To ostatnia akcja Zielonego Patrolu w tym roku szkolnym! Zbieramy plastikowe nakrętki dla Dziecięcego Hospicjum we Wrocławiu. Przyniesione nakrętki prosimy zanieść pod prysznice koło małej sali gimnastycznej. Zbiórka trwa do 20 czerwca. Dziękujemy w imieniu małych pacjentów Hospicjum.
Zbiórka plastikowych nakrętek
Niezwykła lekcja pokazowa
- 12
13.06 na terenie naszej szkoły odbyła się niezwykła lekcja pokazowa- prezentacja ewakuacji z pojazdu w warunkach zagrożenia, której sponsorem był pan Krzysztof Bąk. Pokaz poprowadzili p. Jerzy Biełko i p.Józef Wojciechowski wraz ze strażakami PSP Trzebnica, na który zgodę wyraził pan Burmistrz Marek Długozima. Dzięki nim, uczniowie klas 7-8, mieli okazję zobaczyć jak wygląda ratowanie osoby uwięzionej w pojeździe. Ochotnicy, pod nadzorem prowadzących i po zaopatrzeniu się w odpowiednią odzież i sprzęt, podjęli próbę wydobycia osoby poszkodowanej z samochodu.Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ten edukujący pokaz. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas pokazu na długo pozostanie w pamięci.
Spotkanie z podróżnikiem kl. V-VIII
8.06.2022r. odbyło się w naszej szkole spotkanie dla klas V-VIII z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim. Pochodzący z Nowej Rudy pasjonat, który odwiedził 57 krajów na niemal wszystkich kontynentach opowiadał naszym uczniom o swojej podróży do Meksyku. Dzieci miały okazję przymierzyć regionalne stroje, zagrać na tradycyjnych, meksykańskich instrumentach, a nawet skosztować lokalnych przekąsek. Wykład okraszony zdjęciami cieszył się wielkim zainteresowaniem.
Spotkanie z podróżnikiem kl. I-IV
W czwartek, 9 czerwca odwiedził naszą szkołę p. Bolesław Grabowski. Z serii cyklicznych spotkań jakie odbywają się niemal co roku z p. Bolesławem – tym razem zabrał nas wszystkich w podróż do Afryki. Opowiadał jak przygotowywał się do tej podróży. Potem pokazywał stroje afrykańskie i opowiadał ciekawie o zwyczajach afrykańskich, pokazywał dzieciom jak żyją mieszkańcy gorącego lądu, jak wygląda nauka, szkoła i zabawa afrykańskich dzieci. Na koniec dzieci oglądały zdjęcia z podróży p. Grabowskiego po afrykańskim kontynencie. Dzieci słuchały z dużym zaciekawieniem. Czekamy na następne ciekawe opowieści podróżnicze p. Grabowskiego.
L.D. A.L. A.W.
Wycieczka do Częstochowy
Dnia 6.06.2022 dzieci I-komunijne Z klasy 3a i 3b wybrały się na wycieczkę na Jasną Górę, zorganizowaną przez 2 księży z Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Dzieci uczestniczyły w Mszy Świętej w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Było to niesamowite przeżycie zarówno dla dzieci jak i dla rodziców którzy mogli w tym uczestniczyć. Po Mszy zwiedzaliśmy całe Sanktuarium. Pogoda dopisała, bawiliśmy się świetnie.
Kinga Januszewska kl. III a
Bieg Przedszkolaka
- 4
W środę, 8 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych SP3, wzięły udział w Biegu Przedszkolaka, który odbył się na stadionie Fair Play Arena w Trzebnicy. W imprezie wzięły udział dzieci z trzebnickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Zawody odbywały się w kilku etapach, dzieci zostały podzielone na grupy wiekowe oraz dziewczynki i chłopcy. Każda grupa przedszkolaków biegła osobno. Na mecie wszystkie dzieci otrzymały medale i słodki poczęstunek. Dzieci wróciły do szkoły zmęczone, ale bardzo zadowolone.
B.J, M.Z, V.R
Finał Mundialu Przedszkolaków
Dnia 7.06.2022 r. O godz. 9.30 na boisku Orlik w Trzebnicy odbył się Finał Mundialu Przedszkolaków- Ligi Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica zorganizowany przez Młodzieżowe Centrum Sportu i Rekreacji Trzebnica- Zdrój. W rozgrywkach brały udział przedszkolaki z naszej gminy. Reprezentacja chłopców z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c uroczyście otrzymała z rąk burmistrza medale oraz pamiątkowy puchar. Emocje były niesamowite. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
V.R., B.J., M.Z.
Wystawa ,, Van Gogh Multi-Sensory Exhibition''
Klasa 7a, w maju, uczestniczyła w wycieczce na wystawę „Van Gogh Multi-Sensory Exhibition” we Wrocławiu. Wystawa ta, „to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty zaprezentowane są dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza.” Wrażenia z tej wizyty były niezwykłe. Od tej supernowoczesnej prezentacji uczniowie przenieśli się w daleką przeszłość Ziemi i obejrzeli najdawniejsze i te młodsze formy życia na naszej planecie, które zgromadzone są w Muzeum Przyrodniczym. Interesujące okazały się ogromne szkielety wystawione w jednej z sal, ale także drobne owady o bardzo kolorowych skrzydłach. Świat natury jest bogaty i zadziwiający o czym mogli się przekonać siódmoklasiści.
Gry historyczne
- 4
Uczniowie klas 5b i 5c postanowili sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę historyczną, jednocześnie poszerzyć swoje zainteresowania przygotowując różne gry planszowe. Od początku kwietnia uczniowie klas piątych podczas lekcji historii pogłębiali wiedzę na temat średniowiecznej Europy, analizowali teksty źródłowe, mapy, infografiki. Następnie wykorzystali zdobytą wiedzę, projektując gry dydaktyczne dotyczące średniowiecza. Zadania takie, doskonale motywują do pracy i dostarczają dużo świetnej zabawy. Piątoklasiści przygotowali różne gry: karty sprawdzające wiedzę historyczną, quizy, Monopoly, koło fortuny itp. Planszówki zostały zaprezentowane i przetestowane podczas lekcji.
J. Sobota
Noc z Odyseją
- 2
Wprawdzie tegoroczna edycja konkursu już się skończyła, ale Odyseja Umysłu trwa. Odyseuszki i Odyseusze z Trójki, wraz z trenerkami, spędzili noc z piątku na sobotę w szkole. Zabawy i gry integracyjne, wspólne biesiadowanie, gra terenowa w ciemnościach, przygotowana przez drużynę ósmoklasistów, na koniec film i kilka godzin snu – 14 godzin zleciało szybko w dobrym towarzystwie. Rano posprzątaliśmy i zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do domów.
Wycieczka na zakończenie roku szkolnego
- 12
Dnia 2 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka przedszkolaków z grup 0a, 0b, 0c i uczniów z kl. Ia do Wioski Indiańskiej Pocahontas we Wrocławiu. Celem wycieczki było poznanie zwyczajów, tradycji, obrzędów indiańskich oraz relaks i integracja grupy. Na miejscu na dzieci czekała profesjonalna kadra, która wprowadziła uczestników w świat zabawy połączony z nauką nowych kultur. Dzieci wymalowane w indiańskie barwy, z opaskami z piórkiem na głowach uczyły się strzelać z łuku, wspinały się po linie i zjeżdżały z górki, musiały przebyć Indiańską Ścieżkę Mocy, obejrzały także wnętrze tipi. Za każde, dobrze wykonane zadanie uczestnicy otrzymywali pieczątki. Wszystkim dzieciom towarzyszył dobry humor. Zakończeniem wizyty w Wiosce Indiańskiej było zakupienie pamiątek w pobliskim sklepiku. Cel wycieczki został zrealizowany. To były niezapomniane chwile.
V.R., M.Z., B.J., L.D.
Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica
02.06.2022r. Odbyła się uroczysta gala z okazji XX Edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica”. Dwie uczennice naszej szkoły – Blanka Jakusek z kl. VIII d i Nel Kuska z kl. VIIe były nominowane w plebiscycie. Szczególne gratulacje należą się Nel, która decyzją kapituły, została uznana za jedną z Ośmiu Wspaniałych. Jury doceniło jej działalność na rzecz potrzebujących, altruizm, zaangażowanie i wrażliwość na ludzką krzywdę.
Gratulujemy!
Warsztaty Zielonego Patrolu
Coraz większą popularnością cieszy się filozofia “zero waste”, polegająca na unikaniu wyrzucaniu zużytych przedmiotów i na dawaniu im “drugiego życia”. Dlatego Nel i Ola z Zielonego Patrolu przygotowały warsztaty przerabiania starych koszulek na torby zakupowe. Wystarczą nożyczki, t-shirt i trochę chęci, by powstała jedyna w swoim rodzaju torba, która doskonale zastąpi plastikowe reklamówki i zmniejszy ilość wytwarzanych przez nas śmieci.
Dzień Dziecka w klasie 2 c
1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych i wyjątkowych świąt w roku - święto wszystkich Dzieci. Ten dzień w naszej klasie również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Zamiast tradycyjnych lekcji odbyły się zajęcia rekreacyjno-sportowe. Nasza klasa ten dzień spędziła poza szkołą. Wybraliśmy się na Trzebnicką Wyspę, gdzie rodzice przygotowali dla dzieci pieczenie kiełbasek, pianek oraz inne atrakcje. Było m.in. puszczanie wielkich baniek mydlanych, gry ruchowe i planszowe, „Przestrzenny Twister” . Na zakończenie tego niezwykłego dnia były lody. Wszystkim dzieciom życzymy w tym dniu wiele radości i spełnienia marzeń.
A.W.
Fotorelacja z Dnia Dziecka - klasa IIb.
- 9
Dzień Dziecka w IIIb
- 7
1 czerwca to dzień, w którym najmłodsi mają swoje święto. Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy w szkole bardzo przyjemnie: najpierw robiliśmy i pałaszowaliśmy „wesołe kanapki”, potem malowaliśmy plakaty o tematyce dziecięcej, później- relaks, gry i zabawy w parku, a także pyszne lody. Dzisiejszy dzień w szkole zakończyliśmy wspólną makareną. Wszystkim dopisywał dobry humor. Pogoda też nie zawiodła. To był udany dzień.
R. Marczak
Dzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych
- 3
,,Wszystkie dzieci nasze są....''
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają zarówno młodsze jak i starsze dzieci. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był to dzień pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Były konkursy, zabawy, gry zespołowe prowadzone przez panie wychowawczynie oraz smakowity poczęstunek w postaci lodów i słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców. Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci. Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.
B.J, M.Z, V.R
Życzenia
Z okazji Dnia Dziecka,
składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim dzieciom
- tym małym i tym dużym.
Życzymy uśmiechu, radości, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe
oraz nieustającej miłości rodziny.
Niech każdy dzień będzie dla Was wspaniałą przygodą i nauką.
Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole,
rozwoju swoich pasji oraz beztroskiej zabawy.
Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy
Warsztaty z doradcą zawodowym
Dnia 31 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty z Panią Beatą Wyrzykowską doradcą edukacyjno-zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Trzebnicy. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 7a, 7b i 7c.Spotkanie ze specjalistami, pomoże w planowaniu ścieżki kariery, ułatwi wybór przyszłej szkoły i odpowiedniego dla naszych uczniów zawodu.
K. Bochenek
Wycieczka geograficzna do Krainy Wygasłych Wulkanów
- 2
Wiele milionów lat temu na terenie Dolnego Śląska istniały czynne wulkany. Grupa uczniów zainteresowanych geografią wybrała się na Pogórze Kaczawskie, by przekonać się na własne oczy, jakie ślady działalności wulkanicznej pozostały do dziś. Pierwszym punktem programu było szukanie agatów w starym kamieniołomie w Lubiechowej. Niektóre skały wulkaniczne pełne są pęcherzyków gazu. Po zastygnięciu i ulotnieniu się gazu w pustych przestrzeniach mogą wytrącać się minerały - kwarc, agat czy chalcedon. Tego właśnie szukali uczniowie, zaopatrzeni w młotki geologiczne o gogle. Z woreczkami pełnymi skarbów udaliśmy się do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Tam dowiedzieliśmy się, jakie typy wulkanów występują na Ziemi i czym się różnią oraz obejrzeliśmy animację wnętrza Ziemi i erupcji wulkanu. Zjawiskom wulkanicznym często towarzyszą trzęsienia ziemi, więc na symulatorze mogliśmy doświadczyć tego zjawiska na własnym ciele. Dzięki symulatorowi powodzi dowiedzieliśmy się, dlaczego nie warto kupować działki budowlanej na terasie zalewowej. Następnie udaliśmy się do warsztatu, gdzie pan Piotr przecinał nasze znaleziska, a my je szlifowaliśmy i polerowaliśmy, aż błyszczały.
Po pracy konieczny jest posiłek - na nas czekał pyszny obiad w restauracji Villa Greta. Zainteresowani rzucili jeszcze okiem do galerii ceramicznej i ruszyliśmy w dalszą drogę. Przed nami był jeszcze jeden obiekt powulkaniczny – Organy Wielisławskie. To ekspozycja skał porfirowych, które powoli zastygały w kominie wulkanicznym i utworzyły niezwykłą dla takich skał strukturę słupową. Możecie nie wierzyć, ale większości z nas niezwykły widok wynagrodził dwukilometrowy marsz szosą.
Pożegnaliśmy zjawiska wulkaniczne i pojechaliśmy do miasteczka Jawor, w którym znajduje się jeden z dwóch Kościołów Pokoju, wybudowanych po wojnie 30-letniej. Zbudowany w drewna, gliny, słomy i piasku budynek z zewnątrz przypomina nieco ogromną stodołę, ale w środku oszałamia bogactwem zdobień i czterema poziomami balkonów. Pani przewodniczka opowiedziała nam o historii tego kościoła ewangelickiego i wskazała najciekawsze jego elementy.
To był już ostatni punkt programu. Mimo korka na autostradzie przed zaplanowanym czasem dotarliśmy do Trzebnicy - zmęczeni, ale zadowoleni.
Archiwum Aktualności