poznają ciekawe informacje o krajach i kontynentach. Mają okazję w rzeczywistej sytuacji testować swoje umiejętności.
Poza spotkaniem grupowym, uczestnicy projektu mogą korzystać z lekcji indywidualnych, a nauczyciele – z materiałów dydaktycznych wspomagających nauczanie języka angielskiego. To ciekawa inicjatywa i cieszymy się, że nasza szkoła bierze w niej udział.A.Ciba
XXII Powiatowy Konkurs ''Razem Młodzi Przyjaciele''
- 4
14 grudnia uczniowie klas ósmych brali udział w XXII Powiatowym Konkursie "Razem Młodzi Przyjaciele", który dotyczy życia i twórczości Adama Mickiewicza. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Górnicki, Mateusz Sidorczuk z klasy 8 b oraz Miłosz Hercuń z klasy 8 c. Po serii dziewięciu zadań nasi chłopcy zajęli II miejsce w powiecie, gratulujemy im wszystkim serdecznie!
Opiekunka Ewa Pasek
Konkurs na temat ,,Akademii pana Kleksa'' w 4a
Na lekcji podsumowującej pracę nad „Akademią pana Kleksa” uczniów klasy 4a czekała niespodzianka. Przed wejściem do sali dzieci losowały kolorowe piegi, które wskazały im miejsca w utworzonych grupach, a następnie udawały się w magiczną podróż w świat przygód, fantazji i nauki, dzielnie rozwiązując zadania, podczas których mogły wykazać się swoją wiedzą na temat sympatycznej lektury. Podawały jak najwięcej imion uczniów pana Kleksa, opisywały elementy jego niezwykłego stroju czy odszyfrowywały wiadomość zapisaną w języku szpaka Mateusza. Nagrodą w konkursie były oczywiście piegi, które później pani Gadawska „przeliczyła” na piątki i szóstki.
Małgorzata Gadawska
,,W pustyni i w puszczy'' w 6c
- 3
Kończąc pracę nad lekturą „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza uczniowie klasy 6 c zagrali w grę dydaktyczną na jej temat. Dzieci podzielone na grupy wcielały się w ojców Stasia i Nel, „podążając” po planszy tropem porwanych dzieci! Aby uniknąć pustynnych pułapek i zagrożeń afrykańskiej dżungli musiały prawidłowo odpowiadać na pytania dotyczące utworu. Gra dydaktyczna sprawiła że podsumowanie lektury stało się ciekawym i angażującym doświadczeniem dla uczniów. Warto również zauważyć, że tego rodzaju aktywność nie tylko pomaga uczniom utrwalić zdobytą wiedzę, ale też rozwija umiejętności interpersonalne, kreatywności i logicznego myślenia szóstoklasistów.
Małgorzata Gadawska
Dzień księgarza
13 grudnia obchodzimy w Polsce dzień księgarza. W świętowanie tego dnia kolejny rok włącza się również nasza biblioteka szkolna.
Oferujemy książki, kolorowanki i inne wydawnictwa, nadesłane do nas w ramach oferty kiermaszowej z Księgarni Tuliszków.
Koniec roku i zbliżające się święta to dobry czas, by wesprzeć naszą bibliotekę poprzez zakup książek (zysk ze sprzedaży przeznaczymy na najpilniejsze dla uczniów lektury) oraz sprawić radość bliskim wartościowym prezentem.
Dziś szczególnie zapraszamy na stoisko obok biblioteki w czasie świątecznego kiermaszu.
E. Rutkowska
Kampania edukacyjna o smogu – Jak się chronić przed smogiem?"
- 2
W piątek 8.12 klasę 2a oraz 3c odwiedzili specjaliści z uniwersyteckiego Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery, którzy realizują projekt zatytułowany: "Czy wiesz czym oddychasz?" – kampania edukacyjno – informacyjna na rzecz czystszego powietrza LIFE-MAPPINGAIR/PL realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Podczas warsztatów uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym: „Jak się chronić przed smogiem?”.KKŚ, BJ
Dzień Guzika
- 5
12 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „b” oraz 0 „c” obchodziły Dzień Guzika. To jedno z wydarzeń z kalendarza tzw. świąt nietypowych. Tego dnia nie zabrakło zabaw z guzikami. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć mnóstwo guzików. Dlaczego? Otóż guziki mają swój dzień akurat 12 grudnia. Nie jest to przypadkowa data, bo jak się okazuje guziki liczyło się tuzinami lub grosami, na które składa się ich 12. Zabawa z guzikami okazała się być bardzo interesująca. Dzieci dobrane w pary układały z guzików różnorodne obrazki, które pobudzały ich kreatywność i wyobraźnię. Na zajęciach plastycznych powstały „Guzikowe choinki”- nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To był niesamowity dzień, który sprawił, że przedszkolaki świetnie się bawiły.
Agata Wojczuk
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie