6 grudnia to najmilszy dzień w roku. Właśnie wtedy wszyscy czekają na świętego Mikołaja, który odwiedza i dużych, i małych. Uczniowie klasy 6b otrzymali od Niego wór pełen wspaniałości, ale że ciągle trwa pandemia, prezenty przejęła wychowawczyni. Dziękujemy kochany święty Mikołaju!
Mikołaju, Święty Mikołaju :)
Mikołajkowe kręgle 6b
- 9
W piątek po południu uczniowie klasy 6b spotkali się z wychowawcą i rodzicami na kręgielni. Bawiliśmy się świetnie, dziękujemy!
Barbórka-świetlica
4 grudnia obchodzimy „Barbórkę”, czyli Dzień Górnika. Dzieci w świetlicy także uczciły to święto. Tym razem podczas zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się jak trudna i ciężka jest praca górnika oraz, że górnicze, galowe nakrycie głowy to czako. Wyjaśnili wspólnie również, co oznaczają poszczególne kolory piór na nim.
Nie obyło się bez przepięknych prac plastycznych przedstawiających górników oraz ich czapki. Uwieńczeniem była „fotobudka”, dzięki której dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi górnicy.
Wszystkim Górnikom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Ich Święta!:)
D. Jakusek
M. Zych-Pelc
Mikołajkowa wycieczka do Papugarni
- 28
W pierwszym dniu grudnia klasa 2b uczestniczyła w wycieczce do papugarni w pobliskim Kuraszkowie. Dzieci nie tylko obserwowały hałaśliwe papugi, ale również częstowały je ziarnem.
W papugarni w Kuraszkowie mieszka ok.100 papug w 17 gatunkach. Są tam niewielkie papużki faliste oraz te największe - ary, które dożywają w niewoli nawet 65 lat. Ptaki chętnie siadały na ramionach, plecach oraz głowie dzieci. Właściciel ptaszarni opowiadał dzieciom ciekawostki z życia swoich podopiecznych.
Magdalena Zaleska
Barbórka
- 5
Barbórka to tradycyjne święto górnicze obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii - patronki trudnej pracy. Poza górnikami Barbórkę obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych. W dniu dzisiejszym uczniowie z klasy II A oraz III A obejrzeli filmy edukacyjne, które traktowały o tradycjach i zwyczajach związanych z Dniem Górnika. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat trudnej i niebezpiecznej pracy górników, ich stroju, godle i fladze. Wysłuchali fragment hymnu górniczego oraz poznali legendę o św. Barbarze i o Skarbniku – duchu kopalni. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu Rodziców ucznia z klasy II A, dzieci otrzymały ciekawe materiały edukacyjne: górnicze czapki z pióropuszem- czako, karty pracy do kolorowania oraz książeczki i długopisy. Bardzo dziękujemy!
B. Wojda, R. Makles
Światowy Dzień Walki z Uciskiem
2 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z Uciskiem. Jest to święto określane także jako Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Zniesienie Niewolnictwa.
W naszej szkole pragniemy zwracać uwagę na obecne formy ucisku, czyli wojny, prześladowania, niewolnictwo. Dlatego nauczyciele rozmawiali w tym dniu ze swoimi wychowankami o tym, kto ulega temu uciskowi i w jaki sposób powinniśmy wspierać osoby, które nie potrafią same się przeciwstawić i boją się wyrażać swoje zdanie itp. W szkole przygotowaliśmy także kąciki informacyjne, gdzie uczniowie mogli dowiedzieć się, że każdy, kto stosuje wobec nas groźby, podlega karze więzienia, a jeśli jesteśmy świadkami takich sytuacji, naszym obowiązkiem jest zareagować. Można np. uświadomić osobę, która szantażuje i straszy innych, że grozi jej za to odpowiedzialność karna.
Joanna Sobota
ANDRZEJKI W KLASIE 3a
- 3
Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i do sprawdzenia losu. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed adwentem. Uczniowie z kl 3a świetnie bawili się i z zaciekawieniem słuchali tradycji związanych z wieczorem andrzejkowym. Dzięki przygotowanym wróżbom, rekwizytom i zabawom mogli poczuć magię Andrzejek.
Najciekawszą zabawą okazało się lanie wosku. Do tej wróżby potrzebowaliśmy roztopionego wosku, klucza i miski z zimną wodą. Wosk przelewaliśmy przez dziurkę klucza do zimnej wody. Po wyjęciu i osuszeniu wspólnie zastanawialiśmy się, co oznacza dany kształt i z czym się kojarzy. Można też pobawić się przy okazji w teatr cieni i przy zapalonej lampce i zgaszonych świetle odgadywać, co oznaczają powstałe kształty.
Renata Makles
Mikołajkowa wycieczka klasy 5a do Go Jump
- 14
W dniu 02.12.2021r.klasa 5 "a" wybrała się na wycieczkę szkolną, która była znakomitym prezentem mikołajkowym. Dzieci spożytkowały swoje pokłady energii na zajęcia sportowe prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką, która miała na celu przygotować dzieci do korzystania z trampolin, co okazało się nie lada sztuką . Okazało się, że park trampolin, to miejsce gdzie poprzez różnorodne elementy akrobatyki uczniowie doskonalili motorykę dużą. Chętni mieli okazję nauczyć się techniki wykonywania salta, ćwiczenie to wywarło na nich ogromne wrażenie. Zajęcia były dla uczniów ogromną frajdą ale też wyzwaniem. Druga część zajęć pt. "przygoda"- były to zajęcia wspinaczkowe. Uczniowie, którzy nie obawiali się wysokości, wdrapywali się po ścianie wspinaczkowej pod czujnym okiem trenerów. Było to dla nich atrakcyjne doświadczenie. Wycieczka została zwieńczona wspólnym posiłkiem, w celu uzupełnienia sił "Aktywne mikołajki" uznane za udane. Opiekunami wycieczki były: s. Lilianna Wypiór i p. Nogaj Katarzyna oraz ciałem nieobecna ale duchem owszem pani Justyna Kędziora - wychowawczyni klasy.
„GDY W ANDRZEJA DESZCZ LUB SŁOTA..."
- 12
W andrzejki staramy się uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej naszej przyszłości.
Obecnie nie przykładamy już takiej wagi do andrzejkowych wróżb, traktując przypadające na koniec listopada święto jako okazję do wspólnej zabawy.
Dzieci z klasy 2b bardzo chętnie wzięły udział w różnych wróżbach.
Najwięcej emocji (widać je na zdjęciach) wywołało odczytywanie z wylosowanego serduszka imienia osoby nam przychylnej.
Sami zobaczcie.Magdalena Zaleska
Konkurs!!!
Przygotowania świąteczne klasy 6b
- 2
Uczniowie klasy 6b przygotowali dziś własnoręcznie robione dekoracje na klasową choinkę. Teraz tylko czekamy na świętego Mikołaja
KONKURS PLASTYCZNY – LISTOPADOWY PEJZAŻ – KL.1-3
W listopadzie odbył się etap szkolny konkursu plastycznego – LISTOPADOWY PEJZAŻ. Komisja w składzie : Pani Agata Zych - wicedyrektor , Pani Joanna Sobota – nauczycielka plastyki ,Panie Magdalena Zaleska i Renata Makles – edukacja wczesnoszkolna , oceniły prace i przyznały miejsca: pierwsze. drugie i trzecie. Dziesięć najlepszych prac reprezentuje naszą szkołę podczas powiatowego konkursu plastycznego o tym samym tytule w Psarach .
Renata Makles
MIEJSCA PIERWSZE: MIEJSCA DRUGIE: MIEJSCA TRZECIE:
1.Natalia Pietras – kl.1a 1.Maria Sarnecka – kl.1b 1.Ania Rubaszewska – kl.1b
2.Łucja Jarocha – kl.1a 2.Martyna Łamasz – kl 3b 2.Mikołaj Razik – kl.2a
3,Nikola Figas – kl.2c 3.Maja Wielgo - kl. 2b 3.Aleksandra Krawiec – kl.2a
4.Maja Kurnicka -kl.2a 4.Zuzia Janik – kl.3a 4.Hanna Sokołowska – kl.3b
5.Liliana Ojrzeńska – kl.2b 5.Kinga Januszewska – kl.3a 5.Nadia Michnicka – kl.3b
6.Julia Dominiak – kl.3a 6.Sebastian Wiklowski – kl.3b 6,Olwia Rejek – kl.1b
7.Natalia Szalińska – kl.3a 7.Dagmara Zbieg – kl.2a 7.Maja Urbańczyk – kl.3b
8.Jana Shkorupa – kl.3b 8.Michalina Pawliszak – kl.1a 8.Ariana Berezhna – kl.1b
9.Joanna Chołodecka - kl.3b 9.Martyna Fritsch – kl.2c
10. Tadeusz Ziomek - kl.3b 10.Krystian Idczak – kl.3b
11,Adam Kowalski – kl.2c
12.Iga Kozłowska – kl.1a
13.Jan Kryza – kl.3b
14.Hanna Federowicz – kl.2a
15.Zuzanna Barchan – kl.1a
16.Zuzanna Liss – kl.3a
17.Zuzanna Grabowska – kl.1a
18.Nikola Kos – kl.1a
19.Marcelina Krzan – kl.2a
20.Tosia Górnicz – kl.3a
Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu :D
- 3
Na początku tygodnia został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny pt.: "Piękna jesień". Wpłynęły ciekawe, kolorowe, estetyczne i pomysłowe prace. Do wielu z nich wykorzystano różnorodne materiały dekoracyjne, takie jak: jesienne liście, plastelina, bibuła, czy też papier kolorowy, niektóre były nawet oprawione. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone drobnymi upominkami.
Miejsce I zajęli ex aequo: Alek 0a i Jagoda 0a, II miejsce: Zuzia 0c, Marysia 1b , III nagrodę, również ex aequo, otrzymali: Gabrysia 0a, Antoni 0b. Wyróżnieni zostali: Pola 0b, Alisa 0b, Milena 0c, Aleksander 0c, Oliwia 1b, Hania 2a, Oliwia 3b, Nadia 3b oraz Maja 3b.
Wszytskim zwycięzcą sedecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.
D. Jakusek
E. Pancerz
M. Zych-Pelc
Andrzejki w V b
30 listopada klasa V b, na lekcji wychowawczej, bawiła się z okazji Andrzejek. Wróżby przygotowały i przeprowadziły dziewczyny z klasy, a w zabawie udział wzięli wszyscy uczniowie. Dziewczynki i chłopcy zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów, poznawali tradycje związane z tym świętem. Andrzejkowe serce i szpilki, rzucanie monetą, czy sprawdzanie kim będę w przyszłości oraz co mnie czeka za kilka lat? To tylko kilka z najpopularniejszych zabaw. Radości oraz uśmiechu na lekcji było wiele, bo wróżby andrzejkowe to świetna zabawa, nie musimy brać ich serio.
Wróżby andrzejkowe
- 1
Andrzejki to magiczny dzień wróżb, a jednocześnie źródło poznania tradycji ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą oraz pozwalają przenieść się w świat marzeń i fantazji. Dzięki dzisiejszym wróżbom uczniowie z klas I B, II A oraz II C dowiedzieli się, co ich czeka w niedalekiej przyszłości oraz jaki zawód wybiorą, kiedy dorosną. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Nie obyło się też bez tradycyjnej wróżby z butami i sercami oraz odczytywania wróżby z obrazka. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże… Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy.
B. Wojda, A. Lew, A. Woźna
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
W dniu 22.11.2021 w klasie 5 a odbyła się prelekcja dotycząca postaw tolerancyjnych, propagująca akceptację dla 'inności', mowa byla o szacunku dla osób niepelnosprawnych, ubogich, otyłych bądź pochodzących z innego kraju. Lekcja w formie praktycznej - odróżnianie zachowań tolerancyjnych od nietolerancyjnych, praca w grupach, burza mózgów oraz wspólne wykonanie gazetki tematycznej dotyczacej Międzynarodowego Dnia Tolerancji obchodzonego 16 listopada.
Akcja „BohaterON – włącz historię”
W październiku i listopadzie, na lekcjach historii, w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbywały się zajęcia związane z ogólnopolską kampanią „BohaterON – włącz historię” prezentującą tematykę dotyczącą Powstania Warszawskiego. Akcja organizowana jest przez Fundację Rosa i Fundację Sensoria. Współorganizatorem tegorocznej edycji akcji jest także Fundacja Pokolenia Kolumbów. Swoim patronatem objął projekt Minister Edukacji i Nauki. Narodowej. Przedsięwzięcie ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników tego zrywu narodowego oraz promocję historii Polski XX wieku. Bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, promuje postawy patriotyczne oraz wrażliwość społeczną. W tym roku, zadaniem nauczycieli było przeprowadzenie lekcji na podstawie otrzymanego pakietu materiałów edukacyjnych - konspektów zajęć dot. Powstania Warszawskiego i edukacji patriotycznej wraz ze specjalnymi materiałami dodatkowymi audio i wideo. Po zapoznaniu się z materiałami audio klasy IV-VI na ich podstawie tworzyły oś czasu ukazującą wydarzenia tam prezentowane. Natomiast klasy VII i VIII obejrzały film opowiadający o przebiegu Powstania Warszawskiego i przygotowywały, w grupach, infografiki opowiadające o wybranych zagadnieniach związanych z Powstaniem. Prace te zostały zaprezentowane przez grupy na forum klasy. Uczniowie naszej Szkoły są niezwykle dumni, że mogli wziąć udział w tej pięknej lekcji patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny.
J. Sobota
Nauczyciel na medal :)
Nominację w ogólnopolskim plebiscycie "Nauczyciel na medal" organizowanym przez Gazetę Wrocławską otrzymała nauczycielka naszej szkoły pani Ewa Pasek. Gratulujemy
Sprzątanie Świata- Certyfikat
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w tą akcję organizowaną przez Fundację Nasza Ziemia. Hasłem tegorocznego wydarzenia było " Myślę, więc nie śmiecę".
Dzień Pluszowego Misia w zerówkach
- 12
"Klawy do zabawy, zwyczajny z wystawy
pogodny i wesoły niesforny mały miś
radosny i kochany maluchom oddany
odważny i wesoły nieduży śmieszny miś..."
25 listopada wszystkie pluszowe misie obchodzą swoje święto. Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c zabawę rozpoczęły od prezentacji swojego przyjaciela- misia. Opowiadały o kochanych pluszakach, podawały ich imiona. Dzieci poznały historię święta, wspólnie śpiewały i bawiły się w rytm znanych piosenek o misiach: " Jadą, jadą misie", " Pluszowy miś", Jedna łapka, druga łapka". Były zabawy z chustą animacyjną, przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne z misiem w roli głównej. Nie zabrakło degustacji misiowego przysmaku- miodku. Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i wesołej zabawy.
V.R,B.J,M.Z
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie