13.11.18 ( wtorek ) - M.Zaleska - kólo matematyczne
Uczniowie i Rodzice zostaną poinformowani o terminie odpracowania ww. zajęć.
13.11.18 ( wtorek ) - M.Zaleska - kólo matematyczne
Uczniowie i Rodzice zostaną poinformowani o terminie odpracowania ww. zajęć.
Uroczyste odsłonięcie Pomnika Wolności
upamiętniającego
100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Dzień 11 listopada 2018 roku to bardzo ważna data dla każdego Polaka. Minęło 100 lat, jak nasz kraj odzyskał wolność po 123 latach niewoli, dlatego tegoroczne obchody były wyjątkowe. Mieszkańcy Trzebnicy spotkali się, by wziąć udział w uroczystym odsłonięciu Pomnika Wolności upamiętniającego to ważne wydarzenie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły: Pani Dyrektor, poczet sztandarowy, delegacje klas oraz nauczyciele.
Nieodłącznym elementem Święta Niepodległości jest montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Program artystyczny przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy recytowali wiersze o Ojczyźnie i śpiewali utwory patriotyczne. Również zespół Brzykowianie wystąpił z pieśniami patriotycznymi, które poprzez melodię i teksty przypominają nie tylko o ważnych wydarzeniach historycznych, ale także o tęsknocie za wolnością lub osobami, które walczyły w obronie Ojczyzny.
Pan Burmistrz, Marek Długozima, wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym przypomniał ważne wydarzenia z historii Polski. Wspomniał rodaków, którzy walczyli o niepodległość. Podkreślił również, jak ważny jest patriotyzm w życiu człowieka.
Następnie wystąpiła Pani Minister Beata Kempa, która odniosła się do najistotniejszych wartości wolnej i niepodległej Ojczyzny. Wyróżniła ona szczególnie dzieci i młodzież za obywatelską postawę. Przekazała dwie polskie flagi od Premiera Mateusza Morawieckiego, jedną- burmistrzowi Trzebnicy, drugą- Dziekanowi Jerzemu Olszówce.
Ważnym punktem uroczystości było odczytanie apelu pamięci. Kolejne szczególne wydarzenia to odsłonięcie Pomnika Wolności oraz posadzenie „Dębu Niepodległości”.
O godzinie 12:00 odśpiewaliśmy hymn narodowy. Później delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Następnie wszyscy przeszli ulicami Trzebnicy do Bazyliki Św. Jadwigi, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny.
Po mszy przy muzyce Trzebnickiej Orkiestry Dętej złożono wieńce pod Krzyżem Katyńskim i Smoleńskim oraz pod Pomnikiem Sybiraków.
Na zakończenie uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani wojskową grochówką.
Tak śpiewaliśmy VID_20181111_164947.mp4
7 listopada 2018 r. w murach naszej szkoły odbyła się wyjątkowa uroczystość. Jak co roku obchodziliśmy Święto Szkoły upamiętniając naszą patronkę Marię Skłodowską- Curie. W tym dniu do grona uczniów zostali przyjęci pierwszoklasiści. Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli: Przyjaciele Szkoły, p. Leontyna Gągało- emerytowana Dyrektor SP 3, ks. Bogdan Grabowski, p. Beata Maczuga- przewodnicząca Rady Rodziców oraz dyrektorzy przedszkoli i szkół z terenu gminy Trzebnica. W uroczystości pasowania na ucznia brało udział 58 uczniów z trzech klas pierwszych, których wychowawczyniami są Panie: Agata Zych, Beata Jędruszek i Anna Lew. Bohaterowie uroczystości stanęli przed trudnym “egzaminem”. Doskonale zdali go popisując się znajomością zasad kulturalnego zachowania się w szkole. Wykazali się postawą patriotyczną pięknie śpiewając Hymn Polski oraz "Piosenkę Małego Patrioty". Program artystyczny zakończył taniec przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod okiem p. Agaty Zych. Po zakończeniu programu artystycznego i złożeniu ślubowania panie dyrektor Jadwiga Kalinowska i Jowita Pietrzykowska-Dziwak dokonały aktu Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy. W czasie uroczystości mieliśmy również okazję obejrzeć kolorowy występ taneczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy. Zdolnościami tanecznymi popisały się również dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły prezentując polski taniec ludowy "Trojak". Pierwszoklasiści otrzymali upominki od dzieci przedszkolnych, klas III, klas VIII oraz z rąk Przewodniczącej Rady Rodziców p. Beaty Maczugi. Po zakończeniu głównych uroczystości uczniowie udali się wraz z wychowawcami i licznie przybyłymi rodzicami na poczęstunek do swoich klas. Dziękujemy wszystkim gościom i rodzicom za przybycie i udział w uroczystości, a uczniom klas pierwszych gratulujemy!
Anna Lew
W bieżącym tygodniu ( 5 – 9.11.18 ) nie odbędą się następujące zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach projektu:
6.11.18 ( wtorek )
D. Bocian – zajęcia wyrównawcze – powód:nauczyciel nieobecny
7.11.18 ( środa )
O. Gardiasz – koło przyrodnicze - powód: Święto Szkoły
K. Bochenek – koło przyrodnicze - powód: Święto Szkoły
W. Szemiel – koło informatyczne - powód: Święto Szkoły
K. Buczkowska – zajęcia wyrównawcze - powód: Święto Szkoły
8.11.18 ( czwartek )
D. Bocian – koło matematyczne – powód: nauczyciel nieobecny
9.11.18 ( piątek )
M. Herner – Tokarska – koło informatyczne – powód – Ogólnopolska Akcja „Rekord dla Niepodległej
Uczniowie i Rodzice zostaną poinformowani o terminie odpracowania ww. zajęć.
Dnia 5XI 2018 r. w naszej szkole odbył się IX Szkolny konkurs„ Ścieżkami życia Św. Jadwigi” dla klas IV- VI.
W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykazać się wiedzą na temat życia i działalności Św. Jadwigi patronki naszego miasta.
Uczniowie klasy III a i Iii b wybrali się na „jesienną wycieczkę” do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Przewodnicy muzeum opowiedzieli dzieciom o dawnych sposobach produkcji papieru i pokazali egzemplarze papieru produkowane na przykład ze starych szmat.
W ubiegłym tygodniu zakończyło się przeliczanie punktów i dowiedzieliśmy się, którzy uczniowie Trójki awansowali do etapów powiatowych w konkursach zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak. A jest ich sporo
Tradycyjnie już w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w ostatni dzień października na Nabożeństwie Różańcowym gościliśmy niezwykłych Przyjaciół z nieba. Dzieci były przebrane za ulubione postaci Świętych i Błogosławionych. Po Nabożeństwie każdy mógł się pochwalić swoim strojem i wiedzą na temat osoby, za którą się przebrał. Również nasi Katecheci podzielili euforię dzieci i przebrali się za Świętych. Na koniec każdy trzymał słodki upominek od Księdza Proboszcza.
Katecheci
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I RZECZY DLA PODOPIECZNYCH ZE SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT WE WROCŁAWIU ORAZ DLA STOWARZYSZENIA OCHRONY ZWIERZĄT EKOSTRAŻ !!!!
JEŚLI NIE JEST CI OBOJĘTNY LOS BEZDOMNYCH, PORZUCONYCH I SKRZYWDZONYCH ZWIERZĄT
POMÓŻ IM JUŻ DZIŚ!!!
CO SIĘ PRZYDA?:
- KARMA SUCHA I MOKRA, PRZYSMAKI
- KOCE, POŚCIELE, RĘCZNIKI, NIEDUŻE PODUSZKI,
- OBROŻE, SMYCZE, KAGAŃCE,
- ZABAWKI DLA ZWIERZĄT,
- LEGOWISKA,
- AKCESORIA DO PIELĘGNACJI ZWIERZĄT.
ZBIÓRKA POTRWA DO KOŃCA LISTOPADA .
DARY MOŻNA PRZYNOSIĆ DO GABINETU ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH (I piętro) LUB AULI.
NAUCZYCIEL KOORDYNUJĄCY:
ANNA PACIERZ
Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, bardzo uroczyście obchodzonej w tym roku jubileuszowym, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy, z inicjatywy i pod kierunkiem siostry Lilianny, przygotowali nabożeństwo różańcowe połączone z refleksją o tym wielkim wydarzeniu, co miało miejsce 29 X 2018 r.
w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy. Wystąpiło w nim kilkoro uczniów V i VIII klasy oraz absolwent naszej szkoły. Modlitwa różańcowa dziękczynno -błagalna objęła sytuację, potrzeby naszej Niepodległej Polski. Dzieci w stosownych strojach odgrywały krótkie scenki obrazujące poszczególne tajemnice radosne różańca.
Dopełnieniem było nawiązujące do tego rozważanie o tematyce patriotycznej – o naszej historii i doświadczeniach narodowych w świetle towarzyszącej nam Bożej opatrzności
i opiece Matki Bożej, która - wysłuchując zanoszonych modlitw- przyczyniła się, jak wierzymy, do nadejścia tego wielkiego dnia 11 listopada. Uczniowie ładnie zaśpiewali na wstęp i zakończenie pieśni religijno- patriotyczne.
Siostra organizatorka i uczniowie – wykonawcy dziękują bardzo za pomoc
w przygotowaniu tego nabożeństwa oraz za liczną obecność jego uczestnikom, wraz
z nauczycielami i Paniami Dyrektorkami SP 3.
Wyniki Konkursu Recytatorskiego
„Magia Słowa” kl. V
etap szkolny
25 października klasa VIII c wybrała się pod opieką p. Agnieszki Drohomireckiej i p. Katarzyny Łoś do Wrocławia na wieczorny spektakl do Teatru Polskiego. Uczniowie obejrzeli fantastyczną, przezabawną, jedną z najlepszych na świecie komedii – „Mayday”, która bawi widzów już od 25 lat.
Akcja sztuki rozgrywa się w Londynie. Głównym bohaterem jest mężczyzna-John Smith, który jak się okazuje, jest bigamistą - ma dwie kochające go żony. Londyński taksówkarz prowadzi o dziwo szczęśliwe życie w ciągłym kłamstwie, jednak do czasu.
Otóż niespodziewany wypadek skutkuje dziwnymi zbiegami okoliczności i błędnie interpretowanymi wypowiedziami oraz wydarzeniami, które zmierzają do zdemaskowania jego podwójnego życia.
John usiłuje wybrnąć z tarapatów, a pomaga mu w tym jego przyjaciel. Bohater kłamie
i oszukuje do samego końca, wciągając w swoje intrygi powiernika, który nie potrafi mu odmówić, choć ma już serdecznie dość. Akcja przedstawienia cały czas toczy się bardzo wartko i brak w niej przystanków na odpoczynek od śmiechu.
Jest to niezwykle zabawna komedia, pełna pomyłek, nieporozumień i zbiegów okoliczności. To świetne lekarstwo na smutny dzień i deszczową pogodę. Rozbawi do łez – każdego.
Agnieszka Drohomirecka
Zapraszamy uczniów klas IV - VIII do udziału w konkursie plastyczno - językowym, pt. "TŁUMACZ - Żaba w gardle".
Temat tegorocznego międzyszkolnego konkursu z języków obcych brzmi: "Związki frazeologiczne ze zwierzętami, w języku obcym, którego się uczymy". Języki kryją w sobie wiele pułapek, w które łatwo wpaść podczas tłumaczeń. Nie w każdym języku pogoda jest pod psem, czy kupuje się kota w worku.
Praca powinna być wykonana na papierze/kartonie o formacie A 3, technika jest dowolna: rysunek kredkami, ołówkiem, piórkiem, pastele suche, pastele olejne, techniki malarskie (akwarela, tempera), wyklejanki, collage, grafika komputerowa itp. Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze.
Na odwrocie pracy powinny znaleźć się następujące informacje: nazwisko, imię, nazwa szkoły, klasa.
Prace należy oddać uczącym języka angielskiego lub niemieckiego, w zależności od tego, jaki język wybieramy, do piątku 26 października.
W razie dodatkowych pytań, służę pomocą,
p. Urszula Żak
W bieżącym roku, poświęconym postaci św. Stanisława Kostki w Lublinie ogłoszono ogólnopolski konkurs plastyczny pod hasłem: „ Aby podobać się Bogu i ludziom – św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży”. W obecnej edycji mieli wziąć udział uczniowie klas I – III szkół podstawowych. Głównymi organizatorami są między innymi: Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitarnej w Lublinie oraz fundacja „ Odkrywamy talenty”.
W liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej, czyli 16 października br., miała miejsce najkrótsza pielgrzymka piesza licząc odległość a największa mierząc sercem. Na Trzebnickim Rynku zostaliśmy powitani przez Pana Burmistrza Marka Długozimę i Czcigodnego Gościa Księdza Biskupa Łukasza Buzuna – biskupa pomocniczego Diecezji Kaliskiej, szczególnie zauważona została Społeczność Naszej Szkoły – liczna grupa uczniów z Siostrą Lilianną i Księdzem Radosławem na czele.
17 października 2018 r. w naszej Szkole odbyła się miła uroczystość – otwarcie nowej pracowni językowej, którą pozyskaliśmy dzięki uczestnictwu w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego „W drogę do wysokiej jakości edukacji”. Projekt prowadzony przez Fundację „W Drogę” w partnerstwie z Gminą Trzebnica i Fundacją „Fabryka Marzeń”.
Powered by aSc EduPage