Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016
1 września o godz. 800
na nowym boisku szkolnym.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016
1 września o godz. 800
na nowym boisku szkolnym.
Księginice, Jaszyce, Kobylice - Klasy 0 - III - godz. 10.30
Klasy IV-VI - godz. 11.30
godz. 12.00- Ligota
Marcinów, Rzepatowice - Klasy 0- III – godz. 10.30
Klasy IV – VI – godz. 12.00
Malczów, Węgrzynów, - Klasy 0 – VI – godz. 11.30
Droszów
Świątniki, Sulisławice - Klasy 0 – VI – godz. 12.00
Brzyków, Nowy Dwór - Klasy 0 – VI – godz. 11.00
Brochocin, Taczów, Raszów - Klasy 0 – VI – godz. 12,30
Pawłów, Małuszyn - Klasy 0 – VI – godz. 11.00
Uwaga! Zmiana tytułu podręcznika do języka niemieckiego dodatkowego w klasach czwartych w roku szkolnym 2015/2016.
Pragniemy poinformować, że w związku z wprowadzeniem podręczników wieloletnich wydawnictwo LektorKlett wycofuje podręcznik "Wir neu1" do języka niemieckiego i wprowadza "Wir Smart 1". Niestety ta informacja nie była wcześniej dostępna na stronie wydawnictwa, dlatego podaliśmy błędny tytuł w zestawieniu podręczników. Przepraszamy za wszelkie związane z tym niedogodności.
Podręcznikiem obowiązującym, w klasach czwartych na j. niemieckim dodatkowym jest "Wir Smart 1" oraz zeszyt ćwiczeń w wersji podstawowej.
Z okazji zakończenia roku szkolnego życzymy
wszystkim naszym uczniom i rodzicom pięknych, słonecznych dni, przeżycia choć jednej niezapomnianej wakacyjnej przygody
oraz nabrania sił przed kolejnym, pełnym nowych wyzwań rokiem szkolnym.
Serdecznie dziękujemy za minione miesiące współpracy.
Do zobaczenia we wrześniu !
W dniu 19VI 2015r. w Pałacu w Rybnej w Tarnowskich Górach uczestniczyliśmy w uroczystej gali wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Ks. Jana Twardowskiego. Konkurs ten w tym roku miał szczególny charakter, ze względu na 100 rocznicę urodzin poety. Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie pisali wiersze o tematyce religijnej. Nasz uczeń Jakub Miś zaprezentował cykl wierszy: „Do matki”, „Berek”, „Dobra intencja”, które zostały umieszczone w tomiku wierszy pt: „Malutkie szczęścia miłości niespełnione”. Cieszymy się sukcesem naszego ucznia, który został laureatem pierwszego miejsca. Gratulujemy i życzymy radosnych inspiracji i rozwijania talentów.
oprac. s. Lilianna Wypiór
Od 13 kwietnia do 31 maja na platformie edukacyjnej Fronter odbyła się II edycja Dolnośląskiego Międzyprzedmiotowego Projektu „PODRÓŻ PO EUROPIE – KIERUNEK WIEDEŃ” zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 9 w Lubinie. W interaktywnym projekcie uczestniczyły trzyosobowe zespoły uczniów klas IV - VI z dolnośląskich podstawówek. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Vc – Marta Aleksandrowicz, Mateusz Borecki i Antek Krzak – pod opieką p. Anny Ciby. Wykonując kolejne zadania zdobywali oni wiedzę o historii i atrakcjach stolicy Austrii oraz doskonalili swoje umiejętności matematyczne i informatyczne. Po dwóch seriach zadań nasza drużyna zakwalifikowała się do finału projektu. Zadaniem finałowym było opracowanie fronterowej strony tytułowej prezentującej drużynę i ciekawostki o Wiedniu. Prace oceniane były przez jury, które przyznało naszej szkole III miejsce. Gratulujemy!!!
16 czerwca 2015r uczniowie klasy IIIe udali się na wycieczkę do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej by kolejny raz bliżej przyjrzeć się pracy strażaków. Podczas spotkania strażacy opowiadali nam o swojej służbie, akcjach ratowniczych, zaprezentowali nam sprzęt i wozy strażackie. Każdy chętny mógł przymierzyć strój oraz hełm strażacki i poczuć się choć przez chwilę strażakiem. To było ciekawe spotkanie.
Alicja Woźna
Powiatowy Urząd Pracy zaprosił laureatów konkursu : Jakuba Dudko I f , Macieja Sadło If, Hannę Otfinowską I e na galę rozdania nagród w ramach konkursu dla szkół podstawowych klasa I-III z terenu powiatu trzebnickiego - ,,Mój wymarzony zawód”.
Uroczystość odbyła się 12 czerwca 2015r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy . Na konkurs wpłynęło 65 prac. Nagrodzono 20 .Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia . Nagrody i dyplomy laureatom wręczył Starosta Powiatu Trzebnickiego. Praca Jakuba Dudko znajdzie się w kalendarzu , który zostanie również przesłany do naszej szkoły.
Oprac.Beata Jędruszek
12 czerwca klasa II a i II c zwiedzały Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Klasy miały okazję, jadąc przez tunel czasu, zobaczyć jak powstawało życie na ziemi. Uczniowie oglądali dinozaury słuchając wyjaśnień przewodnika. Ogromną atrakcją okazał się seans w kinie 5 D i zwiedzanie oceanarium w trójwymiarze. Na koniec wycieczki dzieci z ogromnym zapałem korzystały wesołego miasteczka. Humory i pogoda dopisywały podczas całej wycieczki. Przygotowała Anna Lew
Z okazji 10 rocznicy śmierci naszego wielkiego rodaka jakim był Jan Paweł II – papież, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II, w której uczestniczyło 5030 uczniów z całej Polski. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań o różnym stopniu trudności, a mianowicie: pytania zamknięte, w których trzeba było wskazać kilka prawidłowych odpowiedzi, rozwiązanie rebusa, krzyżówki i odgadnięcie jaką sytuację z życia papieża przedstawiają zamieszczone zdjęcia. W maju zostały ogłoszone wyniki. Cieszymy się że naszym uczniom udało się stanąć na podium. Zajęliśmy dwa drugie miejsca:
Paweł Solecki ucz. kl. IVA
Weronika Garlińska ucz. kl. V D
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
oprac. s. Lilianna Wypiór
Dnia 11.06.br. klasa III a i III e była na wycieczce w Jura Parku w Krasiejowie. Tam poznawaliśmy i oglądaliśmy różne gatunki dinozaurów. Spacerowaliśmy korytarzami Oceanarium i podziwialiśmy dinozaury wodne.Kolejką turystyczną wjechaliśmy w długi tunel i przenieśliśmy się w czasy gdy powstawało życie na naszej planecie. Przerwą w zwiedzaniu było "Wesołe miasteczko" z wieloma karuzelami,oczywiście musieliśmy je wszystkie wypróbować.Kolejną atrakcją był film w 5D z wszystkimi możliwymi efektami jakie towarzyszyły emisji filmu.Pod koniec dnia ruszyliśmy w kierunku domu. Wycieczka nasza była bardzo udana, pełna wrażeń i wesoła.
Lidia Kłyho i Alicja Woźna
5 czerwca 2015 roku dzieci z klasy IIb i IId wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, a także udział w lekcji muzealnej. Po drodze do Dusznik zatrzymaliśmy się w Bardzie Śląskim, gdzie w Bazylice oglądaliśmy bardzo ciekawą ruchomą szopkę urządzoną przez księży Redemptorystów. Dzieci z zapałem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach muzealnych. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę dwie kartki papieru czerpanego, które sam wykonał. Potem pojechaliśmy do Parku Zdrojowego w Polanicy. Spacerując po parku oglądaliśmy ogromne, kwitnące rododendrony, a także piliśmy wodę mineralną ”Staropolankę”, która jest tam wydobywana. O 19.30 powróciliśmy do Trzebnicy.
Elżbieta Obara
Magda Zaleska
Potrzebujecie pomocy i nie macie nikogo godnego zaufania, komu moglibyście o tym powiedzieć? Dzwońcie na 116 111. Połączenie jest bezpłatne, nie musicie podawać swoich danych, zostaniecie wysłuchani i na pewno otrzymacie pomoc. Możecie też dzwonić na telefon Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12.PAMIĘTAJCIE!!! NIE JESTEŚCIE SAMI!
W ramach przygotowania do IV Krajowego Kongresu Misyjnego został zorganizowany międzyszkolny konkurs plastyczny „Dzieci z Afryki” dla uczniów klas I – VI dekanatu trzebnickiego. Nasi uczniowie profesjonalnie, różnymi technikami plastycznymi wykonali to zadanie. W swoich pracach ukazali tradycję, kulturę i geografię czarnego lądu. Spisali się bardzo dobrze. Gratulujemy!
Laureatami w kategorii klas I – III zostali:
1. miejsce - Karol Deindl ucz. kl. I F
2. miejsce - Nadia Cichy ucz. kl. I C
w kategorii klas IV – VI została:
2. miejsce - Anna Sychla ucz . kl. V B
oprac. s. Lilianna Wypiór
5 czerwca w ramach przygotowania do IV Krajowego Kongresu Misyjnego, kultura afrykańska na jeden dzień zawitała do naszego miasta Trzebnicy z okazji Papiesko-Misyjnego Dnia dziecka. Prawie 400 dzieci i 60 opiekunów stworzyło w grodzie św. Jadwigi afrykańską misyjną wioskę. Uczniowie ze szkół podstawowych różnych miejscowości z archidiecezji wrocławskiej modliły się wspólnie podczas Eucharystii, a następnie na scenie zaprezentowały artystyczne programy, nawiązujące do tematu misyjnego. Nasza szkoła zaprezentowała państwo Senegal w którym pracują siostry Boromeuszki. Wielobarwne stroje, w których dzieci występowały oraz instrumenty muzyczne zostały przywiezione z Afryki. Wypożyczyło je nam muzeum sióstr. Rekwizyty takie jak tarcze, dzidy uczniowie wykonali przy pomocy rodziców. Wszyscy jesteśmy misjonarzami. Nawet tutaj w Polsce. Jesteś nim gdy przyprowadzisz kolegę lub koleżankę na nabożeństwo majowe, czy różańcowe i zachęcisz do wspólnej modlitwy. Nie musisz od razu wyjeżdżać do Senegalu. Dzięki organizatorom i rodzicom dzieci bawiły się świetnie w klimacie afrykańskim. Przygotowanie tego dnia zawdzięczam dzieciom i rodzicom za co im serdecznie dziękuję.
Uczniowie SP3 w Trzebnicy przez chwilę poczuli się jak Senegalczycy.
oprac. s. Lilianna Wypiór.
W piątek 5 czerwca przy Ołtarzu Polowym w Trzebnicy, odbył się Papiesko-Misyjny Dzień Dziecka. Wzięło w nim udział prawie 400 dzieci z archidiecezji wrocławskiej. Celem spotkania była modlitwa za misjonarzy i dzieci z Afryki. Przybliżenie tematu ewangelizacji wszystkich części świata. Spotkanie z misjonarzem. Mnóstwo atrakcji i dobra zabawa.
Koło misyjne z naszej szkoły aktywnie włączyło się w obchody tego radosnego dnia. Centralną częścią tego spotkania była Eucharystia. Uczniowie z koła misyjnego pięknie przygotowali modlitwę wiernych. Podczas prezentacji grup dziewczynki : Karolina Kudroń i Izabela Prędkiewicz zaśpiewały piosenkę pt.,, List do Boga”. Ponadto uczniowie przygotowali kiermasz misyjny, gdzie sprzedawali: aniołki, pluszaki, książki, różańce i inne gadżety. Warto wspomnieć, że dzieci wcześniej zorganizowały zbiórkę rzeczy na kiermasz. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na misje.
Był to szczególny dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy; można było usłyszeć śpiewy, tańce i okrzyki dzieci przy radosnej muzyce afrykańskiej.
Agnieszka Barełkowska-Goraś, Ewa Fast
Dzień Dziecka w naszej klasie świętowaliśmy urządzając piknik w parku połączony z grami i zabawami ruchowymi. Potem były lody i zespołowe malowanie plakatów farbami przy użyciu palców i dłoni. Wesoło i przyjemnie spędziliśmy ten dzień w szkole.
R. Marczak
Powered by aSc EduPage