• Nasze tratwy - 3a

• Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy 3a konstruowali tratwy według instrukcji podanej w podręczniku. Po połączeniu patyków i zamocowaniu żagla odbyła się najprzyjemniejsza część zajęć - puszczanie tratwy na wodę. Wszystkie tratwy świetnie sobie poradziły, wszystkie zostały właściwie skonstruowane.

R. Makles

• Konkurs

• 7.04.2022r. odbył się w Żmigrodzie X Konkurs Matematyczny,, Mistrz Rachunku,, kl.III. Naszą szkołę reprezentowała Julia Dominiak z kl 3a. Uczestnicy w ciągu 20 minut mieli do rozwiązania 80 ,trudnych działań matematycznych.Julia otrzymała wyróżnienie. Gratulacje.

R.Makles

• Szkolny Konkurs Ortograficzny "Złote Pióro".

• Dnia 6 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Konkurs

Ortograficzny dla uczniów klas III. Był to etap szkolny Konkursu Powiatowego

"Złote Pióro". Uczestnicy zmagali się z bardzo trudnym dyktandem.

I miejsce zajęła uczennica klasy III b- Joanna Chołodecka, II miejsce Kinga Januszewska z

klasy III a, a na III miejscu uplasowała się uczennica klasy III a Julia Dominiak.

Wyróżnienia otrzymali:

Leon Krzan kl. III b, Zuzanna Liss kl. III a, Zuzanna Janik kl. III a, Zofia Świderska kl. III a, Natalia Szalińska kl. III a, Yana Shkorupa kl. III b oraz Antonina Górnicz kl. III a.

Laureatka I miejsca – uczennica Joanna Chołodecka będzie reprezentowała naszą

szkołę na Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Złote Pióro”, który

odbędzie się dnia 29 kwietnia w Szkole Podstawowej w Krynicznie.

Wszystkim uczestnikom szkolnego etapu serdecznie gratulujemy!

B. Wojda , A. Lew

• Drzwi otwarte w Liceum Ogólnokształcącym i Powiatowym Zespole Szkół nr 2.

• W dniu 28 marca 2022r. Uczniowie klas ósmych z naszej szkoły zostali zaproszeni na Dzień Otwartych Drzwi do Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy oraz do Zespołu Szkół nr 2 również w Trzebnicy. Uczniowie podczas pobytu w wymienionych szkołach ponadpodstawowych mogli zapoznać się z organizacją pracy szkół, z ofertą edukacyjną na rok 2022/2023, mogli zobaczyć ciekawe klasopracownie mogli również przyjrzeć się, jak pracują w nich uczniowie na lekcjach np. fizyki, matematyki,biologii języków obcych. Po szkołach naszych uczniów oprowadzali uczniowie. Była więc także okazja do nawiązania pierwszych znajomości.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 serdecznie dziękuje Dyrekcjom obu szkół,a także uczniom za miłe przyjęcie i przedstawienie oferty edukacyjnej oraz pokazanie nam swoich szkół.

Naszym tegorocznym absolwentom życzymy,by dokonali satysfakcjonujących ich wyborów.

• Opłata za obiady 04/22

• Opłata za kwiecień 170 zł (17 dni obiadowych x 10 zł)

Rodzina z kartą 3 +  153 zł(17 dni obiadowych x 9 zł)

Opłaty za obiady należy uiszczać w terminie do 10. dnia każdego miesiąca na wskazany nr konta:

62 1090 2457 0000 0001 4320 5414 (Santander o /Trzebnica)

Odbiorca: P.U. Kozłowski Kamil Kozłowski, Księginice, ul. Trzebnicka 72, 55-100 Trzebnica
            Tytułem: SP3, imię i nazwisko ucznia, opłata za obiady, za miesiąc /rok.

Każdą nieobecność zgłoszoną do godziny 7:30 należy odliczyć od kwoty danego miesiąca.

np. 1 nieobecność 170 - 10 = 160 zł

2 nieobecności 170 - 20 = 150 zł itd.

Zespół P.U Kozłowski

Pan Widelec - stołówka szkolna

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest w rocznicę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, który urodził się 2 kwietnia 1805 roku. Święto to zostało zainicjowane w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę do Spraw Książek dla Młodych Ludzi. Od tego czasu coroczne obchody tego święta organizuje inne państwo. Polska była organizatorem tego święta w 1977 roku, zaś przewodnie hasło tych obchodów brzmiało: „Książka moim oknem na świat”. Święto to ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, które jest ważne dla ich rozwoju. Dzieci poprzez czytanie doświadczają chęci zdobywania wiedzy o otaczającym ich świecie. Ponadto czytanie książek uczy koncentracji oraz pomaga w zdobywaniu umiejętności słuchania. Uczniowie klas I B, II A oraz II C również wzięli udział w tym wydarzeniu. Dzieci zaprezentowały swoje ulubione pozycje książkowe, czytały fragmenty książek oraz wykonały do nich zakładki.

A. Lew, B. Wojda, A. Woźna

• No backpack day

• Dnia 25.03.2022 w naszej szkole odbył się ,,No backpack day’’, czyli dzień bez plecaka. Uczniowie mieli za zadanie przynieść książki w przedmiocie innym niż plecak np. worek, pudełko, garnek, i tym podobne. Każdy spisał się na medal oraz wykazał szczególną kreatywnością.

Paweł Wolski i Dominika Twardowska Dominika

• XIX Powiatowy Turniej Baśniowy

• 30 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbył się dziewiętnasty już Powiatowy Turniej Baśniowy dla uczniów klas czwartych. Dzieci biorące udział w konkursie wykazały się bardzo dużą wiedzą z zakresu baśniowej tematyki, rozwiązując naprawdę trudny i szczegółowy test.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce: Janina Skraburska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy (opiekun: Bożena Sadownik);

2 miejsce (ex aequo): Małgorzata Penar ze Szkoły Podstawowej w Psarach (opiekun: Katarzyna Garyga) i Jan Markiewicz ze Szkoły Podstawowej w Powidzku (opiekun: Violetta Niemiec – Karlik);

3 miejsce (ex aequo): Klara Lemierz ze Szkoły Podstawowej w Masłowie (opiekun: Anita Szymczak – Falkowska) i Alicja Babel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy;

Wszystkim uczestnikom konkursu i przygotowującym ich nauczycielom składamy serdeczne gratulacje.

Edyta Kozicka i Małgorzata Gadawska