• Zakończenie roku w oddziałach przedszkolnych

          • „Chociaż słońce jasno świeci,

            Trochę smutne są dziś dzieci.

            Bo koniec roku, przedszkola mija czas,

            Teraz wakacje czekają nas"

            W dniu 23 czerwca 2023r. w oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Rodzice, którzy uczestniczyli w zakończeniu roku zobaczyli swoje pociechy tańczące, recytujące i śpiewające, nagradzając je gromkimi brawami. W nagrodę za cały rok wspólnej zabawy i pracy, każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę oraz słodycze...

             

            M.Z, U.P, R.M

          • Gminny konkurs plastyczny pt. ,,Niezwykłe zwierzęta''

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt. „Niezwykłe zwierzęta”. Konkurs kierowany był do uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Jego celem było rozwijanie umiejętności wyobraźni oraz kształtowanie szacunku do otaczającej nas przyrody. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 2 w Trzebnicy. Z naszej szkoły wpłynęło kilkanaście prac. Prace były różnorodne i przede wszystkim wykonane samodzielnie.

            Miło nam poinformować, iż laureatkami konkursu zostały trzy nasze uczennice. Wyniki są następujące:

            2 miejsce- Marta Kowalik oddział przedszkolny ,,O c’’

            3 miejsce- Emilia Rumińska klasa 1b

            Wyróżnienie- Natalia Łaciak klasa 1a

            Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz wspaniałe nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!:) Dziękujemy również innym dzieciom za udział w konkursie i również gratulujemy. Wszystkie prace były cudowne. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

            Agata Wojczuk

            Elżbieta Pancerz

            Justyna Curyło

          • Szukamy ciekawej historii naszego miasta

          • W ramach poznawania historii naszego regionu klasa V a opuściła mury szkolne i powędrowała śladem średniowiecznych dziejów Trzebnicy. Do poszukiwań zainspirowała nas mapa pokazująca wyznaczone w 1218 r. przez księcia Henryka Brodatego granice Trzebnicy. Na jej podstawie odnaleźliśmy położenie punktów granicznych z XIII w. Ok 2000 r. znany trzebnicki artysta, kustosz muzeum regionalnego, Pan Zbigniew Lubicz-Miszewski zainicjował budowę znaków granicznych miasta z tego czasu, w postaci drewnianych słupów. Każdy z nich został opatrzony numerem. Uczniowie byli bardzo zdziwieni, że wielokrotnie mijali te drewniane pale i tak naprawdę ich nie dostrzegali. Po wielu latach, niestety, większość z nich jest w bardzo złym stanie i pewnie niedługo całkiem zniszczeje. Podczas wędrówki, zauważyliśmy także nietypowe wzgórze przy ulicy Brama Trębaczy. Dawnej znajdowała się tam siedziba wójta lub zamek myśliwski. Na rynku podziwialiśmy budynek ratusza, pręgież i najstarszą w mieście kamieniczkę, która przetrwała II wojnę światową. Wszystkim szczerze polecamy rozejrzenie się wokół siebie i dostrzeżenie co się wokół znajduje. Można się bardzo zdziwić i wiele nauczyć.

            Joanna Sobota

          • Wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego

          • PRZEWODNICZĄCA - Zuzanna Przybylska,

            ZASTĘPCA - Anna Fatyga,

            SKARBNIK - Lena Cichy.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

             

            Agnieszka Drohomirecka

          • Uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych

          • 20 czerwca w naszej szkole miała miejsce uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych. Po raz kolejny rodzice najlepiej uczących się uczniów zostali uhonorowani tradycyjnymi listami pochwalnymi. Wręczająca wyróżnienia Pani Dyrektor Aneta Herner podkreśliła, że na sukcesy edukacyjne wychowanków składa się wspólny wysiłek ucznia i nauczyciela, ale przede wszystkim troska rodziców o zapewnienie dziecku optymalnych warunków do rozwoju. Szkolną galę uświetniły występy młodych artystów.

            Rodzicom serdecznie gratulujemy, a dzieciom życzymy dalszych sukcesów.

             

            M.Gadawska

          • Wycieczka na pożegnanie zerówki

          • Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b i 0c jeden z ostatnich dni nauki w tym roku szkolnym spędziły na wycieczce. Tym razem przedszkolaki wybrały się do Wioski Indiańskiej Pocahontas, która znajduje się w miejscowości Zabrodzie k/Wrocławia. Jest to miejsce nie tylko malowniczo położone, ale przede wszystkim miejsce, w którym, wedle zwyczajów indiańskich, uczy się szacunku do przyrody i życia w związku z nią.

            W związku z tym na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. poznawały zwyczaje Indian, zdobywały sprawności, uczestniczyły w wielu konkurencjach sprawnościowych, przechodziły labirynt, strzelały z łuku, itd.

            Na pewno był to dzień wielu wspaniałych przeżyć i wrażeń.

            U.P, R.M, M.Z

          • Szkolne Orły Gminy Trzebnica

          • 19 czerwca w sali kinowo- widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy odbyła się Gala „Szkolne Orły Gminy Trzebnica” przyznawanych przez burmistrza Marka Długozimę dla wybitnie uzdolnionych uczniów, wielokrotnych laureatów konkursów i zawodów.

            Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

            • Klasy I-III- Liliana Fajks i Dawid Mackiewicz 
            • Klasy IV-VIII - Miłosz Hercuń, Mateusz Jędrzejewski, Mateusz Sidorczuk, Hanna Leżaj, Mateusz Otfinowski, Julia Tomczyk, Wiktoria Tomczyk, Szymon Dominiak i Lena Góra
            • Najlepszy Sportowiec- Agata Ziembińska
            • Najlepsza Drużyna Sportowa- Kornel Czternastek, Mateusz Szyjka, Miłosz Grech, Filip Barchan, Szymon Słomski, Filip Iwańczyk, Jan Sanecki, Adam Górski-Dubiel, Jan Gzelak, Łukasz Łojakowski a opiekunem drużyny był Wojciech Kabat
            • Najlepszy absolwent- Hanna Leżaj
            • Nagorda dla Drużyny Meczów Matematycznych

             Złotego Orła Gminy Trzebnica otrzymali: Mateusz Sidorczuk, Hanna Leżaj i Maciej Otfinowski.

             

            Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i  życzymy kolejnych nagród w nowym roku szkolnym!

             

             

             

          • Czarnoksiężnik z krainy Oz w Teatrze Capitol

          • 6 czerwca klasa 5B przeniosła się w świat magii autorstwa pisarza Franka L. Bauma. Na podstawie jego ponadczasowego dzieła - Czarnoksiężnik z Krainy Oz - wyreżyserowany został musical w Teatrze Capitol. Jako widzowie mogliśmy poruszać się w świecie pełnym barwnych kostiumów, efektów specjalnych i teatralnej magii. Czarnoksiężnik z krainy Oz to wspaniały i widowiskowy musical którego główną bohaterką jest mała dziewczynka Dorotka, podróżująca z poznanymi przyjaciółmi, w poszukiwaniu czarnoksiężnika Oza.    Każdy z podróżników pragnie poprosić czarnoksiężnika o dar, którego mu, we własnym mniemaniu, brakuje. Wśród wielu przygód, pełnych baśniowych istot, dobrych i złych czarownic, po niezwykłych zwrotach akcji cała czwórka dociera w końcu na miejsce. Okazuje się, że wszystko czego pragnęli już dawno posiadają. Przesłanie książki i musicalu jest mądre i życiowe - tego co najważniejsze nie trzeba szukać daleko. Wszyscy mamy dość odwagi, rozumu i serca, musimy tylko te cechy w sobie odkryć!

            Aleksandra Bona-Waniek

          • Dzień Pustej Klasy 2023

          • ,, Zachwycone były dzieci, zachwyceni rodzice, więc nic więcej do szczęścia nie potrzeba. DzieńPustej Klasy wpiszemy na stałe do kalendarza imprez. Genialny pomysł!!! Jest to świetnainicjatywa.......  :)  tak nauczyciele podsumowali zeszłoroczny Dzień Pustej Klasy....."

            W tym roku szkolnym do akcji dołączyła też nasza szkoła. Przedszkolaki w ten wyjątkowy dzień  porzuciły naukę w sali na rzecz poznawania przyrody. Terenem zajęć  był park szkolny gdzie w cieniu pięknego buka można było odpocząć na kocykach po ciekawych zabawach. Bezpośredni kontakt dzieci z naturą, przynosi wspaniałe efekty edukacyjne. Dzień Pustej Klasy jest doskonałym pretekstem do takich działań, a edukacja terenowa jest prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formą edukacji na świecie.

            R.Makles

          • Historia w pudełku

          • Uczniowie klas 6a i 6c przygotowali  w formie pudełek i lapbooków tematy dotyczące historii XVII i XVIII w. Powstały ciekawe, kreatywne, pomysłowe i nietuzinkowe prace. Pierwszy etapem było przygotowanie prac. Efekty swoich wysiłków uczniowie prezentowali  na lekcjach historii przed swoimi klasami omawiając tematy, które wybrali. Prace dotyczą takich wydarzeń jak wojny XVII-wiecznej Rzeczpospolitej, rozbiory państwa polskiego, Konstytucja 3 maja a z historii powszechnej powstanie Stanów Zjednoczonych i Wielka Rewolucja Francuska. Na koniec prace zostały zebrane i wystawione na korytarzu na II piętrze przy windzie. Zapraszamy nie tylko  miłośników historii do obejrzenia wystawy. 

            Justyna Kędziora 

             

          • Klasa IV a i IV b świętują Dzień Pustej Klasy

          •  

            #dzienpustejklasy2023

            Dzień Pustej Klasy, to doskonała okazja by wybrać się na wycieczkę i dowiedzieć się jak najwięcej o najbliższej okolicy. Klasa IV b udała się więc do Parku Winna Góra, który rozciaga się wokół tejże góry. W latach 80 i na początku 90 XX wieku trwały tam prace archeologiczne związane z odnalezieniem w tym miejscu śladów człowieka, zwanego Homo Erectus, sprzed 500 tysięcy lat. Uczniowie przeszli małą ścieżką edukacyjną, zapoznali się z wiadomościami znajdującymi się na tablicach edukacyjnych i wysłuchali krótkiej historii tego miejsca. Klasa IV a, z kolei, przeszła zupełnie inną trasą, aby przyjrzeć się słynnej w całej Europie Bazylice. Jest to zabytek, którego fundację zawdzięczamy śląskiemu Piastowi Henrykowi Brodatemu i jego żonie Świętej Jadwidze. Uczniowie wiedzą, że to naprawdę miłe, mieszkać w mieście, które może się szczycić taką przeszłością.

            Joanna Sobota

          • Klasa IV a i IV b świętują Dzień Pustej Klasy

          • Dzień Pustej Klasy, to doskonała okazja by wybrać się na wycieczkę i dowiedzieć się jak najwięcej o najbliższej okolicy. Klasa IV b udała się więc do Parku Winna Góra, który rozciaga się wokół tejże góry. W latach 80 i na początku 90 XX wieku trwały tam prace archeologiczne związane z odnalezieniem w tym miejscu śladów człowieka, zwanego Homo Erectus, sprzed 500 tysięcy lat. Uczniowie przeszli małą ścieżką edukacyjną, zapoznali się z wiadomościami znajdującymi się na tablicach edukacyjnych i wysłuchali krótkiej historii tego miejsca. Klasa IV a, z kolei, przeszła zupełnie inną trasą, aby przyjrzeć się słynnej w całej Europie Bazylice. Jest to zabytek, którego fundację zawdzięczamy śląskiemu Piastowi Henrykowi Brodatemu i jego żonie Świętej Jadwidze. Uczniowie wiedzą, że to naprawdę miłe, mieszkać w mieście, które może się szczycić taką przeszłością.

            #dzienpustejklasy2023

            Joanna Sobota

          • Lekcja w trzebnickim klasztorze

          • 15 czerwca, klasa 6b udała się na wycieczkę do klasztoru sióstr Boromeuszek. Podczas odwiedzin młodzież uczestniczyła w ciekawej lekcji w muzeum klasztornym, które poświęcone jest historii klasztoru i sióstr w nim mieszkających od czasu ufundowania go przez Henryka Brodatego, śląskiego księcia z dynastii Piastów. A historia ta jest niezwykle bogata i ciekawa. Opiekująca się muzeum Siostra Dionizja, przybliżyła uczniom losy kolejnych mieszkanek zakonu, pokazała liczne pamiątki z przeszłości, a następnie, wraz z Panią Anną Bajak, młodzież obejrzała inne miejsca w tym zabytkowym budynku i poznała opowieść o losach patronki Trzebnicy, Świętej Jadwigi, która po śmierci swojego męża, Henryka Brodatego, wybrała skromne życie prostej zakonnicy. Warto było wybrać się na wycieczkę i poznać bliżej fragment dziejów naszego miasta.

            J. Sobota

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych