• Czwartkowe ,,Sprzątanie Świata''

• 15 września rozpoczęliśmy akcję cotygodniowego sprzątania otoczenia szkoły. Klasa 3a wraz z uczennicami z Zielonego Patrolu z klasy 6a i 6c zebrała śmieci z boisk, trawników, ścieżek i parku. Nazbieraliśmy 4 worki odpadów. Mamy nadzieję, że z tygodnia na tydzień śmieci będzie coraz mniej - że nauczymy się dbać o nasze otoczenie i wyrzucać papierki, woreczki czy butelki do śmietników.

• Dzień Kropki w oddziałach przedszkolnych 0a,0b i 0c

• Międzynarodowy Dzień Kropki to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.  Tego dnia dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Ubrania dzieci wzbogacone zostały akcentem kropek W każdej grupie odbyły się zajęcia inspirowane kropką. Powstały wyjątkowe, niepowtarzalne kropkowane prace plastyczne. Obchody Dnia Kropki  były wspaniałą okazją do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. To był wspaniały dzień.

M.Z. R.M. U.P.

• Dzień Kropki w klasie I c

• W dniu 15 września 2022 roku klasa I c obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Wspólne świętowanie uczniowie rozpoczęli od obejrzenia bajki o małej Vashti, poznały genezę tego święta. Następnie dzieci pracowały w grupach, rozwijały  umiejętności matematyczne w praktycznym działaniu. Liczyły kropki, łączyły i kolorowały kropki zgodnie z kodem. Każda grupa efekty swojej pracy zaprezentowała na forum klasy. Uczniowie tworzyli także kropkowe dzieła sztuki, które ozdobią salę lekcyjną. Było kolorowo i wesoło.

Violetta Ruła

• Rozpoczynamy akcję ,,Sprzątanie Świata''

• Od 1994 roku Polacy, którym bliska jest troska o naturę oraz swoje najbliższe otoczenie, łączą się, by posprzątać swój kawałek Polski. W tym roku akcja Sprzątanie Świata odbywa się pod hasłem “Wszystkie śmieci są nasze”. Zgodnie z tym hasłem Zielony Patrol zachęca do sprzątania naszego otoczenia.

Od poniedziałku uczennice z Zielonego Patrolu odwiedzają młodszych kolegów i rozmawiają z nimi o szkodliwości śmieci dla zwierząt i środowiska. Sprzątanie otoczenia szkoły będzie trwało cały rok – w każdy czwartek kolejna klasa przejdzie po naszych terenach zielonych i zbierze śmieci, które pojawiły się w ciągu tygodnia.

W najbliższy piątek na lekcjach w-f uczniowie klas starszych sprzątną “szkółki”. Ten lasek mógłby być atrakcyjnym miejscem, gdyby mieszkańcy i odwiedzający nie traktowali go jak wysypiska śmieci.

Od nas zależy, jaki będzie świat - piękny, czysty i przyjazny dla wszystkich żyjących w nim stworzeń, czy brudny, zniszczony i smutny.

• Pokaz tańca

• 8 września uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych zorganizowanych przez Centrum Hajdasz. Dzieci zostały wprowadzone w świat tańca, poznały m.in. disco, hip-hop, taniec towarzyski. Podczas całego pokazu uczniowie nauczyli się prostego układu tanecznego. Dzięki temu sami zobaczyli jak wyglądają zajęcia taneczne.

Uczniowie klas 1-3

• Uczniowie klasy I a wrócili po wakacjach do pięknie wyremontowanej sali lekcyjnej, w której dzięki Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie, została położona nowa wykładzina. Natomiast rodzice dzieci uczęszczających do tej klasy postanowili ją odmalować.

Kiedy pierwszaki weszły 1 września do swojej sali, do której w poprzednim roku uczęszczały jako przedszkolaki, były zachwycone efektami pracy, a na ich twarzach pojawiły się uśmiechy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Uczniowie klasy 1 a z wychowawczynią

• NARODOWE CZYTANIE

• Narodowe Czytanie jest ogólnopolską akcją, która w tym roku odbyła się już po raz jedenasty. 3 września w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sztuki miało miejsce spotkanie  promujące czytelnictwo i ukazujące bogactwo polskiej literatury oraz potrzebę dbałości o polszczyznę. W tym roku odczytano  "Ballady i romanse " Adama Mickiewicza. Uroczystość zgromadziła wielu miłośników literatury polskiej, którzy zagłębili się w twórczość narodowego wieszcza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII e- Nel Kuska i Szymon Lew, którzy zaprezentowali powiastkę A. Mickiewicza pt. "Rękawiczka". Narodowe Czytanie kolejny raz dostarczyło dużo radości w obcowaniu z wybitną polską literaturą.

• ZBIÓRKA MAKULATURY

• W dniach 5-9 września przeprowadzamy zbiórkę makulatury. Przynoszony papier, stare zeszyty, czasopisma, zniszczone książki, kartony prosimy zanosić do pomieszczenia z prysznicami koło małej sali gimnastycznej. Na makulaturę nie oddaje się papieru wilgotnego, pobrudzonego tłuszczem, paragonów, ręczników papierowych czy chusteczek higienicznych.

Zbierając makulaturę oszczędzamy drzewa, energię (wyprodukowanie papieru z makulatury wymaga mniejszej ilości energii niż wyprodukowanie go z drewna), zmniejszamy ilość śmieci na wysypiskach, a dodatkowo zapewniamy dodatkowe książki dla naszej biblioteki.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny, który oficjalnie zainaugurowała Pani Dyrektor Aneta Herner. Uczniowie tłumnie zjawili się na uroczystości i z radością witali się po wakacjach, a na ich twarzach widać było uśmiechy. Najmłodszym z dumą towarzyszyli rodzice.

Uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych poznali swoich wychowawców. Przedstawiono też nową kadrę pedagogiczną.

Życzenia jak najlepszych wyników w nauce złożył Burmistrz Gminy Trzebnicy Pan Marek Długozima oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Zając-Sobczak.

Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas, by spotkać się z wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oby osiąganie celów dawało wiele radości, było inspirujące, a także przynosiło jak najlepsze wyniki!