• XXIII Powiatowy Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej Klas II " Wiersze o zwierzętach"

          • W środę 13 marca 2024r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej Klas II " Wiersze o zwierzętach".

            W konkursie uczestniczyło 21 uczniów z 19 szkół powiatu trzebnickiego. Każdy uczeń był oceniany pod kątem pamięciowego opanowania tekstu, dykcji, interpretacji utworu oraz artystycznego wrażenia. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i prezentowali wysoki poziom. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II c Karolina Warszewska, która recytowała wiersz Juliana Tuwima " Ptasie radio" i  zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                      V.R.

          • Zajęcia sportowe w kl. I-III 🏃‍♀️⚽⚽🏃🤸🤸‍♀️🤸‍♂️

          • W tym tygodniu odbyła się już druga tura zajęć sportowych przygotowujących dzieci z klas I - III do wiosennych zawodów lekkoatletycznych. Zajęcia, które prowadziła pani Marta Zając – Sobczak, w zależności od pogody, odbywały się na sali gimnastycznej lub na boisku szkolnym. Podczas zajęć uczniowie kl. III wykonywali wiele ćwiczeń rozwijających ich umiejętności ruchowe takie jak: zwinność, szybkość, skoczność, wytrzymałość, które przygotowują dzieci m.in. do skoków w dal. Natomiast uczniowie kl. Ic mieli zajęcia w terenie i przygotowywali się do biegów na 60m. Na koniec zajęć odbył się bieg z pomiarem czasu . Wszyscy uczniowie chętnie wykonywali wszystkie ćwiczenia.

            Serdecznie dziękujemy pani Marcie Zając-Sobczak za prowadzenie ciekawych zajęć.

            A. Woźna

          • Warsztaty Segregowania Odpadów

          • Uczennice i uczniowie z klasy 2a Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy uczestniczyli dziś w Warsztatach Segregowania Odpadów, przeprowadzonych przez Anię, Gabrysię, Sophie i Anię (7c) z Zielony Patrol. Drugoklasiści obejrzeli krótki film animowany zachęcający do dbania o środowisko, a następnie przystąpili do działania. Nauka przez zabawę jest najskuteczniejsza, więc Zielony Patrol przygotował grę edukacyjną o trzech poziomach. Uczniowie musieli zdecydować, do jakiego pojemnika wyrzucić różne rzeczy. Nie wszystko było oczywiste, wiele osób uważa, że chusteczki higieniczne to papier! Nic bardziej mylnego! Powinny trafić do odpadów zmieszanych.

            Przejście każdego poziomu było nagradzane zabawą na podłodze edukacyjnej, a na zakończenie drugoklasiści otrzymali pamiątkowy dyplom oraz zaproszenie na Szkolny Turniej Segregowania Odpadów, który odbędzie się w kwietniu.

            Warsztaty są elementem projektu "Less waste w naszej szkole", na realizację którego wygraliśmy grant w konkursie Akademia Fundacja BOŚ.

          • Mamy Królową - wyjątkowy Dzień Kobiet 

          • Piątek, 8 marca był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Po pierwsze świętowaliśmy Dzień Kobiet, po drugie rozstrzygnęliśmy plebiscyt ogłoszony przez SU. Konkurs, o którym mowa, zorganizowany został właśnie w związku ze świętem pań. Kilka dni temu każda klasa wybrała spośród uczennic klasową Miss. Wszystkie wybrane dziewczęta wzięły udział w wyborach Miss Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy. Z radością informujemy o wynikach. Naszą Królową została uczennica klasy 8 a – Martyna Michnicka. Warto w tym miejscu wspomnieć o nagrodach, które otrzymały dziewczęta. Każda klasowa Miss dostała słodki upominek oraz jednorazowy kupon zwalniający z odpowiedzi ustnej. Nagrodą główną, dla Miss Szkoły był bon podarunkowy do sieci drogerii Rossman. Wszystkie nagrody ufundował Samorząd Szkolny. Koronacji dokonała wicedyrektor Pani Jowita Pietrzykowska – Dziwak podczas spotkania wszystkich uczniów na hali sportowej. Nie obyło się bez życzeń skierowanych pod adresem żeńskiej części społeczności szkolnej. O oprawę muzyczną spotkania zadbał Stanisław Binek z klasy 7 a, któremu należą się gromkie brawa. Gospodarzami tego wydarzenia byli chłopcy z klasy 7c – Wojtek Uleryk i Piotrek Gotter, którzy w tej roli wypadli fantastycznie. 

            SU dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia. Wychowawcom, Paniom Polonistkom oraz Uczniom, którzy udowodnili, że zawsze można na nich liczyć. Naszej Królowej jeszcze raz gratulujemy i życzymy wspaniałego panowania do końca roku szkolnego! 

            Agnieszka Drohomirecka

             

          • Dzień Kobiet w oddziałach przedszkolnych

          • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

            Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli prezenty niespodzianki. 

            Święto Kobiet, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki dziękują chłopcom za piękne życzenia i wspólną zabawę.

            A.D. R.M. M.Z. A.I.

          • XXIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Jestem Polakiem i Europejczykiem” dla uczniów klas IV-VI

          • W czwartek 7 marca Michał Sagan z klasy 4c oraz Miłosz Błaś i Filip Zawadka z klasy 6c wzięli udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej w Urazie.

            Na początku wykazali się świetnym przygotowaniem i wiedzą w teście indywidualnym o UE.

            Następnie pokazali, że równie dobrze radzą sobie współpracując i dzieląc się swoimi wiadomościami podczas testu drużynowego dotyczącego Polski.

            Efekt był wspaniały! Nasza drużyna osiągnęła wysoką pozycję, zajmując II miejsce!

            Gratulujemy!

            Ewelina Rutkowska

          • Szkolny Konkurs Recytatorski klas trzecich

          • W czwartek – 7 marca 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas III. Celem konkursu było: popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej, promowanie talentów recytatorskich oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie recytując wiersze J. Brzechwy: „Samochwała”, „Jeż”, „Foka”, „Kwoka”, Kaczka Dziwaczka” i „Dwie krawcowe”. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły emocje, a wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

             

            Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas III

            I miejsce – Łucja Jarocha kl. III a

            II miejsce – Nikola Kos kl. III a

                              Amelia Cielecka kl. III c

            III miejsce – Maria Marciniec  kl. III b

                               Barbara Gołek  kl. III b

                               Gabriela Durka  kl. III c

                               Natalia Zielińska kl. III c

                               Nel Kozłowska  kl. III c

            Laureatka I miejsca - Łucja Jarocha -   będzie reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Interpretacji Poezji Dziecięcej klas III, który odbędzie się 22 marca br. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Zawoni

             

             

            Lidia Danilewicz, Anna Pacierz

          • Konkurs Wiedzy o krajach Niemieckojęzycznych

          • Dnia 5 marca odbył się w Kuźniczysku IX Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pod patronatem Stowarzyszenia Oświatowego Sowa.

             

             Piotr Szaliński uczeń klasy 7c zdobył trzecie miejsce🥉 

             

            Gratulujemy !!!👍

          • Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

          • Po raz kolejny z inicjatywy Pana Burmistrza Marka Długozimy do naszej szkoły w dniach 6-7 marca br. zawitał DENTOBUS – mobilny gabinet stomatologiczny. U każdego ucznia i przedszkolaka wykonano przegląd uzębienia. Rodzice, którzy wyrazili zgodę na badanie, otrzymali informację zwrotną, zawierającą zalecenia, co do konieczności wykonania dalszych zabiegów.

            Mamy nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej przybliżył naszym dzielnym pacjentom temat higieny jamy ustnej i zmniejszył ich lęk przed wizytami u stomatologa.

          • Lecimy w Kosmos Kl. IC

          • Przez ostatnich kilka dni klasa I c realizowała zajęcia, które miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym Wszechświatem. Zanim dzieci wyruszyły w podróż kosmiczną, dowiedział się, co to jest Kosmos, Słońce, księżyc i planety. Rozmawiali o tym, gdzie się znajduje nasza planeta we Wszechświecie. Oglądali różne filmy, plakaty, zdobywali ,,kosmiczną’’ wiedzę. Poznali nowe słowa i ich znaczenia np. kosmos, przestrzeń kosmiczna, Układ Słoneczny, UFO, pojazd kosmiczny, skafander, astronauta, kometa...

            Podczas zajęć uczniowie słuchali również ,,kosmicznych’’ melodii i piosenek. Następnie dzieci budowały kosmiczne pojazdy z różnych materiałów- surowców wtórnych. Zajęcia te sprawiły im dużo radości, pozwoliły na rozwijanie pomysłowości i fantazji.

             

            1. W.

          • FIRST LEGO League Explore w naszej szkole!

          • Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w First Lego League- Explore. Jest to międzynarodowy program, który inspiruje pokolenia obywateli świata i pokazuje im jak wielka moc w kreowaniu przyszłości leży w ich rękach. Dzięki współpracy z tatą naszego ucznia p.Robertem oraz Fundacją „Ale Nauczanie” udało się przystąpić do programu! W sezonie 2023/24 MASTERPIECE FIRST LEGO League królową jest KREATYWNOŚĆ!

            W naszej szkole została utworzona drużyna, która pod okiem trenera- Agaty Wojczuk spotyka się raz w tygodniu, aby realizować poszczególne zadania z projektu. Otrzymaliśmy zestaw LEGO Spike Essential oraz dodatkowy zestaw Lego wraz z matą. Bazując na zestawach uczniowie budują różnorodne modele, programują oraz modyfikują programy. Głównym zadaniem drużyny jest wymyślanie nowych sposobów tworzenia i rozpowszechniania sztuki na całym świecie, dzielenia się swoimi pasjami i wyrażania siebie. Dzieci pracując metodą projektu rozwijają kompetencje przyszłości. Poprzez wykorzystanie prostych narzędzi do tworzenia prototypów i wizualizowania rozwiązań jakimi są klocki LEGO uczniowie budują w sobie poczucie własnej wartości i sprawczości. Podczas udziału w programie dzieci rozwijają umiejętności manualne i techniczne, budują kompetencje STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics – nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka),uczą się samodzielnego myślenia, podejmowania decyzji, pracy w grupie i dobrej organizacji, zdobywają pewność siebie, kompetencje przywódcze i poczucie sprawczości. Wszystko to pracując nad rozwiązaniem realnych zadań, skupiających się na bieżących problemach otaczającego ich świata.

            Podczas zajęć uczniowie wspólnie konstruują, programują, a przy tym świetnie się bawią! Tworzą zgrany zespół, który intensywnie pracuje Za nami kilka spotkań, a poniżej krótki filmik z ich przebiegu.

            Agata Wojczuk

          • Zajęcia sportowe

          • Czas wiosenny to odpowiedni moment by zajęcia sportowe coraz częściej odbywały się na świeżym powietrzu. Ciepłe i słoneczne dni w Szkole Podstawowej nr 3 w tym okresie wykorzystywane będą do upowszechniania „królowej sportu” czyli lekkoatletyki bez której żadna inna dyscyplina by nie istniała. Lekkoatletyka to hobby, które często przeradza się w wieloletnią pasję. Tego zadania podjęła się pani Marta Zając – Sobczak zapraszając wszystkich uczniów do udziału w tej aktywności.

            Dziś klasa 2 b rozpoczęła zajęcia lekkoatletyczne. Trening biegowy był zróżnicowany i dostosowany do wieku. Na kolejnych zajęciach dzieci będą ćwiczyć skok w dal, oraz rzut piłeczką palantową. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonywali wszystkie ćwiczenia.

            Bardzo dziękujemy pani Marcie Zając-Sobczak za piękną inicjatywę.

            A. Zych

          • Żegnamy zimę ❄️ – witamy wiosnę 🌳

          • Takie optymistyczne hasło towarzyszyło spotkaniu autorskiemu, które odbyło się 1 marca w szkolnej bibliotece. Nasze zaproszenie przyjęła Pani Julianna Michorczyk, wspaniała osoba, autorka wielu wierszy dla dzieci i dorosłych, opowiadań, scenariuszy. Pani Julianna zapoczątkowała cykl „Cudze chwalicie – swego nie znacie...”, który rozpoczęliśmy w naszej biliotece, bowiem jest ona rodowitą mieszkanką naszego powiatu i z Trzebnicą jest bardzo związana.

            Na spotkanie zaprosiliśmy kolejno klasy 3a, 3c i 3c. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wierszami pisarki o zimie i nadchodzącej wiośnie; zmierzyli się z kilkoma zagadkami, na które odpowiedzi nie zawsze były łatwe; chętnie zadawali naszemu gościowi pytania o twórczość i upodobania literackie, a rozmowy trwały również po zakończeniu spotkania

            Ponadto Pani Julianna opowiedziała uczestnikom jak powstały jej wiersze i ilustracje do książek, a także wzięli udział w kilku zabawach słowotwórczych.

            Spotkania przebiegły w miłej atmosferze, a uczniowie z chęcią brali w nich aktywny udział.

            Pani Juliannie Michorczyk serdecznie dziękujemy, a już dziś możemy ujawnić, że planujemy kolejne spotkania...

            Ewelina Rutkowska

          • Z cyklu "CZTERY PORY ROKU ULEPIONE Z GLINY - ZIMA"💚

          • Dzieci z grupy O d po raz kolejny wzięły udział w warsztatach ceramicznych. 

            Tym razem Agnieszka Dobrzańska zainspirowała dzieci do ulepienia armii wesołych bałwanków. 

            Przez spontaniczne zabawy z gliną dzieci  rozwijają umiejętności manualne i manipulacyjne, doskonalą precyzję rąk, usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, pobudzają zmysł dotyku przez stymulację czucia powierzchniowego i głębokiego, rozwijają umiejętności planowania ruchu oraz wyobraźni przestrzennej czerpiąc przy tym wiele radości. Glina posiada właściwości terapeutyczne, warsztaty pozwalają uczestnikom rozwijać pasję, kreatywność, ubogacać wyobraźnię a także ciekawie spędzić czas.

            A. D.

          • Wizyta w Galerii Trzebnickiej

          • Do 8 marca, w Galerii Trzebnickiej można oglądać wystawę pt. „Retrospektywa”. Autorem zaprezentowanych prac - ex librisów- jest trzebnicki artysta plastyk, grafik pan Zbigniew Lubicz-Miszewski. Na wystawę, w ostatnim czasie, wybrali się uczniowie z klasy 6a i 7b. Po galerii oprowadziła młodzież pani Karolina Samborska-Zaleska, która przybliżyła sylwetkę autora i pokazała ewolucję w twórczości pana Miszewskiego na przestrzeni lat. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawione prace i wysłuchali opowieści pani Karoliny. Było to wspaniałe spotkanie ze sztuką i twórcą, którego prace można obejrzeć nie tylko w galerii, lecz także w wielu miejscach naszego miasta.

            J. Sobota

             

          • Dzień tosta w 8b :)

          • 29 lutego obchodzimy kolejne nietypowe święto- dzień tosta. Uczniowie klasy 8b przygotowali interesujące wiadomości na temat tego specjału, a później przygotowali smaczne domowe tosty. Jedni jedli je tylko z serem, inni z szynką lub salami, jeszcze inni mieli najbogatszą wersję z pieczarkami, serem i wędliną. Smakowały nam wyśmienicie! Dziękujemy Frankowi za przygotowanie produktów, a Szymonowi i Frankowi za opiekacze.A historia tosta jest ciekawa. Przez wiele lat ludzie podsmażali sobie chleb z szynką, by go nie marnować. W roku 1919 pewien Amerykanin wynalazł opiekacz i zaczął się boom na tosty! Słowo tost pochodzi od łacińskiego tostum- przypiekać, spalić. Nasze tosty były bardzo dobrze przypieczone i świetnie nam smakowały!Uczniowie klasy 8b i wychowawca Ewa Pasek

          • Minęła już druga rocznica...

          • 24 lutego 2022 r. cały świat wstrzymał oddech. Wojska rosyjskie rozpoczęły inwazję na terytorium Ukrainy... Minęła już druga rocznica tego konfliktu . Pamiętamy i solidaryzujemy się z Ukraińcami.

            „My dzieci z całego świata bez względu na kolor skóry Pragniemy, by pokój wszędzie jak drzewo urastał w chmury....

            A kiedy pieśń tę posłyszą gałęzie naszego drzewa, tak będą, jak nasze serca we wszystkich językach śpiewać!" ….

            A chociaż z różnych języków pragnienie nasze wyrasta, drzewo pokoju jest jedno i wszystkie połączy miasta.”

            Dzieci z kl.1b ,w geście solidarności z uczniami z Ukrainy ,wykonały pracę plastyczną – Drzewo pokoju . Na nim zakwitły serca w barwach narodowych z życzeniami pokoju i wolności dla Ukrainy.

            Renata Makles

          • Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 4

          • 29 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 4. Brawa dla wszystkich dzieci, które wzięły w nim udział. Każdy z Was wniósł swoim występem coś wyjątkowego, a udział sam w sobie jest już sukcesem.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

            Mai Wielgo z klasy 4a za I miejsce, Marcelinie Krzan z klasy 4b za II miejsce oraz Llianie Fajks i Michałowi Skrzętnickiemu za miejsce III.

             

            Agnieszka Drohomirecka

            Małgorzata Gadawska

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych