• Kiermasz Rzeczy Używanych

          • Dziś był pierwszy dzień Kiermaszu Rzeczy Używanych, organizowanego przez Zielony Patrol. Uczniowie, którzy przynieśli swoje rzeczy na kiermasz, mogli wybrać to, co potrzebowali, spośród książek, maskotek, gier planszowych, puzzli, zabawek czy ubrań. Największą popularnością cieszyły się pluszaki, ale inne rzeczy też były chętnie brane. Ze względu na reżim sanitarny w kiermaszu uczniowie uczestniczą klasami w czasie lekcji. W środę i czwartek na kiermasz zapraszamy uczniów, którzy nic nie przynieśli, ale chcieliby coś kupić. Każdy przedmiot kosztuje 1 zł, a wszystkie zarobione pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dla ukraińskich uchodźców. Zgłoście się do p. Anny Ciby, jeśli chcecie skorzystać z Kiermaszu.

            Głównym celem Kiermaszu jest zachęcenie do oddawania, a nie wyrzucania niepotrzebnych rzeczy. Coś, co dla jednego jest śmieciem, dla kogoś innego może być przydatne. W ten sposób zmniejszamy zaśmiecenie naszej planety, a używając przedmioty “z drugiej ręki” oszczędzamy energię elektryczną i surowce potrzebne do ich wytworzenia.

          • Europejski Dzień Logopedy

          • Drodzy Logopedzi!

            Życzę Wam sukcesów zawodowych, poczucia spełnienia we wszystkim co robicie w życiu, dużo radości i samych pozytywnych efektów terapii.

            W związku z tym w dniach od 7- 9 marca odbywać się będą w naszej szkole w klasach “0” profilaktyczne zajęcia logopedyczne mające na celu wspieranie prowadzonej terapii logopedycznej oraz zapoznanie dzieci ze specyfiką zawodu logopedy.

          • Dentobus w naszej szkole!

          • DENTOBUS to mobilny gabinet stomatologiczny, który z inicjatywy p. Burmistrza Marka Długozimy dotarł również do naszej szkoły, by promować, edukować zdrowie jamy ustnej oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży w ramach Programu Szkoły Promującej Zdrowie. W trakcie wizyty lekarz stomatolog dokonał przeglądu uzębienia uczniów kl​​​​​​​as 1 – 8 oraz wydał zalecenia odnośnie ewentualnego, dalszego leczenia. Dziękujemy za trafną inicjatywę.

          • Szkolny Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej Kl. II

          • 7 marca 2022r odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego klas drugich. Wzięło w nim udział 10 uczniów z kl. II a, b i c. Dzieci recytowały wiersze o tematyce: „ Postawy i emocje”. Do etapu powiatowego, który odbędzie się 16 marca w SP nr 2 komisja konkursowa zakwalifikowała zdobywcę I miejsca Marcelinę Krzan uczennicę kl. II A, która recytowała wiersz” Paweł i Gaweł” A. Fredro. Wszyscy uczestnicy szkolnego etapu nagrodzeni zostaną pamiątkowymi dyplomami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

            Alicja Woźna

          • Zebraliśmy 3132 zł!

          • Dziś zakończyła się pierwsza część zbiórki pieniędzy na pomoc Ukrainie. Uczniowie Zielonego Patrolu uzbierali 3132,01 zł! Pieniądze wpłaciliśmy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. PAH organizuje konwoje z artykułami spożywczymi i sanitarnymi do Ukrainy oraz punkt pomocy interwencyjnej w Rawie Ruskiej, przyjmujący uchodźców z terenów ogarniętych walkami. Szczegóły działań PAH można znaleźć na fanpage’u https://www.facebook.com/PolskaAkcjaHumanitarna

            Bardzo dziękujemy Wam za dotychczasową hojność! Musimy pamiętać, że wojna trwa, z każdym dniem rośnie liczba poszkodowanych i potrzebujących pomocy. Dlatego zbiórka Zielonego Patrolu będzie kontynuowana. Zebrane w przyszłym tygodniu pieniądze przeznaczymy na potrzeby Ukraińców, którzy docierają do Trzebnicy. Liczy się każda złotówka.

            Nadal można przynosić dary rzeczowe. Potrzebne są leki, sprzęt medyczny, długoterminowa żywność, środki higieny osobistej, koce, śpiwory, nowe ręczniki. Więcej aktualnych szczegółów można znaleźć na stronie https://trzebnica.pl/5946/18/solidarni-z-ukraina-jak-mozemy-pomoc.html

            Anna Ciba

          • II Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 8

          • 18 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbędzie się II Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 8. Naszą szkołę będzie w nim reprezentować uczennica klasy 8a Olga Janusiewicz. Gratulujemy i trzymamy kciuki za udany występ.

            Poloniści

          • Mecze Matematyczne

          • W dniu 20 stycznia 2022 r. odbył się kolejny Mecz Matematyczny w kategorii SP 4-6. Uczniowie Naszej Szkoły wygrali mecz i mają przed sobą do rozegrania w marcu ostatni mecz eliminacyjny.

            Mecz Matematyczny w kategorii SP 7-8 został rozegrany w dniu 1 marca 2022 r. Po długiej rozgrywce mecz został zakończony remisem - obecnie członkowie drużyny czekają na wyniki eliminacji.  

            Gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwa.

            Jowita Pietrzykowska-Dziwak- opiekun drużyny klas 5-6

            Sylwia Mirek – opiekun drużyny klas 7-8

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • Bo błąd w mowie – to jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę. Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali. Język się smuci, choruje, gdy ludzie źle nim mówią.

            Janusz Korczak

             

            28 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony 23 lat temu przez UNESCO, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na konieczność dbania o język ojczysty, troskę o jego rozwój i trwanie.

            W szkole działo się w tym dniu sporo ciekawych rzeczy, zarówno w trakcie lekcji języka polskiego, jak i poza pracowniami polonistycznymi. Na zajęciach uczniowie poznawali ciekawostki dotyczące polszczyzny, jej historię i udowadniali, że niestraszne są im najtrudniejsze łamańce językowe. Na korytarzu zwracały uwagę, wykonane przez klasy 4-8, kolorowe plakaty dotyczące języka polskiego, m.in. jego zasad, piękna, poprawności, ćwiczeń dykcyjnych, itp. Chętni uczniowie przyszli do szkoły przebrani za postacie literackie oraz przynieśli ze sobą swoje ulubione książki. W specjalnych punktach językowych dzieci mogły sprawdzić, jakie znaczenie mają ich imiona i z jakiego języka pochodzą.

             

            Zespół Polonistyczny

          • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

          • 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ustanowiony przez Polski Sejm w 2011r., aby upamiętnić tych żołnierzy powojennego podziemia, którzy przeciwstawiali się narzuconemu siłą reżimowi, a także, po II wojnie światowej, walczyli z władzą komunistyczną w Polsce. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się lekcje historii i projekcje filmów związane z tym świętem, towarzyszyła im szkolna wystawa plakatów na temat „Żołnierzy Niezłomnych”.

          • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Trzebnicy

          • Wczoraj – 1.03.2022r. przedstawiciele społeczności naszej Szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W samo południe zgromadziliśmy się przy trzebnickim rondzie upamiętniających tych bohaterów. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele lokalnej władzy, dyrektorzy szkół, uczniowie. Każda szkoła wystawiła sztandar. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Pan Marek Długozima, następnie głos zabrała Poseł Pani Agnieszka Soin. Nie zabrakło również nawiązania do aktualnej sytuacji, która ma miejsce w Ukrainie. Zaapelowano o solidarność, zrozumienie i pomoc Ukraińcom na miarę naszych możliwości.

            Agnieszka Drohomirecka

          • 1 MARCA DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

          • Pierwszego marca obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy w latach 1943-1963 nie pogodzili się z okupacją niemiecką ani radziecką oraz wprowadzanym systemem komunistycznym w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Mordowani byli zarówno przez okupantów jak również przez podległe ZSRR służby polskiego komunistycznego aparatu represji. Dziś pragniemy oddać hołd i uczcić pamięć naszych bohaterów.

            Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945roku dzieło Armii Krajowej.

            Powojenna konspiracja niepodległościowa była – aż do powstania Solidarności – najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec narzuconej władzy. W roku największej aktywności zbrojnego podziemia, 1945, działało w nim bezpośrednio 150-200 tysięcy konspiratorów. Dwadzieścia tysięcy z nich walczyło w oddziałach partyzanckich. Kolejnych kilkaset tysięcy stanowili ludzie zapewniający partyzantom aprowizację, wywiad, schronienie i łączność. Doliczyć trzeba jeszcze około dwudziestu tysięcy uczniów z podziemnych organizacji młodzieżowych, sprzeciwiających się komunistom. Łącznie daje to grupę ponad pół miliona ludzi tworzących społeczność Żołnierzy Wyklętych. Ostatni „leśny” żołnierz ZWZ-AK, a później WiN – Józef Franczak ps. „Laluś” zginął w walce w październiku 1963 roku.

            Żołnierze Wyklęci byli skazani przez komunistów na zapomnienie, ponieważ pamięć o nich była zagrożeniem. Wiele upłynęło czasu, nim 3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

            Dziś, uczestnicząc w obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" oddajemy hołd żołnierzom drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny , za ból i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku.

            W ramach upamiętnienia Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zachęcam do odwiedzenia wystawy plakatowej na II piętrze przy gabinecie 36, którą przygotowały klasy ósme.

            Justyna Kędziora

          • Pan Widelec - stołówka szkolna

          • Opłata za marzec 230 zł (23dni obiadowych x 10zł) 

            Rodzina z kartą 3 +  207 zł(23 dni obiadowych x 9zł)

            Opłaty za obiady należy uiszczać w terminie do 10. dnia każdego miesiąca na wskazany nr konta: 

            62 1090 2457 0000 0001 4320 5414 (Santander o /Trzebnica)Odbiorca: P.U. Kozłowski Kamil Kozłowski, Księginice, ul. Trzebnicka 72, 55-100 TrzebnicaTytułem: SP3, imię i nazwisko ucznia, opłata za obiady, za miesiąc /rok. 

            Każdą nieobecność zgłoszoną do godziny 7:30 należy odliczyć od kwoty danego miesiąca.

            np. 1 nieobecność 160 - 10 = 150 zł

            2 nieobecności 160 - 20 = 140 zł itd.

            --

            Pozdrawiamy

            Zespół P.U Kozłowski

            Pan Widelec - stołówka szkolna

          • DZIEŃ PIEGÓW I b, II c

          • Dzień 1 marca w kalendarzu nietypowych świąt obchodzony jest jako „ Dzień Piegów”. Wśród nas jest wiele osób obdarzonych piegami. Niektórzy z nich nie przepadają za nimi, a przecież piegi mogą być atutem urody. Dlatego, aby pokazać dzieciom, że piegi są ładne, oryginalne w klasach I b i II c zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się między innymi: skąd biorą się piegi, oglądali filmy , wykonały „ piegowate portrety”. Piegi docenili również autorzy książek dla dzieci i młodzieży obdarzając nimi swoich bohaterów, dlatego przybliżono dzieciom takie postacie literackie jak Pipi Pończoszankę, Pana Kleksa, Anię z Zielonego Wzgórza czy przyjaciela Harrego Pottera- Rona Weasley. Po dzisiejszych zajęciach już wszyscy wiedzą, że piegi to duży atut i nie należy się ich wstydzić.

            A. Woźna, A. Lew

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych