W ramach projektu realizowanego w Szkole Podstawowej nr 3 "W drogę ku wysokiej jakości edukacji" uczniowie klasy II a, II b, II c wraz z wychowawcami udali się 24 października do wrocławskiego Hydropolis.
Rozwijamy nasze zainteresowania.
„ Zwierzaki-Liściaki” - konkurs plastyczny.
Miesiąc październik to drzewa pełne kolorowych liści. Wykorzystując uroki tej pięknej pory roku zorganizowano konkurs plastyczny pt.„ Zwierzaki-Liściaki”. Został on adresowany do uczniów naszej szkoły, kl.II– V uczęszczających do świetlicy szkolnej. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej techniką kolażu roślinnego, w której podstawowym materiałem były liście drzew i krzewów.
PREZENT DLA ŚW. JANA PAWŁA II.
Jak co roku Dzień Papieski w naszej szkole był bardzo uroczyście obchodzony. Uczniowie uczestniczyli w ciekawej multimedialnej katechezie na temat życia i działalności św. Jana Pawła II, by Jego Osoba i dzieło były wciąż żywe w młodym pokoleniu. Została również przygotowana wystawa pt. „ Prezent dla Św. Jana Pawła II”. Prace plastyczne uczniów są bardzo ciekawe i pełne inwencji. Prezenty dla papieża były zarówno duchowe – dobre uczynki, modlitwa, jak i materialne np. makieta bazyliki trzebnickiej, figurka Matki Bożej fatimskiej, owieczka dla dobrego pasterza, piłka nożna i kwiaty wdzięczności. Oglądało się je z podziwem i wzruszeniem . Trzeba podkreślić. że w tym roku szkolnym w maju, nasz papież obchodziłby swoje 100. urodziny. Prosimy Ojcze św. błogosław naszej Społeczności Szkolnej.
Oprac. s. Lilianna Wypiór.
JUBILEUSZOWY RÓŻANIEC DO NIEBA.
Nabożeństwo różańcowe 17 października w kościele pod wezwaniem św. Ap. Piotra i Pawła miało niepowtarzalny charakter. Poszczególne tajemnice chwalebne różańca św. poprzedzone były myślami nawiązującymi do wydarzeń biblijnych i naszego życia Szkoły Podstawowej Nr 3, która w tym roku obchodzi swój złoty jubileusz. Ciekawa choreografia, białe tuniki dziewcząt niosących paciorki różańca, śpiew i piękne wykonanie „ Ave Maryja” przez nasze absolwentki : Amelka Lubisz- Miszewska skrzypce i Lilianna Saternus organy stanowiły całość. Rozważania zakończył taniec uwielbienia pod różańcowym łukiem w wykonaniu najmłodszych . Po nabożeństwie w kościele kolorowy różaniec (białe i niebieskie baloniki ) poprzedzony przez Ks. Dziekana Bogdana Grabowskiego i Panią Dyrektor Jadwigę Kalinowską wyruszył na rynek razem z licznie zgromadzonymi mieszkańcami. Na rynku po krótkiej modlitwie, różaniec uniósł się do nieba i poleciał w kierunku naszej szkoły. To znak modlitwy płynącej w niebo we wszystkich intencjach naszej „ Trójki” . Dziękuję wszystkim wspomagającym to spotkanie: straży Miejskiej za czuwanie nad bezpiecznym przejściem, Pani Dyrektor Tok-u Barbarze Smaś za nagłośnienie, rodzicom za bardzo życzliwą współpracę. Szczególne podziękowania składam na ręce P. Burmistrza – Marka Długozimy za przychylność i podarunek dla dzieci- kolorowe odblaskowe światełka z logo naszej szkoły. To było radosne, piękne bardzo bogate przeżycie dla wszystkich. Dziękujemy . oprac. s. Lilianna Wypiór.
„Wycieczka do Muzeum Ludowego w Marcinowie”
18 października dzieci z grup 0a i 0b wybrały się do Małego Muzeum Ludowego u Państwa Kowalskich w Marcinowie. Przewodnikiem w czasie wycieczki był pan Marian, który dostarczył dzieciom wielu wrażeń. Dzieci mogły się doskonale bawić, a także uczyć poprzez obserwację.
Spotkanie z papugą kl. Ia
Kasia i Maciek Nowakowscy z klasy V b zorganizowali miłą lekcje dla uczniów klasy I a. Do szkoły przyszedł ich tata z papugą arą o imieniu Rubik. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o życiu tych, zagrożonych wyginięciem, ptaków.
Jubileuszowy różaniec do nieba
Dzień Edukacji Narodowej
Dzisiejszy apel w dniu 14.10. przygotowali uczniowie z klasy III b z okazji Dnia Edukacji Narodowej w podzięce za trud, drogim nauczycielom, jaki wkładają w nauczanie i wychowanie wszystkich uczniów.
Dziś jest wasze święto, drodzy nauczyciele.
MATEMATYCZNY MARSZ NA ORIENTACJĘ
5 Października odbył się 17 Matematyczny Marsz na Orientację w Brzegu. Szkołę Podstawową Nr 3 reprezentowały 3 patrole uczniowskie i jeden rodzinny. Uczestnikami biegu byli uczniowie klasy 6c: Marcelina Kopyś, Hanna Otfinowska i Miłosz Pamuła, uczniowie klas ósmych: Weronika Franczak, Weronika Śródka, Magda Wojtkowiak, Eva Bouwman, Mikołaj Kubaszewski i Karol Bliźniak.
Akcja „ Wyślij kartkę do powstańca”
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „ Wyślij kartkę do powstańca.” Akcja organizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „BohaterON- włącz historię” . Jej celem jest upamiętnienie i uhonorowanie żyjących powstańców, wyrażenie wdzięczności uczestnikom walk o stolicę poprzez wysłanie własnoręcznie wykonanych kartek lub napisanych listów do Powstańców Warszawskich.
Goście w świetlicy.
Dnia 11.10. dzieci z oddziałów przedszkolnych, podczas zajęć świetlicowych, miały okazję gościć przedstawicieli firmy BayWa Agro Polska. Panowie opowiadali przedszkolakom na czym polega praca rolnika, jakie prace wykonuje się na polu oraz czym obdarowuje nas jesień. Przywieźli ze sobą mnóstwo „rekwizytów” w postaci pysznych i zdrowych warzyw oraz zbóż.
Lekcja geografii w … palarni kawy
W czwartek 10 października uczniowie z koła geograficznego Gegra nie przegra wybrali się na niezwykłe zajęcia do trzebnickiej palarni kawy El Gato Coffee Roasters przy ulicy Kościelnej. Na początku dowiedzieliśmy się wiele ciekawych faktów o kawie – jak wygląda jako roślina, gdzie rośnie, jakie są jej odmiany i jak może wyglądać po wypaleniu. Obejrzeliśmy też różne rodzaje ziaren kawowych, a niektórzy z nas próbowali je nawet rozgryźć. W czasie, gdy piec do wypalania kawy się rozgrzewał, próbowaliśmy świeżo zaparzoną kawę (bezkofeinową oczywiście).
WARZYWNO- OWOCOWA JESIEŃ W KLASIE II C.
U progu jesieni uczniowie klasy drugiej c wykonali kolorowe portrety z warzyw i owoców. Plony jesieni rozbudziły wyobraźnię dzieci. Wykonane prace przedstawiały przeróżne stworki, a nawet postaci z bajek. Barwną wystawę można podziwiać na parterze naszej szkoły, obok sali nr 3. Zapraszamy- klasa II c z wychowawcą.
Wrocław, jakiego nie znamy…
W środę, 2 października szóstoklasiści udali się do Wrocławia, aby z przewodnikiem zwiedzić najciekawsze zakątki stolicy Dolnego Śląska.
Pierwszym punktem naszej wyprawy był Ostrów Tumski, który został przyrównany przez oprowadzającego do Watykanu. Zwiedziliśmy jego klejnot - Katedrę Św. Jana Chrzciciela, której geneza powstania sięga roku 1000.
Dzień Chłopca w przedszkolu
„Każdy przedszkolak o tym wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego po starszaka
każdy świętuje Dzień Chłopaka”
30 września w oddziałach przedszkolnych 0 a,b,c w SP nr 3 upłynął również pod znakiem obchodów Dnia Chłopca. Wszystkie dziewczynki wraz z paniami zaśpiewały chłopcom uroczyste „ Sto lat” i wręczyły drobne upominki oraz słodkości.
PIELGRZYMKA MAŁĄ ŚCIEŻKA ŚW. JADWIGI.
W ramach obchodów XXVII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Trzebnicy, w sobotę 28 września 2019 r., odbyła się XIII piesza pielgrzymka dzieci i młodzieży trzebnickich placówek oświatowych, rodziców, katechetów oraz mieszkańców Trzebnicy dla uczczenia św. Jadwigi Śląskiej. Dotychczas pielgrzymowaliśmy Dużą Ścieżką Świętej Jadwigi Śląskiej oznakowanej kamieniami medytacji, rozmieszczonymi na terenie i obrzeżach miasta. Jest ich siedem. Przypominają one cnoty św. Jadwigi.
BIEG PRZEDSZKOLAKA
W piątek, 27 września dzieci z oddziałów przedszkolnych SP3, wzięły udział w Biegu Przedszkolaka, który odbył się na stadionie Fair Play Arena w Trzebnicy. W imprezie wzięły udział dzieci z trzebnickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.
Wycieczka na Festiwal Nauki
25 września, grupa uczniów z klas V-VI z p. Haliną Pisarczyk i Joanną Sobotą, wybrała się na warsztaty, organizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, do Instytutu Archeologii we Wrocławiu. Zajęcia pt. „Życie w średniowiecznym mieście” poprowadzili dla nas wykładowcy i studenci archeologii.
WYNIKI WYBORÓW - opiekunów SU i Rzecznika Praw Ucznia
26 września odbyły się wybory Opiekunów SU i Rzecznika Praw Ucznia. Kandydowało 23 nauczycieli, a głosowali wszyscy uczniowie klas 4-8.
Wybory przeprowadzili Wasi przedstawiciele - Jakub Hetman, Zuzanna Mrozińska i Hanna Kaniewska. Po podliczeniu głosów wyniki zostały wywieszone na tablicy Samorządu.
Oto one:
Opiekunowie SU - p. Dariusz Bocian
- p. Edyta Kozicka
Rzeczniczka Praw Ucznia - p. Agata Lisiak
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej współpracy z Samorządem Uczniowskim.
P. Kolińska
Wybierz nazwę dla polskiej planety i jej gwiazdy
Zwykle nie mamy wpływu na nazwy odkrywanych obiektów astronomicznych. W ramach obchodów swojej 100. rocznicy, Międzynarodowa Unia Astronomiczna (ang. International Astronomical Union, w skrócie IAU) organizuje globalny konkurs IAU100 NameExoWorlds, który pozwoli każdemu krajowi na świecie na nadanie nazwy wybranej planecie pozasłonecznej i jej gwieździe macierzystej. Planeta, którą Międzynarodowa Unia Astronomiczna przydzieliła Polsce do nazwania, nosi oznaczenie BD+14 4559 b. Została odkryta metodą prędkości radialnych przez zespół polskich astronomów kierowany przez prof. Andrzeja Niedzielskiego z Centrum Astronomii UMK. Jest to gazowy olbrzym nieco większy od Jowisza.
Każdy może zagłosować na jeden z zaaprobowanych przez komisję konkursową zestawów dwóch nazw – dla planety i jej gwiazdy. Wystarczy wejść na stronę https://www.iau100.pl/planety/wybierz .
Piątoklasiści z koła geograficznego już wybrali. Teraz kolej na Was!
Anna Ciba
Archiwum Aktualności