Szanowni Państwo !
Dziennik Elektroniczny ( E-dziennik ) działa poprzez platformę Fronter.
Link znajda Państwo na szkolnej stronie internetowej.
W razie trudności prosimy o kontakt.
Szanowni Państwo !
Dziennik Elektroniczny ( E-dziennik ) działa poprzez platformę Fronter.
Link znajda Państwo na szkolnej stronie internetowej.
W razie trudności prosimy o kontakt.
13 listopada 2013r. uczniowie klasy VIc wraz z wychowawcą –panią Olgą Gardiasz oraz szkolnym chórem prowadzonym pod kierunkiem pani Izabeli Trojanowskiej zorganizowali akademię z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Podczas uroczystego spotkania uczniowie zaprezentowali montaż poetycko – muzyczny pod tytułem „Droga Polski ku wolności”. Podczas prezentacji przedstawiono przyczyny rozbiorów, ich skutki a przede wszystkim walkę polskiego narodu o odzyskanie niepodległości.
Szóstoklasiści z prawdziwym przejęciem recytowali utwory oddające atmosferę minionych lat. Duże wrażenie robiły również występy członków szkolnego chóru. Dzięki pomysłowości pani Trojanowskiej wszyscy uczniowie mogli wspierać szkolny chór, gdyż otrzymali teksty pieśni patriotycznych.
Ażeby lepiej zaprezentować fakty historyczne i postaci patriotów walczących z zaborcami przygotowano także prezentację multimedialną.
Na nasz apel przybyli także przedstawiciele środowisk kombatanckich, którzy uświetnili naszą uroczystość przemową i śpiewem. Uczniowie docenili wcześniejsze dokonania gości oraz fakt przyjęcia zaproszenia i przybycia na akademię gromkimi brawami.
Co roku na początku listopada Szkoła Podstawowa n 3 w Trzebnicy obchodzi swoje święto. Jest to święto związane z patronką szkoły Marią Skłodowska - Curie. W bieżącym roku szkolnym Święto Szkoły obchodzono 7 listopada. Z okazji tego święta 98 uczniów klas I zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy. Ten uroczysty dzień rozpoczął się o godzinie 8 udziałem we mszy świętej odprawionej w kościele św. Piotra i Pawła. Uczniowie pod opieką wychowawców powrócili do szkoły, Na nowej hali sportowej zebrali się zaproszeni goście: Dyrektorzy szkół i przedszkoli gminy Trzebnica, Pan Burmistrz Marek Długozima, przedstawiciel Rady Rodziców oraz ks. dziekan, uczniowie naszej szkoły z wychowawcami. Dyrektor szkoły p. Jadwiga Kalinowska przywitała wszystkich obecnych na uroczystości. Następnie prowadzenie apelu przejęli: przewodniczący samorządu szkolnego Bartłomiej Tokarski i v-ce przewodnicząca Julia Cal. Przywitali uczniów klas I zajmując honorowe miejsca: Klasa Id z wychowawca Elżbietą Obarą, Klasa I c z wychowawca Renatą Bielecką Klasa Ib z wychowawca Magdaleną Zaleska i klasa I a z wychowawcą Anna Lew. Uczniowie klas I na ten uroczysty apel przygotowali program artystyczny o tematyce patriotycznej. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki a także zatańczyli Poleczkę. Następnie uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie i panie dyrektorki szkoły Jadwiga Kalinowska, Staniława Zalewska oraz Małgorzata Gadawska dokonały aktu pasowania. Uczniowie otrzymali dyplomy i powrócili na swoje miejsca, aby obejrzeć przygotowany dla nich program artystyczny przez Klasy "0" naszej szkoły i dzieci z przedszkola nr 2. Po zakończeniu uroczystości na uczniów klas I czekał słodki poczęstunek i prezenty przygotowane przez rodziców.
oprac. R.Bielecka
Dnia 6.XI. 2013 r. w naszej szkole odbył się IV Szkolny Konkurs „ Ścieżkami życia Św. Jadwigi” dla klas IV- VI. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą na temat życia i działalności Św. Jadwigi patronki naszego miasta Trzebnicy. Chociaż zadania nie były łatwe uczniowie nieźle sobie poradzili.
Laureatami naszej szkoły zostali:
I miejsce Jan Wolski uczeń kl. V A
II miejsce Julia Chabza uczennica kl. VI C
III miejsce Kornel Krawiec uczeń kl. VI D
Laureat pierwszego i drugiego miejsca będzie reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym który odbędzie się dnia 15.XI. 2013r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzebnicy.
Życzymy powodzenia!
W ramach akcji " Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" w październiku przeprowadzono w naszej szkole zbiórkę zniczy na kresowe cmentarze. W zbiórce wzięli udział uczniowie klas I- VI. Zebrano 240 zniczy, które przekazano do Organizatora akcji- TVP Wrocław. Serdeczne podziękowania dla wszystkich , którzy dołączyli do tego szlachetnego przedsięwzięcia.
Halina Pisarczyk
Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Irlandczycy sprowadzili te tradycje do Ameryki, skąd w latach 90. przywędrowały do Polski. Najhuczniej Halloween jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Szkocji i Anglii.
Imprezy na Halloween coraz bardziej wpisują także się w kalendarz listopadowych imprez w Polsce. To wieczór wzajemnego straszenia, masek, kostiumów, wszelkich zabaw, w których dominuje symbolika grozy. Dzieci przebrane za duchy, demony, czarownice i wilkołaki odwiedzają domy i proszą o słodycze. Nieodłącznym symbolem tego święta jest także wydrążona dynia, która posiada otwory imitujące ludzką twarz.
W czwartek uczniowie klasy VID zorganizowali kawiarenkę, na której można było kupić pyszne, halloweenowe babeczki.
Dariusz Bocian
24 września w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki uczniowie interesujący się historią wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Instytut Archeologii we Wrocławiu. Tegoroczny temat spotkania z historią to " Anyczny i nowożytny park rozrywki". Zajęcia składały się z trzech części: prezentacji multimedialnej, wystawyi warsztatów. Uczniom najbardziej podobała się ta ostatnia forma, podczas której mogli: wziąć udział w grach i zabawach , lepić z gliny i szyć , a nawet popróbować różnych przysmaków.
Halina Pisarczyk
Dnia 28 października 2013r. w Bibliotece Miejskiej w Trzebnicy odbył się Konkurs pięknego czytania dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy musieli wykazać się płynnością czytania, dykcją, intonacją i wrażeniem ogólnym.
Laureaci to:
I m
Joanna Zawadka- kl. IIId
II m
Anna Bliźniak - kl. IIIe
wyróżnienie
Małgorzata Biarda - kl. IIId
Serdeczne gratulacje V. Ruła
14 października w naszej szkole klasa IIc zaprezentowała program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas O-III, ich wychowawcy lub nauczyciele uczący w tych klasach. Uczniowie z IIc złożyli wszystkim nauczycielom życzenia i wręczyli laurki. Przygotowaniem uczniów do prezentacji zajęła się p.Róża Marczak.
W dniu tego pięknego święta
Za trudną pracę z nami
I okazane serce
Chylimy głowy
W ogromnej podzięce
Uczniowie klasy IIc
W piątek 20 września b.r. w sali TOK-u miała miejsce I szkolna prezentacja projektu
„ Nasi trzebniccy patronowie. Wzięło w niej udział siedem miejscowych szkół i dwa przedszkola. Wcześniej, w kwietniu tego roku każda z placówek wylosowała jedną z postaci znaczących w dziejach naszego miasta. Byli to: Piotr Włostowie, Św. Piotr, książe Henryk Brodaty, Św. Jadwiga, książe Henryk Pobożny, królowa Maria Leszczyńska, ks. dziekan Wawrzyniec Bochenek, s. Hilga Brzoska, ks. prof. Antoni Kiełbasa.
Prezentacja sceniczna, trwająca 8 minut, miała w sposób czytelny ukazać daną postać, jej działalność i trwałe zasługi dla dobra mieszkańców i regionu.
Nasza szkoła wylosowała siostrę Hilgę Brzoską, boromeuszkę, która przez 50 lat pracowała jako pielęgniarka w naszym szpitalu. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie kl. VI, którzy zagrali następujące role:
s. Hilga - Anna Bochenek
s. przełożona – Aleksandra Piech
s. Bonicela - Lilianna Saternus
profesor Ryszard Kocięba – Kornel Krzak
żołnierz rosyjski – Kornel Krawiec
mama - Natalia Mamzer
chory z odciętą ręką - Eryk Śródka
dziecko - Piotr Jankowski
pielęgniarka - Barbara Kloczkowska
narratorzy:
Jagoda Błaszczyk
Magdalena Puzio
Weronika Bogucka
Młodzi aktorzy nie tylko pokonali ograniczenia czasu i przestrzeni ale ponadto zagrali swoje role z wielkim zaangażowaniem bardzo przekonywująco. Nagrodzono ich gromkimi oklaskami. Postać s. Hilgi jeszcze kolejny raz przybliżyła się naszym sercom i pamięci.
oprac. s. Lilianna Wypiór
Dziś jest ten dzień, dzień na który wszyscy czekali,
I uczniowie już oto bardzo zadbali,
Aby nasi nauczyciele w końcu nas pokochali.
Wszystko dziś będzie wspaniałe,
Nie takie sztuczne, lecz udane.
Od tego dnia lepiej będzie się Wam żyło,
Jak za dawnych czasów tylko się o tym marzyło.
Dziękujemy za ten wielki trud,
Za wiedzy potężny klucz, który pozostanie w naszych głowach na zawsze,
I nigdy przenigdy nie zaśnie.
Z całego serca życzymy dalszych sukcesów i uczciwości
Która na zawsze, dzięki Wam w naszych sercach gości... :)
Autor: Julia Cal 6 a Samorząd Szkolny
Dnia 10. 10.13 r. dzieci z klas młodszych wzięły udział w Jesiennych Biegach Przełajowych. Na imprezę stawiło się wiele szkół z naszej gminy. Nasi uczniowie dzielnie walczyli i godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!
I miejsce: III miejsce:
I d Kajetan Przybylok II b Eryk Żupiński (7 lat)
II miejsce: II e Adam Żelazko
I c Jagoda Siemiątkowska II d Eva Bauwman
I a Anna Bartosik ( 6 lat) II d Alicja Wiatr
I b Miłosz Grabowski ( 6 lat)
III miejsce:
I a Klaudia Rudzka ( 6 lat)
I c Dawid Zdzymiera
Klasy III
I miejsce: III miejsce:
III d Mateusz Dudek
II miejsce:
III d Małgorzata Biarda
Bierzemy udział w akcji Pola nadziei
i wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej pomocy.
I etap akcji to zebranie i sadzenie cebulek żonkili
– na cebulki od Was czekamy do 25 października.
Kolejny raz liczymy na Waszą pomoc ! ! !
Razem możemy wiele ! ! !
Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.
My zebrane żonkile posadzimy koło naszej SP 3, a w kwietniu piękne żółte żonkile zostaną sprzedane. Pieniążki przekażemy na konto Hospicjum Dziecięcego.
Szkolny Klub Wolontariatu
W piątek 27.09. 2013r. moja kl. 5c oraz 5e pojechały do Wrocławia na zajęcia z języka niemieckiego „Lustiges Lernen” w ramach Festiwalu Nauki.
Na początku zajęć ustawiliśmy się w kółko i przedstawialiśmy się po niemiecku. Później podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna z pań prowadzących nauczyła nas niemieckiej gimnastyki. Powstał z tego taniec, który zatańczyliśmy na początku bez podkładu, a później z muzyką. Wszystkim się podobało więc tańczyliśmy aż 2 razy.
Gdy skończyliśmy, zamieniając się z drugą grupą, poszliśmy do drugiej pani prowadzącej. Na początku uczyliśmy się, jak po niemiecku nazywają się: włosy, twarz, oczy, nos, usta. Gdy wszystko zapamiętaliśmy pani rozdała kartki i kredki. Nasza wychowawczyni p. Paulina Kolińska rysowała z nami. Podpisane kartki położyliśmy do góry nogami na ławce, a jedna osoba pomieszała je. Następnie wybieraliśmy kartki i rysowaliśmy twarz. Potem zrobiliśmy to samo, ale tym razem narysowaliśmy oczy, potem nos, usta, włosy. Na koniec szukaliśmy kartek ze swoim imieniem. Wyszły śmieszne rysunki.
Na zakończenie naszego pobytu w Instytucie Austriackim panie rozdały nam kartki i zostaliśmy podzieleni na 4 lub 5 grup. Każda grupa dostała kartkę na której musieliśmy zapisywać słowa z karteczek porozwieszanych w całym budynku. Tymi słówkami musieliśmy potem uzupełniać tekst o Austrii. W nagrodę wszyscy dostali naklejki z napisem „Porozmawiaj ze mną!” w różnych językach. Większość dziewczyn wkleiła je potem do pamiętnika.
Po zajęciach odwiedziliśmy McDonalda i poszliśmy pochodzić po mieście, a pani Kolińska opowiedziała nam o różnych ciekawych miejscach. Temu wyjazdowi daje 10 punktów na 10 możliwych. Uważam że był bardzo udany.
Izabela Trześniowska (kl. Vc)
XI WMMnO odbył się 5 X 2013 w Białym Kościele koło Strzelina. Z naszej szkoły brały udział trzy patrole uczniowskie po trzech uczniów oraz jeden patrol nauczycielski. W zawodach startowało 120 patroli szkół podstawowych. Patrol w składzie Jakub Franczak, Kornel Krawiec i Szymon Śródka zajął wysokie 18 miejsce. Pozostali uczniowie : patrol 2 Wiktoria Twardowska, Julia Chabza i Justyna Krzemień oraz patrol 3 Patrycja Stawowa, Jan Wolski i Mikołaj Łuszczyński również ukończyli bieg osiągając dobre wyniki. Uczestnikom gratulujemy – zespół matematyków.
UWAGA !!!
Zmiana terminu Zebrań z Rodzicami.
Zebrania odbędą się:
kl. I-III - 9 października
kl.IV-VI - 10 października
Z okazji Dnia Chłopca w klasach I-III dziewczynki przez głosowanie wybrały „Najsympatyczniejszego Chłopca” w każdej klasie. A oto lista tych najbardziej lubianych kolegów:
I.a. Franek Prześlak,
I.b. Oliwier Hupa,
I.c. Mikołaj Grzegorzewski
I.d. Bartek Deka,
II.a. Piotr Szylik,
II.b. Maciek Pilip,
II.c. Damian Michalewski,
II.d. Karol Bliźniak,
II.e. Jakub Michalski,
III.a. Mateusz Łoposzko,
III.b. Szymon Mamzer,
III.c. Maciek Krawiec,
III.d. Igor Gorczyca,
III.e. Jakub Sztur.
Wybrani chłopcy otrzymali pamiątkowe medale oraz specjalne certyfikaty potwierdzające ich wyjątkowość.
Beata Mandziej
30 września z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował kawiarenkę. Można było kupić za symboliczną złotówkę pyszne ciasta i muf finki. Hitem wypieków okazały się ciasteczka do złudzenia przypominające muchomory i podgrzybki.
Dziękuję uczniom za przyniesione wypieki oraz poprowadzenie kawiarenki – opiekun samorządu Ania Otfinowska
W dniu 26 września 2013 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów kl. 0-VI ze Strażą Miejską. Jak każdego roku we wrześniu strażnicy miejscy przypomnieli uczniom o zasadach, których nalezy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić ze szkoły.
pedagog szkolny M. Sadowska
Powered by aSc EduPage