Serdecznie dziękujemy firmie FHU "ALEX" Aleksandra Grodzińska za przekazanie artykułów szkolnych dla uczniów z Ukrainy. Radość z podarowanych rzeczy i uśmiech na ich twarzach był bezcenny.
Dyrekcja Szkoły
Serdecznie dziękujemy firmie FHU "ALEX" Aleksandra Grodzińska za przekazanie artykułów szkolnych dla uczniów z Ukrainy. Radość z podarowanych rzeczy i uśmiech na ich twarzach był bezcenny.
Dyrekcja Szkoły
24 marca odbył się w III Powiatowy Konkurs „Dookoła świata” dla uczniów klas drugich. Organizatorem konkursu była SP nr 1w Trzebnicy. Naszą szkołę reprezentowali: Liliana Fajks i Dawid Mackiewicz- uczniowie z klasy II c. Tematyką tegorocznego konkursu była Japonia. Uczniowie pracowali w zespołach i do wykonania mieli 5 zadań. Nasi uczniowie - Lila i Dawid wykazali się dużą wiedzą i zajęli II miejsce. Gratulujemy!
A.Woźna
21 marca br. dziewczynki z klas VI i VII wzięły udział w programie profilaktycznym „Między nami kobietkami”. Spotkanie przeprowadziła wykwalifikowana prelegentka działu profilaktyki i edukacji. Tematem prelekcji były problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki, jak sobie radzić w trudnych dla kobiet sytuacjach.
Program „Między nami kobietkami” stworzono przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, ginekologów i psychologów i jest on wpisany w realizację ścieżki „Wychowania do życia w rodzinie”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczennic, a jego uczestniczki otrzymały specjalne zestawy edukacyjne.
Anna Pacierz
Dziś - 23 marca 2022 uczniowie klasy 6b wybrali się na wystawę pająków i skorpionów do TCKiS. Mieliśmy możliwość obejrzenia wielu różnych pająków i skorpionów, mogliśmy podziwiać i pogłaskać jednego z nich. Wyjście było bardzo interesujące i ciekawe.
E. P.
Uczniowie klasy 8d wybrali się do galerii w Trzebnicy na wystawę fotograficzną państwa Ociepków pt Kobiety świata. Mieliśmy możliwość wysłuchania ciekawych historii związanych z życiem kobiet w różnych częściach świata. Mogliśmy zobaczyć piękne fotografie, a przy okazji rozwiązywaliśmy zadania geograficzne i polonistyczne.
E. P
W poniedziałek 21 marca dzieci z kl. I a świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Wysłuchały ciekawego opowiadania o budowaniu gniazd przez ptaki. Miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku poprzez rozwiązywanie zagadek. Poznały także tradycje i zwyczaje związane z powitaniem Wiosny. Jednak najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wykonanie wiosennych kanapek.
L.D.
W piątek 18 marca odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski uczniów klas VIII. Naszą szkołę reprezentowała Olga Janusiewicz, która zajęła V miejsce w powiecie. Gratulujemy serdecznie.
Poloniści
W poniedziałek uczniowie klasy 6b przywitali wiosnę! Najpierw wspólnie wykonaliśmy marzannę- symbol odchodzącej zimy, z którą wyszliśmy na dwór, by móc się z nią pożegnać. Wszyscy mamy nadzieję, że zima wróci do nas dopiero pod koniec roku.
Ewa Pasek
W czwartek 17 marca 2022 roku we Wrocławiu odbył się finał V Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej. Naszą szkołę reprezentowały siostry Cichy i Janusiewicz. II miejsce w województwie zajęła Alicja Janusiewicz a III Lena Cichy. Gratulujemy serdecznie naszym wspaniałym uczennicom.
Poloniści
Klasa Vc, 21 marca, wybrała się na wycieczkę na trzebnicki rynek, centrum miasta, na którym można zobaczyć kilka ciekawych zabytków historycznych. Klasa piąta miała okazję poznać i obejrzeć te zabytki.
Joanna Sobota
Życzliwość i wsparcie dla Ukrainy możemy wyrażać na wiele sposobów. Nasza szkolna społeczność aktywnie uczestniczyła w zbiórce pieniędzy i darów dla uchodźców. Obecnie mamy okazję wziąć udział w licytacjach ciekawych przedmiotów, z których dochód również zostanie przeznaczony na pomoc dla naszych sąsiadów - mamy nadzieję, że popularność tej akcji z czasem wzrośnie.
Innym sposobem jest wizualne demonstrowanie naszej solidarności z broniącą się Ukrainą. Okna i drzwi naszej szkoły ozdabiają dekoracje w niebiesko-żółtych i biało-czerwonych kolorach. Dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom za wzięcie udziału w tej akcji, jesteśmy pewni, że przychodzącym do nas Ukrainkom i Ukraińcom jest miło, gdy od progu widzą swoje barwy narodowe.
Przypadający 21 marca pierwszy dzień wiosny jest dniem szczególnym. To symboliczne zakończenie zimy i okazja do przywitania wiosny. Tego dnia od zarania dziejów ludzie urządzali święta ku czci nadchodzącej wiosny, która symbolizowała życie. Uczniowie klas I B, II A oraz II C również pożegnali zimę i przywitali wiosnę w niecodzienny sposób. Dzieci wykonały prace plastyczno-techniczne, rozmawiały o zwyczajach związanych z obchodami pierwszego dnia wiosny oraz śpiewały piosenki. Wszyscy cieszymy się, że nadeszła wiosna. To czas kiedy przyroda budzi się do życia, a świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej kolorowy.
A.Lew, B.Wojda, A. Woźna
W dniu 21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a,0b,0c świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Następnie barwnym korowodem wspólnie z Marzannami zrobionymi przez dzieci przemaszerowaliśmy ulicami naszego miasta, udając się na trzebnicki Rynek, tam powitały nas Pani Zima i Pani Wiosna, które zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnych zabaw. Na pożegnanie dzieci otrzymały dyplom i słodki poczęstunek.Dzień ten był pełen wrażeń i uśmiechów.
Mamy nadzieję, że dzieci przegoniły ZIMĘ i teraz już tylko będziemy cieszyć się WIOSNĄ.
M.Z, V.R, B.J
dzieci ze świetlicy są zachwycone tym faktem! Bardzo chętnie łapią pierwsze ciepłe promienie słoneczne wychodząc na dwór i bawiąc się w przeróżne zabawy i gry. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic – wykorzystują one paletki, piłki, skakanki. Kolorują szare chodniki kolorową kredą, ale także same wymyślają sobie inne, ciekawe zajęcia. Są to między innymi zawody w locie w dal, własnoręcznie wykonanych samolotów. Wiosno zostań z nami na dobre i pozwól nam cieszyć się piękną pogodą!
D. Jakusek
15 marca 20122 r. odbyły się Szkolny Turniej Baśniowy dla klas 4. Uczniowie biorący w nich udział okazali się wielkimi znawcami baśniowej tematyki. Najlepiej z konkursowymi zadaniami poradził sobie uczeń klasy 4a Łukasz Łojakowski, który będzie reprezentował naszą szkołę w etapie powiatowym Turnieju. Gratulujemy i trzymamy kciuki.
Poloniści
W poniedziałek, 14 marca uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Międzygórza. Wyjazd związany był z realizacją przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Celem naszej wyprawy była stacja Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Przywitali nas dwaj ratownicy, którzy opowiedzieli o swojej pracy i oprowadzili ósmoklasistów po budynku stacji. Kolejnym punktem pobytu było zaprezentowanie sprzętu ratowniczego będącego na wyposażeniu punktu. Pracownicy pogotowia pokazali różne sposoby transportowania rannych. Potem odpowiadali na pytania uczniów, a zwieńczeniem naszej wizyty było pamiątkowe zdjęcie.
Pobyt w stacji uświadomił nam, jak ważną, trudną i niebezpieczną pracę wykonują ratownicy, którzy często narażają własne życie, aby ratować innych.
Agnieszka Drohomirecka
16 marca klasy Vb i Vc z naszej Szkoły pojechały na wycieczkę do Wrocławia i uczestniczyły w lekcjach muzealnych w Panoramie Racławickiej i Muzeum Narodowym. Spotkanie z żywą historią i sztuką było dla uczniów dużym przeżyciem. Ogromne wrażenie na oglądających wywarła Panorama, monumentalne dzieło malarskie dające bardzo realistyczny obraz wydarzeń z bitwy pod Racławicami. Muzeum Narodowe, z kolei, nieustająco zachwyca wielką liczbą dzieł malarskich, rzeźby i przedmiotów codziennego użytku, które mówią, jak żyli ludzie w minionych wiekach. Wycieczka była udana i już planujemy następną.
16 marca uczniowie klas ósmych udali się do kina Polonii w Trzebnicy na lekcję historii. Dotyczyła wydarzeń i postaw ludzkich z czasów II wojny światowej. Film "Mistrz" Macieja Barczewskiego przedstawia opartą na faktach historię Tadeusza Pietrzykowskiego, polskiego boksera- dżentelmena, znanego z walk w obozach koncentracyjnych. Jest to opowieść o niezwykłej woli życia, o harcie ducha i nadziei, która rodzi się pośród grozy i okrucieństwa Auschwitz. I o sile, jaką czerpać można z walki za innych. Jest to kino mocne i trudne ale też pełne nadziei, która w cenie jest zawsze- niezależnie od czasów i okoliczności. Film wzbudzil u uczniów wiele emocji i wywarł silne wrażenie czego wyrazem były brawa dla tytułowego Mistrza na koniec seansu.
Justyna Kędziora
W dniach 11- 15 marca obchodziliśmy w klasach 4-8 “Dni Matematyki”. Na szkolnych korytarzach pojawiły się cytaty sławiące królową nauk. Uczniowie przygotowali plakaty i mapy myśli przedstawiające pojęcia matematyczne.
W klasach 4-6 podczas lekcji rozwiązywane były przygotowane przez nauczycieli zadania, łamigłówki i układanki matematyczne. Klasy 7- 8 odkrywały tajniki liczby π. Uczniowie pracowali z zaangażowaniem i po raz kolejny mogli poznać różne praktyczne zastosowania matematyki.
W klasie I b wyraźnie czuć zapach nadchodzącej wiosny. Uczniowie wraz z wychowawcą podjęli pierwsze próby samodzielnego wykonania wiosennych kanapek. Na szkolnych ławkach znalazły się ściereczki kuchenne, deski do krojenia i wszystkie warzywa potrzebne do kulinarnej uczty. Zapach produktów odpowiednio przygotowanych w domach i przyniesionych do szkoły roznosił się po całej klasie. Mali kucharze w fartuchach z zapałem przystąpili do pracy. Efektem były smaczne, zdrowe i śmieszne kanapki. Przysmaki wykonane przez dzieci znikały podczas degustacji w mgnieniu oka.
A. Lew
Powered by aSc EduPage