6 grudnia obchodziliśmy tradycyjnie Mikołajki. Szkoła zaroiła się od czerwonych czapek i aniołków. Ruszyły stoiska sprzedające świąteczne ozdoby a pracowity Mikołaj rozdawał wszystkim paczki. I nawet choinkę już mamy! Uwielbiamy to święto!
Mikołaj w SP 3
Mikołajki
Wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej z SP3 spędziły 5.XII z Mikołajem w
Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Dzieci obejrzały krótkie przedstawienie –
Jak można pomagać innym w okresie przedświątecznym a następnie
film(komedię) pt. ,,Uwolnić Mikołaja”. Przed Gminnym Centrum Kultury i
Sportu, w ogromnych saniach czekał na dzieci Mikołaj z Elfami i obdarował
wszystkie prezentami. Dzieci w dobrych nastrojach wróciły do szkoły.
D.Małys
Szanowni Państwo
Pragniemy poinformować, że 6.12.2016 o godz. 18.00
w kościele św. Piotra i Pawła zostanie odprawiona msza św.
za śp Krystynę Tyczkę w rocznicę śmierci.
Wspomnienia to dar – łączą nas tu na dole z tymi tam na górze. Koją ból, przywołują uśmiech, potrafią czynić cuda. Pielęgnujmy je przywołując w myślach bliskich naszym sercom, szczególnie w takie dni jak dziś. Tulmy mocno w myślach– naszą wspaniałą wychowawczynię p. Krystynę Tyczkę. To już rok jak Bóg powołał Panią Krysię do siebie. W tym dniu jedyne co moglismy zrobić to zapalić znicze i złożyć kwiaty. Niech wspomnienie naszej wychowawczyni dotyka nas codziennie...
Klasa VD
"Jaś i Małgosia"- Polskie Radio
2 grudnia uczniowie klas: IIa , IIf, IIIc i IIIf odwiedzili Polskie Radio we Wrocławiu, by obejrzeć sceniczną adaptację "Jasia i Małgosi” według Jakuba i Wilhelma Grimmów . Spektakl przedstawiał świat wymagający zdecydowanego działania, odwagi, mądrości i poświęcenia. Całość opowiedziana była żywym uwspółcześnionym językiem, a pełne dynamiki dialogi i piosenki sprawiały, że sceny grozy przeplatały się z sytuacjami pełnymi humoru. Czytelna i pouczająca treść wprowadziła najmłodszych widzów w baśniowy urok opowieści.
R. Marczak
Spotkanie z p. Julianną Michorczyk
Pani Julianna Michorczyk, autorka wierszyków i piosenek dla dzieci, odwiedziła naszą klasę 1 grudnia br. Przyniosła ze sobą napisane przez siebie książeczki, opowiadała jak powstały, a także je czytała. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i uwagą wysłuchali bajek, wierszy czytanych przeze mnie i przez Panią Michorczyk. Dzieci były ciekawe wszystkiego, padały pytania: po co Pani piszę? Komu? Dlaczego? Gdzie? Kiedy? Jak się robi książkę? Dlaczego w książeczkach dla dzieci, są obrazki narysowane przez dzieci?
Po odpowiedzi na każde zadane pytanie, zaczęły się tańce przy piosenkach z płyt. Na koniec wspólnie ogłosiłyśmy konkurs na najładniejszą ilustrację do wysłuchanych wierszy autorstwa p. Julianny Michorczyk.
Dzieci podziękowały p. J. Michorczyk za przybycie pięknymi własnoręcznie wykonanymi laurkami.
Lidia Danilewicz, wych. kl. IIb.
Wycieczka kl. VI a i VI b
Pojechaliśmy na klasową wycieczkę do Wrocławia. O 9.00 zebraliśmy się pod stołówką i razem z klasą 6b wyruszyliśmy do Wrocławia. Podróż minęła szybko i zanim się zorientowaliśmy, byliśmy już na rynku. Był tam zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Mieliśmy godzinę na zrobienie zakupów. O 11.15 zebraliśmy się pod Mc’Donaldem, żeby wyruszyć w dalszą podróż. Skierowaliśmy się w stronę Muzeum Poczty Polskiej i Telekomunikacji. Tam poznaliśmy historie dyliżansów i znaczków pocztowych. Po skończonym zwiedzaniu dostaliśmy karty pracy i znaczki. Około godziny 14.00 wróciliśmy do domu. Ta wycieczka bardzo mi się podobała. Poznaliśmy wiele nowych rzeczy. Dziękujemy paniom nauczycielkom za zorganizowanie takiej wycieczki.
Wycieczka do Bazyliki
Dnia 30 XI 2016 roku klasa VI b z p. Joanną Sobotą, udała się do Bazyliki. Umówieni byliśmy tam z bratem Marcinem Wojtczakiem, który zajmuje się oprowadzaniem wycieczek po naszym kościele. Na początku brat Marcin nakreślił nam historię życia Świętej Jadwigi, trzebnickiej Świętej, fundatorki kościoła. Następnie obejrzeliśmy kaplicę grobową Św. Jadwigi, Szczególne wrażenie zrobiła na nas różnorodność stylów architektury bazyliki, w których została wybudowana oraz dzieła sztuki znajdujące się tam. Zeszliśmy również do najstarszej części budowli, krypty, gdzie dawniej chowano zmarłych, obecnie znajduje się tam jeden grób – ks. Profesora, Antoniego Kiełbasy. Krypta sąsiaduje z tzw. Lapidarium, w którym możemy oglądać najstarsze elementy wystroju, które jednak tylko we fragmentach dotrwały do dnia dzisiejszego. Wkrótce, również pozostałe klasy szóste będą mogły obejrzeć i poznać ten ciekawy, znany na całym świecie obiekt.
Andrzejkowe babeczki Odysei Umysłu
Tradycyjnie w dniu świętego Andrzeja Odyseja Umysłu zaprasza na babeczki. Łącząc przyjemne z pożytecznym można zjeść pyszne, świeże wypieki i poznać przyszłość. Na każdej przerwie członkowie drużyn Odysejowych handlowali babeczkami, pierniczkami i rogalikami z wróżbą. Można było się dowiedzieć, jak uniknąć złych ocen, kto nas pokocha i co jeszcze wydarzy się w bliższej i dalszej przyszłości. Zarobione pieniądze będą przeznaczone na rejestrację drużyn, które awansują do Finału Ogólnopolskiego.
Andrzejki w klasie III C
Dnia 30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa w klasie III C. Zgodnie z tradycją były wróżby, przepowiednie z magicznej kuli, tańce na gazetach oraz słodki poczęstunek. Wszystkim dopisał fantastyczny humor.
Pozdrawiamy klasa III C.
opracowała Beata Wojda
Etap szkolny Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego
30 listopada 2016 r. odbył sięw naszej szkole etap szkolny Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 6 osób. Występy uczestników oceniały panie Agnieszka Skurjat i Paulina Kolińska.
Wyniki:
I m - Krzysztof Miś
II m - Kamila Maczuga
III m - Joanna Zawadka
Laureaci konkursu wezmą udział w etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 15 marca 2017 r. w Prusicach.
Wróżby andrzejkowe klasy III A
Tradycją w polskiej kulturze są wróżby andrzejkowe. Klasa IIIa co roku jest wierna tej tradycji. Dzieci przygotowują wróżby i wróżą sobie i innym. Każdy chce wiedzieć co go czeka w przyszłości? Kim zostanie? W atmosferze tajemnicy czarodziejki, czarodzieje i wróżki czarowały i mówiły o naszej przyszłości tylko miłe przepowiednie.
Danuta Małys
III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
30.11 w SP w Kuźniczysku odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowali:
Patrycja Budzyń V b
Mikołaj Kubaszewski , Hanna Krupa V c
Szymon Hupa VI C
I miejsce zajęła Patrycja a Mikołaj był IV. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a laureaci nagrody. Gratulujemy!!!!
I.Onyszko
DOLNOŚLĄSKIE MECZE MATEMATCZNE – PIERWSZY MECZ – 1:0 dla NASZYCH
Rozpoczęły się tegoroczne rozgrywki meczów matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Pierwszy mecz drużyna z naszej szkoły rozegrała z drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich we wtorek 29 listopada.
Po emocjonujących rozgrywkach drużyna z naszej szkoły wygrała wynikiem 29 do -4. Kolejny mecz w połowie grudnia.
Skład drużyny:
Kapitan Szymon Hupa i zawodnicy: Norbert Katura, Paweł Solecki, Jakub Wróbel, Julian Płachta, Piotr Szylik, Patrycja Budzyń, Maja Okuniewicz, Wiktor Kawa, Jakub Michalak, Oliwier Hupa i Gabriel Miś.
Gratulujemy wyników i trzymamy kciuki w kolejnym meczu.
Oprac. Anna Otfinowska, Dariusz Bocian
Andrzejki w IIa
29 listopada, zgodnie z tradycją , zorganizowaliśmy ANDRZEJKI w naszej klasie . Były andrzejkowe wróżby, był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nie zabrakło dobrego humoru.
R. Marczak
Mistrzowie Kodowania
Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do IV edycji programu
Mistrzowie Kodowania
Program ten organizowany jest przy udziale Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Samsung Electronics Polska. Patronat nad projektem objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji.
Program Mistrzowie Kodowania uczy programowania, które ma na celu rozwijanie w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia. W dzisiejszych czasach są one niezbędne nie tylko specjalistom, ale wszystkim młodym ludziom - przyszłym pracownikom. Mistrzowie Kodowania to nowa inicjatywa w polskich szkołach. Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne, sprawia, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować własne projekty i wykorzystywać je dla własnych potrzeb.
Słodkie Czary Mary IIc
29 listopada kl. IIc odwiedziła manufakturę produkcji karmelu. Dzieci miały okazję przyglądać się jak powstaje karmel, a następnie samodzielnie wykonały kolorowego lizaka. Dowiedziały się również szczegółów dotyczących tworzenia na „słodkościach” różnokolorowych wzorów. Na koniec zajęć otrzymały słodki upominek.
A. Woźna
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM ,,BAJKOWE KUKIEŁKI''
W listopadzie 2016 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, Bajkowe kukiełki” , którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im..Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej , a patronat objął podkarpacki kurator oświaty i burmistrz Ropczyc.
Uczeń naszej szkoły MACIEJ SADŁO z klasy III f zajął II miejsce . Otrzymał nagrodę i pamiątkowy dyplom . Jest to ogromny sukces , ponieważ na konkurs wpłynęło około tysiąca prac z 200 szkół z całej Polski .
Małemu artyście życzymy dalszych sukcesów.
op. B.Jędruszek
„Szklany Świat”
Klasy IV a i V d odwiedziły Spółdzielnię Socjalną „Szklany Świat” Bombki, zwanej potocznie Bombkarnią. Uczniowie wzięli udział w zajęciach malowania bombek pod okiem instruktora – wykwalifikowanego pracownika Bombkarni. Warsztaty odbywały się w specjalnie do tego celu przeznaczonej sali. Każdy uczestnik otrzymał surową szklaną bombkę oraz pędzle, klej, brokaty, farby. Dzieci pomalowały bombkę według własnego pomysłu a następnie zabrać ją ze sobą na pamiątkę do domu. Dodatkową atrakcją było zwiedzenie Bombkarnii. J. Sobota, M.Tokarska
Finał Powiatowy w Szachach
W dniu 28.11.2016 we Wrocławiu odbył się Finał Powiatowy w Szachach. Drużyna nasza brała udział w składzie:
1.Szymon Hupa
2.Norbert Katura
3.Oliwier Hupa
4.Natalia Janda
Po ciężkich meczach zajęliśmy 12 miejsce .W zawodach brało udział 17 zespołów.
Archiwum Aktualności