Dnia 29 września 2017 roku dziewczynki z klasy I C zaprosiły chłopców z okazji ich święta do Art Kawiarni w Trzebnicy na słodki poczęstunek. Zabawa zbiegła się również z urodzinkami jednego z uczniów. Były zatem życzenia, tańce na scenie oraz wspólna sesja fotograficzna. Wszyscy uczniowie miło spędzili czas. Bardzo dziękujemy pani Annie Cichy za pomoc w organizacji tego święta. Pozdrawiamy klasa I C z wychowawcą.
Dzień Chłopca w klasie I C
Dzień chłopaka
29 września dziewczyny z klasy V a przygotowały uroczystość dla uczniów klas IV – VI. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Chłopcy z różnych klas wzięli udział w konkursach: plastycznym (na najciekawszy krawat), wiedzowym i sprawnościowym oraz zaprezentowali swoje przebrania. Zwycięzcy zostali obdarowani słodkimi niespodziankami. Dziewczyny złożyły życzenia wszystkim kolegom z okazji Dnia Chłopaka. Taki dzień to okazja do miłego i wesołego spędzenia czasu w szkole.
Joanna Sobota
Podróż w dawne czasy z Festiwalem Nauki
- 27 września 2017 r. odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach tegorocznego Festiwalu Nauki we Wrocławiu, w Instytucie Archeologii. Wzięli w nich udział uczniowie z klasy VI d i V a z wychowawczyniami. Pauliną Kolińską i Joanną Sobotą. Warsztaty odbywały się pod tytułem „Kolorowa podróż w dawne czasy - nieograniczone odkrywanie barwnej przeszłości.” Rzeczywiście podróż była kolorowa i można było ulepić z gliny naczynie, ozdobić je naturalnymi barwnikami, barwnikami. Farbowano też tkaniny. Z miedzianego drutu uczestnicy wykonywali biżuterię. Fantastycznie smakowały podpłomyki, które uczniowie sami przygotowali, napar z ziół dopełniał ten poczęstunek. Dużym zainteresowaniem cieszył się warsztat tkacki oraz ściana skalna, na której malowano naśladując ludzi z jaskiń. Była to cudowna lekcja historii. Na pewno jeszcze tam wrócimy.
Oprac. J. Sobota i P. Kolińska
Warsztaty plastyczne
We wtorek , 26 września 2017 r. uczniowie z klas IV - VI wraz z nauczycielkami p.Jowitą Jezioro – Wolską i p. Joanną Sobotą udali się do Wrocławia na imprezę plastyczną zorganizowaną w ramach Festiwalu Nauki na wydziale architektury Politechniki Wrocławskiej. Podczas warsztatów wykonywali rzeźby z gliny, w pracowni malarskiej wykonali fantastyczne malowidła , a w pracowni komputerowej korzystali ze specjalnych programów do projektowania budowli. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety. Zajęcia były niezwykle interesujące, a wykonane prace pomysłowe i ciekawe.
Oprac. J. Sobota, J.Jezioro-Wolska
DUŻA ŚCIEŻKA ŚWIĘTEJ JADWIGI 2017
Tegoroczna 11. pielgrzymka Dużą Ścieżką św. Jadwigi, w dniu 23 września, była ważnym akcentem obchodu dni kultury chrześcijańskiej, zwłaszcza w tym szczególnym Roku Jadwiżańskim, kiedy przeżywamy 750 – lecie kanonizacji świętej Księżnej - Matki Dolnego Śląska. Dlatego warto rozważać jej cnoty upamiętnione na kamieniach – stacjach tej ścieżki.
Deszczowa pogoda nie była sprzyjająca, aby przemierzyć całą trasę, toteż zdecydowano o jej ostatecznym skróceniu do czterech stacji. Przewodził nam, prowadząc modlitwy i rozważania przy stacjach, ksiądz Jacek Nowak, katecheta ze Szkoły Podst. nr 2. Zaczęliśmy od Wiary pod bazyliką, zatrzymaliśmy się z modlitwą przy Nadziei obok Placu Pielgrzymkowego, a stamtąd poszliśmy prosto do Rotundy 5 Stołów, aby rozważyć cnotę Sprawiedliwości. Kamień Miłość i Miłosierdzie przy klasztorze naszych sióstr był niedostępny z powodu tamtejszych prac remontowych. Najmłodsze dzieci zakończyły jak zwykle swą trasę przy Rotundzie.
Aby uniknąć grząskiej, rozmoczonej deszczem leśnej drogi, nie szliśmy wytyczoną trasą do piątej stacji Skromność-Prostota koło kościoła w Lesie Bukowym, ale skróconą drogą ulicami, aby wejść do lasu od strony Karczmy. Następne zatrzymanie było na wyspie na stawie, która przyjęła nas na posiłek w trakcie drogi: fundowane przez sponsorów kiełbasy z pieczywem i jabłka, co wszystko można było upiec na przygotowanym ognisku (z czego korzystało wielu chętnych), popijając smaczną herbatą. Deszcz, jaki rozpadał się wówczas, udaremnił plany pójścia w dalszą drogę do kolejnych 2 stacji, więc po błogosławieństwie rozeszliśmy się stamtąd kończąc naszą skróconą pielgrzymkę, ciesząc się, że nie padało przynajmniej w trakcie dotychczasowej drogi.
Dziękuję wszystkim Osobom zaangażowanym, Uczniom, Rodzicom, szczególnie Pani Dyrektor Małgorzacie Gadawskiej i Paniom Nauczycielkom z którymi współpracuję.
Oprac. s. Lilianna Wypiór
"Sierżant Uśmiech" w klasie I C
W ramach realizacji programu ,, Sierżant Uśmiech'' dnia 21 września 2017 roku naszą klasę odwiedziły funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej w Trzebnicy oraz bajkopisarka - pani Wiesława Kucięba. Podczas niezwykle ważnej prezentacji uczniowie klasy I C poznali zasady prawidłowego poruszania się na drodze oraz zagrożeń, jakie wynikają z ich nie przestrzegania. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał odblask na plecak oraz komiks z mini testem, sprawdzającym jego wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W podziękowaniu za ciekawą prezentację uczniowie klasy I C zrewanżowali się gościom piosenką "Światła drogowe".
opracowała Beata Wojda
"Eduballe" na zajęciach sportowych w klasie I C
Dnia 21 września 2017 roku w klasie I C pani Ewelina Fąfara wraz z wychowawcą klasy panią Beatą Wojdą przeprowadziły na zajęciach sportowych zabawy ruchowe z "Eduballami".
O szczególnej wartości zajęć wychowania fizycznego z wykorzystaniem "Eduballi" decyduje możliwość ich oddziaływania jednocześnie na sferę ruchową, emocjonalną, intelektualną i społeczną uczniów. Wykorzystanie piłek edukacyjnych w zajęciach ruchowych przyczynia się przede wszystkim do rozwijania pamięci wzrokowej i słuchowej uczniów, spostrzegawczości oraz orientacji w przestrzeni. Poprawiają one również relacje integracyjne grupy, wzmacniają poczucie wartości oraz dają możliwość udziału w decyzjach grupowych.
Podczas zajęć sportowych uczniowie klasy I C wykonali wiele ciekawych ćwiczeń z "Eduballami". Wykorzystanie piłek edukacyjnych na zajęciach sprawiło, iż uczniowie w interesujący sposób zrealizowali treści matematyczne i polonistyczne przewidziane w programie szkolnym. Wspomogło to ich proces uczenia się, przy jednoczesnym zaspokojeniu podstawowej potrzeby jaką jest ruch. Widocznym było, iż zajęcia z "Eduballami" sprawiły uczniom ogromną radość.Opracowały Beata Wojda, Ewelina Fąfara
Sierżant Uśmiech
- Dnia 21.09.2017 r. funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej w Trzebnicy oraz bajkopisarka Wiesława Kucięba odwiedziły naszą szkołę w ramach realizacji programu ,, Sierżant Uśmiech''. W trakcie prezentowania i odczytywania książeczki uczniowie kl. Ia poznawały zasady prawidłowego poruszania się na drodze. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał w prezencie komiks "Sierżant Uśmiech" oraz odblask na tornister.
Violetta Ruła
20 września Odyseusze z naszej szkoły pod opieką trenerek p. Anny Ciby i p. Magdaleny Pyczak wzięli udział w warsztatach „Majsterkowo”. Są to darmowe zajęcia edukacyjne oferowane przez Castoramę. Warsztaty zaczęły się od zwiedzania sklepu i poznawania asortymentu, który często wykorzystywany jest w Odysei Umysłu. Następnie każdy uczeń dostał zestaw materiałów i narzędzi do samodzielnego wykonania i udekorowania drewnianej skrzyneczki. Półtorej godziny później wszyscy z dumą oglądali swoje dzieła. Na zakończenie, oprócz skrzyneczek, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, odblaskowe opaski i breloczki z poziomicą. To były naprawdę udane zajęcia!
"Autoportret z książką"
Na lekcjach języka polskiego klasa 7 B zrealizowała wraz z polonistką p.Renatą Ziółkowską projekt zatytułowany "Autoportret z książką".Podczas kilku ostatnich lekcji poznawaliśmy historię słowa pisanego, dyskutowaliśmy o celowości czytania, rozmawialiśmy o interesujących nas książkach. Dzięki obcowaniu z literaturą poszerzamy naszą wiedzę, przeżywamy dużo emocji,uczymy się tolerancji, ale czytamy też dla zwykłej przyjemności. Niektórzy z nas wykonali fotografie - autoportrety z czytaną książką oraz rysunki Prezentujemy je w formie wystawki na I piętrzeZachęcamy do jej obejrzenia. Miłej lektury z ciekawą książką! Uczniowie klasy 7B :)
Spotkanie z dr Andrzejem Kruszewiczem w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu
14 września 2017r. w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu odbyła się prelekcja doktora nauk weterynaryjnych – Andrzeja Kruszewicza.
Pan Andrzej Kruszewicz jest dyrektorem warszawskiego ZOO, z zamiłowania podróżnik i ornitolog. Od dziecka Jego pasją były ptaki, dlatego też chętnie podzielił się swoją wiedzą z uczestnikami spotkania. Dyrekcja naszej szkoły: p. Jadwiga Kalinowska, p. Małgorzata Gadawska, p. Jowita Pietrzykowska-Dziwak, nauczyciele opiekunowie klas IV oraz Vc i d mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu połączonego z prezentacją multimedialną.
Na początku spotkania p. Kruszewicz wyjaśnił pochodzenie ptaków oraz wskazał cechy charakterystyczne tej grupy zwierząt. Charakterystyce zostały poddane także wybrane ptasie gatunki. Należy również podkreślić, że dr Kruszewicz oprócz ogromnej wiedzy posiada także dar jej przekazywania, dlatego też zajęcia w TCKiS okazały się bardzo ciekawe i kształcące.
O. Gardiasz
ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W OŚRODKU LECZENIA I REHABILITACJI DZIKICH ZWIERZĄT W ZŁOTÓWKU
Dnia 13 września 2017 roku uczniowie klasy 5a i 5b wraz z nauczycielkami przyrody panią Olgą Gardiasz i panią Anną Just wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Złotówku. Ośrodek ten prowadzony jest przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
Na samym początku uczniowie wysłuchali krótkiego, ale bardzo ciekawego wykładu dotyczącego pracy ośrodka i gatunków zwierząt, które do niego trafiają. Dzikie zwierzęta - dziki, lisy, kuny, a nawet borsuki są odławiane i przewożone do ośrodka, w którym otrzymują fachową opiekę. Znajdują się tu między innymi zwierzęta, które są odbierane z miejsca wypadku drogowego.
Prowadzący przybliżył uczniom gatunki dzikich zwierząt polskiej fauny, która przebywa na terenie ośrodka. Uczniowie rozpoznawali na fotografiach gatunki zwierząt dziko występujących w Polsce, by później część z nich móc zaobserwować na żywo. Edukator przedstawił uczestnikom między innymi, w jaki sposób odróżnić zająca od królika oraz jak nazywa się samiec i samica sarny czy też jelenia. Dzieci miały możliwość zobaczenia zębów dzików, poroża jelenia i piór bażanta.
Po bardzo interesującej prelekcji mogliśmy oglądać zwierzęta przebywające w ośrodku. Dzieci zobaczyły na żywo między innymi dziki, daniele, jelenia, lisa oraz łanię Basię, która wzbudziła w uczniach największy zachwyt. Duże zainteresowanie uczniów przykuły psy myśliwskie. Uczniowie mogli również zobaczyć jak wygląda paśnik dla zwierząt czy ambona myśliwska.
Zajęcia były bardzo ciekawe i kształcące. Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i bogatsi w wiedzę na temat dzikich zwierząt.
Monika Więckowska
- W dniu 11 września 2017 roku Dyrekcja wraz z delegacją nauczycieli z naszej szkoły odwiedziła Panią Halinę Kamińską, emerytowaną nauczycielkę z naszej szkoły, z okazji Jej 90 urodzin.Pani Halina powitała nas z wielką radością,Opowiadaniom i wspomnieniom nie było końca.........Marta Sadowska
Spotkanie integracyjne klasy I C
Dnia 8 września 2017 roku odbył się klasowy piknik w skateparku w Trzebnicy. Uczniowie przybyli na plac zabaw wraz z rodzicami, zaopatrzeni w hulajnogi, rowery oraz rolki. Niektórzy nie mieli ochoty na sportowe wyczyny... a obserwację sportowych wyczynów innych. W ten sposób celebrowali czas wolny... Piknik był sprzyjającą okazją do rozmów o naszej klasie i dalszych planach. Stał się także inspiracją do wykonania zdjęć klasowych w plenerze. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i wspólną zabawę. I czekamy na kolejne spotkania. Pozdrawiamy klasa I C z wychowawcą.
Opracowała Beata Wojda
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017 rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy uroczystym apelem.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017 r. godz. 8.00.
Obowiązuje strój galowy !
Rozpoczęcie roku szkolnego oddziałów przedszkolnych
4 września o godz. 8.00 dzieci z oddziałów przedszkolnych spotykają się z wychowawcami na inauguracji roku szkolnego w swoich salach.
0 a - sala 20 - wych. Pani Dorota Surowiec
0 b - sala 18 - wych. Pani Beata Jędruszek
0 c - sala 22 - wych. Pani Anna Lew
Odjazdy gimbusów 4.09. 2017 r.
Odjazdy gimbusów rano 4.09. 2017r.
Podane godziny są orientacyjne – uczniowie zobowiązani są być na przystanku 5 minut przed planowanym odjazdem autobusu.
Opiekun Pani Karolina Hałdzińska
Księginice - 7.30, Jaszyce – 7.33
Opiekun Jadwiga Widurska
7.35 – Kobylice, Księginice
Opiekun Pani Janina Kalmuk
7.00 – Będkowo, 7.15 – Węgrzynów, 7.35 – Brzyków
Opiekun Pani Jolanta Kikut
7.05 - Głuchów Dolny , 7.08 – Piersno, 7.12 – Boleścin, 7.17 – Łozina, 7.22 – Skarszyn, 7.27 – Głuchów Górny, 7.35 – Raszów
Opiekun Pani J. Widurska
6.53 – Marcinowo, 6.56 – Rzepotowice, 6.59 – Przecławice, 7.01 – Piekary , 7.04 – Kowale, 7.06 – Kowale sklep, 7.10 – Borkowice, 7.12 – Droszów, 7.15 – Malczów
Opiekun Pani Urszula Szumańska
7.30 – Świątniki, 7.37 – Sulisławice
Opiekun Pani Małgorzata Wójcik
7.20 – Prusice, 7.25 – Wszemirów, 7.30 – Pawłów, 7.35 – Małuszyn, 7.38 Nowy Dwór
Odjazdy autobusów w poniedziałek 4.09.2017 r.
Księginice, Jaszyce, Kobylice,Ligota Masłów Cerekwica - godz. 10.30
Marcinów, Rzepotowice - godz. 10.30
Malczów, Węgrzynów, Droszów,Będkowo – 10,30
Świątniki, Sulisławice – godz. 10.30
Brzyków, Nowy Dwór, Małuszyn, Pawłów - godz. 10.30
Brochocim, Taczów, Raszów – godz. 10.30
Ważne !
Szanowni Państwo, w związku z reformą oświaty uległy zmianie składy części klas. Listy oddziałów ( na podstawie numeru PESEL Państwa dzieci ) są udostępnione w szkole. Bardzo prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
Dyrekcja Szkoły
SZANOWNI PAŃSTWO!!!
WSZYSTKICH RODZICÓW ZAINTERESOWANYCH POMOCĄ FINANSOWĄ W FORMIE STYPENDIÓW SZKOLNYCH INFORMUJEMY, ŻE OD BIEŻĄCEGO ROKU SZKOLNEGO WSZELKIMI FORMALNOŚCIAMI ZWIĄZANYMI Z TĄ FORMĄ POMOCY ZAJMUJE SIĘ TRZEBNICKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ. W CELU POBRANIA WNIOSKÓW ORAZ ZASIĘGNIĘCIA SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI PROSZĘ ZGŁASZAĆ SIĘ DO OPS W URZĘDZIE MIEJSKIM PRZY ULICY PIŁSUDSKIEGO 1 DO POKOJU NR 120 NA II PIĘTRZE.
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:
OD 1 WRZEŚNIA 2017ROKU DO 15 WRZEŚNIA 2017 ROKU.
Archiwum Aktualności