Niestety, zima nas nie rozpieszczała w tym roku, jednak udało się pobawić trochę na białym puchu... Zimowym zabawom nie było końca. Zabawa była wyśmienita pomimo, że z budowli nie zostało śladu.
Niestety, zima nas nie rozpieszczała w tym roku, jednak udało się pobawić trochę na białym puchu... Zimowym zabawom nie było końca. Zabawa była wyśmienita pomimo, że z budowli nie zostało śladu.
26 marca Drużyna Meczów Matematycznych rozegrała pierwszy półfinałowy mecz ze szkołą podstawową nr 3 ze Środy Śląskiej. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 32:28 dla trzebnickiej trójki. Kolejna, czwarta wygrana z rzędu. Idziemy jak burza, choć ten mecz był wyjątkowo ciężki. Przeciwnik okazał się silnym rywalem, o wygranej zadecydowała strategia i opanowanie kapitana drużyny. Dagmara Kupis wspomina, że ten mecz był wyjątkowo trudny. Jej rola skoncentrowana była przede wszystkim nad koordynowaniem podziału zadań do rozwiązania i stworzeniu strategii zadawania zadań. Świetnie zapanowała nad 10 osobową grupą, a podczas rozgrywki do ostatniej rundy zachowała spokój i bardzo rozważnie wybierała zadania dla przeciwnika. Dzięki temu po słabej pierwszej połowie, gdzie drużyna przegrywała udało odbić się od dna . W drugiej połowie meczu drużyna przeciwna popełniła strategiczny błąd. Odbiła zadanie, które fantastycznie rozwiązał Oliwier Długosz zdobywając dla drużyny cenne 10 pkt. Potem było juz tylko lepiej Kolejne dwie dziesiątki i ostatecznie wygrana. Ale w tym meczu nie wygrana okazała sie najważniejsza. Uczniowie na własnej skórze doświadczyli, że należy walczyć do końca i ze wszystko może się jeszcze zmienić . Dlatego zawsze należy grac do końca.
Jak w piłce nożnej, emocje sięgały zenitu.
Najbliższy mecz 10 marca 2016 w naszej szkole z Dwujęzyczną Szkołą Podstawową "Atut" z Wrocławia. Kolejne wyzwanie.
Oprac. Opiekunowie drużyny A.O, D.B
Paweł Solecki zajął V miejsce
GRATULUJEMY
Dwudziestego czwartego lutego uczniowie klas Ib, d, e obejrzeli w Teatrze Lalek we Wrocławiu przedstawienie pt. "Piękna i bestia". Spektakl bardzo się dzieciom podobał. Wszystkich zachwyciła gra aktorów, ich stroje i dekoracje. Chociaż bohaterowie wraz z widzami przeżywali chwile grozy, to na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
Wychowawcy kl. Ib, d, e.
D y r e k c j a
Szkoły Podstawowej nr 3
w Trzebnicy Z A P R A S Z A
w latach 2010,2009
na spotkanie informacyjne dotyczące organizacji roku szk.2016/2017
które odbędzie się w naszej szkole
w dniu 29 lutego 2016r,
o godz.17.30
w auli szkolnej
„Przyszła na świat 8 lat temu. Pojawienie się Julki na świecie przyniosło rodzinie pierwsze zmartwienia, bowiem dziewczynka urodziła się z zespołem Downa. Zaledwie kilka miesięcy później dołączył zespół Westa. Na koniec kolejny werdykt: Ostra Białaczka Limfoblastyczna. Julka od kilku lat walczy o życie. Pod koniec lutego obchodzi swoje 8 urodziny, a jej marzeniem jest dostać jak największą liczbę kartek urodzinowych. Pomożecie?”
Tak brzmiał apel Julci i jej rodziców. Wolontariusze i Harcerze z naszej szkoły nie zostali obojętni na ten apel. Wszyscy razem zrobiliśmy 100 kartek urodzinowych do każdej kartki dołączyliśmy życzenia. Nasze kartki zostały wysłane i mamy nadzieję że bardzo ucieszą jubilatkę.
Uczniowie klas IIa i IIe z wychowawcami D.Małys, M. Zagórną odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Trzebnicy. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą bibliotekę, poznały regulamin oraz księgozbiór przeznaczony dla dzieci. Mogły obejrzeć interesujące je książki i czasopisma. Dzieci zadawały dużo pytań dotyczyły one ulubionych książek. Następnie zwiedziły bibliotekę i otrzymały na pamiątkę zakładkę do książki. Dzieci po wizycie w bibliotece wyraziły chęć zapisania się do niej i uczęszczania na zajęcia plastyczne.
W dniu 25.02.2016r. odbył się etap szkolny konkursu Triddum Paschalne 2016 z Ewangelii wg. Św. Łukasza, rozdziały 22, 23, 24.
Do konkursu przystąpiło dziewięciu uczniów naszej szkoły z klas 4-6. Cztery prace zasługują na szczególne uznanie:
I miejsce Małgorzata Biarda, kl. V A
II miejsce Dagmara Kupis, kl. VI D
III miejsce Joanna Zawadka, kl. V A
IV miejsce Jakub Goraś, kl. VI D.
Do etapu powiatowego zakwalifikowały się: Małgorzata Biarda i Dagmara Kupis. Wszystkim dziękujemy za udział, a dziewczynkom życzymy powodzenia w reprezentowaniu Szkoły w Powiecie.
Ks. Radosław Bariasz
Dnia 24 lutego 2016 roku grupa uczniów z klas IV - VI pod opieką pani Haliny Pisarczyk i Joanny Soboty wybrała się na wycieczkę do Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego we Wrocławiu. W muzeum wraz z przewodnikami obejrzeliśmy najciekawsze eksponaty: obrazy, rzeźby, przedmioty codziennego użytku, mające wartość zabytkową. Poznaliśmy ich historię i ciekawostki z nimi związane. Po wizycie w muzeum udaliśmy się do Panoramy Racławickiej. Jak zwykle zrobiła ona ogromne wrażenie na oglądających. To wielkie malowidło (120 m na 14 m) poświęcone Bitwie pod Racławicami z 1794 r., jest bardzo cennym dokumentem dziejów Polski, niezwykłym także pod względem artystycznym. Uczestnicy wycieczki byli nim wprost oczarowani. Dobry humor wszystkim dopisywał. Oczywiście wykonaliśmy kilka pamiątkowych zdjęć aby zobrazować naszą wycieczkę.
23 lutego w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu odbyła się uroczysta gala, podczas której uczniowie z naszej szkoły wraz z jedenastoma osobami z innych szkól odebrali stypendia. Młodzieży towarzyszyli rodzice, wychowawcy i koledzy ze szkół.
Stypendium Burmistrza Gminy Trzebnica otrzymała Dagmara Kupis z klasy VI d, a Jakub Barełkowski – Goraś , również z VI d, odebrał Stypendium im. Jana Pawła II
Dagmara Kupis jest wzorową uczennicą. W klasie piątej osiągnęła najwyższą w szkole średnią w nauce, ponieważ nauka jest jej największą pasją.
Uczennica znakomicie radzi sobie wykonując prace w technice Orgiami. Jej prace zostały wytypowane do udziału w konkursie Matematycznego Origami „Żuraw”, organizowanego przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako osoba niezwykle ambitna angażuje się konkursach i imprezach jak np. konkursy matematyczne, religijne, wiedzy o Unii Europejskiej, plastyczne.
Dagmara ma wyjątkowe zdolności manualne, aby je rozwijać uczestniczyła w zajęciach wykonywania przedmiotów z wikliny papierowej, kwiatów z różnych materiałów. Talenty swoje wykorzystuje podczas zajęć Odysei Umysłu. W swojej klasie Dagmara jest uważana za wspaniałą koleżankę, zawsze pomocną i życzliwą. Ma wiele ciekawych pomysłów na klasowe konkursy i imprezy, które organizuje z wielkim zaangażowaniem. Wykazuje się także wysoką kulturą osobistą i szacunkiem dla innych osób.
Uczennica aktywnie pracuje w Samorządzie Szkolnym. Reprezentuje szkołę podczas różnych uroczystości w poczcie sztandarowym. Sumienność, rzetelność i odpowiedzialność to cechy Dagmary, bez których nie mogłaby łączyć tak wielu swoich pasji i realizować ich ze stuprocentowym zaangażowaniem na bardzo wysokim poziomie.
Jakub jest wzorowym uczeniem, który w kolejnych latach nauki, uzyskuje bardzo wysokie wyniki w nauce, a także odnosi sukcesy w sporcie. Jest niezwykle ambitny, dlatego startuje w bardzo wielu konkursach przedmiotowych. Zdobywa sukcesy w powiatowych konkursach historycznych, ekologicznych i sportowych.
Zamiłowanie do nauki oraz zajęć manualnych, bo takie zdolności Kuba posiada również, zaowocowało sukcesami drużyny Odysei Umysłu, której członkiem jest uczeń. Konieczność wykazania się kreatywnością, umiejętnościami plastycznymi, ale także zdolnościami aktorskimi daje mu wielką satysfakcję. Z radością poświęca tym zajęciom każdą wolną chwilę.
Interesuje się informatyką, matematyką, przyrodą i sportem. Uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych z tych przedmiotów. Kuba znajduje czas, by po lekcjach grać w piłkę nożną na pozycji bramkarza w Polonii Trzebnica. Lubi uczyć się języka angielskiego i w przyszłości chciałby doskonalić ten język w Stanach Zjednoczonych. Jest ministrantem i sumiennie wypełnia swoje obowiązki.
W klasie jest bardzo lubiany przez innych, zawsze pomocny i zaangażowany w życie klasy.
23 lutego 2016 r. odbył się VII Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 32 uczestników z 11 szkół znajdujących się w pięciu różnych gminach. Naszą szkołę reprezentowały: Ariadna Cichoń z kl. V d, Maja Paterek z kl. V d oraz Joanna Zawadka z kl. Va. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wszystkim bardzo zależało na zwycięstwie. Ostatecznie komisja konkursowa przyznała pięć miejsc. Ku naszej radości IV miejsce zajęła Joanna Zawadka. Gratulujemy!
Paulina Kolińska
W tym roku szkolnym Kuratorium Oświaty we Wrocławiu zdecydowało się rozszerzyć dolnośląski konkurs dla dzieci szkół podstawowych z klas IV–VI zDolny Ślązaczek o zmagania z zakresu języków obcych. Organizatorem I Konkursu Języka Angielskiego oraz I Konkursu Języka Niemieckiego jest Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu.
Na etapie szkolnym w Konkursie Języka Niemieckiego udział wzięło prawie 2 tysiące uczniów z naszego województwa. Do finału pisemnego dotarło zaledwie piętnaścioro najlepszych. Wśród nich znalazła się Emelie Kunkel z klasy Va, którą do konkursu przygotowała ją pani Małgorzata Bogaczyńska. Jedynym finalistą z naszego powiatu w I Konkursie Języka Angielskiego został Gert Bouwman z klasy VIc, podopieczny pani Anny Ciby. By osiągnąć ten sukces, Emelie i Gert musieli wykazać się doskonałą umiejętnością rozumienia tekstu czytanego, znajomością leksyki, gramatyki, ortografii oraz wiedzą dotyczącą angielskiego lub niemieckiego obszaru językowego. Gert został również finalistą Zdolnego Ślązaczka z matematyki. Wielkie brawa!
A. Ciba
23 lutego po raz kolejny w naszej szkole odbył się koncert z cyklu "Wirtuoz". Tym razem gościliśmy kapelę góralską. Klasa 1f pierwszy raz uczestniczyła w takim koncercie. Dzieci klas młodszych z ogromnym zainteresowaniem słuchały utworów. Świetnie bawiły się w rytm muzyki góralskiej. Renata Makles
23 lutego odbył się szkolny Turniej Baśniowy dla uczniów klas czwartych.
I miejsce zajęła Natalia Krawczyk klasa IVd
II miejsce zajęła Eva Bouwman klasa IVa
III miejsce zajęła Magdalena Wojtkowiak klasa IVa
Gratulujemy!
Natalka i Eva będą reprezentowały naszą szkołę na etapie powiatowym1 marca w Trzebnicy.
Dziś, na 3 godzinie lekcyjnej w naszej hali sportowej,odbyło się spotkanie dla uczniów klas IV-VI z panem policjantem .
Dziś odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas piątych.
I miejsce zajęła Maja Paterek klasa Vd
II miejsce Paweł Solecki klasa Va
III miejsce Katarzyna Burak klasa Vd
Gratulujemy!
Maja i Paweł będą reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym 25 lutego w Prusicach
Ewa Pasek
20 lutego nasi uczniowie: Patrycja Budzyń, Paweł Solecki, Igor Gorczyca i Karol Kocik wybrali się do Poznania na zawody pływackie z ramienia sekcji Hydra Trzebnica pod opieką Pani Dominiki Duszak. Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale bijąc na swoich dystansach rekordy życiowe. POZnan International Swimming Cup to zawody unikalne, aspirujące do uzyskania statusu jednej z najlepszych i najciekawszy imprez europejskich. Na zawodach pojawili się m.in. Katarzyna Baranowska (mistrzyni Europy z Triestu i Helsinek, rekordzistka Polski) i Michał Chudy (obecny podczas mistrzostw świata juniorów w Singapurze). Z trybun z kolei, naszych zawodników wspierać będzie Otylia Jędrzejczak, która gościnnie pojawi się na imprezie. Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych uczniów i życzymy im sukcesów na kolejnych zawodach.
17 lutego odbył się w naszej szkole I etap Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego, którego organizatorem jest Zespół Szkół Urszulańskich we Wrocławiu. W szkolnym etapie udział wzięli uczniowie z klas piątych i szóstych. A oto wyniki konkursu:
I miejsce- Jakub Barełkowski- Goraś
II miejsce- Mikołaj Popielarz
III miejsce- Adrian Umański
Laureaci I i II miejsca zakwalifikowali się do finału konkursu.
Halina Pisarczyk
Dnia 17 lutego w kalendarzu świąt nietypowych przypada Światowy Dzień Kota. Koty to zwierzaki, które towarzyszą ludziom od wieków. To święto ma podkreślić znaczenie kota w życiu człowieka, zachęcić do niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom. W Polsce ten dzień obchodzony jest od 2006 roku.
Dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły uczcić ten nietypowy dzień biorąc czynny udział w zajęciach poświęconych kotom. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z dziejami, zwyczajami i przesądami tych przesympatycznych zwierząt, sposobem ich poruszania się i odżywania. Dzieci słuchały również wierszy o kotkach, a potem wykonały wiele prac plastycznych, m.in. wycinały szablony kota i ozdabiały je według własnych pomysłów różnymi materiałami oraz tworzyły zakładki do książek. Z wielkim zaciekawieniem oglądały ilustracje i pocztówki przedstawiające koty. Wykonane prace dzieci umieściły na gazetce szkolnej.
Powered by aSc EduPage