• Super Kot w naszej szkole!

• W piątek 02.12.22 r. na zaproszenie uczniów klas 0-3 odwiedził naszą szkołę niezwykły gość - Super Kot. Sympatyczny superbohater przybył do wszystkich dzieci, które napisały do niego prośbę o spotkanie. Super Kot został serdecznie przywitany piosenkami, wierszykami, życzeniami. Dzieci bardzo cieszyły się ze spotkania. Otrzymały dyplom na którym widniał znak pomocnika – pieczątkę w kształcie kociej łapki. Spotkanie dostarczyło wielu miłych wrażeń. Dziękujemy za wizytę i czekamy na następne spotkanie!

AZ

• BohaterON-włącz historię!

• Po raz kolejny Nasza szkoła wzięła udział w projekcie BohaterON. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt edukuje Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną. W ramach projektu uczniowie klas siódmych i ósmych zostali zapoznani z misją i celami tej akcji poprzez prezentację strony internetowej BohaterONa. Uczniowie obejrzeli specjalnie przygotowany odcinek programu Co za historia poświęcony Powstaniu Warszawskiemu na podstawie którego przygotowali infografiki z wykorzystaniem metody 5H+W. Przygotowane infografiki oraz zawarte w nich informacje uczniowie przedstawili na forum. Podsumowaniem był dyskusja nad mocnymi i słabymi stronami danego projektu i przygotowanie wystawy prac.

Justyna Kędziora i Joanna Sobota

• Wycieczka mikołajkowa 6a

• Z okazji zbliżających się Mikołajek klasa 6A wyruszyła 30 listopada na wycieczkę do Wrocławia. Tym razem nie autokarem spod szkoły tylko szynobusem co było okazją do nabycia doświadczenia przemieszczania się pociągiem a później po mieście komunikacją miejską. Pierwszą atrakcją  była wizyta w Laser Tag, który jest miejscem pełnym zabawy, emocji i aktywności. Zaczęliśmy tam przygodę od sprawnego przeszkolenia przez instruktora, następnie w zbrojowni  zostaliśmy wyposażeni w broń i hełmy i podzieleni na grupy. Tak przygotowani wkroczyliśmy na Arenę, gdzie wypełnialiśmy misje czując się jak na poligonie wojskowym. Naszym celem było nie tylko przetrwać ale przede wszystkim działać razem, bo strategia zespołowa miała tu kluczowe znaczenie. Kiedy po wszystkich misjach opadł kurz, emocje i zmęczenie wyruszyliśmy na Rynek wrocławski gdzie czekała na  Nas kolejna atrakcja – Jarmark Bożonarodzeniowy. Przywitał Nas tam zapach gorącej czekolady i ciepłych kołaczy. Jest to miejsce wyjątkowe, gdzie mogliśmy zobaczyć liczne produkty lokalne i inne świąteczne atrakcje. Otuleni magiczną atmosferą Świat i pełni pozytywnych  wrażeń wróciliśmy do domu.

Justyna Kędziora

• ,,Poznaj Polskę''- klasy drugie i 4a we Wrocławiu

• Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie...kierując się tym mądrym powiedzeniem postanowiliśmy w ramach programu #PoznajPolske wybrać się do Wrocławia. Najpierw zwiedzaliśmy miejsca związane z historycznym dziedzictwem miasta, m.in. Ratusz, Sukiennice, Plac Solny czy piękną Kamienicę pod Złotym Słońcem. Na wrocławskim Rynku można poczuć już świąteczną atmosferę podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku, a w jego najbliższej okolicy spotkacie też najwięcej figurek krasnoludków. Nic w tym dziwnego – tuż przy Rynku, za kamieniczkami Jaś i Małgosia, znajduje się wejście do podziemnej krainy krasnoludków.

Druga część naszej wycieczki to wizyta w Kolejkowie, czyli największej makiecie kolejowej w Polsce. To także fascynujący miniaturowy świat Wrocławia i Dolnego Śląska pokazany w skali 1:25. Najpierw wzięliśmy udział w warsztatach modelarskich. Wszystkie dzieci pracowicie, wycinały, malowały i kleiły, bawiąc się w „budowniczych" zabytkowych kamieniczek, a następnie oglądaliśmy fantastyczne atrakcje Kolejkowa. Byliśmy zachwyceni, jak wspaniale i precyzyjnie został tam odtworzony Wrocław, a na końcu zanurzyliśmy się w świat korzennych przypraw, kolorowych lampek i figurek z piernika i pociągów z czekolady. To „Miasto z Piernika", nowa wystawa, otwarta w Kolejkowie zaledwie kilka dni temu.

Małgorzata Stolaś, Katarzyna Kalicka-Świtaj, Joanna Kuźma, Małgorzata Gadawska