• Odwiedziny strażaków z OSP Złotów

          • 30 kwietnia gościliśmy w naszej szkole strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotowie. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną,że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Mieliśmy rownież okazję przymierzyć i zobaczyć z czego sklada się pełny strój bojowy strażaka.

            Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają cieżką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, szanują trudną pracę strażaka, kształtuja odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

            Dziękujęmy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia.

             

            M. Tryc,

            M. Kapała-Brusiłowicz.

          • Dzień Strażaka

          • W dniu 30.04.2024 r. w ramach preorientacji zawodowej oraz z okazji zbliżającego się Święta Straży Pożarnej naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy. Dzięki uprzejmości funkcjonariuszy uczniowie klas 1-3 mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą codziennej pracy strażaka, zaobserwować z bliska pojazd pożarniczy oraz najczęściej wykorzystywane sprzęty. Spotkanie to wzbudziło wśród uczniów ogromne zainteresowanie. Dzieci z entuzjazmem wsiadały do kabiny pojazdu oraz zadawały pytania funkcjonariuszom. W związku z emocjami towarzyszącymi temu spotkaniu zdobyte informacje zostaną z pewnością zapamiętane.

            Serdecznie dziękujemy strażakom za poświęcony czas.

            M.Kapała-Brusiłowicz, M.Tryc

          • Apel z okazji 3 Maja

          • Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły.

            W tym roku uczniowie z klasy 3c zaprosili Dyrekcję oraz klasy I - III na lekcję historii, którą przygotowali z okazji zbliżających się świąt: Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Wiersze w wykonaniu uczniów, recytowane były z wielkim zaangażowaniem, przeplatane pieśniami patriotycznymi. Po zakończeniu programu głos zabrała Pani Dyrektor Aneta Herner dziękując uczniom za piękne przedstawienie, które było wspaniałą okazją do pielęgnowania patriotyzmu oraz cenną lekcją historii.

            KKŚ

          • Gry edukacyjne na historii

          • Na przełomie marca i kwietnia, uczniowie klas piątych podczas lekcji historii pogłębiali wiedzę na temat średniowiecza. Poznając treści analizowali teksty źródłowe, mapy, infografiki. Poznawali warunki życia mieszkańców, czym się trudnili, co jedli oraz najważniejsze wydarzenia, które miały wpływ na ich życie. Następnie uczniowie wykorzystali zdobytą wiedzę, projektując w grupach gry dydaktyczne dotyczące wybranej tematyki. Jako podsumowanie zadania piątoklasiści zaprezentowali swoje gry innym uczniom oraz odbyło się klasowe testowanie przygotowanych gier. Była to świetna zabawa, ale też nauka.

            J. Sobota

          • Przybywa roślin wokół naszej szkoły

          • Wiosna to czas sadzenia roślin i nie inaczej dzieje się w naszej szkole. Drugoklasiści pilnie wysiewają i sadzą na swoich podwyższonych grządkach w szkolnym ogródku. Państwo Górniccy zasponsorowali piękne sadzonki laurowiśni, które - mamy nadzieję - za kilka lat utworzą piękny żywopłot ciągnący się wzdłuż ścieżki do placu zabaw. Pani Paulina Grabowska ofiarowała sadzonki, które klasa 8c zasadziła w parku szkolnym. Klasa 4a zasadziła dwa modrzewie, które otrzymali od pani Marty Zając-Sobczak. Fragment zlikwidowanego “dzikiego parkingu” ósmoklasiści obsiali letnimi kwiatami - może urośnie nam łąka? 

            Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom! 

             

            A.Ciba

          • Zwierzęta doktora Dolittle'a

          • W klasie III b zagościły zwierzęta doktora Dolittle¢a. Dzieci podczas zajęć wykonały z drewnianych spinaczy do bielizny bohaterów omawianej lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Pojawiła się m. in. papuga Polinezja, pies Jip, świnka Geb- Geb, a nawet krokodyl. Uczniowie podróżowali  z bohaterami  poznając przygody doktora i jego przyjaciół oraz faunę afrykańskiej sawanny, Wysp Kanaryjskich i lasów równikowych. Już niebawem  uczniowie będą mogli obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane na podstawie znanej im książki.                                                               

            A. Lew

          • Konkursy matematyczne

          • W zeszłym tygodniu uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami konkursowymi z matematyki. Jednego dnia odbył się etap szkolny konkursów: Delta oraz Duety Matematyczne.

            Z przyjemności chciałabym poinformować, że do kolejnego etapu z konkursu

            Delta zakwalifikowała się:

            Sophie Dorosz z klasy 7c,

            Rezerwowa: Anna Fatyga z klasy 7c.

             

            Duety Matematyczne zakwalifikowali się jako drużyna 2 osobowa:

            Dawid Górnicki z klasy 8b

            Mateusz Łojakowski z klasy 8a

            Uczniowie rezerwowi to :

            Miłosz Hercuń  z klasy 8c

            Szymon Tarczyński z klasy 8a

             

            Wszystkim uczestnikom dziękuję i gratuluję, zadanie nie były proste.

            Agata Lisiak

          • Powiatowy Konkurs Matematyczny "Sprawnie liczę"

          • W czwartek 25 kwietnia odbył sie Powiatowy Konkurs Matematyczny "Sprawnie liczę" dla kl. IV. Do Masłowa zjechali się najlepiej i najsprytniej liczący uczniowie kl. IV ze wszystkich szkół powiatu trzebnickiego. Naszą szkołe reprezentowała Liliana Fajks i Oskar Gaczyński. Uczniowie mieli do rozwiązania 60 przykładów w czasie 35min. Z wielką radością i informujemy, że nasza uczennica Liliana Fajks zajęła 1 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukceców.

            P.H

          • Dzień Ziemi w klasie 3c

          • Uczniowie w ramach obchodów Dnia Ziemi wzięli udział w warsztatach literacko-ekologicznych, przeprowadzonych przez Panią Juliannę Michorczyk, podczas których uczniowie zmierzyli się z przygotowanymi przez poetkę zagadkami, wsłuchali się w specjalnie dla nich napisane opowiadania o tematyce ekologicznej oraz przeszli mini test segregacji śmieci.

            Następnie drużyna z naszej klasy wzięła udział w Turnieju Segregacji Odpadów, w którym zdobyła tytuł Mistrza Segregowania Odpadów w kategorii 3 klas. Dzień zakończyliśmy wykonaniem prac plastycznych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach na których utrwalili swoją wiedzę. KKŚ

          • Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Złote pióro"

          • Dnia 25.04.2024 roku w Szkole Podstawowej w Krynicznie odbył się XXV Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Złote Pióro ". Naszą szkołę w zmaganiach ortograficznych reprezentował uczeń klasy 3c Leon J. Serdecznie dziękujemy Leonowi za przygotowanie i udział w konkursie.

            KKŚ

          • XVI Powiatowy Konkurs Polonistyczny

          • 25 kwietnia odbył się XVI Powiatowy Konkurs Polonistyczny "Czytam między słowami". Uczestnicy z 10 szkół z powiatu trzebnickiego musieli zmierzyć się z tekstami o różnym charakterze. Naszą szkołę reprezentował Marcel z klasy 8c, który zajął I miejsce.

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • Wycieczka do Wielbłądziej Farmy

          • 24 i 25 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego „ Wielbłądzia Farma” w miejscowości Sanie. Farma słynie z hodowli wielbłądów i alpak. Na miejscu przywitały nas Panie, które opiekują się tymi zwierzętami. Dzieci usłyszały ciekawostki na temat tych egzotycznych zwierząt, mogły nakarmić je marchewkami, pogłaskać, pospacerować z alpaką na smyczy, a nawet skosztować odżywczego mleka wielbłądziego. Odbyły się również, krótkie warsztaty na których dzieci układały puzzle oraz malowały farbami figurki wielbłądów na swój ulubiony kolor. Na koniec obejrzały film edukacyjny o życiu wielbłądów i alpak. Dzieci pełne wrażeń i uśmiechów powróciły do szkoły.

          • Roboty - 3a

          • Być może - każdy z nas marzył lub marzy po cichutku, aby mieć własnego robota, który wyręczyłby w pracach codziennych.

            Dzieci z klasy trzeciej wykorzystały do tego nikomu już niepotrzebne pudełka. Prace zostały wykonane według własnego planu i opracowanego sposobu działania. Można było wydzierać, wycinać, składać, przylepiać, dodatkowo wykorzystując gazetę, papier kolorowy, makulaturę, karton, ścinki tekstylne. Ta wyjątkowa oraz kreatywna zabawa sprawiła wiele frajdy. Nauczyła cierpliwości i wytrwałości. Pozwoliła wejść w krainę fantazji i z całą pewnością rozwinęła dziecięcą wyobraźnię.

            Lidia D.

          • II Szkolny Turniej Segregowania Odpadów

          • Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia Zielony Patrol przeprowadził w naszej szkole II Szkolny Turniej Segregowania Odpadów. Był on częścią projektu “Less waste w naszej szkole”, który realizujemy dzięki zdobycie grantu w konkursie Akademia Fundacji BOŚ. Trzy-osobowe reprezentacje każdej klasy konkurowały ze sobą w trzech grupach wiekowych o tytuł Mistrza Segregowania. Każda drużyna otrzymała zestaw śmieci, które należało rozdzielić na odpowiednie frakcje. Dodatkowo mierzony był czas, ponieważ przy remisowej punktacji decydowała prędkość wykonania zadania.  

            Wyniki 

            Klasy 1-3 

            I miejsce – klasa 3c, II miejsce – klasa 1a, III miejsce – klasa 3a 

            Klasy 4-6 

            I miejsce – klasa 6b, II miejsce – klasa 4a, III miejsce – klasa 6a 

            Klasy 7-8 

            I miejsce – klasa 7a, II miejsce – klasa 8b, III miejsce – klasa 8a 

            Wszystkie wyróżnione drużyny otrzymały dyplomy oraz pojemniki do segregowania odpadów do swoich sal lekcyjnych.  

            Gratulujemy wszystkim drużynom i mamy nadzieję, że udział w Turnieju poprawi segregowanie odpadów na terenie naszej szkoły, co jest pierwszym krokiem do zmniejszenia ich ilości. 

          • Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich 📚✍️📖

          • Z tej okazji nasze zaproszenie przyjęła Pani Małgorzata Zwierzyk-Krzak, poetka i pisarka, która od 17 lat mieszka w Trzebnicy.

            Autorka spotkała się z uczniami klas ósmych, opowiadając im o tym jak powstawały jej książki, mieli okazję wysłuchać wersji czytanej oraz śpiewanej przez krakowskiego barda.

            Spotkanie wpisało się w cykl spotkań autorskich "Cudze chwalicie - swego nie znacie", podczas którego mamy okazję poznać bogatą twórczość lokalnych artystów.

            Wydarzenie było wspaniałą okazją do zanurzenia się w kulturze książki. Mamy nadzieję, że zaowocuje pragnieniem sięgnięcia po więcej tekstów autorki.

            Ewa Pasek, Ewelina Rutkowska

          • Akcja Żonkile

          • W 81. rocznicę powstania getcie warszawskim w ramach akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, uczniowie klas V i VI naszej szkoły przygotowali kwiaty, które są symbolem tego programu, a także podobnie jak młodzież z klas VII i VIII obejrzeli przygotowane przez Muzeum Polin filmy podejmujące tematykę powstania w getcie. Powstanie i wojnę przeżyła zaledwie garstka Żydówek i Żydów. Wśród nich był Marek Edelman i to właśnie od jego gestu – składnia każdego roku, 19 kwietnia żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta – wziął się symbol akcji.

            Po obejrzeniu reportaży uczniowie w grupach zastanawiali się nad tym co wydarzyło się w 1943 r. włączając się do akcji, która łączy młodych ludzi i jest wyrazem pamięci o walczących powstańcach.

             

            J. Sobota

          • XVIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Nasza Mała Ojczyzna”

          • Tegoroczna edycja konkursu plastycznego „Nasza Mała Ojczyzna przebiegała pod hasłem: „Moja Najbliższa okolica okiem Picassa”. Najlepsze prace, wybrane w etapie szkolnym, przesłane zostały do organizatora etapu powiatowego. 23 kwietnia odbyła się gala podczas której wręczone zostały nagrody. Wzięły w niej udział cztery uczennice z naszej szkoły, które zajęły wysokie miejsca w konkursie. W kategorii klas IV – VI, w powiecie, pierwsze miejsce zajęła Alicja J. z kl. VI b. W kategorii klas VII – VIII również miejsce pierwsze Patrycja M. z kl. VII b, a drugie Kaja Ż. z kl. VII a. W kategorii klas I -III wyróżnienie otrzymała uczennica kl. II a Klara D.

            Miłym zaskoczeniem był prezent, który oprócz tradycyjnych nagród, otrzymali uczennice - sadzonki różnych drzew. Po zasadzeniu, będą im one przypominały nie tylko sukces jaki osiągnęły w konkursie, ale także jak ważne jest nasze środowisko i dbałość o nie. Podczas uroczystości wystąpił dla zgromadzonych Pan Paweł Grobelny, pszczelarz, który opowiedział o swojej pracy i o tym jak ważne dla życia człowieka są pszczoły. Odbyła się także degustacja wytwarzanych przez niego miodów. Było to niezwykle miłe i słodkie spotkanie. Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

            J. Sobota

          • Dzień Ziemi 🌍

          • 22 kwietnia, jak co roku, obchodzimy Dzień Ziemi. Tym razem zaproszone do biblioteki klasy miały okazję uczcić to święto w bardziej literackiej formie.

            Nasze zaproszenie przyjęła po raz drugi pisarka - Pani Julianna Michorczyk, której powierzyliśmy zadanie poprowadzenia warsztatów literacko-ekologicznych

            Uczniowie klas I a, II a i III c zmierzyli się z przygotowanymi przez poetkę zagadkami, wsłuchali się w specjalnie dla nich napisane opowiadania oraz przeszli mini test segregacji śmieci

            Wszyscy wykazali się wspaniałą znajomością tematu i doskonale się bawili, a Pani Juliannie z całego serca dziękujemy za spotkanie

            Ewelina Rutkowska

          • Wirtualna rzeczywistość na lekcjach geografii

          • Celem nauczania geografii w szkole jest zainteresowanie dzieci otaczającym nas światem i próba wyjaśnienia, jak ten świat funkcjonuje. Dlatego wizualizacje, fotografie czy filmy są ważną częścią lekcji geografii. Nowoczesne technologie pozwalają jeszcze bardziej zanurzyć się w świat - dzięki wirtualnej rzeczywistości. Oglądając zdjęcia 360 stopni przez okulary vr mamy wrażenie, jakbyśmy znajdowali się w poznawanym miejscu. Na lekcjach geografii uczniowie na chwilę przenoszą się do Kairu, na skraj jeziora lawy, stają oko w oko z żyrafą i oglądają Mrągowo z lotu ptaka. Korzystamy z tej możliwości dzięki sprzętowi otrzymanemu w programie Laboratoria Przyszłości oraz licencji wykupionej przez Radę Rodziców. 

            #laboratoriaprzyszlosci 

          • Dzień Czekolady 🍫😁

          • Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a oraz 0d podczas południowych zajęć obchodziły jedno z nietypowych świąt- Dzień Czekolady. W Polsce Dzień Czekolady przypada 12 kwietnia. Podczas zajęć rozmawialiśmy o rodzajach czekolady oraz ulubionych czekoladowych smakołykach. Uczniowie chętnie wzięli udział w pogadance. Dzieci zapoznały się również z historią oraz etapami powstawania czekolady. Nie zabrakło również „czekoladowych” zadań oraz kolorowanek. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. 

            Agata Wojczuk

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych