Zapraszamy rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły do obejrzenia wystawy prac plastycznych wykonanych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 "a", 0 "b" i 0 "c". Prace przestrzenne zostały wykonane z darów jesieni i będą cały tydzień cieszyły nasze oczy. Autorzy prac wykazali się pomysłowością i twórczą wyobraźnią. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w przyszłym tygodniu. A. Lew
"JESIENNY CUDACZEK"
KONKURS RECYTATORSK KLAS 5
I miejsce
Borys Dmytrowski kl. V a
II miejsce
Oliwier Hupa V a
Klaudia Stasiak V b
III miejsce
Igor Dmytrowski kl. V a
Gdzie jest kciuk Fredry?
Żaden, nawet najbarwniejszy opis, nie zastąpi przeżyć, które powstają po wizualnym kontakcie z oryginalnym reliktem przeszłości. Z tego właśnie powodu uczniowie z klasy IV c wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Drohomirecką udali się 17 października do Wrocławia, aby uczestniczyć w zajęciach muzealnych prowadzonych przez edukatorów z Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Tego dnia pogoda była wyjątkowo piękna. Żartowaliśmy, nawet że Matka Natura chce nam wynagrodzić okropną aurę, którą mieliśmy podczas poprzedniej wycieczki.
Tak więc postanowiliśmy zrobić sobie przed wizytą w muzeum spacer ulicami Wrocławia. Wysiedliśmy na Placu Grunwaldzkim i udaliśmy się w kierunku Rynku. Po drodze zatrzymaliśmy się przed Urzędem Wojewódzkim, gdzie, jak się dowiedzieliśmy, składa się wniosek o wyrobienie paszportu. Następnie zachwyciliśmy się budynkiem Muzeum Narodowego, którego ściany o tej porze roku był cudnie pokryte czerwonymi i zielonymi liśćmi. Stamtąd mieliśmy już blisko do Rynku – chcieliśmy zobaczyć jedyny w Polsce pomnik Aleksandra Fredry, który powstał we Lwowie i jest symbolem stolicy Dolnego Śląska od 1956 roku. Nasza pani opowiedziała nam kilka ciekawostek i legend związanych z pisarzem oraz samym pomnikiem. Jedna z nich mówi, że zakochani nie powinni umawiać się na randkę w pobliżu monumentu, ponieważ będzie to ich pierwsze i …ostatnie spotkanie. Dowiedzieliśmy się również, że we Wrocławiu, w ścianie jednego z kościołów, znajduje się … kciuk komediopisarza.
Kolejnym punktem naszej wyprawy była pączkarnia. Po tak długim, prawie wyczerpującym, spacerze, pączki smakowały wyśmienicie. W cukierni przy ul. Świdnickiej sprzedaje się je na ciepło, a wybór nadzienia jest nieziemsko trudny (czereśnia, kokos, ananas, brzoskwinia, mak, porzeczka…). No i teraz mogliśmy pójść na zajęcia.
Przywitał nas p. Michał Pieczka, który przez ponad godzinę z niezwykłą charyzmą opowiadał o zbiorach gromadzonych w muzeum. Mieliśmy możliwość obejrzenia tzw. Skarbu Średzkiego (m.in. pięknej złotej korony), który został odnaleziony w 1985 r. w Środzie Śląskiej. Największe wrażenie wywarł na nas ogromny obraz Jana Matejki (3 m x 5 m) – Śluby Jana Kazimierza.
Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Trzebnicy.
Agnieszka Drohomirecka
Krakowski Teatr Współczesny w Trzebnicy
Chociaż do Bożego Narodzenia jest jeszcze trochę czasu, uczniowie z klas piątych i szóstych już poczuli świąteczną atmosferę, ponieważ 10 października obejrzeli w Gminnym Centrum Kultury i Sportu spektakl pt. „Opowieść wigilijna” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.
Sztuka przeniosła nas do XIX – wiecznego. Niepowtarzalny klimat tego miasta mieszał się z niecierpliwym oczekiwaniem na Święta, nastrojem radości i serdeczności. To właśnie w takiej scenerii poznaliśmy Ebenezera Scrooge'a – zgorzkniałego samotnika nieczułego na potrzeby innych. Dbający jedynie o pomnażanie swego majątku kupiec, nie miał zamiaru poddać się urokowi najradośniejszego świątecznego czasu, został jednak niespodziewanie odwiedzony przez duchy przeszłych, teraźniejszych i przyszłych Wigilii. Nieoczekiwani goście odkryli przed nim smutną prawdę – lata życia w rozgoryczeniu i stronieniu od ludzi sprawiły, że zgubił gdzieś życiową dobroć i wrażliwość.
„Opowieść Wigilijna” Karola Dickensa w adaptacji i wykonaniu Teatru Współczesnego w Krakowie pełna była subtelnego humoru, refleksji i wzruszeń. Wyraziste postaci i magia towarzyszyły perypetiom Scrooge'a, który musiał rozliczyć się ze swoimi lękami i przeszłością, by pojąć te prawdy życiowe, które uważane są przecież za najprostsze.
Wszyscy widzowie mogli się przekonać, że człowiek zawsze może zawrócić ze złej drogi i zmienić się. Zawsze wtedy, gdy będzie tego naprawdę chciał.
Agnieszka Drohomirecka
Pielgrzymka Trzebniczan do Grobu Świętej Jadwigi Śląskiej
W liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi, 16 października 2017r. nasza Społeczność Szkolna wzięła udział w tradycyjnej już Pielgrzymce z Rynku Trzebnickiego do Grobu św. Jadwigi pod przewodnictwem Władz Samorządowych i Kościelnych naszego Miasta. Wzięliśmy także udział w przepięknej Liturgii na zamknięcie Roku Jubileuszowego 750-lecia kanonizacji Naszej Patronki, której przewodniczył Biskup Ignacy Dec ze Świdnicy. Dziękujemy Bogu za tak wspaniałą postać św. Jadwigi, od której uczymy się wiary, modlitwy i miłosierdzia.
Katecheci
Tuwim i Brzechwa – na medal
Piątek, 13 października, był w naszej szkole dniem wyjątkowym, z powodu Święta Edukacji Narodowej, które przypadało nazajutrz. Lekcje też były odświętne i inne niż zazwyczaj.
Uczniowie z klasy VI b pod kierunkiem swojej polonistki – p. Agnieszki Drohomireckiej zaprezentowali fantastyczne, pełne humoru inscenizacje popularnych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zadanie to miało na celu propagowanie czytelnictwa, rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, wiązanie treści wiersza z różnymi formami ekspresji: plastyczną i ruchową.
Każdy uczeń miał sobie wybrać dowolny wiersz wspomnianych poetów i w ciągu tygodnia przygotować jego inscenizację. Szóstoklasiści wywiązali się z tego zadania celująco. Pięknie, śmiesznie i wzruszająco recytowali wyszukane utwory. Dodatkowym atutem ich występów były różnorodne i bardzo pomysłowe akcesoria, które wzbogaciły charakteryzację dziewcząt i chłopców. Nawet, jeśli uważali oni, że są już za duzi na twórczość Tuwima i Brzechwy, to po wykonaniu tego zadania i świetnej zabawie, jaką była ta lekcja – zmienili zdanie.
Agnieszka Drohomirecka
Dzień Edukacji Narodowej
Szkoła to ważne doświadczenie w życiu każdego człowieka. Bez szkoły i nauczyciela trudno odnaleźć własne miejsce w świecie. 13 października - w dniu, w którym obchodziliśmy Święto Edukacji w naszej szkole - uczniowie klasy IIIa mieli okazję złożyć nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez program artystyczny bogaty w wiersze i piosenki.
R. Marczak
XVII DZIEŃ PAPIESKI „ IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”.
Jak co roku Dzień Papieski w naszej szkole jest bardzo uroczyście obchodzony. Tym razem uczniowie klas młodszych uczestniczyli w ciekawej lekcji multimedialnej pt. ,,Idźmy naprzód z nadzieją”. Dzieci zapoznały się z życiem i pontyfikatem naszego rodaka – świętego Jana Pawła II Wielkiego. Pod koniec katechezy uczniowie zostali nagrodzeni ,, szóstką” i naklejkami z wizerunkiem naszego papieża za prawidłowe rozwiązanie zagadek i pięknie wykonaną pracę plastyczną. Ojcze Święty błogosław nam z nieba, abyśmy zostali świętymi.
oprac. s. Lilianna Wypiór.
9 października uczniowie oddziału przedszkolnego 0a poszli do parku szkolnego, aby poszukać darów jesieni oraz jesiennych barw. D.Surowiec
Konkurs literacki dla kl.IV-VII
Przeczytałeś ostatnio ciekawą księżkę?
Weż udział w konkursie i napisz recenzję ksiązki
którą chciałbyś polecić kolegom i koleżankom.
Na Wasze prace czekamy do 27 października w Bibliotece Szkolnej
Bliższe informacje na plakatach lub u p. E. Pasek, p. A. Herner
KONKURS DLA KLAS I-III
FESTIWAL NAUKI 2017
W tym roku uczniowie klasy 6 spędzili iście naukowy piątek 22 września w ramach Festiwalu Nauki. Jednodniowa wycieka rozpoczęła się udziałem w warsztatach „Fizyka wody” na Uniwersytecie Przyrodniczym, gdzie uczniowie w praktyce poznawali fascynujące właściwości wody. Następnie podążając wodnym szlakiem zwiedzili „Hydropolis”, a na deser uczestniczyli w dwugodzinnym pokazie „Odlotowa Chemia – Światło bez tajemnic” na Uniwersytecie Wrocławskim na wydziale Chemii.
27 września uczniowie klasy 6a wraz z klasą 7a wrócili na kolejne zajęcia w ramach Festiwalu Nauki „Cyrk Fizyczny” – słynny od lat fantastyczny wykład/pokaz przedstawiany na wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym razem uczniowie naszej szkoły obejrzeli 20 edycję „Cyrku”, która zawierała „the best of” czyli najlepsze z najlepszych eksperymenty fizyczne.
Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu zachwyceni, a kto wie, być może część z nich powróci do odwiedzonych miejsc by studiując poszerzać swoją wiedzę .
Opracowanie Anna Otfinowska
Matematyka na Dolnośląskim Festiwalu Nauki (XX)
We wrześniu 2017 we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Festiwal Nauki. W ciągu tych dni na wielu uczelniach wrocławskich prowadzone były lekcje i pokazy popularyzujące różne dziedziny nauki. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach : "MATEMATYKA BEZ GRANIC"
W trakcie Festiwalu, jak co roku, został przeprowadzony prestiżowy konkurs „Maraton Matematyczny” organizowany przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W jego trakcie uczestnicy sprawdzają swoją wiedzę matematyczną. W tym roku w konkursie wzięło udział 810 uczniów z dolnośląskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów klas 4,5,6,7.
W pierwszym dniu konkursu uczestnicy rozwiązywali testy kwalifikacyjne.
Do sobotniego finału zakwalifikowało się 134 zawodników z tego trzech z naszej szkoły :Weronika Franczak , Mateusz Orleański i Wiktor Kawa.
Zawody finałowe polegały na rozwiązywaniu testów w kolejnych rundach, po których najlepsi przechodzili do następnych etapów. W sumie rozegrano aż 12 rund. Należy podkreślić, że uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą oraz ogromną wytrwałością. Każda runda –to 40 minut maksymalnej koncentracji intelektualnej, a krótkie przerwy między kolejnymi rundami – to napięcie związane z oczekiwaniem na wyniki. Finał Maratonu rozpoczął się o godzinie 10 rano ,a zakończył się późnym wieczorem. Uczniowie naszej szkoły wypadli bardzo dobrze :
Weronika Franczak – 8 rund
Mateusz Orleański – 8 rund
Wiktor Kawa – 2 rundy
Opr. Dariusz Bocian i Katarzyna Buczkowska
Czwartoklasiści już zintegrowani!
We wtorek, 2 października wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie z klas: IVa, IVc i IVe wraz z wychowawczyniami: p. Agnieszką Skurjat, p. Agnieszką Drohomirecką i p. Katarzyną Buczkowską pojechali na wycieczkę integracyjną do Wrocławia. Chociaż pogoda tego dnia spłatała nam figla, to wszyscy wyruszyliśmy z uśmiechem na ustach. Celem naszej wyprawy był park rozrywki – Bobolandia – największy tego typu obiekt w Polsce. Mieliśmy do dyspozycji ponad 3000 m² do gier i zabaw oraz wspaniałe atrakcje. Małpi gaj, ogródek z zabawkami, zjeżdżalnia - wulkan, trampolina pięciopolowa, 10-cio metrowa zjeżdżalnia rolkowa, stoły bilardowe, cymbergaj, góra piaskowa – to tylko niektóre z nich. Przez ponad dwie godziny czwartoklasiści uczestniczyli w zabawach ruchowych, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój oraz dały dzieciom możliwość kształtowania takich cech motorycznych jak: szybkość, siła, zwinność i wytrzymałość. Wszyscy w wyśmienitych humorach wróciliśmy do Trzebnicy.
Agnieszka Drohomirecka
W dniu 04 października w Trzebnickim Ośrodku Kultury, uczniowie klas I A,B i C ze Szkoły Podstawowej Nr 3 brali udział w spektaklu teatralnym pod tytułem" O psie Kasztanie, który został detektywem", zorganizowanym przez Teatr FORM.ART z Łodzi. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem śledzili losy psa Kasztana, który marzył o tym, żeby zostać wielkim detektywem jak Sherlock Holmes i ćwiczył się w wynajdowaniu śladów i wskazówek do podejmowania tropu. Wszystkim spektakl bardzo się podobał i był to dzień pełen radości która malowała się na twarzach wszystkich pierwszoklasistów.
L.Kłyho
Skoczny Dzień Chłopaka w VI d
3 października, z okazji Dnia Chłopca, klasa VI d z wychowawczynią wybrała się do wrocławskiego Parku Trampolin GOjump, będącego największym tego typu obiektem w Polsce. Bawiliśmy się świetnie skacząc na trampolinach, rzucając się z wysokości na gigantyczną poduchę i pokonując przeróżne przeszkody. Bardzo podobał nam się pełen piankowych klocków basen, w którym z uciechą nurkowaliśmy. Warta odnotowania jest zakończona sukcesem akcja poszukiwawcza, pogrążonej w klockowych odmętach, skarpetki naszej wychowawczyni, Dwie godziny minęły nie wiadomo kiedy. W drodze powrotnej, ku zaskoczeniu chłopców, podjechaliśmy do Mc Donald's, gdzie dziewczyny zafundowały kolegom 2 for U. Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do Trzebnicy.
Paulina Kolińska
Dolnośląski Festiwal Nauki
W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki uczniowie klasy III e wzięli udział w warsztatach pt. „Po czym depczemy? Gleba świat pod stopami”, oraz „Zjawiska pogodowe, czyli meteorologia dla każdego” Podczas zajęć dzieci zapoznały się warstwami gleby, a także co wchodzi w skład gleby. Przesiewały wykopaną przez siebie próbkę gleby. Dzieci w przyjaznej atmosferze oglądały urządzenia meteorologiczne, poznały sposoby pomiaru: temperatury, siły wiatru, oraz zanieczyszczeń w powietrzu. Wycieczka Była udana i bardzo pouczająca.
A.Zych
SZALONY DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 6A
Dziewczynki z klasy 6 zorganizowały chłopcom ze swojej klasy dzień pełen wrażeń. Z okazji Dnia chłopaka, wszyscy koledzy bawili się wykonując zadania wymyślone przez dziewczęta. Było dużo śmiechu i radości. Chłopcami zaopiekowały się profesjonalistki w salonie mody, urody. Chłopcy rozwiązywali quizy, łowili cebulę bez pomocy rąk i dzielnie szukali monet przysypanych mąką.
Dziękujemy dziewczynom- jesteście wspaniałe Chłopaki z 6a wraz z wychowawczynią Anna Otfinowską
Dzień Chłopca w klasie I C
Dnia 29 września 2017 roku dziewczynki z klasy I C zaprosiły chłopców z okazji ich święta do Art Kawiarni w Trzebnicy na słodki poczęstunek. Zabawa zbiegła się również z urodzinkami jednego z uczniów. Były zatem życzenia, tańce na scenie oraz wspólna sesja fotograficzna. Wszyscy uczniowie miło spędzili czas. Bardzo dziękujemy pani Annie Cichy za pomoc w organizacji tego święta. Pozdrawiamy klasa I C z wychowawcą.
Dzień chłopaka
29 września dziewczyny z klasy V a przygotowały uroczystość dla uczniów klas IV – VI. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Chłopcy z różnych klas wzięli udział w konkursach: plastycznym (na najciekawszy krawat), wiedzowym i sprawnościowym oraz zaprezentowali swoje przebrania. Zwycięzcy zostali obdarowani słodkimi niespodziankami. Dziewczyny złożyły życzenia wszystkim kolegom z okazji Dnia Chłopaka. Taki dzień to okazja do miłego i wesołego spędzenia czasu w szkole.
Joanna Sobota
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie