Jesień to wdzięczna pora roku, dostarcza nam mnóstwo ciekawych materiałów do prac plastycznych. Inspiracją dla dzieci były kasztany i żołędzie, z których wyczarowały wspaniałe ludziki i zwierzątka.
M. Zagórna
Jesień to wdzięczna pora roku, dostarcza nam mnóstwo ciekawych materiałów do prac plastycznych. Inspiracją dla dzieci były kasztany i żołędzie, z których wyczarowały wspaniałe ludziki i zwierzątka.
M. Zagórna
Na początku października nauczycielki pani Danuta Jacukowicz i pani Renata Makles zaprosiły dzieci klas zerowych do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie artystyczno-plastycznym „Jesienny Cudaczek” z wykorzystaniem warzyw, owoców i innych materiałów przyrodniczych. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Wyobraźnia i pomysłowość dzieci oraz ich najbliższych okazała się imponująca. Cała społeczność szkolna oraz rodzice dzieci mogli podziwiać je na zorganizowanej wystawie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i cierpliwości. Wszystkie dzieci zostaną nagrodzone.
Danuta Jacukowicz
Renata Makles
11.10.2014 w Wałbrzychu odbył się finał wojewódzki pucharu Orlika. Reprezentacja szkoły dziewczynek (klasy 4 i 5) rozegrała trzy mecze. Ze Szczawnem Zdrój, Miszkowicami i Wrocławiem. Niestety mimo wielkiego zaangażowania ze strony naszych uczennic, nie udało się wygrać żadnego ze spotkań. Honorowego gola zdobyła Angelika Markowska w przegranym 1:5 meczu ze Szczawnem Zdrój. Z Miszkowicami przegrały 0:5, a z Orlikiem Wrocław 0:2. Niemniej jednak dziewczyny były bardzo zadowolone z udziału w turnieju i z tego że aż tak daleko zaszły. Na końcu turnieju dziewczynki zrobiły sobie zdjęcie w byłym piłkarzem Śląska Wrocław oraz warszawskiej Legii Krzysztofem Szewczykiem, obecnie opiekunem grup młodzieżowych z Milicza.
Na zajęcia plastyczne uczniowie klasy III a przynieśli rozmaite nasiona roślin ,którymi ozdobili pięknie swoje "Jesienne Panny". Powstały piękne i kolorowe prace odzwierciedlające pomysłowość i talent uczniów.
L. Kłyho
Życie to wielki prezent, który dostajemy na nowo każdego dnia, aby o tym pamiętać spotykaliśmy się 11.10.2014 r. na Wrocławskim Rynku z innymi wolontariuszami tworząc domek nadziei. Domek ten miał coś wspólnego z domem – miejscem, w którym Wolontariusze z Hospicjum opiekują się chorymi dziećmi. Była radość i dobra energia. A to wszystko z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Na finał wspólnie zapełniliśmy bańkami cały Rynek. W spotkaniu uczestniczyli razem pacjenci, lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i przyjaciele. Nasza obecność była wyrazem jedności z dziećmi, które los doświadczył chorobą - pl-pl.facebook.com/wroclawskie.hospicjum
My wolontariusze i Harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 3 nadal będziemy razem pomagać. Dziękujemy za zaproszenie organizatorom, którzy docenili ogrom pracy jaka wkładamy we wszystkie akcje.
M. Herner-Tokarska
A. Herner
KL. 0-I od godz. 7.00 - 17.00 w sali 27
KL. II-IV (Trzebnica) od godz. 7.00 - 16.00 w sali Fitness
KL. II-VI (Dojezdni) od godz. 7.00 - 16.00 w sali Fitness
Uczniowie z klasy III.d. uczestniczą w różnych zajęciach. Często chodzimy na spacery, wycieczki, bawimy się też w szkolnym parku lub na placu zabaw. Ostatnio szukaliśmy „Jesieni” w pobliskim lesie. Byliśmy też na zajęciach we wrocławskim „Multicentrum”.
Beata Mandziej
Marsz na orientację to największa impreza na orientację w Polsce(w ostatnich latach było to blisko 1000 osób). Z naszej szkoły startowało 15 uczniów i 1 patrol nauczycielski. Standardowo w marszu startuje 9 uczniów, jednak w tym roku nasza szkoła w nagrodę za wieloletnią współpracę z Uniwersytetem Wrocławskim i sukcesy matematyczne otrzymała możliwość wystawienia dodatkowych dwóch patroli ( sześć osób).
Marsz zakończył się sukcesem dla naszej szkoły. Patrol nauczycielski zajął II miejsce w swojej kategorii. Dla dzieci była to niesamowita zabawa i możliwość sprawdzenia siebie w sobotnie południe. Rozwija nie tylko umiejętność logicznego myślenia i orientacji w terenie ale i sprawność ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie i szybkiego podejmowania decyzji.
W marszu wystartowali uczniowie: Martyna Bogumił, Aleksander Śliwiak, Szymon Śródka, Krzesimir Kurczak, Filip Rojewski, Jan Wolski, Antoni Krzak, Dagmara Kupis, Jakub Pancerz, Gert Bouwman, Szymon Hupa, Adrian Umański, Agnieszka Krawczyk, oraz patrol nauczycielsko-rodzinny w składzie Anna Otfinowska, Jakub Franczak, Paweł Wolski.
Opracowała Anna Otfinowska
Dnia 2.10.2014 r. odbyły się w ŻMIGRODZIE Finały Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych. W kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce co dało jej awans do Finału Wojewódzkiego, a drużyny chłopców drugie i piąte miejsce.
Sztafeta nr 1
Kręczewski Piotr
Śliwiak Aleksander
Kujawa Miłosz
Śliwiński Jakub
Wolski Jan
Kurczak Krzesimir
Nartowski Wiktor
Grzybowski Sebastian
Śródka Szymon
Woźniak Tomasz
Sztafeta nr 2
Bouwman Gert
Woźniak Tomasz
Kuśmiński Mateusz
Łakomiec Igor
Pancerz Jkub
Wójcik Maciej
Stec Karol
Rojewski Filip
Osik Szymon
Szyjka Jakub
Białek Kamil
Sztafeta nr 3
Żołnierowska Paulina
Wilk Weronika
Bogumił Martyna
Szpil Zofia
Ziomek Katarzyna
Nawrot Aleksandra
Wysota Justyna
Nowaczek Martyna
Sadło Aleksandra
Lenart Małgorzata
Hercuń Weronika
Hołubicka Klaudia
2 października 2014r uczniowie kl.III e urządzili sobie kulinarną ucztę. Na zajęcia przynieśli przeróżne produkty, różnego rodzaju pieczywo i przygotowali pyszne kanapki. Po ciężkiej pracy wszyscy zasiedli do wspólnego stołu degustując kanapki, które przygotowane własnoręcznie smakują najlepiej. Smacznego!
Alicja Woźna
1 października, koło misyjne pod kierunkiem p. Ewy Fast i p. Agnieszki Goraś przygotowało wystawę o różańcu. Wcześniej na lekcji religii uczniowie klas III-VI dostali informację, że mogą według własnego pomysłu zrobić różaniec. Okazało się, że dzieci z radością i pomysłowością wykonały zadanie. Dlatego na wystawie możemy podziwiać piękne, własnoręcznie zrobione różańce, np. z żołędzi, koralików, makaronu, masy solnej, cukierków, chrupków i tym podobnych rzeczy.
Uczniom, którzy podjęli się zadania na szóstkę, serdecznie gratulujemy!
Oprac.: Agnieszka Barełkowska-Goraś
Od września w naszej szkole ruszył "Mini Projekt Czytam Młodszym Kolegom i Koleżankom". Wolontariusze raz w tygodniu czytają dzieciom z grupy 0 a książki. Swoją przygodę po świecie wyobraźni zaczęliśmy „Cudaczkiem – Wysmiewaczkiem” Julii Duszyńskiej. Dzieci z zainteresowaniem słuchają i chętnie pracują nad przeczytanym tekstem. Efektem pierwszego spotkania był Cudaczka z plasteliny.
D. Jacukowicz, A. Herner
30 września jest obchodzony jako Dzień Chłopaka. Dziewczynki z klasy II „d”: Paulina Kudroń, Liliana Łabno i Milena Pałko pod kierunkiem wychowawcy przygotowały życzenia w formie wierszy. Odwiedziły wszystkie klasy 0 – III i złożyły chłopcom życzenia, a także poczęstowały ich cukierkami. Chłopcy wybrani przez dziewczynki z poszczególnych klas jako „Super chłopaki” otrzymali dyplomy. A oto zdjęcia wykonane z okazji tego wydarzenia.
30.09.2014 r. świętowaliśmy w naszej klasie Dzień Chłopca. Dziewczynki wręczyły swoim kolegom upominki – notesy z długopisami, z których chłopcy byli bardzo zadowoleni. Rodzice zafundowali wszystkim uczniom słodki poczęstunek w postaci pączków. W przygotowaniu uroczystości wzięła udział żeńska część Samorządu Klasowego we współpracy z reprezentantami Trójki Klasowej i wychowawcą. Róża Marczak
30 września dziewczynki z kl. IIIe pamiętały o Dniu Chłopca . Z tej okazji sprawiły wszystkim chłopcom miłą niespodziankę. Złożyły kolegom życzenia, wręczyły prezenty. Każdy chłopiec otrzymał również swój portret. Wszyscy w tym dniu świetnie się bawili.
Alicja Woźna
Dziękujemy za udział kilku klasom, które otrzymają punkty do super klasy. Uczniowie klasy 6d bawili się z tej okazji dnia 29.09.2014r.- trochę było głośno ponieważ uczniowie brali udział w różnych konkurencjach. Były to quizy, mam talent oraz wesoła zgadywanka przygotowane przez koleżanki z klasy.
26 września 2014 na stadionie miejskim we Wrocławia, odbyła się 8 edycja akcji "Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu". Blisko 5 tysięcy dzieci z dolnośląskich szkół wybrało się na to spotkanie by kibicować piłkarzom wrocławskiego Śląska. W tym gronie była również grupa 37 uczniów naszej szkoły, wraz z nauczycielem wychowania-fizycznego Wojciechem Kabatem. Nasi uczniowie świetnie bawili się na stadionie, głośno dopingując piłkarzy. Sam mecz okazałem się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, ponieważ do ostatnich minut meczu trwała zacięta walka na boisku, czego efektem był piękny gol kapitana Śląska Sebastiana Mili. Śląsk wygrał to spotkanie 2:1, a piłkarze po meczu dziękowali wszystkim dzieciom na stadionie.
Od drugiego tygodnia września uczniowie klas piątych zainteresowani udziałem w programie Odyseja Umysłu spotykają się na zajęciach kwalifikacyjnych. Kandydaci na Odyseuszy dobrze się bawią, wykazując się pomysłowością, umiejętnościami manualnymi i talentem aktorskim. W początku października wybrana zostanie 7-osobowa drużyna, która będzie reprezentowała naszą szkołę w tegorocznej edycji programu Odyseja Umysłu. Pierwszy, najważniejszy „sprawdzian”, czyli Eliminacje Regionalne, czekają nas 14 marca 2015 r. Na razie zapraszam na stronę https://sites.google.com/site/odysejasp3/home - znajdziecie tam wspomnienia z poprzednich lat działania Odysei w naszej Szkole.
24 września 2014r. uczniowie klas IV udali się do Wrocławia ażeby wziąć udział w zajęciach organizowanych w ramach Festiwalu Nauki. Lekcja przyrody odbyła się w Ogródku Meteorologicznym. Uczniowie mogli poznać przyrządy służące do pomiaru składników pogody.
Czwartoklasiści z zainteresowaniem słuchali informacji o budowie, przeznaczeniu i sposobie działania wszystkich urządzeń wykorzystywanych przy opisie pogody.
Tego dnia dzieci odwiedziły również Ogród Botaniczny, urzekł on swoim pięknem, można było podziwiać astry, smagliczki, aksamitki, grzybienie i wiele innym mniej znanych nam roślin.
Duże wrażenie na uczniach wywarła Panorama Natury, gdzie można było poznać historię narodzin życia na Ziemi i jego ewolucję.
23 września 2014 roku uczniowie klasy IIC w Instytucie Mikroklimatu we Wrocławiu uczestniczyli w zajęciach " Po czym depczemy, czyli gleba nie jedno ma imię ". Na zajęciach dowiedzieli się z czego składa się gleba, co to jest pH. Największą atrakcją dla uczniów było oglądanie pod mikroskopem różnych rodzajów gleby. R. Bielecka
Powered by aSc EduPage