Chłopcy z 1c nie zapomnieli o święcie swoich koleżanek z klasy. Najpierw złożyli im życzenia, potem wręczyli kwiatki i drobne upominki. To był radosny i pełen emocji dzień.
M. Zaleska
Chłopcy z 1c nie zapomnieli o święcie swoich koleżanek z klasy. Najpierw złożyli im życzenia, potem wręczyli kwiatki i drobne upominki. To był radosny i pełen emocji dzień.
M. Zaleska
5 marca w Boleścinie odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas siódmych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7 a Karol M. Zajął on V miejsce w powiecie . Gratulujemy mu serdecznie!
Opiekun E. P.
4 marca w Wiszni Małej odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IVb- Iga K. Myślą przewodnią konkursu była myśl Ryszarda Riedla "W życiu piękne są tylko chwile". Nasza reprezentantka deklamowała wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. "Cztery łapy" oraz fragment prozy Marcina Pałasza pt. "Elf i pierwsza gwiazdka". Iga zajęła II miejsce w powiecie , gratulujemy Jej serdecznie.
E.P.
Warsztaty krawieckie w klasie 2 b przeprowadziła pani Agnieszka Grabowska - firma AGArafka.Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami krawiectwa. Każdy miał możliwość szycia na maszynie ,co okazało się wspaniałą przygodą.Pod nadzorem pani Agnieszki oraz naszych koleżanek Hani i Sary, które świetnie obsługują maszyny krawieckie, powstały wspaniałe poduszki do kącika wypoczynkowego.Dzieci uszyły także woreczki do zajęć ruchowych i worek z aplikacją 2 b.
Dziękujemy za wspaniałe spotkanie oraz przybory, które już niedługo wykorzystamy na lekcji wychowania fizycznego.
R.Makles
W dniu 28. 02. 2025 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny „ Święta Jadwiga Śląska – patronka ziemi śląskiej” dla uczniów klas IV – VIII. Komisja w składzie p. Beata Jędruszek, p. Joanna Sobota i s. Lilianna Wypiór wybrała laureatów, których prace zostały zawiezione do szkoły w Kuźniczysku. Z prac plastycznych uczennic mogliśmy się także dowiedzieć, że 2017 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego nadał św. Jadwidze Tytuł Honorowego Obywatela Dolnego Śląska.
Oto nasze laureatki:
Miejsce Alicja Janusiewicz kl. VII B
Miejsce ex aequo Lena Cichy kl. VIII C
Miejsce Ola Kaniewska kl. VI A
Miejsce Kalina Drab kl. VI A
Miejsce Ewa Basta kl. VII C
Miejsce Nina Buczak kl. VII A
5 . Miejsce ex aequo Julia Hader kl. VII C
Dziękujemy artystkom za poświęcenie swojego wolnego czasu na wykonanie kreatywnych, pięknych i ciekawych prac.
Życzymy powodzenia!
L.W.
W połowie lutego nasza klasa obchodziła Światowy Dzień Kota. Z tej okazji wykonaliśmy ( między innymi), rysunki naszych puchatych ulubieńców. Każdy z nas narysował również obrazki, będące odpowiedzią na pytania: co lubimy, o czym marzymy i kim chcielibyśmy zostać w przyszłości? Postanowiliśmy zanieść je do skrzynki pocztowej Super Kota, która znajduje się na trzebnickim deptaku. Po drodze odwiedziliśmy kocie figurki: Mruczysława, Trzebniczka oraz Diabetesa.
Wkrótce otrzymaliśmy od Super Kota paczkę wypełnioną upominkami. Otrzymaliśmy ( między innymi) ręcznie wykonane spersonalizowane wizytówki z kotami, które wcześniej wykonaliśmy.
DIĘKUJEMY SUPER KOCIE !!!
M.Zaleska
28 lutego odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KL. III. Dzieci pięknie deklamowały wybrane utwory Małgorzaty Strzałkowskiej. Na konkursie ocenie podlegały: opanowanie tekstu, dykcja, interpretacja tekstu i ogólne wrażenie artystyczne.
Z przyjemnością przedstawiamy wyniki osiągnięć recytatorskich trzecioklasistów:
I miejsce: Kaja Pelińska
II miejsca: Karolina Warszewska
Jagoda Szyjka
Krzysztof Rutkowski
III miejsca: Gabriela Kozica
Natalia Łaciak
Bogdan Wołoszyn
Laureatka I miejsca będzie reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.
Magdalena Zaleska Róża Marczak
Z okazji Dnia Dinozaura w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, podczas których dzieci przeniosły się miliony lat wstecz, aby odkryć tajemnice tych fascynujących stworzeń. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Na zakończenie zajęć, każdy mógł dać upust swojej kreatywności ,wykonując prace plastyczne inspirowane dinozaurami.
M.Z.
Z radością informujemy, że Iga, uczennica klasy czwartej, będzie reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla klas 4. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!
Nauczyciele języka polskiego
Z dumą informujemy, że Marcelinka, nasza uczennica z klasy 5 wzięła udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Pęgowie. Choć tym razem nie udało się zdobyć punktowanego miejsca, serdecznie gratulujemy jej odwagi, zaangażowania i pięknej prezentacji! Udział w takim wydarzeniu to już ogromne wyróżnienie. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania talentu! Jacek Laszczkowski
Ulepione przez dzieci z gliny bałwanki, po wypaleniu w specjalistycznym piecu, dzisiaj otrzymały kolory i patyki z naszego przyszkolnego parku.
A.D.
W piątek 21.02. w naszej szkole został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego dla klas I-III.
Na przerwach uczniowie mogli korzystać z gier i krzyżówek tematycznych, takich jak: Boggle czy Sudoku, które znajdowały się na przygotowanych gazetkach oraz ze szkolnej gry korytarzowej z wykorzystaniem kodów QR.
Oprócz zgłębiania tajników naszego języka ojczystego zadaniem każdej klasy było wykonanie plakatu promującego poprawność językową.
Dodatkowo w bibliotece szkolnej odbywało się głośne czytanie fragmentów wierszy Agnieszki Frączek oraz Małgorzaty Strzałkowskiej. Uczniowie zwracali uwagę na dykcję, intonację głosu oraz interpunkcję.
Największym zainteresowaniem cieszyły się łamańce językowe - wierszyki przepełnione trudnymi do wyartykułowania słowami, np. „Wyrewolwerowany rewolwerowiec wyrewolwerował swój nie wyrewolwerowany rewolwer”. Były one dużym wyzwaniem, ale również okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu.
KKŚ
Dnia 21 lutego nasza szkoła wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Była to doskonała okazja do zgłębienia tajemnic języka polskiego i świętowania jego bogactwa oraz piękna.
Na lekcjach języka polskiego uczniowie aktywnie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach poświęconych polszczyźnie. Szczególnie emocjonującym punktem programu była interaktywna gra Kahoot zatytułowana „Potyczki z polszczyzną”, w której rywalizowały klasy 7 i 8. Grę przygotował zespół zielonogórskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, tworzony przez kadrę Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zadania w quizie dotyczyły różnych elementów systemu języka, historii literatury, a także wymagały kreatywnego myślenia i poczucia humoru. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem odpowiadali na pytania, co wprowadziło atmosferę zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.
Dodatkowo na szkolnym korytarzu zorganizowano wystawę poświęconą świętu i językowi polskiemu. Wystawa zawierała piękne polskie frazeologizmy, plakaty z łamańcami językowymi oraz te, które przestrzegały przed najczęstszymi błędami językowymi. Uczniowie mogli zrywać karteczki z prawidłowymi formami wyrazów, w których Polacy najczęściej popełniają błędy. Dodatkową atrakcją była możliwość zabrania ze sobą karteczek ze słowami, które dziś wyszły już z powszechnego użycia, takimi jak: pacholę, niewiasta, szczodry, waćpan, krasa, serdeńko, białogłowa i wiele innych. W ten sposób uczniowie mogli przyczynić się do ocalenia tych słów od zapomnienia.
Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego były nie tylko źródłem wiedzy, ale również świetną okazją do wspólnej zabawy i refleksji nad znaczeniem i pięknem języka polskiego. Uczniowie chętnie angażowali się w proponowane działania, a całe wydarzenie przebiegło w miłej i inspirującej atmosferze.
Poloniści
Jako Placówka Partnerska Odysei Umysłu pragniemy gorąco podziękować Burmistrzowi Gminy Trzebnica, panu Markowi Długozimie za życzliwość i wsparcie, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy, pani Magdalenie Bielec-Janusiewicz za goszczenie konkursu spontanicznego, pracownikom Biura Promocji Miasta za imponującą dekorację pomieszczeń szkoły, Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników, pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy za pomoc techniczną podczas Ceremonii Medalowej.
Dziękujemy również wolontariuszom – szeryfkom i szeryfom, uczniom naszej szkoły, absolwentom i przyjaciołom Odysei, bez których Finał nie mógłby się odbyć.
Dziś odbyły się szkolne eliminacje do XXIV Powiatowego Konkursu Interpretacji Poezji Dziecięcej klas II, który będzie się już wkrótce.
Jedenaścioro uczniów zaprezentowało własne interpretacje wierszy o tematyce "Przyroda w poezji". Wszystkim im dziękujemy i gratulujemy odwagi! Wybór nie był łatwy.
Naszą szkołę będzie reprezentował Hubert Miedziński z klasy 2c (wiersz "Pomidor" Jana Brzechwy)
Na drugim miejscu uplasowali się Amelia Obroca z kl. 2c oraz Adam Walat z 2c.
Trzecie miejsce zajęli Lena Szczuka (kl. 2c), Gracjan Piziewicz (kl. 2b), Ewa Bucka (kl. 2b), Ania Yevdakimova (kl.2b), Anna Wojciechowska (kl. 2b), Antoni Wiercioch (kl. 2a), Adam Wojtyczka (kl. 2a) oraz Piotr Zawadzki (kl. 2a).
Serdecznie gratulujemy!
Agata Zych, Ewelina Rutkowska
Dolnośląski Finał Regionalny Odysei Umysłu, który odbył się w naszej szkole w ostatnią niedzielę, 23 lutego, okazał się podwójnym sukcesem. Po pierwsze - podołaliśmy wyzwaniu i zorganizowaliśmy świetną, dobrze przygotowaną imprezę. Po drugie – do Finału Ogólnopolskiego awansowały wszystkie nasze drużyny. Drużyna z klasy 5a: Michalina, Olivia, Maja, Liliana, Michał i Franek (trenerki Klaudia Grodzicka, Aleksandra Idziak, Anna Ciba) skonstruowali pojazd, zaplanowali wyścig z przeszkodami i zameldowali się na drugim miejscu. Drużyna z klasy 5b: Marcelina, Maja, Oliwier, Mikołaj i Tymek, połączyli astronomię z mitologią w problemie “Historia pełna gwiazd” i również zajęli drugie miejsc. Studentki z Uniwersytetu Wrocławskiego: Mania, Kasia, Agata i Natalia prezentowały problem “Książki od kuchni” i zajęły pierwsze miejsce.
Wszystkie drużyny rozpoczęły przygotowania do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się 5 i 6 kwietnia w Gdyni. Trzymajcie za nas kciuki!
,,Nie traktuj języka jak śmietnika,,
pod takim hasłem uczniowie z klasy 2b obchodzili ,, Dzień Języka Ojczystego,, . Po obejrzeniu prezentacji , rozwiązaniu zadań i rebusów, zabawach z łamańcami językowymi, przystąpiliśmy do tworzenia wspólnego plakatu .
Odwiedziliśmy także bardzo ciekawą wystawę przygotowaną przez uczniów kl.3c i panią Kasię Kalicką.
Pamiętamy - ,,..dbamy o swój wygląd, dbamy o to co jemy...dbajmy o to co mówimy ...,, .
R.Makles
24 lutego klasy drugie i trzecie poraz kolejny odwiedziły GCKiS , by obejrzeć teatrzyk ,tym razem ,, Królową Śniegu,,.
Spektakl zabrał nas w świat baśni J.Ch.Andersena .To wzruszająca opowieść o niezwykłej sile przyjaźni i odwadze Gerdy, która wyrusza w daleką podróż,by ocalić najbliższą swemu sercu osobę -Kaja.
Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom -aktorów nagrodzono gromkimi brawami.
R.Makles
Powered by aSc EduPage