Dzień Chłopca
ExploraPark w Wałbrzychu
Za piętnaście ósma spotkaliśmy się na parkingu i wyruszyliśmy do Wałbrzycha.
Po dwugodzinnej jeździe dotarliśmy do ExploraParku mieliśmy zajęcia Pt. „Matematyka w przyrodzie”. Pojechaliśmy coś przegryźć do MCdonalda. Potem pojechaliśmy do zamku w Książu, gdzie poznaliśmy historie skrzydła barokowego oraz zobaczyliśmy piękne ogrody.
Następnie pojechaliśmy do Palmiarni. Oglądaliśmy tam piękne zagraniczne rośliny. To niestety był koniec naszej wycieczki. Czekamy na kolejną. S. Kurnicka. M. Biarda
http://sp3trzebnica.edupage.org/album/?#gallery/100
Afrykarium.
- Klasa 4c z wychowawczynią Renatą Ziółkowską i panią Anną Just odwiedziły wrocławskie ZOO w ramach projektu" Bioodkrywcy" przeznaczonego dla uczniów z Aglomeracji Wrocławskiej. W tym dniu mieliśmy bezpłatny wstęp do jedynego w Polsce oceanarium - Afrykarium. Podziwialiśmy tam wspaniałe okazy fauny afrykańskiej - zwierzęta wodne i lądowe.Większość z nas była tam po raz pierwszy. Najbardziej zachwycił nas szklany tunel z egzotycznymi rybami.Następnie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej grze terenowej. To był bardzo ciekawy wyjazd !
Wycieczka do ZOO klasy 4B i 4D
26 września 2016 roku klasy 4B i 4D wraz z wychowawcami(p .Edytą Kozicką, p. Wojciechem Kabatem) oraz panią Anetą Herner pojechały do wrocławskiego ZOO.
Po przyjeździe uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych oraz w grze na orientację w terenie.
Po spacerze po niezwykle ciekawym Afrykarium dzieci zjadły pyszne lody i pełne wrażeń wróciły do domu.
Edyta Kozicka
https://sp3trzebnica.edupage.org/album/?#gallery/99
Pielgrzymka Dużą Ścieżką Świętej Jadwigi
W sobotę 24 września spod Trzebnickiej Bazyliki wyruszyła, już po raz dziesiąty, doroczna Pielgrzymka Dużą Ścieżką Świętej Jadwigi, wpisana w obchody Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Trzeba zaznaczyć, że spośród społeczności lokalnych szkół, nasza Szkoła była reprezentowana najleczniejszym składem uczniów, za co gorąco dziękujemy szanownym Rodzicom i Uczniom. Tradycyjnie maluszki pod opieką swoich Rodziców przeszli tylko trzy pierwsze stacje Ścieżki (Wiara, Nadzieja i Miłość - Miłosierdzie), za co zostali wynagrodzeni słodkim poczęstunkiem. Natomiast bardziej zaprawieni w boju i starsi przeszli kolejne cztery etapy (Sprawidliwość, Skromność - Prostota, Męstwo, Roztropność). Na tych zaś przy Kościele w Lesie Bukowym czekała bułeczka z kiełbaską i jałko :) Po czterech godzinach pielgrzymowania, przy pięknej pogodzie, rozważając cnoty Świętej Patronki naszego Miasta, wszyscy czuli się umocnieni duchowo i napełnieni radością ze wspólnie spędzonego czasu. Dziękujemy wszystkim za obecność :) i zapraszamy za rok. - Katecheci.
oprac. Ks. Radosław
„ BÓGU DZIĘKUJCIE. DUCHA NIE GAŚCIE.”- myśl przewodnia XXIV Dni Kultury Chrześcijańskiej.
Piątek, 23 września 2016 r. godz. 18.00
Nocne zwiedzanie zabytków Trzebnicy – Rotunda Pięciu Stołów
Podczas nocnego zwiedzania zabytków – pierwszym obiektem – który odwiedziliśmy była Rotunda Pięciu Stołów. Leży ona na szlaku Dużej Ścieżki Św. Jadwigi Śląskiej.
W czasie zwiedzania Rotundy wzięły udział także cztery uczennice z klasy VI D i VI A
SP nr 3, które wystąpiły w roli cysterek : Amelia Mędryk, Zuzanna Kubacka,
Anna Bliźniak, Sylwia Jarmołowicz.
Według tradycji, w tym miejscu św. Jadwiga odwiedzała chorych. W środku okręgu znajduje się krzyż, figura św. Jadwigi oraz kamień z napisem „ Sprawiedliwość”.
OBCHODY XXIV DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W TRZEBNICY - Piesza Pielgrzymka Małą Ścieżką Świętej Jadwigi Śląskiej.
Środa, 21 września 2016r. godz. 19.15
W ramach obchodów XXIV DKCH odbyła się Piesza Pielgrzymka Małą Ścieżką Świętej Jadwigi Śląskiej, która znajduje się na placu Pielgrzymkowym. Na prośbę Towarzystwa Miłośników Ziemi Trzebnickiej w orszaku pielgrzymkowy wzięło udział 6 uczennic
z klasy VI A z SP nr 3 w Trzebnicy: Amelia Mędryk, Joanna Zawadka, Małgorzata Lenart, Sara Kurnicka, Klaudia Grodzicka, Julia Kowalska. Wystąpiły one w roli cysterek . Cysterki z pochodniami prowadziły pielgrzymów pod przewodnictwem
ks. dziekana Jerzego Olszówki. Rozświetlały drogę i zatrzymywały się przy każdym kamieniu. Kamieni było piętnaście. O symbolice i znaczeniu tych kamieni opowiadał pielgrzymom ks. Dziekan.
Zajęcia integracyjne w klasie 4b
22 września 2016 roku nasza klasa 4b wzięła udział w Zajęciach integracyjnych z wychowawczynią-panią Edytą Kozicką oraz panią Joanną Gozdowską.
W tym dniu w szkole uczniowie bawili się w grupach, malowali wspólny obrazek klasowy, byli w Skateparku oraz w lodziarni „Lodówka” w Trzebnicy.
Uczniowie wspaniale się bawili, poznawali swoje mocne strony i zawierali nowe przyjaźnie.
Edyta Kozicka
Do zobaczenia, lato! :)
Na zakończenie lata klasa 4c z wychowawczynią Renatą Ziółkowską zorganizowała ognisko integracyjne . Piekliśmy kiełbaski, bawiliśmy się i cieszyliśmy pięknym, słonecznym dniem.Do zobaczenia , lato! :)
Festiwal Nauki - czwartoklasiści w Ogródku Meteorologicznym.
21 września 2016r. uczniowie klas IV wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Wrocławski w ramach Festiwalu Nauki. Czwartoklasiści w Ogródku Meteorologicznym poznali przyrządy służące do pomiaru składników pogody. Dzieci miały okazję dokładnego zapoznania się z budową, przeznaczeniem urządzeń wykorzystywanych przy opisie pogody. Dodatkową atrakcją była wizyta uczniów w Muzeum Przyrodniczym i Ogrodzie Botanicznym. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele przyrody: p. Anna Just, p. Olga Gardiasz.
https://sp3trzebnica.edupage.org/album/?#gallery/97
Akcja „ Wyślij kartkę do powstańca”
We wrześniu br. w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „BohaterON- włącz historię” uczniowie klas IV-VI wzięli udział w akcji „ Wyślij kartkę do powstańca.” Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie żyjących powstańców, wyrażenie wdzięczności uczestnikom walk o stolicę poprzez wysłanie bezpłatnych kartek dostępnych na terenie całej Polski. Kartki po zakończeniu kampanii trafią do Muzeum Powstania Warszawskiego, które przekaże je adresatom.
Halina Pisarczyk
Festiwal Nauki- „ Spotkania z historią”
20 września, w ramach Festiwalu Nauki, uczniowie klas IV- VI interesujący się historią wzięli udział imprezie organizowanej przez Instytut Archeologiczny we Wrocławiu . Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Od ziarenka do owsianki. Krótka historia zboża”. Podczas imprezy organizatorzy zaprezentowali uczniom różne zagadnienia związane ze zbożem i jego wpływem na rozwój ludzkości, tj. : uprawa ziemi, żniwa, mielenie zboża oraz jego przetwarzanie na różne wyroby, wykorzystywane w kuchni i gospodarstwie domowym. Zajęcia rozpoczęły się pokazem multimedialnym, wprowadzającym w tematykę, a następnie wspólnie z organizatorami dzieci uczestniczyły w wielu warsztatach, m.in. kulinarnym, ceramicznym i plecionkarskim.
Halina Pisarczyk
XIX Dolnośląski Festiwal Nauki! Warsztaty Plastyczne
20 września, w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, odbyły się warsztaty: „Rzeźba, malarstwo, grafika artystyczna”. Udział w nich wzięli zainteresowani uczniowie z klas IV – VI z panią Olgą Gardiasz i Joanną Sobotą.
Najpierw uczniowie zostali podzieleni na grupy, a następnie jedna z grup powędrowała do pracowni rzeźbiarskiej, gdzie z radością zabrała się do pracy – lepienia z gliny. Powstały ciekawe formy zwierzęce. Druga grupa, w tym czasie, przygotowywała odbitki graficzne przy pomocy farb, arkuszy foliowych i brystolu. Trzecie zajęcia poświęcone były malarstwu na dużych formatach. Można było namalować swoje wakacje lub miejsca, gdzie chciałoby się spędzić wakacje, choćby najbardziej nieprawdopodobne. Grupy wymieniały się w pracowniach więc wszyscy uczniowie mieli możliwość spróbować swoich sił w tych technikach plastycznych. Były to zajęcia pełne wrażeń, uczniowie bawili się świetnie.
opracowały: O. Gardiasz, J. Sobota
Festiwal Nauki-kl.IIa
20 września, w ramach tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, uczniowie kl. IIa odwiedzili Politechnikę Wrocławską, by uczestniczyć w warsztatach „Technika w twoim domu- jak wyczarować coś z niczego- zabawa w recykling”. Mieli możliwość przyjrzenia się procesowi wytwarzania butelek z odpadów plastikowych. Wykonywali zabawki i ozdoby z butelek plastikowych po wodzie. Uczniowie wrócili zadowoleni z wytworami swojej pracy.
Róża Marczak
Piknik w klasie III C
Dnia 13 września 2016 roku odbył się klasowy piknik w skateparku w Trzebnicy. Uczniowie przybyli na plac zabaw wraz z rodzicami, zaopatrzeni w hulajnogi, rowery, rolki i deskorolki. Niektórzy nie mieli ochoty na sportowe wyczyny... Przynieśli zatem kocyki, książeczki, kolorowanki oraz prowiant, i w ten sposób celebrowali czas wolny. Piknik był sprzyjającą okazją do rozmów o naszej klasie i dalszych planach. Stał się także inspiracją do wykonania zdjęć klasowych w plenerze. Wzorowo wykonał je pan Przemek Orłowski – tato jednego z uczniów, który nagrał również krótki filmik z imprezy. Bardzo dziękujemy panu Przemkowi za piękną sesję fotograficzną oraz wszystkim rodzicom za przybycie i wspólną zabawę. I czekamy na kolejne spotkania. Pozdrawiamy klasa III C z wychowawcą.
Opracowała Beata Wojda
Spotkanie z pisarzem
Dnia 12 września uczniowie z klasy III C oraz III E wybrali się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Trzebnicy na spotkanie z pisarzem - panem Marcinem Pałaszem. Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzebnicy. Pan Marcin Pałasz jest autorem wielu książek dla dzieci. W swojej twórczości porusza wiele ważnych tematów, takich jak:ekologia, walka dziecka z własnymi lękami oraz problem tolerancji. Jest również zdobywcą wyróżnienia za tekst literacki w Konkursie Książka Roku 2012 oraz 20. Ogólnopolskiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego w 2013 roku.
Podczas spotkania uczniowie nie tylko wysłuchali ciekawych opowieści pisarza. Zadawali też interesujące pytania, na które pan Marcin Pałasz wyczerpująco odpowiadał - zgodnie z własnym życiowym mottem "Słowa niosą uśmiech".opracowała B.Wojda, M. Zagórna
Spotkanie z pisarzem –panem Marcinem Pałaszem.
12 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły z klas 3c,3e,4b,4d wraz z wychowawcami mieli przyjemność spotkania się z autorem książek dla dzieci-panem Marcinem Pałaszem-mieszkańcem Wrocławia.
Autor książek w ciekawy i humorystyczny sposób opowiedział dzieciom, że większość jego utworów jest o jego ukochanym psie- Elfie i jego niesamowitych przygodach.
Po spotkaniu można było zakupić jego książki, a sam autor bardzo chętnie wpisywał w nie dedykacje.
Było to bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie dla naszych uczniów.
Miło jest spotkać się twarzą w twarz ze znanym pisarzem.
Edyta Kozicka i Ewa Pasek
Narodowe Czytanie powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza
W sobotę 3 września w ponad 2000 miejsc w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.Celem tej akcji zainicjowanej w 2012 roku przez Prezydenta RP jest popularyzacja czytelnictwa oraz dotarcie do szerokiego grona mieszkańców.
Przed siedzibą Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej na trzebnickim rynku spotkali się miłośnicy polskiej literatury. Czytanie powieści rozpoczął Burmistrz Gminy Trzebnica -p. Marek Długozima .Nie zabrakło także reprezentantów naszej szkoły, fragmenty powieści prezentowali uczeń klasy 6 - Mateusz Łoposzko i polonistka Renata Ziółkowska.Renata Ziółkowska
Witaj Szkoło!
Rok szkolny 2016/2017 rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy uroczystym apelem. Wzięli w nim udział uczniowie, rodzice, z przewodniczącą RR p. Beatą Maczugą, Dyrekcja Szkoły - dyrektor Jadwiga Kalinowska, wicedyrektor Małgorzata Gadawska, wicedyrektor Jowita Pietrzykowska-Dziwak, zaproszeni goście: ks. proboszcz Bogdan Grabowski, dyrektor Banku PKO BP Andrzej Łoposzko, przewodnicząca RR p. Beata Maczuga, przedstawiciele Związku Kombatantów R.P. i Byłych Więźniów Politycznych z prezesem Zarządu Koła Miejsko-Gminnego p. Tadeuszem Jaworskim.
Podczas uroczystości wystąpiły poczty sztandarowe SP3 oraz Związku Kombatantów. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przewodnicząca SU Eva Bouwman zgłosiła przygotowanie społeczności szkolnej do apelu.
Następnie głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Kalinowska, która w ciepłych słowach przywitała wszystkich przybyłych, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych. W tym roku naukę w naszej Szkole rozpoczyna sześćdziesięcioro pierwszoklasistów - jedna klasa sześciolatków i dwie siedmiolatków.
Pani dyrektor przypomniała, młodym mieszkańcom Trzebnicy - naszym uczniom, jak ważne jest poczucie własnej tożsamości i szacunku do siebie i innych. Budowanie tych wartości jest najpełniejsze przy życzliwej, wzajemnej współpracy szkoły i rodziców.
W dniu 1 września przypada kolejna 77 rocznica wybuchu 2 wojny światowej. Pamięć o bohaterach uczciliśmy minutą ciszy. Przedstawicielka kombatantów przypomniała nam w poruszających słowach tamte tragiczne dla naszej Ojczyzny lata.
W trakcie uroczystości prezes Związku Kombatantów udekorował panią dyrektor Jadwigę Kalinowską oraz nauczycielkę historii panią Halinę Pisarczyk najwyższym odznaczeniem resortowym "Za Zasługi Dla ZKR.P.i BWP", za wpajanie młodzieży szkolnej patriotyzmu i podkreślanie bohaterskich czynów żołnierzy Wojska Polskiego.
Pani dyrektor podziękowała w imieniu odznaczonych Pań, podkreślając, że przyjmuje tę nagrodę za krzewienie postaw patriotycznych z ogromną wdzięcznością. To wyróżnienie jest ukoronowaniem pracy wszystkich nauczycieli SP nr 3.
Rozpoczęcie roku szkolnego umilił występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Justyny Curyło.
Po zakończeniu oficjalnej uroczystości wszyscy uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, gdzie powitaniom i wakacyjnym opowieściom nie było końca.
Renata Ziółkowska
Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017
Odbędzie się
1 września 2016r. (czwartek)
- godz.800 msza św. w Kościele św. Piotra i Pawła
- około godz. 915 apel w szkole
Obowiązuje mundurek szkolny – kl. II - VI
Nie dotyczy nowych uczniów
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie