W środę 12 kwietnia naszą szkołę odwiedziła absolwentka Zuzanna Kozicka- studentka kierunku Mechanika i Budowa Maszyn ze specjalizacją pilotaż samolotowy na Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Podczas spotkania z ósmoklasistami, opowiedziała o możliwościach pracy w lotnictwie, a w szczególności o ścieżce kariery pilota, dyspozytora lotniczego oraz mechanika lotniczego. Prelegentka zaprezentowała ofertę edukacyjną PANS w Chełmie i wyjaśniła w jaki sposób wygląda rekrutacja na poszczególne kierunki. Zachęciła również naszych uczniów i uczennice do zainteresowania się lotnictwem i kosmonautyką.
Spotkanie z absolwentką
zDolne Ślązaczki i zDolni Ślązacy
Zakończyła się tegoroczna edycja wojewódzkich konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak. Aż sześcioro uczennic i uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w finałach z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i geografii.
Do laureata z języka angielskiego MIŁOSZA HERCUNIA (7c) i finalisty z matematyki MACIEJA OTFINOWSKIEGO (8a) dołączyły finalistki z języka polskiego: HANNA LEŻAJ (8a) i LENA GÓRA (8d) oraz finaliści z geografii: MATEUSZ SIDORCZUK (7b) i MATEUSZ JĘDRZEJEWSKI (8a).
Gratulujemy uczniom, ich Rodzicom oraz nauczycielom, którzy wspierali ich w przygotowaniach do kolejnych etapów konkursu.
#NaszaFlaga
Dzień eksperymentów czyli nauka przez zabawę!
Tuż przed świętami uczniowie klas ósmych podzielili się swoją pasją i wiedzą do nauk przyrodniczych: chemii oraz fizyki i przygotowali fascynujące eksperymenty dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. Wszyscy wiemy, że najlepiej uczymy się przez doświadczenie oraz pytania, które temu doświadczaniu towarzyszą:)
Wesołych Świąt !!!
Wielkanocne wycinanki
Podczas przedświątecznej lekcji matematyki uczniowie z klasy 4a wykorzystywali poznane wiadomości o symetrii do tworzenia „pisanek-wycinanek”.
Tradycyjna kartka świąteczna
Jednym ze sposobów utrzymania więzi z bliskimi jest składanie życzeń świątecznych, wciąż wśród nas są tacy, którzy chętnie wysyłają bądź lubią otrzymywać tradycyjne kartki okolicznościowe.
Nasi uczniowie szkolili się w umiejętności ich wykonywania. Zastosowali różne techniki wykorzystując dostępne materiały .Na kartkach nie zabrakło wielkanocnych jajek, kurczaczków, królików i wiosennych kwiatów.
Pomysłowe prace zaprezentowano na wystawie umiejscowionej w holu szkoły. Oprócz kartek świątecznych możemy podziwiać prace szóstoklasistów. Są to papierowe talerze udekorowane motywami wiosennymi i wielkanocnymi.Dzięki świątecznym dekoracjom mogliśmy w naszej szkole poczuć klimat Wielkanocy.
Olga Gardiasz, Joanna Sobota
XX Powiatowy Turniej Baśniowy
0 marca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole piętnastu największych znawców baśni w całym powiecie trzebnickim, którzy przyjechali na jubileuszowy XX Powiatowy Turniej Baśniowy dla klas 4. Uczniowie biorący w nim udział wykazali się ogromną wiedzą na temat baśniowej tematyki, rozwiązując test, za który można było uzyskać aż 90 punktów. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Zofia Jureczko (SP Pęgów)
II miejsce - Aleksandra Kaniewska (SP3 Trzebnica)
III miejsce – Szymon Kowalski (SP3 Oborniki Śląskie)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
M.Gadawska
Szkolny Konkurs Poezji Sybirackiej
W naszej Szkole odbyły się szkolne eliminacje do VI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” 2023.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:
Klasy 4-6
Alicja Janusiewicz kl. 5b (op. Jacek Laszczkowski)
Karol Masztalerz kl. 5a (op. Ewa Pasek)
Klasy 7-8
Hanna Leżaj 8a (op. Ewa Pasek)
Maria Szachnowska 8e (op. Jacek Laszczkowski)
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Agnieszka Drohomirecka, Małgorzata Gadawska
Mamy mistrzów województwa dolnośląskiego!
Z dumą przekazujemy te fantastyczne wieści! Reprezentanci naszej szkoły, Filip Malewicz i Dawid Mackiewicz w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników w kategorii klas 1-3 uzyskali wynik 128/130 pkt.!
Chłopcy świetnie sobie poradzili, znajdując mnóstwo zabawy w czytaniu i przygotowaniu do konkursu.Teraz czeka ich walka o ostatnie trofeum w finale ogólnopolskim! Powodzenia
Ewelina Rutkowska
Powiatowy Konkurs ,,Dookoła świata''
4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebnicy odbył się III Powiatowy Konkurs „Dookoła świata” dla uczniów klas II. W tym roku tematyka dotyczyła Afryki. Uczniowie rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się umiejętnością pracy z mapą, czytania ze zrozumieniem, rozwiazywania zadań tekstowych z zakresu obliczeń pieniężnych oraz w dyktandzie bieganym.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maciej Borecki z klasy 2c oraz Teodor Ciba z klasy 2a. Chłopcy zajęli II miejsce.
Chłopców do konkursu przygotowywały nauczycielki: pani Katarzyna Kalicka-Świtaj oraz pani Lidia Danilewicz.Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.
K.K-Ś
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w klasie I a
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest co roku 21 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Uczniowie klasy I a postanowili w ramach tego święta przynieść do szkoły swoją ulubioną książkę. Opowiadali o przygodach bohaterów, aby w ten sposób zachęcić innych do przeczytania tej książki . Dzieci uczestniczyły też w quizie dotyczącym znanych bajek, rozpoznawały ilustracje przedstawiające różne wydarzenia i podawały tytuły książek, z których pochodzą. Obchody tego święta sprawiły dzieciom ogromną radość i dowiodły, że czytanie sprawia im przyjemność.
B.J
Warsztaty Świąteczne w Rudzie Żmigrodzkiej
- 4
Dnia 31 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych 0b i 0c wybrały się na wycieczkę do Rudy Żmigrodzkiej gdzie w ramach „Edukacji nad stawami” odbyły się Warsztaty Świąteczne.
Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Na początku przedszkolaki podzielone na grupy musiały odnaleźć ukryte pisanki. Zadanie okazało się niezbyt łatwe ponieważ w najbliższym terenie ukrytych było ok. 200 kolorowych jajek.
Następnie wyruszyły na poszukiwanie łosi. Kiedy zostały odnalezione, dzieci karmiły je marchewkami. Dowiedziały się wiele interesujących rzeczy na temat łosi oraz innych zwierząt zamieszkujących tereny siedliska i stawów, np. karpi, szczupaków, bobrów. Ryby miały okazję osobiście łowić.
Po zajęciach w terenie był czas na odpoczynek, zjedzenie śniadania po czym odbyły się warsztaty na których młodzi uczestnicy dowiedzieli się m.in. o sposobach wykonywania naturalnych barwników do kolorowania jajek. Same wykonały drewniane pisanki.
Na koniec pobytu miały jeszcze okazję zamienić się w aktorów i przedstawić teatrzyk pt. „Jak jajko szukało swojej mamy”.Na pewno był to dzień niezapomnianych wrażeń i wielu nowych doświadczeń.
U. P. R. M.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
2 kwietnia po raz kolejny obchodziliśmy to święto wszystkich młodych czytelników.
Z tej okazji we wszystkich młodszych klasach - począwszy od zerówki do klas trzecich - dzieci miały okazję posłuchać krótkiej historii. Naszym przewodnikiem była książka Barbary Gawryluk "Kaktus, dobry pies".
Uczniowie byli zachwyceni przygodami zwierzęcia i wspólnie postanowiliśmy, że odwiedziny z książką będą już nie tylko od święta... Ale o tym jeszcze opowiemy.
Ewelina Rutkowska
Wystawa ,,Rdzenni mieszkańcy Ameryki''
Wśród wielu zagadnień poruszanych na lekcjach geografii są i takie, które łączą wiele dziedzin nauki. Należy do nich poznawanie kultur mieszkańców różnych kontynentów i krajów, a szczególnie mieszkańców rdzennych, którzy jako pierwsi ludzie pojawili się na danym terenie. Szczególną różnorodnością i tragicznymi losami wyróżniają się ludy Ameryki. By lepiej poznać ich dawny styl życia, uczniowie klas ósmych wykonali modele przedmiotów, używanych przez Indian. Najwięcej obiektów to broń - tomahawki, łuki, strzały i włócznie - konieczne do zdobywania pożywienia przez ludy myśliwsko-zbierackie. Można zobaczyć też przedmioty związane z kulturą i wierzeniami - fajkę pokoju, antary (peruwiańskie fletnie pana) i łapacze snów. Są też modele indiańskich namiotów tipi, a nawet – inkaskie kipu (pismo węzełkowe). Wszystkie przedmioty można obejrzeć na wystawie w holu naszej szkoły. Zapraszamy!
A.Ciba
Projekt edukacyjny ,,Doktor Dolittle-przyjaciel zwierząt'' kl. III c
- 4
Podczas ostatniego tygodnia uczniowie klasy 3c realizowali w trakcie kilku zajęć projekt edukacyjny: „Doktor Dolittle - przyjaciel zwierząt” na podstawie znanej książki Hugha Loftinga „ Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Po przeczytaniu lektury uczniowie najpierw podzielili się swoimi wrażeniami na temat najciekawszych przygód bohaterów opowiadania. W ramach pracy dzieci m.in. projektowały okładkę do książki, a następnie opisały w grupach wybrane przygody bohaterów i wykonały do nich ilustracje. Potem zrobiły z tych opowiadań własna książkę. Kolejnym zadaniem było opisywanie poszczególnych zwierząt, a następnie lepienie tych postaci z plasteliny. Z kolei na zajęciach informatycznych dzieci tworzyły prezentację w programie PowerPoint pt. „Przyjaciele Doktora Dolittle”. Książka była również świetną okazją do bliższego poznania Afryki.
A. W.
Międzynarodowy Dzień Ptaka
1 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ptaka. Dzień ten ma zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom i zachęcić ludzi do ochrony tych zwierząt oraz siedlisk, w których żyją. Z tej okazji w szkole została przygotowana pogadanka o ptakach. Dzieci poznały różne ciekawostki na ich temat oraz dowiedziały się co można robić, aby je wspierać. Wspólnie z dziećmi tworzyliśmy pracę plastyczne - niektórzy zrobili ptaki z papieru, inni pokolorowali obrazki, a pozostali wspólnie stworzyli plakat. Na zakończenie tego dnia odbyło się spotkanie z hodowcą papug, dzięki któremu dzieci mogły zobaczyć je na żywo oraz porozmawiać z jedną z nich, co okazało się największą atrakcją i sprawiło dzieciom wiele radości.
Bądźmy przyjaciółmi otaczającej nas przyrody.
Chrońmy środowisko w życiu codziennym.
M. Tryc
XXV Powiatowy Konkurs Mitologiczny
31.03.2023 r., po raz dwudziesty piąty w naszej szkole, odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Piętnastu uczniów z klas piątych, ze wszystkich gmin powiatu trzebnickiego wzięło w nim udział. Uczestnicy zmierzyli się z testem przygotowanym przez specjalistów ze Stowarzyszenia Oświatowego „Sowa”.
W czasie, kiedy komisja sprawdzała prace, uczestnicy rysowali postać najciekawszego ich zdaniem bohatera mitologii – boga lub herosa. Powstały niezwykłe rysunki, a ich autorzy otrzymali nagrody – niespodzianki. Gratulujemy wszystkim uczniom. Byli naprawdę świetnie przygotowani, a różnice punktowe między laureatami i pozostałymi miejscami niewielkie. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V b, Alicja Janusiewicz, która zajęła piąte miejsce.
J. Sobota
!!! REKRUTACJA 2023/2024 !!!
Szanowni Państwo,
druki do pobrania znajdują sie w zakładce REKRUTACJA 2023/2024.
Wnioski można składać osobiście w sekretariacie szkoły lub drogą elektroniczną na adres: trzebnicasp3@op.pl
#LaboratoriaPrzyszłości
Po raz kolejny uczniowie mogli skorzystać z nowoczesnego wyposażenia szkoły, zakupionego w ramach Rządowego Programu „Laboratoria Przyszłości”. Tym razem ósmoklasiści szykowali się do pokazów i doświadczeń z fizyki i chemii, które zaprezentują swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas 1-3.
M.Szewczuk
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie