• Zabawy andrzejkowe w klasach pierwszych

          • Andrzejki są dobrą okazją do wspólnej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W dniu 30 listopada uczniowie kl. I na chwilę oderwali się od rzeczywistości i przenieśli się  w magiczny świat wróżb, marzeń i fantazji .Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania butów, nakłuwania szpileczką serc z kartonu i poznania imienia swojej sympatii, wróżenia za pomocą magicznej butelki. Na zakończenie zabawy na wszystkie dzieci czekał drobny poczęstunek przygotowany przez rodziców, były owocowe soczki i mandarynki.

            V.R.

          • ,,Andrzejki'' w oddziałach przedszkolnych

          •  

            „ Święty Andrzej ci ukaże,
            co ci los przyniesie w darze.”

            W oddziałach przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Po wspólnej zabawie czekał na dzieci słodki poczęstunek. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie.

             M.Z. ,R.M ,U.P.

          • Uczyć bawiąc, bawić ucząc...

          • Już od starożytnych czasów wiadomym było, że nauka przez zabawę jest prosta, konkretna, trafia do człowieka i co najważniejsze cieszy. Lekcje historii sprzyjają  korzystaniu z dorobku poprzednich pokoleń. Uczniowie klasy 5C w myśl zasady Artstotelesanie dość nauczać, trzeba byś się bawił” w ramach podsumowania działu Starożytna Grecja przygotowali różnego rodzaju gry. Były quizy, karty z pytaniami, memory, koła fortuny, planszówki,  Grekopolis. Wszystkie gry zostały przetestowane a utrwalona wiedza na pewno pozostanie w głowach na długo. 

            Justyna Kędziora 

             

          • Życzliwość to....

          • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie z okazji Dnia Życzliwości. Waszych kartek było tak dużo, że zwycięzcę ogłosimy w przyszłym tygodniu. Prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości.

            Na osłodę publikujemy zdjęcia pięknych plakatów propagujących to święto, które zawisły na drzwiach Waszych gabinetów.

             

            Agnieszka Drohomirecka

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Powiernik i pocieszyciel najmłodszych, nieodłączny towarzysz dziecięcych zabaw – pluszowy miś – swoje symboliczne urodziny obchodzi 25 listopada.

            W tym dniu, dzieci z oddziałów przedszkolnych uczciły urodziny swojego ulubieńca. Oczywiście do przedszkola przybyły ze swoimi pluszakami i podzieliły się ze wszystkimi dziećmi informacjami na ich temat.

            Z ciekawością obejrzały bajkę z ulubionym misiem w roli głównej. Przy tej okazji przypomniały sobie również imiona innych ulubionych misiów występujących w bajkach.Ten wyjątkowy dzień był też okazją do przekazania najmłodszym ciekawych informacji dotyczących życia prawdziwych niedźwiedzi, szczególnie tych, żyjących w naszych górach.

            Nie zabrakło również piosenek i tańców dla misia, ciekawych prac plastycznych oraz beztroskich zabaw z pluszakami.

            U.P. M.Z. R.M.

          • Warsztaty pszczelarskie w oddziałach przedszkolnych

          • W listopadzie gościliśmy w oddziałach przedszkolnych panią Kasię Borowicz , która poprowadziła zajęcia z pszczelarstwa. Przybyła do nas ze ślicznym ulem ,strojem i narzędziami pszczelarza oraz pysznym miodem. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia pszczół : jak powstaje miód, jak odróżnić pszczołę od groźnej osy ,przede wszystkim tego jak ważną rolę odgrywają w życiu człowieka .Na koniec zrobiły świecę z węzy pszczelej i zajadały pyszny miód.

            RM. MZ. UP.

          • Dzień Tolerancji w klasie 6a

          • Jednym z listopadowych dni jest Dzień Tolerancji. Jest to wyjątkowy dzień, bo jest okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych. Szkolna codzienność stwarza wiele sytuacji, dzięki którym można się uczyć tolerancji albo ją doskonalić. Klasa 6A na lekcji wychowawczej obejrzała film dotyczący definicji tolerancji. Uczniowie pracując w grupach zastanawiali się czy są granice tolerancji, czy zawsze i wszystkie zachowania należy tolerować i akceptować i czym jest postawa asertywna. Podsumowaniem zajęć było przygotowanie gazetki klasowej w której uczniowie zamieścili  przykłady postaw i działań tolerancyjnych i przejawów nietolerancji. 

            Justyna Kędziora 

          • Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Mój przyjaciel Miś''

          • W piątek 25.11.2022 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy zwyciężyli i zostali wyróżnieni w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mój przyjaciel Miś" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wiszni Małej.

            W kategorii klas I - III nagrody otrzymali:

            Oliwia Malewicz z klasy 1b za zajęcie I miejsca

            Leonard Michoń z klasy 2c za zajęcie I miejsca

            Aleksandra Krawiec z klasy 3a za zajęcie II miejsca

            oraz Miłosz Grabowski z klasy 1a, który otrzymał wyróżnienie.

          • ,,Mamy energię''

          • Uczniowie z klasy 2a, brali udział w przedsięwzięciu edukacyjnym „Mamy Energię”. Przy pomocy specjalnie zaprojektowanych interaktywnych tablic edukacyjnych, bardzo ciekawie zostało zaprezentowane dzieciom jak można przetworzyć na energię elektryczną odnawialne źródła energii  pochodzące z wiatru, słońca, wody i ziemi  zostają. Na warsztatach została poruszona także kwestia prawidłowego segregowania odpadów i wybierania ekologicznych produktów pochodzących z recyklingu.

            L.D.

          • Lekcja w kinie

          • W środę 23 listopada uczniowie wszystkich klas siódmych i ósmych wzięli udział w Lekcji w trzebnickim kinie Polonia, gdzie obejrzeli film “Orlęta. Grodno’ 39”. Jest to jedyna do tej pory produkcja polskiego kina obrazująca agresję władz sowieckich na Polskę w 1939 roku. W filmie Krzysztofa Łukasiewicza widzimy wojnę oczami dziecka- Leosia, głównego bohatera. W filmie znajdziemy uprzedzenia, dyskryminacje, antysemityzm ale także patriotyzm, tradycje, poszukiwanie siły i nadziei w sytuacjach kryzysowych, budowanie tożsamości. Tutaj patrzymy na wschód, co w obecnej sytuacji na Ukrainie nabiera jeszcze głębszego znaczenia. Ta produkcja boli, daje do myślenia i pozostawia widza ze ściśniętym gardłem. I dlatego jest to ważny film dla nastolatków, którzy tak często nie zdają sobie sprawy z tego w jak wspaniałej rzeczywistości żyją.

            Justyna Kędziora

          • Jak zabawa, to zabawa - dyskoteki andrzejkowe!

          • Środa i czwartek to dni, na które społeczność szkolna czekała z niecierpliwością, ponieważ wówczas odbywały się dyskoteki andrzejkowe.

            We środę bawili się uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych, a we czwartek – młodzież z klas siódmych i ósmych. W związku z tym, że były to pierwsze po okresie pandemii zabawy, obie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. O oprawę muzyczną zadbali fantastyczni chłopcy – DJ Błażej i DJ Wojtek, który właśnie we środę obchodził swoje osiemnaste urodziny. Z tej okazji uczestnicy dyskoteki złożyli solenizantowi życzenia, wręczyli symboliczny prezent oraz odśpiewali „Sto lat”. Wieczór spędzony w szkole był okazją, aby potańczyć, posłuchać dobrej muzyki, po prostu pobyć ze sobą i na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego.

            Opiekunki Samorządu serdecznie dziękują tym, którzy mieli swój udział w organizacji dyskoteki. Wdzięczne jesteśmy – naszym Koleżankom i Kolegom – Wychowawcom, Dyrekcji, Paniom Sprzątającym i Panu Konserwatorowi oraz Rodzicom.

            Agnieszka Drohomirecka

          • Listy do Super Kota

          • Kilka dni temu nasza klasa obchodziła Dzień Czarnego Kota. Wczoraj napisaliśmy swoje listy do trzebnickiego kotka - Super Kota. Razem z listami dzieci z klas młodszych zanieśliśmy je do specjalnej skrzynki pocztowej. Zaprosiliśmy Super Kota do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nas wkrótce odwiedzi. Czekamy!

            M.Zaleska,M.Tryc

          • Dzień Czarnego Kota

          • W minionym tygodniu – 17 listopada, obchodziliśmy Dzień Czarnego Kota. Choć żyjemy w XXI wieku, wciąż żywe są różne przesądy, dotyczące nieszczęść, jakie przynosi czarny kot. Prześladowania kotów trwały przez stulecia. Przejściowo koty odetchnęły w czasie dżumy ze względu na swoje zasługi w tępieniu szczurów.

            Tymczasem w wielu krajach, np.: we Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, czarny kot symbolizuje szczęście i dobrobyt. W tym dniu dzieci z klasy 3b obejrzały krótki film o kocich zwyczajach,rozwiązały quiz, a na lekcji matematyki wyszukiwały odpowiednie pola, zgodne z podanym kodem. Na koniec narysowały nie tylko czarnego kota.

            Marzena Tryc, Magdalena Zaleska

          • ,,Poznaj Polskę''- Podsumowanie wycieczki do Poznania

          • Uczniowie z klas piątych wybrali się 22 listopada do Poznania. Pierwszym punktem programu były zajęcia “Survival w Palmiarni”. Piątoklasiści zdobywali różne sprawności potrzebne w przetrwaniu na tropikalnej wyspie - znaleźli wodę, pożywienie, poznali przydatne i niebezpieczne rośliny oraz ciekawe zwierzęta. Po zajęciach przyrodniczych przyszła pora na porcję historii. Odwiedzając Ostrów Tumski i poznańską katedrę, uczniowie poznali miejsca, w których rodziła się polska państwowość. Następnie odbyli podróż przez wieki, poznając broń, zbroje i mundury z różnych epok w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym. Na koniec, oglądając Poznańskie Koziołki, spotkali się z jedną z lokalnych legend.

             

          • Mecze matematyczne

          • Dnia 21.11.2022 do Szkoły Podstawowej nr 3 przyjechała drużyna Matematyczna z Ciechów.Uczniowie obu szkół zmagali się z dzisięcioma trudnymi zadaniami przez 60 minut. Po tym czasie rozpoczął się pierwszy w tym roku szkolnym Mecz Matematyczny. Po dwugodzinnych zmaganiach, Trzebnickiej drużynie udało się wywalczyć zwycięstwo .

            Do składu drużyny Sp3 zaliczali się uczniowie: 

            8A 

            Maciej Otfinowski, Mateusz Jędrzejewski

            Hanna Leżaj

            8B

            Szymon Dominiak

            8E

            Jagoda Bielakowska

            Maja Dudek

            Marika Dudek

            7A

            Agata Ziembińska

            Mateusz Łojakowski

            7B

            Mateusz Sidorczuk

            Gratulacje !

          • Szkolne etapy konkursów wojewódzkich zDolny Ślązak- podsumowanie

          • Zakończyły się szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak. W naszej szkole wzięło w nich udział 67 uczniów, z czego 33 zgłosiło się do więcej niż jednego przedmiotu. Rekordzistami są Lena Góra, Witold Grodziński i Klaudia Świt, którzy startowali w sześciu przedmiotach.

            Wojewódzka Komisja Konkursowa ogłosiła już progi punktowe i listy uczniów, którzy awansowali do etapu powiatowego. Naszą szkołę reprezentować będą:

            Mateusz Jędrzejewski 8a - z matematyki i geografii,

            Hanna Leżaj 8a - z języka polskiego,

            Lena Góra 8d - z języka polskiego,

            Bartłomiej Dzierżyński 8c - z języka angielskiego,

            Miłosz Hercuń 7c - z języka angielskiego,

            Maciej Otfinowski 8a – z matematyki,

            Mateusz Sidorczuk 7b – z geografii,

            Piotr Szaliński 7c - z historii,

            Wiktoria Szczurek 8a – z fizyki,

            Wiktoria Tomczyk 8b – z fizyki.

             

            Gratulujemy uczniom i nauczycielom oraz trzymamy kciuki! Etapy powiatowe rozegrane zostaną w styczniu.

          • Dzień Życzliwości w klasie 1a i 1b

          • 21 listopada, w poniedziałek uczniowie z klasy I a i I b świętowali na katechezie Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji dzieci wykonały z kolorowych kartek serca z pozdrowieniami dla kolegi lub koleżanki z klasy. Wszystko po to, aby pokazać wzajemną sympatię, życzliwość i uśmiech na twarzy. Był czas na przytulanie, wspólną zabawę przy muzyce, śpiewy i tańce. ,,Małe radości i drobne gesty życzliwości, są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności…”

            Agnieszka Barełkowska-Goraś

          • Nasza wystawa w Urzędzie Miasta

          • Od piątku 18 listopada, w holu Urzędu Gminy w Trzebnicy, można obejrzeć wystawę przygotowaną przez uczniów naszej szkoły w ramach Festiwalu Nauki, który odbył się 5 listopada w Gminnej Hali Widowiskowo – Sportowej. Wystawa opowiada o zmarłej w 2002 r. Siostrze Boromeuszce Hildze Brzosce, która w 1971 r. brała udział w słynnej na cały świat, pierwszej w Europie, operacji replantacji ręki. Można tam również obejrzeć fotorelację z przygotowania wystawy i Festiwalu.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych