Szanowni Państwo
Informujemy, iż nastąpiła niewielka zmiana w rozkładzie jazdy autobusów szkolnych, prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
Szanowni Państwo
Informujemy, iż nastąpiła niewielka zmiana w rozkładzie jazdy autobusów szkolnych, prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
Uczniowie klasy I a wrócili po wakacjach do pięknie wyremontowanej sali lekcyjnej, w której dzięki Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie, została położona nowa wykładzina. Natomiast rodzice dzieci uczęszczających do tej klasy postanowili ją odmalować.
Kiedy pierwszaki weszły 1 września do swojej sali, do której w poprzednim roku uczęszczały jako przedszkolaki, były zachwycone efektami pracy, a na ich twarzach pojawiły się uśmiechy.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazane serce.
Uczniowie klasy 1 a z wychowawczynią
Narodowe Czytanie jest ogólnopolską akcją, która w tym roku odbyła się już po raz jedenasty. 3 września w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sztuki miało miejsce spotkanie promujące czytelnictwo i ukazujące bogactwo polskiej literatury oraz potrzebę dbałości o polszczyznę. W tym roku odczytano "Ballady i romanse " Adama Mickiewicza. Uroczystość zgromadziła wielu miłośników literatury polskiej, którzy zagłębili się w twórczość narodowego wieszcza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII e- Nel Kuska i Szymon Lew, którzy zaprezentowali powiastkę A. Mickiewicza pt. "Rękawiczka". Narodowe Czytanie kolejny raz dostarczyło dużo radości w obcowaniu z wybitną polską literaturą.
W dniach 5-9 września przeprowadzamy zbiórkę makulatury. Przynoszony papier, stare zeszyty, czasopisma, zniszczone książki, kartony prosimy zanosić do pomieszczenia z prysznicami koło małej sali gimnastycznej. Na makulaturę nie oddaje się papieru wilgotnego, pobrudzonego tłuszczem, paragonów, ręczników papierowych czy chusteczek higienicznych.
Zbierając makulaturę oszczędzamy drzewa, energię (wyprodukowanie papieru z makulatury wymaga mniejszej ilości energii niż wyprodukowanie go z drewna), zmniejszamy ilość śmieci na wysypiskach, a dodatkowo zapewniamy dodatkowe książki dla naszej biblioteki.
1 września rozpoczął się nowy rok szkolny, który oficjalnie zainaugurowała Pani Dyrektor Aneta Herner. Uczniowie tłumnie zjawili się na uroczystości i z radością witali się po wakacjach, a na ich twarzach widać było uśmiechy. Najmłodszym z dumą towarzyszyli rodzice.
Uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych poznali swoich wychowawców. Przedstawiono też nową kadrę pedagogiczną.
Życzenia jak najlepszych wyników w nauce złożył Burmistrz Gminy Trzebnicy Pan Marek Długozima oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Zając-Sobczak.
Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas, by spotkać się z wychowawcami.
Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oby osiąganie celów dawało wiele radości, było inspirujące, a także przynosiło jak najlepsze wyniki!
Odjazdy gimbusów 01.09.2022 r.
Księginice, Jaszyce, Kobylice godz. 11.45 SP1, SP2 , SP3
Ligota , Masłów , Cerekwica
Marcinów, Rzepotowice godz. 11.45 SP1 SP2 SP3
Malczów, Węgrzynów, Droszów , Będkowo godz. 11.45 SP1 SP2, SP3
Świątniki, Sulisławice godz. 11.45 SP1 SP2 SP3
Brzyków, Małuszyn, Pawłów, Nowy Dwór godz.11.45 SP1 SP2 SP3
Boleścin, Głuchów, Skarszyn, Piersno godz. 11.45 SP1 SP 3 SP2 , Specjalna godz.11.40
Brochocin , Taczów , Raszów
UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 ODBĘDZIE SIĘ:
1.09.2022 r. (Czwartek)
Spotkanie ogólne dla rodziców oddz. przedszkolnych i klas 1 obędzie się 31.08.22 r. o godzinie 17.00 w auli szkolnej, a o 17.20- spotkanie organizacyjne z wychowawcami.
Szanowni Państwo,
Listy uczniów przyjętych do oddziałów przedszkolnych, nowych klas 1 i 2 zostały umieszczone w budynku szkoły.
W związku z przystąpieniem Gminy Trzebnica do Programu pn. ,,Laboratoria przyszłości'' pragniemy poinformować iż, Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy w ramach Programu wybrała narzędzia, które umożliwiają zbudowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dany sprzęt zostanie użytkowany podczas zajęć takich jak chemia, fizyka, biologia/przyroda, geografia, informatyka, technika, matematyka.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
- Wirtualne laboratorium przedmiotowe ClassVR wraz z kontrolerami ręcznymi, kostkami rzeczywistość mieszana i rocznym dostępem.
W związku z przystąpieniem Gminy Trzebnica do Programu pn. ,,Laboratoria przyszłości'' pragniemy poinformować iż, Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy w ramach Programu wybrała narzędzia, które umożliwiają zbudowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dany sprzęt zostanie użytkowany podczas zajęć takich jak chemia, fizyka, biologia/przyroda, geografia, informatyka, technika, matematyka.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
- 2x Drukarka 3D wraz z pakietem dydaktycznym, filamentami oraz pakietem Sygnis Edu Lab 3D-pakiet podstawowy,
- 2x Szafka Grande na ksero/drukarkę,
- 2x Laptop Acer,
- Wizualizer Epson,
- Laminator na zimno,
- Tablica suchościeralna magnetyczna,
- Aparat fotograficzny wraz ze statywem, gimbal oraz zestaw oświetleniowy,
- Mikrofon kierunkowy oraz mikroport,
- Apteczka wraz z Instrukcją BHP-w szkole i paza nią oraz zestaw BHP,
- Labolatorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne,
- 2x Duże krosno oraz kreatywyny zestaw,
- Bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco,
- Maszyna do szycia oraz zestaw igieł i nici,
- Lego Education Motion Essential, Motion Prime, Spike Prime,
- Klocki Magformers ora duży zestaw kolcków konstrukcyjnych,
- 2x Stół warsztatowy ucznia,
- Stół warsztatowy nauczyciela,
- Suwmiarka, Imadło ślusarskie, stacja lutownicza,wypalarka, lutownica i wyrzynarka do drewna,
- Szafa metalowa z narzędziami dla ucznia plus zestaw narzędzi ucznia,
- Zestaw elektroniczny oraz zestaw podstawowych obwodów elektrycznych,
- Zestaw edukacyjny Arduino,
- Modułowe pracownie przyrodnicze- pakiet Energia, pakiet Woda oraz pakiet Jakość powietrza.
W piątek, 24 czerwca 2022 o godz. 8.15 w hali sportowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. W ceremonii towarzyszyli nam znamienici goście: przedstawiciele Rady Rodziców - p. Marta Zając - Sobczak i p. Jerzy Biełko oraz Proboszcz Parafii św. Piotra i Pawła ks. Bogdan Grabowski.
Uroczystość rozpoczęła się od niezwykle wzruszającego przekazania przez uczniów klas 8 sztandaru Szkoły nowo wybranemu pocztowi. Po odśpiewaniu “Mazurka Dąbrowskiego” głos zabrała p. Dyrektor Aneta Herner, która serdecznie podziękowała całej społeczności szkolnej za niełatwy, ale zakończony licznymi sukcesami rok, kolejny raz bowiem zostaliśmy laureatami Złotej Sowy Powiatu Trzebnickiego klas 4 - 8 za osiągniecia w konkursach edukacyjnych. Pani Dyrektor zwróciła także uwagę na aktywną współpracę i pomoc dla naszej Szkoły ze strony Burmistrza Gminy Trzebnica pana Marka Długozimy. Mamy nadzieję, że podczas wakacyjnych remontów, za które już dziś serdecznie dziękujemy panu Burmistrzowi, uda się kolejny raz poprawić jakość funkcjonowania “Trójki”. Kolejne podziękowania za działania na rzecz Szkoły pani Dyrektor złożyła na ręce przybyłych na uroczystość Rodziców oraz członków Rady Rodziców, w tym Pana Jerzego Biełko, który otrzymał tytuł "Przyjaciela Szkoły".
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Nagród Prymusa Roku dla najlepszych uczniów klas 8 ufundowanych przez Radę Rodziców. Otrzymali je: Kryspin Falfura (Nagroda I Stopnia), Marcelina Kopyś (Nagroda II Stopnia), Tomasz Solecki i Nadia Cichy (Nagroda III Stopnia).
Nauczyciele WF wręczyli statuetki dla najlepszych szkolnych sportowców. Trafiły one w ręce: Olgi Janusiewicz, Bartosza Tyczki, Natalii Bizub, Jakuba Dudko, Martyny Wysockej i Ksawerego Piziewicza.
Po opuszczeniu sali przez uczniów klas 0-3 nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem najlepszym uczniom klas 4-8. Całość uświetnił występ szkolnego chóru. Niespodziankę w postaci piosenki "Do widzenia" przygotowała uczennica klasy 8B - Natalia Dudek, której śpiew towarzyszył nam przez ostanie 8 lat. Na koniec uczniowie rozeszli się do klas, aby odebrać z rąk wychowawców świadectwa.
Teraz już przed nami słońce, lato, wakacje... Oby były zdrowe i bezpieczne, czego wszystkim serdecznie życzymy.
24 czerwca 2022r. w oddziałach przedszkolnych 0a,0b i 0c odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. W nagrodę za cały rok wspólnej zabawy i pracy każdy przedszkolak otrzymał dyplom i książeczkę. Na zakończenie uroczystości każdej grupie wykonano pamiątkowe zdjęcia.
M.Z, V.R, B.J
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się o godz. 815 w Hali Sportowej.
Wszystkie autobusy odjeżdżają o godz. 1150-1200
Odjazdy gimbusów 24.06.2022r.
Księginice, Jaszyce, Kobylice, Ligota, Masłów, Cerekwica godz. 12.00 SP1,SP2,SP3
Marcinów, Rzepotowice godz. 12.00 SP1,SP2,SP3
Malczów, Węgrzynów, Droszów, Będkowo godz.12.00 SP1,SP2,SP3
Świątniki, Sulisławice godz.12.00 SP1,SP2,SP3
Brzyków,Małuszyn,Pawłów,Nowy Dwór godz. 12.00 SP1,SP2,SP3
Boleścin, Głóchów, Skarszyn, Piersno,Brochocin, Taczów,Raszów godz.12.00 SP1,SP2,SP3
Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego Stowarzyszenie Oświatowe SOWA organizowało uroczystość wręczenia "Złotych Sów" Powiatu Trzebnickiego. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni najlepsi z najlepszych, uczniowie z terenu całego powiatu.
Miło nam poinformować, że w kategorii klas VII - VIII Złotą Sowę otrzymała Marcelina Kopyś z klasy VIII c.
W kategorii nauczyciel Złotą Sowę odebrała s. Lilianna Wypiór.
Nasza Szkoła zdobyła tytuł Laureata Złotej Sowy Powiatu Trzebnickiego w kategorii szkoły podstawowe klas IV – VII.
Jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy!
Poznajemy uroki Wielkopolski (5a, b, c i 6a)
W ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę" wybraliśmy się na wycieczkę po Wielkopolsce. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Odbyliśmy wędrówkę po pałacowych salach. Dowiedzieliśmy się, jakie funkcje pełniły pierwotnie poszczególne komnaty, co się w nich znajdowało i co uległo zmianie wraz z upływem lat. Nieznane przejścia, małe schowki, nieistniejące drzwi oraz miejsca niedostępne na co dzień dla zwiedzających - to tylko niektóre tajemnice pałacu, które moglibyśmy zobaczyć. Później w pięknym pałacowym parku bawiliśmy się w grę terenową i zaprzyjaźniliśmy się z „pilnującą" pałacu gęsią. Kolejnym punktem wycieczkowego programu był Śmiełów, gdzie w połowie sierpnia 1831 roku w klasycystycznym pałacu z końca XVIII wieku zatrzymał się sam Adam Mickiewicz, Teraz mieści się tam muzeum poety i w czasie naszej wizyty mogliśmy wiele się na jego temat dowiedzieć. Wycieczka była ciekawa i na pewno na długo ją zapamiętamy. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
(Małgorzata Gadawska, Paulina Kolińska, Justyna Kędziora i Joanna Sobota)
15.06.22r. klasa 3a była na ciekawej wycieczce w Domaszkowie w pasiece ,,Zuzia ", którą zorganizowali rodzice- Pani Kasia Bobrowicz i Państwo Świerczyńscy. Była to wspaniała lekcja przyrody .
Dziękujemy.
,,PASIEKA ZUZIA została założona w 2006 roku, jako owoc wieloletniej pszczelarskiej pasji. Znajduje się w malowniczym Parku Krajobrazowym Doliny Jezierzycy i w Krainie Łęgów Odrzańskich. To właśnie w Domaszkowie , z dala od wielkomiejskich zanieczyszczeń, w sąsiedztwie przesyconego tradycją Opactwa Cysterskiego Lubiąż, powstają najlepsze miody.
Od 2015 roku prowadzimy Edukacyjną Ścieżkę Pszczelarską, ma ona charakter interaktywny. Poszerza wiedzę o roli pszczół, miododajności drzew, krzewów i kwiatów co odzwierciedla się w pozyskiwaniu wyższych plonów dla rolników i sadowników. Tematyka ścieżki wpływa na świadomość ekologiczną ludzi, pokazuje jak ważny jest zawód pszczelarza, który jest zawodem ginącym. Oferujemy: miód z pyłkiem, lipowy, akacjowy, nawłociowy, mniszkowy, faceliowy, z propolisem, gryczany, wielokwiatowy, rzepakowy, spadziowy oraz pyłek pszczeli, propolis, pierzgę, orzechy w miodzie i świece z wosku pszczelego. '' ( informacja z oficjalnej strony Pasieki Zuzia)
Powered by aSc EduPage