Szanowni Państwo,
informujemy, że wszyscy kandydaci do klasy I w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy w roku szkolnym 2021/2022 zostali przyjęci do szkoły.
Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej
wicedyrektor
Małgorzata Gadawska
Szanowni Państwo,
informujemy, że wszyscy kandydaci do klasy I w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy w roku szkolnym 2021/2022 zostali przyjęci do szkoły.
Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej
wicedyrektor
Małgorzata Gadawska
Szanowni Państwo, informujemy, że Komisja Rekrutacyjna:
1. przyjęła do oddziału przedszkolnego wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie do oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy;
2. zakwalifikowała wszystkich kandydatów do klasy I w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy.
Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej
wicedyrektor
Małgorzata Gadawska
Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Dzień konkursu, tym razem 22 kwietnia, stał się okazją do popularyzacji wiedzy matematycznej oraz okazji do sprawdzenia swoich umiejętności w tej dziedzinie. W szranki stanęło 33 uczniów naszej szkoły z klas od II do VIII. Każdy z nich zmagał się z zadaniami w swojej kategorii wiekowej. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 75 minut. Mamy nadzieję, że w tym roku osiągną oni również bardzo dobre wyniki. Z niecierpliwością oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursowych zmagań.
Joanna Kuźma, Anna Lew
Tegoroczny Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem "Działanie na rzecz klimatu". To hasło ma nam przypominać, że każdy z nas może dbać o środowisko. Nasze codzienne przyzwyczajenia również mają wpływ na zmiany klimatu. Zwykłe czynności, takie jak gaszenie światła przy wychodzeniu z pokoju, czy wyjmowanie ładowarki z kontaktu mogą skutecznie przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Choć tegoroczny Dzień Ziemi będzie cyfrowy, cel pozostaje ten sam: zmobilizować świat do podjęcia najbardziej znaczących działań w celu dokonania zmian. W akcję włączyli się również uczniowie klasy 3 a sprzątając swoje najbliższe otoczenie oraz segregując śmieci.
A. Zych
Zielony Patrol zaprasza do świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi. To najważniejsze święto ekologiczne, obchodzone na całym świecie od 1970 r. Działalność ludzi doprowadziła do zachwiania delikatnej równowagi w środowisku, w którym żyjemy. Zmiany klimatyczne i olbrzymie ilości śmieci to najpoważniejsze problemy.
Zachęcamy Was do podjęcia działań w duchu w celu zmniejszenia ilości odpadów. Do końca kwietnia trwa Szkolny Konkurs “Drugie życie odpadów”. W załączonym filmie Szymon z kl. Va pokazuje, jak łatwo przerobić stary t-shirt na praktyczną torbę na zakupy, która zastąpi jednorazowe reklamówki. Zachęcamy do wypróbowania tego pomysłu i przesyłania zdjęć Waszych toreb!
Co jeszcze możecie zrobić? Na Teamsie umieszczamy prezentację przygotowaną przez Gabrysię z kl. VI a, która zawiera listę propozycji, jak można pomóc naszej planecie – nie tylko w Dniu Ziemi, ale każdego dnia!
https://www.youtube.com/watch?v=NlT8LwUfg-w
22 kwietnia cały świat obchodzi Dzień Ziemi. Z tej okazji Zielony Patrol proponuje uczniom klas IV-VIII udział w Szkolnym Konkursie “Drugie życie odpadów”. Zadaniem uczestników jest wykonanie użytecznego przedmiotu z dowolnych odpadów. Zasady udziału znajdziecie w poniższym regulaminie. Pani Lidia Frąckowiak i pani Joanna Sobota na lekcjach przedstawią Wam swoje propozycje, można też szukać wskazówek w Internecie lub puścić wodze wyobraźni. Uczestnicy mogą liczyć na oceny z techniki lub plastyki, a zwycięzcy - na drobne upominki. A Ziemia będzie wdzięczna za zmniejszenie ilości śmieci.
Regulamin Konkursu “Drugie życie odpadów”
Oliwer jest uczniem bardzo zdolnym i wszechstronnym. Od początku nauki w SP nr 3 osiąga wybitne wyniki w nauce, jest spostrzegawczy i wnikliwy. Od klasy siódmej systematycznie przygotowywał się do udziału w konkursach zDolny Ślązak. W tym roku szkolnym został finalistą Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego, W finale konkursu wzięło udział zaledwie 58 uczniów z całego Dolnego Śląska, przez 120 minut Oliwer rozwiązywał zadania z części teoretycznej oraz doświadczalnej. Spisał się rewelacyjnie!
Oliwiera interesuje fizyka, matematyka i chemia, lubi uprawiać sport m.in. gra w piłkę nożną, jeździ na rowerze. Swoją przyszłość wiąże z nowymi technologiami i programowaniem.
Gratulujemy!
Szanowni Państwo, informujemy, że Komisja Rekrutacyjna zakwalifikowała do oddziału przedszkolnego wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie do oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy.
Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej
wicedyrektor
Małgorzata Gadawska
"W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r., Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej".
13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego, zamordowano ponad 20 tys. żołnierzy Wojska Polskiego oraz policjantów - jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski 17 września 1939 r. Byli wśród nich oficerowie, podoficerowie, szeregowcy, w tym rezerwiści stanowiący część elity II Rzeczypospolitej: lekarze, prawnicy, inżynierowie.
Ofiary chowano w masowych grobach, oprócz lasu katyńskiego były to miejscowości Miednoje, Piatichatki, Bykownia i inne miejsca na terytorium Związku Sowieckiego.
Sowieci przez 50 lat ukrywali prawdę o dokonanej przez siebie zbrodni. W ślad za nimi kłamstwo dotyczące sprawców mordu na polskich elitach powielały władze Polski Ludowej.
Kres kłamstwa katyńskiego nastąpił 13 kwietnia 1990 r., kiedy to Związek Sowiecki przyznał się do popełnienia zbrodni, przekazując Polsce część dokumentów z lat 40. Należy pamiętać, że los wielu ofiar okupacji sowieckiej do dziś pozostaje nieznany.
10 kwietnia 2010 r., w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej w katastrofie lotniczej zginęła polska delegacja udająca się do Katynia by oddać hołd pomordowanym Polakom.
W ramach upamiętnienia Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zachęcam do obejrzenia filmu "Zbrodnia Katyńska" autorstwa Pawła Michorczyka ucznia klasy 8D (20+) Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy | Facebook
Justyna Kędziora
Efektem katechezy związanej z Wielkim Tygodniu w klasach IV, V i VII powstały ilustracje z życzeniami z okazji Świąt Wielkiej Nocy, które dedykujemy naszym bliskim.
Wielkanoc 4 kwietnia 2021 r. s. Lilianna Wypiór
Każdy z nas wie, że powietrze to jeden z najważniejszych elementów naszego środowiska. Potrzebują go ludzie, rośliny i zwierzęta. Tymczasem coraz częściej dostrzegamy, że powietrze wokół nas jest zanieczyszczone, a główną tego przyczyną jest niska emisja, czyli dymiące kominy naszych domów i samochody. Jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem?
Zapraszamy do udziału w konkursie i udzielenia odpowiedzi na pytanie „Co z tym powietrzem?”. Pokażcie, jakie powietrze Was otacza, jak się z tym powietrzem żyje, co wpływa na jego jakość, w jaki sposób tę jakość poprawić oraz jak walczyć z niską emisją.
Konkurs odbywa się w grupach wiekowych (kl. I-III oraz IV-VIII). Formy prac plastycznych do wyboru to: praca plastyczna w dowolnej technice, komiks lub plakat. Termin przesyłania prac konkursowych do organizatorów mija 14 maja. Szczegółowe wymagania zamieszczone są w regulaminie konkursu i dostępne na stronie https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl/2021/03/konkurs-co-z-tym-powietrzem/. Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie, otrzymają oceny za aktywność z geografii.
Zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o kontakt przez Teams lub edziennik z panią Anną Cibą.
"Wytyczne dotyczące organizacji i przeprowadzania testów diagnostycznych przygotowujących uczniów do egzaminu ósmoklasisty"
20210225_Testy_diagnostyczne_WYTYCZNE_EPIDEMICZNE_aktualizacja.pdf
Wielki Post to czas, kiedy przez dobre uczynki staramy się przygotować do najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych.
Na jednej z katechez uczniowie klasy III b oraz klasy pierwsze wykonali Wielkopostne Serce dobrych uczynków, które ma zachęcać do czynienia dobra.
Dzieci z radością i pomysłowością przystąpiły do zadania. Niektórzy już na lekcji chcieli zrobić dobry uczynek, aby móc pokolorować jedno serduszko.
Agnieszka Barełkowska-Goraś
Dowozy:
Masłów – 7.25
Księginice – 7.40
Rzepotowice – 7.30
Brzyków – 7.40
Odwozy:
Masłów – 13.25
Księginice – 13.25
Rzepotowice – 12.30
Brzyków – 13.30
18 marca klasa Ic miała uroczystość pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej . Celem tej uroczystości jest kształtowanie kultury czytelniczej poprzez zainteresowanie książką oraz pozyskanie nowych czytelników. Na wstępie pani bibliotekarka wprowadziła uczniów w świat książek. Następnie każdy uczeń został pasowany symboliczną różą na czytelnika oraz otrzymał pamiątkową książkę. W dalszej części spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami udostępniania księgozbioru i mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Od dziś nasza szkolna biblioteka powiększyła grono czytelników o uczniów klasy I c. Gratulujemy.
Alicja Woźna
Uczniowie klasy III b na zajęciach plastycznych wykonali według własnego pomysłu roboty przyszłości . Każde dzieło małego artysty miało rożne przeznaczenie , np. dmuchanie balonów, naukę tańca, produkowanie czekolady, muszelek, strzyżenie trawy .
Życzymy, aby wszystkie pomysły, jakie podsunęła wyobraźnia, udało się zrealizować w niedalekiej przyszłości .
Beata Jędruszek
Papież Franciszek ogłosił rok 2021 poświęcony św. Józefowi z okazji 150 rocznicy ustanowienia św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego.
W piątek, 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, dlatego w klasach pierwszych i trzecich przeprowadziłam katechezę o św. Józefie. Efektem końcowym były piękne prace z wizerunkiem św. Józefa wykonane przez dzieci.
Agnieszka Barełkowska-Goraś
Marzec wyjął grosik srebrny,
Teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł,
Kupić bukiet na Dzień Kobiet.
8 marca, jak wszystkim wiadomo, swoje święto mają wszystkie Panie i Dziewczynki. Z tej okazji chłopcy z klasy I c przygotowali dla swoich koleżanek okolicznościowe laurki oraz wręczyli miłe niespodzianki, które zostały przygotowane z pomocą rodziców. W tym dniu nie zabrakło wielu życzeń i tradycyjnego „ Sto lat”.
A.Woźna
Powered by aSc EduPage