Pięćdziesiąt lat temu pierwszy człowiek stanął na Księżycu. By więcej dowiedzieć się o tym przełomowym wydarzeniu, uczniowie z klas VIIc, VIIa, VId, VIIIc i IVa pod opieką pani Anny Otfinowskiej i pani Anny Ciby wybrali się na wystawę pod patronatem NASA – Space Adventure.
XXII Konkurs Ortograficzny " Złote Pióro "
31 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Krynicznie odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentował Mateusz Sidorczuk uczeń kl. III a,
XXI Powiatowy Konkurs Matematyczny ,,WESOŁE MYŚLENIE”.
23 maja 2019 w naszej szkole odbył się XXI Powiatowy Konkurs Matematyczny ,,WESOŁE MYŚLENIE”. I miejsce ( z maksymalną ilością punktów) zdobył uczeń klasy IIIA
"Bieg po zdrowie"
Klasy IV zakończyły udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Dyskutowaliśmy, przeprowadzaliśmy wywiady, tworzyliśmy komiksy -wspólnie poszerzaliśmy naszą wiedzę na temat szkodliwości papierosów oraz zwracaliśmy uwagę na zachowania prozdrowotne.
Podsumowanie Misji Zero projektu Astro Pi
Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła geograficznego wzięli udział w projekcie Europejskiej Agencji Kosmicznej Astro Pi Challenge. Misja Zero tego projektu polega na zaprogramowaniu w języku Python pozdrowień dla astronautów znajdujących się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz pomiaru temperatury wewnątrz stacji.
Szanowni Państwo! Droga młodzieży!
Wrocław 2019-05-29
Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Za nami egzaminy gimnazjalny i ósmoklasisty, które na Dolnym Śląsku odbyły się we wszystkich szkołach. Ich wyniki zostaną ogłoszone w terminie.
W 2019 r. o miejsca w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych ubiegają
się ósmoklasiści i uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. W naszym województwie „podwójny rocznik” liczy 49 tys. osób (26 tys. to ósmoklasiści, 23 tys. to gimnazjaliści). Organy prowadzące szkoły - w lwiej części samorządy - przygotowały odpowiednią liczbę miejsc. Absolwentów będzie w tym roku dwukrotnie więcej, ale liczba miejsc, które czekają na nich w szkołach, jest dwa razy większa. Oznacza to, że podczas rekrutacji nie będzie ani łatwiej, ani trudniej - będzie tak samo
jak w poprzednich latach. Co ważne, w całym województwie oraz w poszczególnych miastach
i powiatach, zachowana została taka sama jak w ubiegłych latach proporcja między liczbą miejsc
w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych.Ofertę edukacyjną (w tym liczbę oddziałów w poszczególnych szkołach) ustaliły organy prowadzące po konsultacjach z dyrektorami szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Oferta ta jest adekwatna (a zdarza się, że większa) do liczebności „podwójnego rocznika”. Miejsc
dla wszystkich uczniów wystarczy. Przekonują o tym dane, które zebraliśmy od dyrektorów szkół
i organów prowadzących oraz zawarte w Systemie Informacji Oświatowej. Zapewniam tym goręcej, że część informacji medialnych dotyczących rekrutacji w 2019 r. jest bałamutna i wprowadza w błąd opinię publiczną.Rzecz jasna są szkoły - zwłaszcza renomowane licea ogólnokształcące - gdzie o jedno miejsce ubiegać się będzie kilka osób. Zjawisko to w takich szkołach występuje co roku. O dostaniu się do nich podczas tegorocznej rekrutacji rozstrzygnie liczba punktów.
Wiele emocji wywołuje rekrutacja do liceów ogólnokształcących, szkół najchętniej wybieranych przez uczniów. Zaręczam, że także w liceach liczba miejsc jest odpowiednia. W Polsce w r. szk. 2003/2004 r. do liceów ogólnokształcących uczęszczało 750 tys. uczniów. Od 1 września 2019 r., po rekrutacji „podwójnego rocznika”, znajdzie się w nich 650 tys. czyli aż o 100 tys. mniej. Głęboki, postępujący niż demograficzny dotknął także szkoły na Dolnym Śląsku. W ostatnich latach liceów ogólnokształcących jednak nie likwidowano, ba, zdarzało się sporadycznie, że tworzono nowe. Przejmowano także budynki gimnazjów na potrzeby liceów. Lokalne władze samorządowe utrzymywały licea mimo spadku liczby uczniów i ich odpływu do szkół w dużych miastach.
We Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska:
- na bazie Gimnazjum nr 13 powstało Ogólnokształcące Liceum Kreatywności nr XVI
- LO nr IV przejęło budynek Gimnazjum nr 3
- LO nr VII przejęło budynek Gimnazjum nr 16
- do LO nr VIII włączono Gimnazjum nr 30 wraz z jego budynkiem
- Licea Ogólnokształcące nr V, nr IX, nr XIII i nr XIV posiadały w swoich budynkach gimnazja.
Po ich wygaszeniu miejsca przybędzie.- LO nr V od niedawana działa w nowej siedzibie zdolnej przyjąć więcej uczniów
- tak jak w latach poprzednich, już w czasie rekrutacji, władze Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia mogą wyrazić zgodę na uruchomienie dodatkowych oddziałów
w poszczególnych szkołach biorąc pod uwagę liczbę chętnych i opinię dyrektora szkoły- wzorem lat ubiegłych przygotowano 30% więcej miejsc dla uczniów spoza Wrocławia
- we Wrocławiu, tak jak w poprzednich latach, ponad 50% wszystkich miejsc przygotowanych
przez samorząd stanowią miejsca w liceach ogólnokształcących- bogata jest oferta liceów publicznych prowadzonych przez inne podmioty niż samorządy
(np. w Zespole Szkół Artystycznych i Akademickich ALA działają Liceum Ogólnokształcące
i Liceum Sztuk Plastycznych, od kilku lat działa Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej, w tym roku ogłosiło nabór do 7 oddziałów) oraz liceów niepublicznych.Kończy się rok szkolny, przeto na ostatniej prostej warto postarać się o jak najlepsze oceny końcowe i prestiżowe świadectwo z wyróżnieniem czyli biało-czerwonym paskiem. Życzę z całego serca wytrwałości i sukcesów. Życzę mądrych, trafnych decyzji, które pozwolą dostać
się do wymarzonej szkoły, rozkwitnąć talentom, zrealizować ambitne plany. Życzę powodzenia
i ściskam kciuki!Z wyrazami szacunku
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
Odpłatność za obiady za maj i czerwiec 2019
Odpłatność za obiady za m-c czerwiec - 57,60 zł
prosimy o uregulowanie opłat za czerwiec najpóżniej do 5.06.2019
( ponieważ konto na które dokonywane są wpłaty zostanie 10.06 zablokowane )
Jeden obiad kosztuje 4,80
Wpłaty należy dokonywać do dnia 10-tego każdego miesiąca na konto BankuSpółdzielczy w Trzebnicy
nr konta 40 9591 0004 2001 0000 5845 0003
Klasy VIII A i VIIIB w Warszawie
Dnia 27.05.2019r. uczniowie klasy 8a (p. Ewa Pasek), klasy 8b (p. Małgorzata Bogaczyńska) jak i również p. Wojciech Kabat oraz kilkoro uczniów z innych klas wyjechali na trzy dni do Warszawy. W poniedziałek ok. godziny 10:00 spotkaliśmy się na parkingu przy placu pielgrzymkowym i wyruszyliśmy w drogę do Warszawy. Podróż trwała dość długo, ale udało nam się o czasie dotrzeć na miejsce. Naszym pierwszym celem było Centrum Nauki Kopernik. Było tam bardzo dużo różnych ciekawych atrakcji naukowych.
XIII POWIATOWY KONKURS „ZNAM JANA PAWŁA II”
22 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzebnicy odbył się XIII Powiatowy konkurs biograficzny „ Znam Jana Pawła II” dla uczniów z klas IV- VII. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o naszym wielkim Rodaku.
Powiatowy konkurs polonistyczny „Czytam między słowami”
Dnia 20 V 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbyła się XIII edycja powiatowego konkursu polonistycznego „Czytam między słowami”. Jego celem jest doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, kształtowanie umiejętności koncentracji i gustów czytelniczych.
Edukowanie przez pomaganie
21 maja odbyły się w naszej szkole zajęcia dla uczniów klas IV-VI w ramach projektu Fundacji Centaurus „Edukowanie przez pomaganie”. Poprowadził je pan Norbert Ziemlicki – inspektor ds. ochrony zwierząt. Towarzyszył mu adoptowany pies Toffik oraz kretojeż z dalekiego Madagaskaru o wdzięcznym imieniu Teddy.
Final Powiatowy w Piłce Nożnej Dziewcząt
Pierwsze miejsce w finale powiatowym w piłce nożnej dziewcząt.
Przerwa na czytanie.
14 maja br. w naszej szkole odbyła się kolejna akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie” Największą atrakcją cieszył się teatrzyk kamishibai. Bajki czytali starsi uczniowie przebrani za postacie z bajek. Po wysłuchaniu bajki była zabawa z poznana właśnie bajką. Ta przerwa na czytanie to świetna zabawa :)
28
Wycieczka geograficzna dla klas piątych
9 i 10 maja grupa piątoklasistów uczestniczyła w wycieczce geograficznej na Wyżynę Śląską i Jurę Krakowsko-Częstochowską. Pierwszym zwiedzanym obiektem było Muzeum Śląskie usytuowane w budynkach dawnej kopalni Katowice, ale zanim tam dotarliśmy, obejrzeliśmy architektoniczną ikonę Katowic - halę Spodek. W muzeum uczestniczyliśmy w lekcji “Od Masajów do Jakutów”, która odbywała się w przestrzeni edukacyjnej “Na tropie Tomka”. Wycieczka geograficzna klas V.
Dzień Pioniera Ziemi Trzebnickiej.
Tradycyjnie już, pod koniec kwietnia, świętujemy w naszej gminie Dzień Pioniera Ziemi Trzebnickiej, a pomnik im poświęcony jest pod opieką naszej szkoły.. W tym roku przy pomniku Pionierów spotkaliśmy się 8 maja, by uczcić pamięć pierwszych osadników, którzy odbudowywali i tworzyli miasto z powojennych gruzów.
Święto Konstytucji 3 Maja
3 maja przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Poczet Sztandarowy oraz delegacja pracowników i uczniów wzięła udział we Mszy Św. w intencji Ojczyzny oraz złożyła kwiaty pod Krzyżem Katyńskim i Pomnikiem Sybiraków.
Szanowni Państwo!
Szanowni Państwo!
w związku z zawieszeniem strajku nauczycieli od poniedziałku, tj.29.04.2019 r.
zajęcia lekcyjne odbywają się zgodnie z planem.
Z poważaniem
Dyrekcja szkoły
Archiwum Aktualności