Pragniemy poinformować,
iż uroczystości pogrzebowe
Śp.Anny Wójcik
odbędą się 27.06.2016 ( poniedziałek)o godz. 1300
w kaplicy na cmentarzu przy ul. Prusickiej ( Msza Św.),
natomiast pochówek odbędzie się na cmentarzu w Prusicach.
Pragniemy poinformować,
iż uroczystości pogrzebowe
Śp.Anny Wójcik
odbędą się 27.06.2016 ( poniedziałek)o godz. 1300
w kaplicy na cmentarzu przy ul. Prusickiej ( Msza Św.),
natomiast pochówek odbędzie się na cmentarzu w Prusicach.
Wyjazd nastąpił wczesnym rankiem, by do odległego o 170 km Gniezna dotrzeć jak najwcześniej. Na miejscu zwiedzaliśmy Archikatedrę Gnieźnieńską, oglądając słynne średniowieczne drzwi, na których pokazano życiorys św. Wojciecha, patrona Polski. Po obejrzeniu katedry udaliśmy się do Ostrowa Lednickiego by tam odbyć przeprawę promem na wyspę, na której prawdopodobnie odbył się Chrzest Polski i gdzie zachowały się pozostałości prastarego grodu i świątyni. Odwiedziliśmy tam również Muzeum Pierwszych Piastów. Po dniu pełnym wrażeń trudno było zasnąć…
P. Kolińska, M. Tokarska
24.VI.2016r - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 dla kl.I-V
odbędzie się o godz.8.15
na dziedzińcu szkolnym w razie niepogody w hali sportowej
obowiązuje strój galowy
(mundurek, białka bluzka-koszula, granatowe spodnie-spódnica)
Klasy VI spotykają się z wychowawcami w klasach o godz.8.15
17 czerwca odbyła się dyskoteka klas szóstych, kończących naukę w naszej szkole. Impreza od dłuższego czasu niezwykle oczekiwana przez młodzież spragnioną zabawy i tańca trwała od godziny 17.00 do 22.00, a nawet trochę dłużej. Wszyscy bawili się wyśmienicie w rytmie ulubionej muzyki, której towarzyszyły kolorowe światła. Szczególne podziękowania należą się rodzicom klas szóstych, którzy przygotowali poczęstunek i zaprosili DJ-ja.
Joanna Sobota
W czerwcu w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy odbyło się spotkanie laureatów powiatowych eliminacji XVIII edycji Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2015 / 2016 pod hasłem : ,, W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Na konkurs wpłynęły 122 prace z 11 szkół .
Na spotkanie zostali zaproszeni również uczniowie naszej szkoły , którzy zostali laureatami tego konkursu :
Bartosz Styrcz II m. – klasa II f
Jakub Dudko III m. – klasa II f
Gabriel Miś IV m. – klasa III b
W eliminacjach wojewódzkich Gabriel Miś zajął III miejsce .
Beata Jędruszek i Magdalena Zaleska
W czerwcu klasa II f wzięła udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży Magdaleną Zarębską , której pasją są konie .Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek o koniach .Wzięły tez udział w różnych zabawach i zgadywankach dotyczących koni . Spotkanie było dynamiczne i dzieci aktywnie w nim uczestniczyły . Na zakończenie uczniowie zakupili książki z dedykacją autorki .
Beata Jędruszek
Dnia 15 czerwca odbyła się wycieczka klas II C i II F do Nenufar Clubu w Kościanie. Uczniowie brali udział w programie relaksacyjno-edukacyjnym "Z piratami dookoła świata.W poszukiwaniu białego nenufaru".
Wycieczka rozpoczęła się od przyjęcia, podczas którego, odbył się pokaz i nauka SAVOIR VIVRE przy stole, połączonego z ekskluzywnym, trzydaniowym obiadem. Dzieci i ich opiekunowie oraz rodzice zostali przyjęci w restauracji przy wytwornie przygotowanym stole oraz obsłużeni przez elegancko ubranych zawodowych kelnerów i kelnerki. Program prowadził Szef Sali, który w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób uczył ich elegancji i dobrych manier.
Następnie dzieci zostały przywitane przez pirata i zabrane na tratwę, z której rozpoczęły podróż ku poszukiwaniu zaginionego skarbu.
Podczas programu dzieci poznały miniatury budowli świata, ich krótki opis oraz lokalizację.Brały aktywny udział w zabawie oraz wykazały się dużą sprawnością fizyczną, spostrzegawczością, jak również umiejętnością współpracy.Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali medal poszukiwacza skarbu oraz słodkości. A wspólny posiłek podczas przyjęcia pozostał długo w pamięci, niosąc duży ładunek edukacyjny i integrujący biesiadników.
oprac. Beata Wojda, Beata Jędruszek
Klasa VB przyłączyła się w ramach współpracy między szkołami do projektu czytelniczego „Książki łączą pokolenia„ realizowanego w ramach Rządowego Programu "Książki naszych marzeń" w Zespole Szkół przy Szpitalu im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy .Nasza klasa od roku utrzymuje kontakty z uczniami przyjeżdżającymi na leczenie rehabilitacyjne do naszego szpitala. Uczniowie między innymi czytali książkę Pawła Beręsewicza "Wojna nie jest dla dziewczyn", pisali do siebie listy zawierające recenzje z przeczytanej lektury, wymieniali się spostrzeżeniami. Wykonali również ilustracje do książki. Pod koniec maja w Zespole Szkół przy Szpitalu im. św. Jadwigi w Trzebnicy odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego projektu
M. Bogaczyńska
Klasy III „b” i III „d” były na całodniowej wycieczce w Kórniku, Rogalinie i Puszczykowie. W Kórniku zwiedzaliśmy zamek arystokratycznej rodziny Działyńskich, który ich spadkobiercy podarowali narodowi polskiemu. Dzięki temu mieści się tam muzeum, które zwiedziliśmy. Oglądaliśmy gabinety i pokoje poprzednich właścicieli, zbrojownię, pokój „białej damy” – Teofili Zamojskiej, przy której fotografii zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe. Pani przewodnik opowiadała nam o historii tej patriotycznej rodziny i jej zasługach dla zachowywania polskości w okresie, kiedy Polska była pod zaborami. Oglądaliśmy także powozownię. Następnie pojechaliśmy do Rogalina, gdzie obejrzeliśmy pałac i spacerowaliśmy po parku urządzonym w stylu francuskim. Idąc oznaczonymi drogami doszliśmy do słynnych „dębów rogalińskich”. Ostatni etap naszej wycieczki to Puszczykowo. Zwiedziliśmy muzeum Arkadego Fidlera bogate w eksponaty przywiezione z jego podróży do Ameryki Południowej. Weszliśmy do „grobowca Indian” i piramidy wybudowanej na wzór „piramidy Cheopsa”. Weszliśmy na statek „Santa Maria” zbudowany zgodnie z projektem statku, na którym Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę.Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Trzebnicy.
Klasa 6 b z wychowawczynią Renatą Ziółkowską wybrała się na zieloną szkołę do Międzyzdrojów. Spędziliśmy tam 6 dni - od 4 do 11 czerwca 2016 roku.
Dziś udaliśmy się na trzebnicki rynek na spotkanie miłośników czytania. O 10 miejsce to zostało zapełnione przez około 160 osób dla których ksiązka jest przyjacielem. Zajęliśmy wszystkie ławki i oddaliśmy się wielkiej przygodzie.
Nie zakończyliśmy na tym ale przeszliśmy ulicami naszego miasta gdzie siadając na wolnych ławeczkach i czytając nasze ksiązki wzbudzaliśmy wielkie zainteresowanie przechodniów. Mamy nadzieję, ze dzięki tej akcji mieszkańcy naszego miasta częściej sięgną po książkę która wprowadza nas w inny świat.
E. Pasek, A. Herner
W czerwcu klasa II f z wychowawczynią przygotowała dla mam z okazji Dnia Matki część artystyczną i poczęstunek. Dzieci w wierszach i piosenkach wyraziły swoją miłość i podziękowanie za trud włożony w ich wychowanie. Następnie wręczyły wykonane na zajęciach laurki oraz kwiaty. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.
Beata Jędruszek
Nasza akcja została wyróżniona. Można o nas przeczytać w zakładce aktualności na stronie...http://nocbibliotek.org/pl/article/noc-bibliotek-ju%C5%BC-za-nami-sprawd%C5%BAcie-co-si%C4%99-dzia%C5%82o-w-ca%C5%82ej-polsce
To jedno z haseł tego programu. Odyseusze z SP 3 w Trzebnicy traktują je poważnie i, mimo że tegoroczna edycja konkursu skończyła się dla nich już dawno, nie przestają działać. W środę 8 czerwca uczestniczyli w edukacyjno-rekreacyjnej wycieczce do Wrocławia.
Po zabawie na placu zabaw na Wyspie Bielarskiej i posiłku w Galerii Dominikańskiej obie drużyny wraz z trenerką udały się do Hydropolis, Centrum Edukacji Ekologicznej. Oglądając interaktywne wystawy zlokalizowane w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m², poznawali wiele fascynujących aspektów wody. Dowiedzieli się, jak powstała, odkryli niesamowite życie w głębinach oceanów, poznali funkcje, jakie pełni woda w organizmie człowieka i sposoby wykorzystania jej przez ludzi od zarania wieków.
Drugim „gwoździem programu” było zwiedzanie Kolejkowa czyli największej makiety kolejowej w Polsce. Ten niezwykły miniaturowy świat mieści się w budynku Dworca Świebodzkiego. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniałe budowle Dolnego Śląska. Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Odyseusze zobaczyli życie na wsi, towarzyszyli turystom podczas górskich wypraw, wzięli udział w akcji ratunkowej, wcielili się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów. Wielkość makiety (długość torów to 230 m) i dbałość o szczegóły zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.
Na koniec odpoczynek w Parku Staszica i powrót szynobusem do Trzebnicy. Warto dodać, że większość kosztów pokryto z pieniędzy zarobionych przez uczniów.
Noc Bibliotek dla uczniów naszej szkoły zaczęła się bardzo wcześnie bo o 8 rano. Chętni uczniowie pojechali szynobusem do Wrocławia. Tam swoją wycieczkę z literaturą rozpoczęli od obejrzenia ekranizacji książki M. Widmarka „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” – Sekret rodziny von Brons.
Dalszą część spotkania zdominowała książka M. Dryjera „Noc świętojańska wrocławskich krasnali” Uczestnicy szli trasą krasnali co chwilę odnajdując następne krasnoludki. Odwiedzili też mostek czarownic, a na Rynku wzięli czynny udział w spotkaniu Europa na widelcu. Mieliśmy okazję spotkać p. Małkowicza.
Późnym popołudnie szynobusem wróciliśmy do Trzebnicy, a w szkole wspólnie czytaliśmy książkę o znanych nam już krasnalach. Następnie wszyscy razem przenieśliśmy się w świat czarów dzięki projekcji filmu „Magiczne Drzewo”.
Gdy już na dworze zrobiło się ciemno poszliśmy na grę terenową o krasnalach, ognisko i pieczenie kiełbasek.
M. Tokarska, A. Herner
W ramach obchodów Dnia Dziecka odbyło się podsumowanie projektu: „Żyjmy zdrowo na sportowo”. Dzieci prezentowały efekty swojej miesięcznej pracy.
Wraz z klasą 5B i 4B pojechałem na trzydniową wycieczkę szkolną. Plan wycieczki obejmował zwiedzanie Torunia, Gdańska, Gdyni oraz Malborka. Z Trzebnicy wyjechaliśmy dwoma autokarami tuż po szóstej rano. Pogoda zapowiadała się wspaniała, więc humory nam dopisywały.
Pierwszym przystankiem na naszej trasie był Toruń. W mieście Mikołaja Kopernika zwiedzaliśmy Geodium, Orbitarium i Planetarium, a potem spacerowaliśmy po Staromiejskim Rynku. Szkoda tylko, że nie spróbowaliśmy słynnych toruńskich pierników. Z Torunia udaliśmy się do miejscowości Stegny, gdzie czekała na nas obiadokolacja i nocleg. Ośrodek, w którym spaliśmy, nazywał się „Syrenka”. Pokoje w ośrodku były 4, 5, 6-cio osobowe. Ja dzieliłem pokój z Szymonem, Maćkiem, Miłoszem i Igorem. Pomimo zmęczenia podróżą i zwiedzaniem Torunia rozmawialiśmy z kolegami prawie do pierwszej w nocy.
Drugi dzień wycieczki zaczął się od pobudki o 7:30. Po śniadaniu wyruszyliśmy do Gdańska. Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od Westerplatte, miejsca, w którym w 1939 roku bohatersko bronili się polscy żołnierze. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Kolejnym etapem wycieczki była Gdynia. Tutaj największą atrakcją było zwiedzanie statku „Dar Pomorza”. Po południu mocno zmęczeni wróciliśmy do ośrodka na obiadokolację. Wieczorem czekała nas jeszcze jedna atrakcja – wspólne ognisko. Spać poszliśmy grubo po północy.
W planie ostatniego dnia wycieczki było zwiedzanie historycznego zamku w Malborku. Udaliśmy się tam zaraz po śniadaniu i spakowaniu się. Zamek w Malborku jest ogromny i robi niesamowite wrażenie. Na miejscu dziewczyny poszły do manufaktury, a chłopcy zwiedzali zamek z przewodnikiem. Mi najbardziej podobały się Komnata Wielkiego Mistrza i sala z różnymi rodzajami broni. Po wyjeździe z Malborka wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Trzebnica przywitała nas ulewnym deszczem.
Wycieczka bardzo mi się podobała i będę ją mile wspominał. Zwiedziliśmy i zobaczyliśmy wiele ciekawych i pięknych miejsc. Najfajniejsze było jednak to, że był to czas spędzony wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy. Już nie mogę się doczekać następnej wycieczki na koniec szóstej klasy. Mam nadzieję, że będzie równie fajna i ciekawa jak ta tegoroczna.
Paweł Solecki Klasa V a
1 czerwca 2016 roku klasa 1 f z wychowawcą Renatą Makles zwiedzała Jednostkę Powiatowej Straży Pożarnej. Dzieci poznały trudną i odpowiedzialną pracę strażaków - ratowników. Oglądały ciekawy sprzęt oraz brały udział w pokazach.
Powered by aSc EduPage