

Od września 2015 roku na basen uczęszczają najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Pod czujnym okiem ratowników z Gminnego Parku Wodnego Trzebnica - Zdrój ćwiczą naukę pływania. Wszyscy uczniowie klas II chętnie uczęszczają na zjęcia i czują się jak "ryby w wodzie". Niektórzy już opanowali technikę pływania i doskonalą swoje umiejętnościna głębokim basenie. W ten sposób zdobywają w Programie Ogólnopolskim Mały Mistrz odznakę pływaka.
D. Małys
Dnia 25 listopada odbyła się wycieczka klasy II C oraz II F wraz z wychowawcami i opiekunami do Kuźniczyska.Uczniowie na moment mogli poczuć klimat ubiegłej epoki, gdyż uczestniczyli w warsztatach piekarniczych "Od ziarenka do bochenka...".
Poznali również jeden z odchodzących już w zapomnienie zawodów – pracy młynarza.Podczas wycieczki zwiedzili stary młyn oraz poznali jego historię.
Niemałą atrakcją była wizyta uczniów u znanego snycerza i rzeźbiarza Mariana Krzysztofa Lewczaka, który zapoznał dzieci ze swoją pracą oraz rzeźbami, wykonanymi z kamienia i drewna.
Uczniowie byli zachwyceni i już zapowiedzieli wychowawcom, iż chcieliby poznać inne "ginące" zawody.
Opracowały B.Wojda i B. Jędruszek
„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula”
Święto Pluszowego Misia w naszej szkole zakończone W każdej klasie 1-3 na 3 i 6 lekcji „misie” zorganizowały zabawy i konkursy, a na końcu zabawy częstowały uczestników ciasteczkami misiowymi. W świetlicach były prawdziwe Urodziny Misiowe. Dzieci przygotowały prezenty dla Solenizanta - laurki, „słodki plaster miodu”, tort ze świeczkami. Zabawa była wspaniała przy dźwiękach muzyki - mini dyskoteka misiowa.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy „Miś – prace dzieci” . Przygotowanej przez bibliotekę i świetlice.
Bardzo dziękuje za pomoc i współpracę panią : K. Puzio, M. Herner – Tokarskiej, M. Wyszyńskiej, B. Jędruszek, D. Surowiec, J. Sobocie.
Już dziś zapraszamy w imieniu Misia na kolejną świetną zabawę w przyszłym roku!!!
Aneta Herner
Światowy Dzień Pluszowego Misia był bardzo radosnym wydarzeniem w szkolnej świetlicy pierwszaków. Tego dnia dzieci z klasy Ia i Ic przyniosły swoje ulubione pluszaki, które były „biletem” wstępu do wspólnej zabawy. Uczniowie przygotowali wiele różnych prac plastycznych wykonanych różnymi technikami, m.in. miś ulepiony z masy solnej, wyklejanki oraz misie wykonane z talerzyków papierowych. Wysłuchaliśmy również opowiadania pt. „Urodziny misia”, które przeczytał nam nasz kolega Dorian. Śpiewaliśmy również znane nam piosenki o misiach. Jak wszystkim wiadomo – dzieci lubią misie, a misie lubią miodek. Dlatego też każdy uczestnik zajęć został poczęstowany gofrem z miodem oraz misiowym ciasteczkiem. Było bardzo pysznie! Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach, były aktywne i zadowolone.
Agata Kaniowska
Uczniowie klasy I e podobnie jak wszyscy uczniowie naszej szkoły witali niezwykłych gości - Misie. Każde dziecko w tym dniu przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate i kolorowe. Uczennice i uczniowie ze klas mile nas zaskoczyli, przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci. Były konkursy, pokazy i słodki poczęstunek. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej , ciepłej i rodzinnej atmosferze.
Dnia 24.11.2015r- Uczniowie Ig witali bardzo miłych gości-Misie. Były różne konkursy i zabawy, co dzieciom sprawiło wiele radości. Było to dla dzieci atrakcją. Każde dziecko przyniosło pluszowego misia. Ten dzień był bardzo sympatycznie spędzony i w miłej atmosferze.
Monika Miara
Dyrekcja Szkoła Podstawowa nr3 w Trzebnicy dbając o kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów pozyskała od Agencji Rynku Rolnego, w bieżącym roku szkolnym, bezpłatnie, jabłka dla wszystkich uczniów naszej szkoły.Uczniowie począwszy od listopada b.r. będą cyklicznie otrzymywać je w szkole.Życzymy smacznego!!!
„ Jest taka piękna kraina, gdzie dzień się uśmiechem zaczyna. Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie, Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie”.
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych postanowiły dołączyć dzieci z klasy Ia i Ic uczęszczające do świetlicy szkolnej. W czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się nad znaczeniem koleżeństwa, uprzejmości i życzliwości wobec rówieśników i dorosłych oraz jak można je okazywać. Oprócz rozmów, był też czas na wykonanie prac plastycznych. Wiele wysiłku, ale i pracy dzieci włożyły w plastyczną oprawę święta - wykonywały uśmiechnięte buźki, następnie przygotowały sobie nawzajem „Kartki Życzliwości” w kształcie serduszka. Wykonane serduszka dzieci przekazywały sobie nawzajem i dzięki temu każde z nich otrzymało miły podarunek od wszystkich koleżanek i kolegów: pamiątkowe rysunki lub wpisy z pozdrowieniami i komplementami… !
Potem wspólnie stworzyliśmy „Drzewo Życzliwości”. Każde dziecko mogło wykonać swój liść - odbita dłoń, na którym można było coś życzliwego zapisać lub rysować. Największa radość wzbudziło wspólne wykonanie gazetki okolicznościowej z kolorowymi pracami. Na zakończenie świetlicowych obchodów Dnia Życzliwości, dzieci zostały odznaczone orderami życzliwości i otrzymały lizaki w kształcie serca. To było naprawdę słodkie pozdrowienie od Pani Agaty!;)
Klub Młodego Czytelnika cykliczne spotkania w bibliotece szkolnej dla najmłodszych uczniów. Spotkania te skierowane są do dzieci z klas pierwszych. Tym razem w spotkaniu uczestniczyły dzieci ze świetlicy szkolnej z p. Magdaleną Tokarską.
Kolejne spotkanie już za nami, odbyło się pod hasłem „Liści-o-opad”. W czasie zajęć przeczytano pt. „Jesień Jeżyka”, a w części praktycznej dzieci zrobiły jesiennego zwierzaka z liści. W trakcie wykonywania zwierzaczków uczniowie wysłuchali utworu muzycznego „Jesień” A. Vivaldiego. Były też jesienne zagadki, które dzieci chętnie odgadywały. Już czekamy na kolejny raz.
Aneta Herner
W listopadzie odbył się konkurs plastyczny pt.„ Zwierzaki-Liściaki” adresowany do najmłodszych uczniów naszej szkoły, kl.I – III uczęszczających do świetlicy szkolnej. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej techniką kolażu roślinnego, w której podstawowym materiałem były liście drzew i krzewów. Na konkurs wpłynęło 35 prac. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. Wykonały wspaniałe zwierzaki- motyle, wiewiórki, łosie, ważki…, wykorzystując kolorowe jesienne liście oraz inne skarby przyrody. Konkurs pozwolił uczniom poszerzyć wiedzę na temat zagadnień związanych z obecną porą roku. Prace dzieci prezentują się wspaniale na wystawie w szkolnym korytarzu. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali wyróżnieni dyplomem oraz upominkiem.
Agata Kaniowska, Lidia Danilewicz
„Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne: wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć” /Bogusław Wolniewicz/
Z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie uczęszczający na zajęcia koła historycznego przygotowali wystawę pod hasłem „ Polska niepodległa! ”. Prezentowała ona drogę naszej Ojczyzny do niepodległości, postaci, które miały bezpośredni wpływ na odrodzenie się Polski po 123 latach niewoli, fragmenty utworów literackich i teksty pieśni o charakterze patriotycznym, a także symbole narodowe.
Halina Pisarczyk
17 i 18 listopada uczniowie klas IV oraz V należący do Koła Przyrodniczego przygotowali wystawę pt. „Moje ulubione drzewo”. Wystawa prac była podsumowaniem zajęć terenowych prowadzonych w parku szkolnym, podczas których dzieci uczyły się rozpoznawać drzewa i krzewy. Z zebranych liści, owoców, fragmentów kory zostały przygotowane barwne plakaty, karty zielnikowe, plansze zawierające opisy gatunków drzew, wierszyki oraz przyrodniczo-ekologiczne ciekawostki.
Opiekun Koła Przyrodniczego
Anna Just
W naszej szkole od dwóch lat jest realizowany program Mały Mistrz.Zajęcia dotyczą dzieci uczęszczające do klas pierwszych i drugich, w wymiarze jednej godz. tygodniowo.Są to lekcje wych.fiz. które są prowadzone wspólnie przez nauczycieli nauczania zintegrowanego i nauczycieli wych, fizycznego. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.
Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta,Pływak-Wodniak..
Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:
Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III.
Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.
Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów.
Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.
Nasza wychowawczyni, Pani Ewa Pasek wraz z Panią Anną Cibą, zorganizowały dla naszej klasy – Va i uczniów z Odysei Umysłu, niesamowite przeżycie, jakim była noc filmowo – czytelnicza. Tej nocy wspólnie czytaliśmy fragmenty książki i oglądaliśmy filmy.
Spotkanie odbyło się w piątek 13-go J, ale nic z tych rzeczy, żaden pech nas nie dopadł. Same cudowne wspomnienia.
A było tak …
Zebraliśmy się w Szkole Podstawowej nr 3 o godz. 20.00. Przygotowaliśmy kolację, i tu trzeba zaznaczyć, że było mnóstwo smakołyków. Po zjedzeniu koniecznie mycie zębów i pędem na aulę.
Aula, w której zazwyczaj odbywają się przedstawienia, zebrania, pokazy, konkursy, przemieniła się w wielką sypialnię z salą telewizyjną.
Repertuar był wyszukany i dopasowany do naszych oczekiwań. Oglądaliśmy filmy: „Ostatni smok”, „Pięcioro dzieci i coś”, „Sąsiedzi”, „Chicken Run”. Czytaliśmy fragment „Endymiona Springa”. Jest to książka fantasy napisana przez Matthew Skeltona. Nasze koleżanki i koledzy z Odysei Umysłu zorganizowali dla nas konkurs. Harcerki - Joasia i Gosia przygotowały niesamowitą grę terenową.
Atmosfera była wyjątkowa. Noc spędzona wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły to niecodzienne wydarzenie, które na pewno każdemu z nas utkwi na długo w pamięci.
Czekamy na powtórkę. Bardzo dziękujemy
Sara Kurnicka Va
12 listopada 2015r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały okazje sprawdzić się podczas treningu Judo. Były to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo sportowego przeznaczone dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.
Judo to głęboka technika kształtowana przez stulecia i doprowadzona do doskonałości. To kultura zachowania się na macie, rytuał oraz szacunek dla przeciwnika.
Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, uczy zaradności i samodzielności, pomaga przezwyciężać własne kompleksy, uczy sportowej rywalizacji. Judo jest dla dzieci doskonałym systemem wychowania fizycznego. Pozwala odkrywać nie tylko własne możliwości, ale także osiągać skuteczność w działaniu. Rozwija szybkość, zwinność, wytrzymałość i siłę, a także spostrzegawczość, odporność, odwagę, koncentrację i wytrwałość. Jego wpływ wychowawczy jest niezaprzeczalny. To świetna forma rozwijająca ogólną sprawność i dająca doskonały fundament rozwojowi dla dalszego życia, co zostało udowodnione naukowo.
Pokaz dla nas przygotował Mistrz Judo p. Maciej Kostrzewa 3 Dan, 6-krotny Mistrz Polski, wraz z sekcją Trzebnicką – naszych koleżanek i kolegów ćwiczących w naszej szkole.
Dla zainteresowanych tą dyscypliną spotu:
Zajęcia w SP 3 Trzebnica: poniedziałki i czwartki godz. 16.00
K. Puzio, M. Herner-Tokarska, M. Wyszyńska
Uroczystość przebiegła w podniosłej i miłej atmosferze.
11 listopada to dla nas Polaków jeden z najważniejszych dni w kalendarzu. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.
Podczas zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski czytając legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Zajęcia były wzbogacone prezentacją multimedialną "Polska moja ojczyzna, mój dom", czyli krótką lekcją historii opowiadającą o tworzeniu naszego państwa po 123 latach niewoli.
Podczas zajęć plastycznych dzieci słuchając pieśni patriotycznych wykonywały prace dotyczące symboli naszej państwowości, m.in. biało-czerwone flagi, godła z białym orłem w koronie.
Zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów była to niezapomniana lekcja historii.
Podsumowaniem była wystawa prac plastycznych.
D. Surowiec, K. Puzio, M. Herner-Tokarska, J. Curyło
We wtorek 10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy III a, wraz z wychowawcą Anną Lew, przygotowali program artystyczny dla swoich koleżanek i kolegów. Uczniowie klas młodszych mieli okazję przenieść się myślami do czasów zaborów i wielkiego zwycięstwa naszego kraju. Na scenie pojawiła się Polska w koronie oraz zaborcy- Rosja, Austria i Prusy, które bardzo obrazowo zakuły naszą Ojczyznę w kajdany. Program urozmaicony był patriotycznymi pieśniami, w rytm których maszerowali żołnierze. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. A. Lew
Powered by aSc EduPage