We wtorek 13 października odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu, mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania, za przekazaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie z klasy II e pod kierunkiem M. Zagórnej. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając piosenki i recytując wiersze. Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom pachnące jabłka za „ trud, serce i za uśmiech”. Wszyscy zebrani z zainteresowaniem i uśmiechem oglądali występ dzieci.
Aktualności
Dnia Edukacji Narodowej
Dzień Nauczyciela
Dnia 13 października z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski postanowił obdarować naszych wspaniałych nauczycieli oraz innych pracowników szkoły własnoręcznie wykonanymi życzeniami oraz słodkimi jabłkami prosto z sadu. Pedagodzy byli szczęśliwi, że pamiętamy o ich święcie, nie szczędzili całusów i uścisków. Nasza tajna baza znajdowała się w kantorku wuefistów, dzięki czemu niespodzianka się udała. Przebieg zdarzenia udokumentował nasz szalony fotoreporter - Jonatan Nowak.
Całe szczęście z jabłkami nie ma tego problemu…
Konkurs plastyczny pn. "Inni, ale tacy sami"
Szanowni Państwo,
W imieniu Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, bardzo proszę o zamieszczenie na Państwa portalu informacji o konkursie plastycznym pn. "Inni, ale tacy sami". Konkurs skierowany jest do wszystkich placówek edukacyjnych i edukacyjno-terapeutycznych.Ma na celu włączenie dzieci, młodzieży i dorosłych w akcję przełamywania niekorzystnych stereotypów dotyczących niepełnosprawności i osób nią dotkniętych.Plakat może być wykonany w dowolnej formie płaskiej (rysunek,malarstwo,collage, grafika komputerowa) w formacie a4 lub a3. Każdy uczestnik może zgłosić 1 lub 2 prace konkursowe.Prace można nadsyłać do 23 października br. Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się w dniu 30 października, .komisja wybierze prace w 4 kategoriach1. przedszkolaki i uczniowie klas 0-32. uczniowie klas 4-63. uczniowie gimnazjum4. uczniowie klas średnich studenci i osoby dorosłeNagrodami w konkursie będą:A statuetki i dyplomyB utworzona galeria w miejscach użyteczności publicznejC najlepszy plakat będzie wzorem plakatu i ulotki MSPDIOND wyjazd laureatów do Muzeum Narodowego w GołuchowieZ góry bardzo dziękuję. Więcej informacji na stronie http://www.mspdion.org.pl/strona-glowna/1/news/7/entry/484Pozdrawiam,Przemysław Walniczektel. 730-300-185Milickie Stowarzyszenie
Przyjaciół Dzieci i Osób NiepełnosprawnychKopernika 2056-300 Milicz
SOBÓTKA
10 października 2015 roku Drużyna Harcerska WAGABUNDA i Szkolny Klub Wolontariatu pojechali na wycieczkę integracyjną do Sobótki. Podczas drogi w autokarze odbyła się prezentacja na temat Zabytków, geologii Ślęży . Uczestnicy wycieczki postanowili spędzić dzień zdrowo. Zaczęli od wspinaczki na górę Ślęży, by po drodze oglądać piękne widoki i podziwiać przyrodę. Po prawie 1,5 godzinnej wspinaczce, wszyscy w dobrych nastrojach dotarli na szczyt. Jedni postanowili chwile odpocząć, inni natomiast szybko popędzili na wieżę widokową, z której widok był piękny.
Po powrocie do Schroniska „Pod Wieżycą” wszyscy spróbowali swoich sił na parku linowym. Gdy emocje opadły, zmęczeni i głodni usiedli wokół ogniska by posilić się upieczonymi kiełbaskami. Po posiłku wszyscy zwarci i gotowi ruszyli w drogę powrotną. Wycieczki krajoznawcze to świetny sposób na naukę przez zabawę.
GRATULUJEMY MATEUSZOWI BORECKIEMU!
Nasz szkolny kolega- Mateusz Borecki- został uczestnikiem krajowego programu pomocy uczniom wybitnie zdolnym. Pod patronatem KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI będzie brał udział w ciekawych zajęciach, koncertach i wystawach. Mateusz będzie miał okazję rozwijać swoje zainteresowania i zdolności uczestnicząc w specjalistycznych warsztatach badawczych (np. matematycznych, humanistycznych, fizycznych czy chemicznych). Ponadto Mateusz będzie mógł zapisać się na interesujące Go kursy internetowe i wakacyjne, indywidualne zajęcia z ciekawymi wykładowcami, które są uzupełnieniem oferty spotkań i wyjazdów. Gratulujemy MATEUSZOWI i życzymy Mu wytrwałości w dążeniu do celu, dalszych sukcesów, pozyskania wielu nowych przyjaciół.
A. Lew
XIII MATEMATYCZNY MARSZ NA ORIENTACJĘ.
W sobotę 3 października odbył się XIII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację w Parku Pilczyckim we Wrocławiu. Marsze organizowane są od 2003 roku. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 900 osób. W zawodach uczestniczą 3-osobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Posługując się mapą i kompasem, muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.
To świetna zabawa z matematyką w lesie i miły sposób spędzenia sobotniego jesiennego dnia. Rozwija nie tylko umiejętność logicznego myślenia i orientacji w terenie ale i sprawność ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie i szybkiego podejmowania decyzji.
Naszą szkołę reprezentowało pięć drużyn. Uczniowie: Gert Bouwman, Bartłomiej Oświęcimski, Antoni Krzak, Dagmara Kupis, Wiktor Kaczmarczyk, Mateusz Wojtkowiak, Oliwier Długosz, Dagmara Kupis, Norbert Katura, Jakub Wróbel, Adam Adach, Alicja Ciba.
Nauczyciele: Anna Otfinowska, Paweł Wolski, Wojciech Kabat.
Wszyscy uczestnicy ukończyli marsz i osiągnęli bardzo dobre wyniki. Po zakończeniu biegu nasi uczniowie orzekli, że była to znakomita zabawa i bardzo chętnie wezmą w niej udział za rok.
Oprac. Anna Otfinowska
Jak klasy IV-VI, świętowały Dzień Chłopca.
Uczniowie klasy 4D przygotowali w szkole Dzień Chłopca . Klasy, które przystąpiły do zabawy, miały przygotować plakat na którym miał być przedstawiony zawód wykonywany przez mężczyzn oraz rozszyfrować pytanie z diagramu i na nie odpowiedzieć.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy poświęcili czas na wykonanie zadań w nagrodę otrzymają punkty do Super klasy. Wszystkie prace będzie można zobaczyć na Fronterze w sali samorządu.
Wycieczka integracyjno - edukacyjna nad stawy koło Skoroszowa.
Dzięki uprzejmości Państwu Bożenie i Januszowi Cieleń z Czeszowa, uczniowie z klasy IVD mogli w dniu 30.09.2015r. zobaczyć piękno przyrody nad stawami. Dowiedzieli się ciekawych wiadomości o mieszkańcach żyjących w stawach i nad stawem. Po ścieżce edukacyjnej oprowadzał nas syn właścicieli stawów, Pan Karol. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o powstaniu tych stawów, pracy jaką trzeba wykonać, aby było tak pięknie. Pan Karol z pasją opowiadał o różnych gatunkach ryb i ptaków, które mieszkają na tym terenie. Mogliśmy dotknąć ryby i raka. które złowił siecią Pan Jan. Nasi chłopcy próbowali wędką złowić ryby, ale nie mili szczęścia. Po przejściu ścieżki edukacyjnej czekało na uczniów rozpalone ognisko, na którym każdy mógł usmażyć kiełbaskę. Nasi gospodarze poczęstowali nas pysznymi bułkami drożdżowymi oraz gorącą herbatką.
Chłopcy z naszej klasy otrzymali skromne prezenty okazji Dnia Chłopca. Wszyscy brali udział quizach oraz zgadywankach przygotowanych przez koleżanki z klasy.
Spotkała nas jeszcze jedna niespodzianka. Przyjechała nad staw telewizja z Wrocławia, która kręciła materiał do programu ,,Teraz wieś” o śródlądowych rybakach.. Nasi uczniowie nie zwracając uwagi na kamery spacerowali z Panem Karolem po ścieżkach nad stawem i umożliwili operatorom nakręcenie scen do programu. Ten dzień był pełen niespodzianek.
Program ten był emitowany dnia 4.10.2015r. Jeżeli chcecie zobaczyć naszych aktorów to możecie w przeglądarkę wpisać TV Wrocław Teraz wieś i wybrać nagranie z dnia 4.10.2015r.
Zapraszamy
Krystyna Tyczka
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH I-III
30 września obchodzą swoje święto chłopcy. Z tej okazji dziewczynki z klasy II f złożyły wszystkim chłopcom z klas I-III życzenia, przypomniały, jaki powinien być dżentelmen, wręczyły pamiątkową laurkę i poczęstowały cukierkami.
Opracowała Beata Jędruszek
Pucharze Orlika 2015
- Nasze uczennice zakończyły swoją przygodą w Pucharze Orlika 2015. W III rundzie eliminacji wojewódzkich zmierzyły się z drużyną gospodarzy z Bielawy oraz z drużyną z Wałbrzycha. Mecz z faworyzowaną Bielawą zakończył się wysoką przegraną 0:8, zaś z Wałbrzychem bo bardzo zaciętym meczu, dziewczynki przegrały 2:3. Dziewczyny zebrały cenne doświadczenie i zaprezentowały się bardzo dobrze w tegorocznej edycji Pucharu Orlika.
Więcej zdjęć na naszym profilu na facebooku.
Festiwal Nauki – W świecie sztuk plastycznych
W bieżącym roku we Wrocławiu odbyła się osiemnasta edycja Festiwalu Nauki. Jest to coroczna seria wykładów, warsztatów, pokazów oraz wystaw na wrocławskich uczelniach. Z tej okazji 22 września plastycy z klas IV - VI wraz z p. Joanną Sobotą i p. Krystyną Tyczką wybrali się na Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, aby wziąć udział w czterogodzinnych Warsztatach Plastycznych: malarstwo, rzeźba, grafika komputerowa. Najpierw w pracowni rzeźbiarskiej uczniowie mogli ulepić z gliny „Najciekawsze - ulubione zwierzę”. Praca całkowicie pochłonęła uczestników, spod ich palców stopniowo ukazywały się oczom obserwatorów najróżniejsze zwierzęta i te domowe i te dzikie.
W pracowni grafiki komputerowej młodzież poznawała tajniki programu graficznego: Adobe Photoshop. Zdjęcia umieszczone na dyskach komputerów zostały przez uczniów całkowicie przetworzone. Ostatnia część warsztatów odbyła się w pracowni malarskiej. Tutaj z kolei uczestnicy wykonali pracę malarską przy sztalugach. Tematem tej pracy był wakacje, przyroda, nastrój. Z warsztatów wróciliśmy pełni wrażeń, spełnieni plastycznie, z pamiątkami w postaci rzeźb, malowideł i prac graficznych.
Opracowały: J. Sobota, K. Tyczka
„ Archeologia chemii- pradziejowe odkrycia”
23 września br. uczniowie klasy 4b i 5a wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Instytucie Archeologii we Wrocławiu . Tematem tegorocznych zajęć była „ Archeologia chemii- pradziejowe odkrycia”. Najpierw dzieci obejrzały bardzo ciekawą prezentację multimedialną, która pokazała im wiele ciekawych materiałów wykopanych przez archeologów. Dowiedziały się, na jakiej podstawie naukowcy określają wiek danego wykopaliska. Następnym punktem spotkania była obserwacja prawdziwych eksponatów, które zostały odkryte przez uczonych. Największą frajdę sprawiły uczniom zajęcia "na żywo", podczas których sami ostrzyli kamienie na siekierki, wiercili w kościach prymitywną wiertarką, lepili z gliny łyżki, grzechotki, garnuszki, wyplatali z wikliny własne kosze. Można było też postrzelać z łuku oraz spróbować przepysznych potraw, które przygotowali dla uczestników studenci archeologii. Dzień był bardzo udany, dzieci wróciły pełne wrażeń i bogatsze w wiedzę o pracy archeologów i ich najciekawszych odkryciach.
Op. Ewa Pasek i Halina Pisarczyk.
Matematyka na Dolnośląskim Festiwalu Nauki (XVIII)
We wrześniu 2015 we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Festiwal Nauki. W ciągu tych dni na wielu uczelniach wrocławskich prowadzone były lekcje i pokazy popularyzujące różne dziedziny nauki.
W trakcie Festiwalu, jak co roku, został przeprowadzony prestiżowy konkurs „Maraton Matematyczny” organizowany przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W jego trakcie uczestnicy sprawdzają swoją wiedzę matematyczną. W tym roku w konkursie wzięło udział 919 uczniów z dolnośląskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 50 uczniów klas IV, V i VI.
W pierwszym dniu konkursu uczestnicy rozwiązywali testy kwalifikacyjne.
Do sobotniego II etapu zakwalifikowało się 88 zawodników z tego pięciu z naszej szkoły.
Zawody finałowe polegały na rozwiązywaniu testów w kolejnych rundach, po których najlepsi przechodzili do następnych etapów. W sumie rozegrano aż 10 rund. Należy podkreślić, że uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą oraz ogromną wytrwałością. Każda runda –to 40 minut maksymalnej koncentracji intelektualnej, a krótkie przerwy między kolejnymi rundami – to napięcie związane z oczekiwaniem na wyniki. Finał Maratonu rozpoczął się o godzinie 10 rano ,a zakończył się późnym wieczorem.
Tegoroczne wyniki to wielki sukces naszej szkoły.
Oto nasi finaliści :
Dagmara Kupis- 2 rundy
Antoni Krzak – 4 rundy
Bartek Oświęcimski – 5 rund
Oliwier Długosz – 5 rund
Gert Bouwman – 5 rund
Wszyscy uczniowie uczestniczyli również w wykładzie informatycznym :
Jak uczyć nowoczesny komputer oraz w warsztatach gier logicznych.
op. Dariusz Bocian i Katarzyna Buczkowska
- 23 września odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe na Trzebnickim Orliku. Nasi uczniowie wypadli w tych biegach lepiej, niż znakomicie. W klasyfikacji generalnej szkół zdobyliśmy miejsce pierwsze! A na podium stanęli: Klasy IV: Viktoria Marczakova miejsce I, Łukasz Krawiec miejsce II. Klasy V: Małgosia Lenart miejsce I, Antoni Krzak miejsce I. Klasy VI: Ola Sadło I, Kasia Ziomek II, Marysia Wilgosz III, Kuba Gadaszewski I, Dominik Kuczek II. GRATULUJEMY!
Więcej zdjęć na naszym profilu na facebooku.
"Zjawiska pogodowe w małej filiżance, czyli meteorologia dla każdego” - Festiwal Nauki
Dnia 22 września 2015 roku klasa II C oraz II F wraz z wychowawcami brały udział w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w warsztatach „Zjawiska pogodowe w małej filiżance, czyli meteorologia dla każdego” na Uniwersytecie Wrocławskim.
Warsztaty okazały się bardzo interesujące. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się doświadczeniom prezentowanym przez chemików. Sami również brali czynny udział w zajęciach, między innymi asystowali podczas wykonywania badań doświadczalnych.
Uczniowie już zapowiedzieli wychowawcom, iż chętnie wzięliby udział w kolejnych warsztatach z udziałem chemików.
oprac. B. Wojda
CYRK FIZYCZNY
W dniu 22.weześnia 2015 r. uczniowie klas 4a i 6c wraz z wychowawcami wzięli udział w wykładzie z fizyki pt. " Cyrk Fizyczny - Światło Nauki” w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wykład poprowadziła Pani prof. UWr dr hab. Ewa Dębowska z Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego wraz z asystentami: dr Arturem Rokosą i dr Bartoszem Strzelczykiem.
„Cyrk fizyczny” jest jednym z elementów programu Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i cieszy się ogromnym powodzeniem. Celem imprezy jest popularyzacja fizyki i pokazania tej dziedziny nauki w nieco przyjemniejszym świetle. Podczas wykładu asystenci prezentowali najróżniejsze doświadczenia, nieraz efektowne, zabawne i zaskakujące.
Opracowanie A.O
Dolnośląski Festiwal Nauki
Dnia 18.09.2015r. uczniowie klas II b i II d uczestniczyli w warsztatach na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt. Warsztaty dotyczyły budowy jaja, charakterystyki jaj poszczególnych gatunków ptaków. Dzieci wykonały pomiary jaj oraz oceniły jakość na przykładnie rozbitych jaj kurzych. Dowiedziały się o zaletach jaj w diecie człowieka. Uczniowie zwiedzili również hodowlę ptactwa domowego.
op. V. Ruła i J. Kuźma
III A NA FESTIWALU NAUKI
Już drugi rok klasa III a uczestniczyła w zajęciach organizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Tym razem uczniowie brali udział w warsztatach „Kuchnia molekularna” organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy. Dzieci, w prawdziwym laboratorium, własnoręcznie przygotowywały owocowy kawior, babeczki i kogel-mogel. Następnie przystąpiły do degustacji zrobionych przez siebie potraw. Całości zajęć towarzyszyło ogromne zaangażowanie uczniów i wyśmienite nastroje oraz satysfakcja z niecodziennych kulinarno- chemicznych dokonań.
Link do albumu https://sp3trzebnica.edupage.org/album/?
Op. Anna Lew
Tenisowy Turniej Gmin- Szukamy tenisowych talentów
Pałac Brzeźno 26.09.2015
Organizatorami imprezy jest Pałac Brzeźno oraz firma ProActive, świadcząca usługi szkoleniowe z zakresu nauki tenisa ziemnego. Patronat honorowy objęli Burmistrzowie trzech najbliższych gmin: Prusic- Igor Bandrowicz, Trzebnicy- Marek Długozima oraz Obornik Śląskich – Arkadiusz Poprawa
Impreza adresowana jest do dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej ze wszystkich gmin oraz rodzin im towarzyszących. Celem imprezy jest wyłonienie najbardziej uzdolnionych sportowo dzieci, które otrzymają tenisowe stypendia- darmowy cykl szkoleniowy ufundowany przez Burmistrzów Gmin i ProActive
Dzieci zapraszane będą poprzez małe eventy, organizowane w szkołach, na których będą dostawać zaproszenia do wzięcia udziału w turnieju jako reprezentantów swojej gminy. Następnie rodzice rejestrują dzieci na stronie internetowej.
W dniu imprezy- każda kategoria wiekowa zostaje zaproszona na inną godzinę- zaproszone dzieci będą rywalizować w konkurencjach sportowych o stypendia tenisowe oraz w kategorii drużynowej o puchar dla gminy. W tym samym czasie na terenie Pałacu będą zorganizowane inne atrakcje dla rodzin: Akademia Golfa- nauka gry i konkursy z nagrodami, możliwość zwiedzenia Pałacu, Strefy Spa oraz całego ośrodka. Każde dziecko dostanie nagrodę za uczestnictwo.Harmonogram działań:
- etap: promocja w szkołach – eventy promocyjne- zaproszenie dzieci
- etap: rejestracja uczestników na stronie internetowe, telefonicznie i mailowo
- Impreza sportowa- 26.09.2015
Z poważaniem :
Komitet Organizacyjny Tenisowegu turnieju Miast
PIELGRZYMKA ,,ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI”
W sobotę 12.09.2015r. już po raz dziewiąty odbyła się piesza pielgrzymka ,,Ścieżką św. Jadwigi”. Na placu przed bazyliką o godz. 10.00 zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice, aby pod przewodnictwem Księdza Dziekana, Jerzego Olszówki wyruszyć szlakiem, który wyznaczają poszczególne kamienie. Znajdują się one wzdłuż trasy i przypominają nam cnoty św. Jadwigi.
Pielgrzymka miała charakter dydaktyczny i kontemplacyjny oraz pielgrzymkowo-turystyczny.
https://sp3trzebnica.edupage.org/album/?
Oprac. Agnieszka Barełkowska-Goraś
Archiwum Aktualności