• Warsztaty Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii w naszej szkole

• W poniedziałek i wtorek (11-12 września) gościliśmy w Szkole warsztaty mobilne Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii. Są to zajęcia finansowane z programu Polska Cyfrowa, realizowane przez Stowarzyszenie Robisz.to z Wrocławia. W poniedziałek klasa 6b uczestniczyła w warsztatach “Muzyka Kosmosu. Wysyłamy kosmiczną wiadomość!”. Korzystając ze sprzętu udostępnianego przez Pracownię, uczniowie stworzyli krótkie kompozycje muzyczne. Klasa 6c uczestniczyła natomiast w zajęciach “Patrzysz i zmieniasz – miasto bez reklam”. Uczniowie uczyli się patrzeć krytycznie na "zareklamione" miasta i zmieniać je w miasta bez reklam przy użyciu programu do obróbki zdjęć. We wtorek uczniowie klasy 6a tworzyli kompozycje dźwiękowe w ramach warsztatów “Zainspirowani legendami tworzymy dźwiękowy bestiariusz”. Uczniowie z klasy 7a wzięli udział w warsztatach “Wejdź do metaverse i zacznij tworzyć”, dzięki którym pierwszy raz korzystali z okularów VR do tworzenia projektu idealnego osiedla.

Wszystkie zajęcia, trwające 3 godziny zegarowe, uczyły, jak można twórczo wykorzystywać zaawansowane programy i technologie. Uczniowie dowiedzieli się, że komputery mogą służyć nie tylko do grania w gry komputerowe albo przeszukiwania Internetu. Mogą też być narzędziem do rozwijania talentów muzycznych, plastycznych czy wyobraźni.

• Wizyta w Galerii Trzebnickiej

• Piękna pogoda zachęca do wędrówek. W piątek, klasa 7 b, wybrała się do Galerii Trzebnickiej na wystawę "Letnia gratka dla fanów dawnej motoryzacji". Młodzież obejrzała zaprezentowane tam zabytkowe motocykle, należące do lokalnych kolekcjonerów z gminy Trzebnica. Na wystawie znalazły się maszyny, z których najstarsza, aż z 1928 roku. Prawdziwa gratka dla chłopaków, ale i dziewczyny dobrze się bawiły.

J. Sobota

• Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

• 8 września najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili pracownicy Straży Miejskiej. Spotkania odbyły się w klasach gdzie zaprezentowane zostały ,,Przygody Sierżanta Uśmiech'' autorstwa Wiesławy Kucięby. Bajkowa postać przypomniała dzieciom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze odpowiadali na liczne zapytania uczniów a na koniec dzieci otrzymały kolorowanki.

R.M. A.W. K.P.

• Akcja Szkoły Pełne Talentów

• Z radością informujemy, że nasza Szkoła ponownie przystąpiła do programu SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW.

Robiąc codziennie zakupy w Lidlu, możesz wesprzeć SP 3.

1. Zrób zakupy za min. 50 zł (kup przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc).

2. Przy kasie odbierz kupon – TALENCIAKA.

3. Przekaż TALENCIAKA naszej Szkole.

TALENCIAKA można przekazać placówce na dwa sposoby: wrzuć TALENCIAKA do specjalnych pudełek, które znajdują się w holu Szkoły i w pokoju nauczycielskim lub zeskanuj kod QR ze swojego TALENCIAKA (PREFEROWANY SPOSÓB)

Akcja zbierania TALENCIAKÓW trwa do 19.11.2022r.

Razem możemy wygrać fantastyczne nagrody – wyposażenie dla naszej Szkoły!!!