Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „ Wyślij kartkę do powstańca.” Akcja organizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „BohaterON- włącz historię” . Jej celem jest upamiętnienie i uhonorowanie żyjących powstańców, wyrażenie wdzięczności uczestnikom walk o stolicę poprzez wysłanie własnoręcznie wykonanych kartek lub napisanych listów do Powstańców Warszawskich.
Goście w świetlicy.
Dnia 11.10. dzieci z oddziałów przedszkolnych, podczas zajęć świetlicowych, miały okazję gościć przedstawicieli firmy BayWa Agro Polska. Panowie opowiadali przedszkolakom na czym polega praca rolnika, jakie prace wykonuje się na polu oraz czym obdarowuje nas jesień. Przywieźli ze sobą mnóstwo „rekwizytów” w postaci pysznych i zdrowych warzyw oraz zbóż.
Lekcja geografii w … palarni kawy
W czwartek 10 października uczniowie z koła geograficznego Gegra nie przegra wybrali się na niezwykłe zajęcia do trzebnickiej palarni kawy El Gato Coffee Roasters przy ulicy Kościelnej. Na początku dowiedzieliśmy się wiele ciekawych faktów o kawie – jak wygląda jako roślina, gdzie rośnie, jakie są jej odmiany i jak może wyglądać po wypaleniu. Obejrzeliśmy też różne rodzaje ziaren kawowych, a niektórzy z nas próbowali je nawet rozgryźć. W czasie, gdy piec do wypalania kawy się rozgrzewał, próbowaliśmy świeżo zaparzoną kawę (bezkofeinową oczywiście).
WARZYWNO- OWOCOWA JESIEŃ W KLASIE II C.
U progu jesieni uczniowie klasy drugiej c wykonali kolorowe portrety z warzyw i owoców. Plony jesieni rozbudziły wyobraźnię dzieci. Wykonane prace przedstawiały przeróżne stworki, a nawet postaci z bajek. Barwną wystawę można podziwiać na parterze naszej szkoły, obok sali nr 3. Zapraszamy- klasa II c z wychowawcą.
Wrocław, jakiego nie znamy…
W środę, 2 października szóstoklasiści udali się do Wrocławia, aby z przewodnikiem zwiedzić najciekawsze zakątki stolicy Dolnego Śląska.
Pierwszym punktem naszej wyprawy był Ostrów Tumski, który został przyrównany przez oprowadzającego do Watykanu. Zwiedziliśmy jego klejnot - Katedrę Św. Jana Chrzciciela, której geneza powstania sięga roku 1000.
Dzień Chłopca w przedszkolu
„Każdy przedszkolak o tym wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego po starszaka
każdy świętuje Dzień Chłopaka”
30 września w oddziałach przedszkolnych 0 a,b,c w SP nr 3 upłynął również pod znakiem obchodów Dnia Chłopca. Wszystkie dziewczynki wraz z paniami zaśpiewały chłopcom uroczyste „ Sto lat” i wręczyły drobne upominki oraz słodkości.
PIELGRZYMKA MAŁĄ ŚCIEŻKA ŚW. JADWIGI.
W ramach obchodów XXVII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Trzebnicy, w sobotę 28 września 2019 r., odbyła się XIII piesza pielgrzymka dzieci i młodzieży trzebnickich placówek oświatowych, rodziców, katechetów oraz mieszkańców Trzebnicy dla uczczenia św. Jadwigi Śląskiej. Dotychczas pielgrzymowaliśmy Dużą Ścieżką Świętej Jadwigi Śląskiej oznakowanej kamieniami medytacji, rozmieszczonymi na terenie i obrzeżach miasta. Jest ich siedem. Przypominają one cnoty św. Jadwigi.
BIEG PRZEDSZKOLAKA
W piątek, 27 września dzieci z oddziałów przedszkolnych SP3, wzięły udział w Biegu Przedszkolaka, który odbył się na stadionie Fair Play Arena w Trzebnicy. W imprezie wzięły udział dzieci z trzebnickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.
Wycieczka na Festiwal Nauki
25 września, grupa uczniów z klas V-VI z p. Haliną Pisarczyk i Joanną Sobotą, wybrała się na warsztaty, organizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, do Instytutu Archeologii we Wrocławiu. Zajęcia pt. „Życie w średniowiecznym mieście” poprowadzili dla nas wykładowcy i studenci archeologii.
WYNIKI WYBORÓW - opiekunów SU i Rzecznika Praw Ucznia
26 września odbyły się wybory Opiekunów SU i Rzecznika Praw Ucznia. Kandydowało 23 nauczycieli, a głosowali wszyscy uczniowie klas 4-8.
Wybory przeprowadzili Wasi przedstawiciele - Jakub Hetman, Zuzanna Mrozińska i Hanna Kaniewska. Po podliczeniu głosów wyniki zostały wywieszone na tablicy Samorządu.
Oto one:
Opiekunowie SU - p. Dariusz Bocian
- p. Edyta Kozicka
Rzeczniczka Praw Ucznia - p. Agata Lisiak
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej współpracy z Samorządem Uczniowskim.
P. Kolińska
Wybierz nazwę dla polskiej planety i jej gwiazdy
Zwykle nie mamy wpływu na nazwy odkrywanych obiektów astronomicznych. W ramach obchodów swojej 100. rocznicy, Międzynarodowa Unia Astronomiczna (ang. International Astronomical Union, w skrócie IAU) organizuje globalny konkurs IAU100 NameExoWorlds, który pozwoli każdemu krajowi na świecie na nadanie nazwy wybranej planecie pozasłonecznej i jej gwieździe macierzystej. Planeta, którą Międzynarodowa Unia Astronomiczna przydzieliła Polsce do nazwania, nosi oznaczenie BD+14 4559 b. Została odkryta metodą prędkości radialnych przez zespół polskich astronomów kierowany przez prof. Andrzeja Niedzielskiego z Centrum Astronomii UMK. Jest to gazowy olbrzym nieco większy od Jowisza.
Każdy może zagłosować na jeden z zaaprobowanych przez komisję konkursową zestawów dwóch nazw – dla planety i jej gwiazdy. Wystarczy wejść na stronę https://www.iau100.pl/planety/wybierz .
Piątoklasiści z koła geograficznego już wybrali. Teraz kolej na Was!
Anna Ciba
Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu
24.09.2019 r. uczniowie kl. III a i kl. III b uczestniczyli w zajęciach sportowych na wrocławskim AWF-ie z użyciem piłek edukacyjnych " edubal".
Dzieci z SP 3 na wycieczce w Domu Drzewa w Wałkowej
23 września dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej „Dom Drzewa” w Wałkowej. Dom Drzewa powstał w murach odrestaurowanej zabytkowej wyłuszczarni nasion. Byliśmy w 2 salach edukacyjnych: „Laboratorium Przyrody” oraz „Podsuszarni”. W sali na parterze odbyły się zajęcia edukacyjne w formie projekcji filmu „Warstwy lasu i jego mieszkańcy”.
„Kromka Chleba dla Sąsiada”
Kolejny już raz wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w program „Kromka Chleba dla Sąsiada” organizowany przez Biedronkę oraz Caritas Polska . Od 7.30 rano w sobotę pomagali w zebraniu żywność i artykułów pierwszej potrzeby. Dary serca mieszkańców Trzebnicy zostaną przekazane najbardziej potrzebującym przez Parafialny Zespół Caritas. W ubiegłym roku dzięki tej kampanii pomoc uzyskało ok. 65 000 osób w całej Polsce.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w SP 3
Każdy Przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują dzień przedszkolaka.
20 września to wspaniały dzień dla każdego przedszkolaka, tego dnia przedszkolaki z naszej szkoły także świętowały. W oddziałach przedszkolnych odbył się Dzień Przedszkolaka.
Uczniowie z Trójki popierają Światowy Strajk Klimatyczny
W piątek 20 września miliony uczniów na całym świecie wyszły ze szkół na ulice. Odbyła się największa w historii młodzieżowa akcja klimatyczna, mająca na celu wymuszenie na przywódcach państw zmianę systemową, konieczną do powstrzymania zbliżającej się katastrofy.
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców.
Zajęcia pozalekcyjne 2019/2020 - Rekrutacja
Prosimy o zapisywanie się na wybrane zajęcia pozalekcyjne,
termin zajęć zostanie ustalony z nauczycielem prowadzącym.
Zajęcia wspierające uzdolnienia z nauk przyrodniczych dla kl. II
Anna Lew
Zajęcia wspierające uzdolnienia z nauk przyrodniczych dla kl. III
Lidia Kłyho
Zajęcia wspierające uzdolnienia z nauk przyrodniczych-biologia
Adriana Bocheńska
Zajęcia wspierające uzdolnienia z nauk przyrodniczych-przyroda
Anna Ciba
Zajęcia wspierające uzdolnienia z nauk przyrodniczych-geografia
Anna Ciba
Zajęcia rozwijające zainteresowania chemią dla kl.8
Katarzyna Bochenek
Zajęcia rozwijające zainteresowania fizyką
Magdalena Szewczuk
Zajęcia wspierające uzdolnienia z nauk matematyczno – informatycznych dla kl. I
Róża Marczak
Zajęcia wspierające uzdolnienia z nauk matematyczno – informatycznych dla
kl. IV
Agata Lisiak
Zajęcia wspierające uzdolnienia z nauk matematyczno – informatycznych dla
kl. V
Anna Otfinowska
Zajęcia wspierające uzdolnienia z nauk matematyczno – informatycznych dla
kl. VI
Anna Otfinowska
1
Zajęcia wspierające uzdolnienia z nauk matematyczno – informatycznych dla
kl. VII
K. Buczkowska
Zajęcia wspierające uzdolnienia z nauk matematyczno – informatycznych dla kl. VIII
Dariusz Bocian
Zajęcia TIK z elementami bezpieczeństwa w sieci dla kl. III
Aneta Herner
Zajęcia TIK z elementami bezpieczeństwa w sieci dla kl. II
Wojciech Szemiel
Zajęcia TIK z elementami bezpieczeństwa w sieci dla kl. IV - V
Wojciech Szemiel
Zajęcia TIK z elementami bezpieczeństwa w sieci dla kl. VI - VIII
Wojciech Szemiel
Zajęcia TIK z elementami bezpieczeństwa w sieci dla kl.V
Aneta Herner
Zajęcia rozwijające uzdolnionych z j. angielskiego dla kl. III
Beata Wojda
Zajęcia rozwijające uzdolnionych z j. angielskiego dla kl. IV
Paulina Kolińska
Zajęcia rozwijające uzdolnionych z j. angielskiego dla kl. V
Ewelina Wolska
Zajęcia rozwijające uzdolnionych z j. angielskiego dla kl. VI
Aleksandra Cichoń
Zajęcia rozwijające Agnieszka Skurjat uzdolnionych z j. angielskiego dla kl. VII-VIII
Agnieszka Skurjat
Zajęcia rozwijające uzdolnionych z j. niemieckiego dla kl. IV - VI
Iwona Onyszko
Zajęcia rozwijające uzdolnionych z j. niemieckiego dla kl. VII - VIII
Małgorzata Bogaczyńska
Udział w akcji Narodowe Czytanie
W poniedziałek, 9 września w murach miejskiego ratusza odbyła się ósma edycja akcji Narodowe Czytanie. Inicjatywa ta, obejmująca obszar całej Polski, zorganizowana została tradycyjnie już pod patronatem Prezydenta RP.
Akcję zapoczątkowano w roku 2012. Pomysłodawcy pragnęli, by literatura narodowa była nie tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym. W tym roku wybrano „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”:
- Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
- Dym – Maria Konopnicka
- Katarynka – Bolesław Prus
- Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
- Orka – Władysław Stanisław Reymont
- Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
- Sachem – Henryk Sienkiewicz
- Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
Powyższe nowele to „teksty, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem”. Utwory te reprezentują różne epoki i style, a „łączy je to, co najważniejsze: są na trwałe wpisane w historię polskiej literatury”. Wśród uczestników tegorocznej trzebnickiej edycji byli m.in.: Burmistrz Marek Długozima, Sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak, Naczelnik Wydziału Oświaty Krystyna Haładaj, czytelnicy Biblioteki Miejskiej w Trzebnicy, nauczyciele i uczniowie reprezentujący gminne szkoły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII b – Patrycja Budzyń, Hanna Krupa i Mikołaj Kubaszewski. Trzeba przyznać, że rewelacyjnie poradzili sobie z tekstami, które wcale nie należą do łatwych.
Dzięki zgromadzonym gościom, ich zaangażowaniu i miłej atmosferze, akcje takie jak Narodowe Czytanie pokazują, że w dobie komputerów i Internetu, dzieci i młodzież chętnie czytają i włączają się do promocji czytelnictwa.
Agnieszka Drohomirecka
Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020
Rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy uroczystym apelem.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie