LISTY KLAS 0 , I, IV
Odjazdy gimbusów w piatek – 27.06.2014 r. ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy
Odjazdy gimbusów w piatek – 27.06.2014 r. ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy
Księginice, Jaszyce, Kobylice - Klasy 0 – III – godz. 10.30
P Kalinowski Klasy IV – VI – godz. 11.30 i 12.00 (+ Ligota Trzeb.)
Marcinów, Rzepotowice - Klasy 0 – III – godz. 10.30
p.Rowiński Klasy IV – VI – godz. 12.00
Malczów, Węgrzynów - Droszów Klasy 0 – VI – godz. 11.30
PKS
Świątniki, Sulisławice - Klasy 0 – VI – godz. 12.00
PKS
Brzyków, Nowy Dwór - Klasy 0 – VI – godz. 11.00
p.Rowiński
Brochocim, Taczów, Raszów - Klasy 0 – VI – godz. 12.30
p.Rowiński
Małuszyn,Brzyków,Pawłów - Klasy 0 – VI – godz. 11.00
PKS
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO ,, SKARBY WROCŁAWIA”
24.06.2014 r. w sali konferencyjnej w Zakładzie Narodowym im.Ossolińskich we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów za konkurs plastyczny ,,Namaluj historię” pod hasłem ,,Skarby Wrocławia”. Komisja Konkursowa miała trudny wybór , gdyż wpłynęło ponad 300 prac.
Uczennica z naszej szkoły ,
Maja Paterek z klasy III d otrzymała wyróżnienie i została nagrodzona za pracę ,,Wrocławskie ZOO” .
Gratulujemy!!!
op. Beata Jędruszek
WAKACJE W RADIU WROCŁAW
23 czerwca, późnym popołudniem, ogłoszono wyniki kolejnego już konkursu literackiego. Gazeta Wrocławska, Radio Wrocław oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej zaproponowały dzieciom z Dolnego Śląska, by te napisały prace literackie zatytułowane "Nareszcie wakacje". Kilka uczennic z naszej szkoły napisało swoje opowiadania, a jury wyłoniło 20 laureatów tego konkursu. My mamy znów dwie laureatki! Są nimi : Julia Cal z klasy 6a i Alicja Uleryk z klasy 5d.
Obie uczennice w nagrodę spędzą wspaniały tydzień wakacji w Radiu Wrocław. Gratulujemy kolejnego sukcesu! Ewa Pasek- opiekun.
JAKUB FRANCZAK MISTRZEM WROCŁAWIA W SZYBKIM LICZENIU, III MIEJSCE DRUZYNOWO W IX MISTRZOSTWACH WROCŁAWIA W SZYBKIM LICZENIU. W SP3 TRZEBNICA „MATMA NIE GRYZIE”
15 czerwca w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbyły się IX MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W SZYBKIM LICZENIU. Konkurs ma zasięg wojewódzki i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych.
Nasza szkołę reprezentowały trzy drużyny:
Drużyna 1 : Kornel Krawiec, Jakub Franczak, Martyna Bogumił, Adam Klementowski;
Drużyna 2: Szymon Śródka, Tomasz Bańkosz, Julia Chabza, Justyna Krzemień;
Drużyna 3: Kinga Burakowska, Jan Wolski, Aleksander Śliwiak, Bartłomiej Tokarski.
W kategorii indywidualnej reprezentantem szkoły był Jakub Franczak.
Konkurs polegał na drużynowym i indywidualnym rozwiązywaniu ciekawych i niestandardowych zadań matematycznych . Na wrocławskich mistrzostwach trzeba mieć opanowane rozmaite strategie sprytnych rachunków oraz rozumieć kolejność i prawa działań. Wymagana jest sprawność rachunkowa przy bardziej złożonych działaniach na liczbach naturalnych i wymiernych dodatnich oraz zapisywanie liczb w systemie rzymskim i biegłość wykonywania obliczeń na kalkulatorze.
Była to dla wszystkich ciekawa lekcja matematyki, a przede wszystkim bardzo dobra zabawa i emocje sięgające zenitu. Drużyna 1 zdobyła wysokie III miejsce, natomiast Jakub Franczak, uczeń klasy 6b pokonał rywali i zdobył tytuł Mistrza Wrocławia w Szybkim Liczeniu.
Bardzo się cieszę, że uczniowie osiągnęli tak wiele, jest to kolejny matematyczny sukces Trójki tym razem na zakończenie roku szkolnego. Warto przypomnieć, że nasza szkoła od wielu lat bierze udział w większości konkursów matematycznych organizowanych przez Fundację Matematyków Wrocławskich, w tym w Dolnośląskich Meczach Matematycznych, w których w tym roku w rozgrywkach doszła do półfinałów. W nagrodę za pracę w drużynie matematycznej czterech uczniów : Kornel Krawiec, Jakub Franczak, Tomasz Bańkosz i Szymon Śródka otrzymało zaproszenie na 6-dniowy obóz matematyczny w Szklarskiej Poręby organizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich.
Dziękuję wszystkim uczniom Trójki biorącym udział w matematycznych konkursach za pracę, zaangażowanie i dobrą zabawę matematyką , bo wiadomo nie od dziś, że MATMA NIE GRYZIE– nauczyciel matematyki Anna Otfinowska.
Ogólnopolski Konkurs Poetycki
Już po raz drugi miałam zaszczyt zostać laureatką Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Twardowskiego organizowanego w Tarnowskich Górach. Tym razem zdobyłam I-sza nagrodę ks. Biskupa G. Kusza .Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w przepięknym Pałacu w Rybnej.
Na galę laureatów pojechałam z mamą i s. Lilianną Wypiór, która i w tym roku zachęciła mnie do udziału w konkursie oraz koordynowała wszelkie działania z nim związane.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.00 koncertem zespołu ,,Wszystkiego Dobrego’’, który śpiewa utwory ks. Jana Twardowskiego. Następnie pani sekretarz Stanisława Szymczyk przystąpiła do części oficjalnej. Na początku przedstawiła jury, w którego skład wchodzili: prof. Dr hab. Jerzy Paszek, dr Henryka Andrzejczak, ks. Piotr Faliński i poeta pan Krystian Krzemiński. Następnie pani dr Henryka Andrzejczak pogratulowała wszystkim laureatom i nastąpiło wręczenie nagród przez pana burmistrza Tarnowskich Gór Arkadiusza Czecha.
Po części oficjalnej wystąpiła sekretarz sejmiku śląskiego pani Barbara Dziuk. Pogratulowała wszystkim laureatom i ogłosiła, że chciałaby przyznać wyróżnienie i specjalna nagrodę autorowi wiersza, który zrobił na niej niezwykłe wrażenie. Wszyscy czekali w napięciu na nazwisko wyróżnionego autora. Kiedy okazało się, że to właśnie mój wiersz został nagrodzony, przez panią Barbarę Dziuk , niesamowicie się ucieszyłam. Nawet w oczach s. Lilianny zakręciła się łezka wzruszenia. To była dla nas wielka niespodzianka.
Po zakończeniu gali wszyscy udaliśmy się do holu, gdzie czekał na nas mały poczęstunek. Mogliśmy też porozmawiać z jurorami .Wszyscy mi gratulowali i pierwszy raz w życiu miałam okazję złożyć swój autograf w specjalnie wydanym tomiku wierszy.
Ten dzień na długo pozostanie w mojej pamięci tak jak słowa pani Barbary Dziuk. Która powiedziała mi, że ,,w życiu trzeba być normalnym’’.
DNI EUROPY
Dwa dni w roku noszą tę nazwę. Są to 5 maja i 9 maja. Dzień 5 maja jest związany z ustanowieniem Rady Europy, które miało miejsce 5 maja 1949. Dzień 9 maja jest oficjalnym świętem Unii Europejskiej, który został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, 9 maja 1950. 16 czerwca odbył się w naszej szkole apel, związany z tymi dniami.
Na początek obejrzeliśmy dwa efekty specjalne – dźwiękowy i iluzji, które stanowiły element przedstawienia konkursowego drużyny Odysei Umysłu „Kajotka-ends”. Drużynę „Kajotka ends” tworzyli: Kuba Barełkowski-Goraś IVd, Sebastian Grzybowski IVa, Dagmara Kupis IVd, Ewa Matusiak IVc, Julia Modelska Ve, Natalia Wójcicka Ve, Kasia Ziomek IVa. W drugiej drużynie byli: Tomek Bańkosz VId, Krystian Gliński VIb, Adam Klementowski Vc, Kornel Krawiec VId, Kuba Opałka VId, Julian Waniek VIb, Błażej Żmuda VIb. Obie drużyny otrzymały dyplomy za udział w Eliminacjach Regionalnych. Trener Odysei, pani Anna Ciba, dodatkowo podziękowała „Odyseuszom-weteranom”, którzy przez trzy lata tworzyli trzon drużyny – Kornelowi Krawcowi i Julianowi Wańkowi.
Paryż był głównym tematem dolnośląskiego projektu międzyprzedmiotowego „Podróż po Europie. Kierunek Paryż”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 9 w Lubinie dla szkół podstawowych korzystających z platformy Fronter. Po wykonaniu wielu ciekawych zadań drużyna w składzie Julia Chabza (VI c), Julia Trzaska (VI c) i Kornel Krawiec (VI d) zajęła w projekcie I miejsce! Uczestnicy apelu obejrzeli prace finałowe – kolaż prezentujący naszą drużynę oraz film – wycieczkę po Paryżu, następnie pani wicedyrektor Małgorzata Gadawska wręczyła zwycięzcom nagrody nadesłane przez organizatorów.
Z Europą kojarzą nam się języki obce. W naszej szkole królują angielski i niemiecki, a do nauki motywują nas różnorodne konkursy. W dalszej części apelu wystąpiły laureatki niektórych z nich:
Amelia Lubicz-Miszewska z IV c i Lila Saternus z VIb (odpowiednio II miejsce i Grand Prix VIII Ponadregionalnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej);
Julia Trzaska i Wiktoria Twardowska z VI c (I i V miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim)
Aleksandra Piech, Anna Bochenek, Adriana Mrozińska z kl. VI b, Jagoda Błaszczyk z kl. VI a (konkurs recytatorski z języka niemieckiego).
Na zakończenie apelu dyplomy otrzymali laureaci szkolnego Turnieju Języka Angielskiego. 1 miejsce zajęła Julia Trzaska z VI c, 2 miejsce – Wiktoria Twardowska z VI c, 3 miejsce – Gert Bouwman z IVa.
WYCIECZKA kl. IIB i IID
Dnia 10.06 14r. Klasa IIb i IId była na wycieczce w muzeum Wsi Opolskiej. Jest to jedyne muzeum na wolnym powietrzu. Na terenie Muzeum utworzono 9 zagród z regionu oleskiego i opolskiego. Dzieci miały okazję zwiedzić również chatę młynarza i młyn, chatę kowala i nauczyciela, siedziały w dawnych ławkach i zapoznały się z metodami nauki. Brały także udział w lekcji "Od ziarenka do bochenka" Do domu wróciły zadowolone z upieczonymi własnoręcznie bułkami.
op. Agata Zych
MŁODY REŻYSER W NASZEJ SZKOLE
W maju został rozstrzygnięty II Wrocławski konkurs na spot filmowy ,,Trzymaj formę”. W tym konkursie brali udział nasi uczniowie z klasy IVc – Mateusz Borecki oraz z klasy VIc – Zuzanna Kozicka, Julia Trzaska oraz Wiktoria Twardowska. Należało nakręcić film- spot filmowy, którego tematem miał być zdrowy tryb życia. Uczniowie musieli napisać scenariusz, nakręcić sceny i zmontować film, który miał trwać 30 s.
Film Mateusz Boreckiego z klasy IVc zajął I m.
Gratulujemy
Krystyna Tyczka
PRZETARG
Dolnośląskie Mecze Matematyczne - aktualności
W maju nasza drużyna Dolnośląskich Meczów Matematycznych rozegrała towarzyski trójmecz z drużyną ze szkoły Podstawowej nr 1 z Wrocławia oraz z drużyną złożoną z nauczycieli matematyki. Znów nie zabrakło emocji i, dobrej zabawy i matematyki na wysokim poziomie. Po rozgrywkach drużyna gospodarzy z Wrocławia ugościła nas tortem pojednawczym.
A tydzień później gościliśmy w instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego na Wielkim finale XIII edycji Meczów Matematycznych. Miło było oglądać mistrzowskie potyczki . oraz wysłuchać wykładu o „Wielkich Liczbach”.
Opiekunowie drużyny
Wielki sukces naszych uczniów w konkursie „Podróż po Europie”
Szkoły podstawowe korzystające z platformy Fronter mogły wziąć udział w ogłoszonym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Lubinie dolnośląskim projekcie międzyprzedmiotowym „Podróż po Europie. Kierunek Paryż”. Zgłosiło się 15 drużyn. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Chabza (VI c), Kornel Krawiec (VI d) i Julia Trzaska (VI c) pod opieką p. Anny Ciby. Konkurs polegał na rozwiązywaniu ciekawych zadań dotyczących różnych ciekawostek i faktów związanych z Paryżem – trzeba było obliczyć koszt złomu uzyskanego z wieży Eiffla, rozpoznać, jaka potrawa jest jedzona na filmie, czy opisać zalety i wady zawodu modelki. Po trzech tygodniach rozwiązywania zadań wybrano 10 najlepszych szkół, które wzięły udział w finale. Wśród nich znalazła się nasza Trójka.
Finał polegał na zmontowaniu filmu – wycieczki po Paryżu ze zdjęć udostępnionych przez organizatorów oraz na zrobieniu kolażu prezentującego drużynę (na zdjęciu). Po przesłaniu naszych prac niecierpliwie czekaliśmy na ogłoszenie wyników. Możecie wysłuchać je pod tym linkiem.
https://www.youtube.com/watch?v=6uBxTIhra3A
Nie macie czasu? Dobrze, zdradzimy więc, że nasza drużyna decyzją jury zajęła PIERWSZE MIEJSCE!
Tu możecie obejrzeć film zmontowany przez dwie Julie i Kornela:
https://www.youtube.com/watch?v=B9HOH4ST2Oo
Gratulujemy!
To już po raz trzeci na pikniku rodzinnym świetnie bawią się i rodzice, i dzieci!
W piątek- 30 maja 2014 roku spotkaliśmy się wszyscy na hali sportowej o godzinie 8.30. Po krótkich przemowach rozpoczęła się już 3 edycja święta całych naszych trójkowych rodzin. Bawiliśmy się wszyscy razem do godziny 12.00. Każdy znalazł coś dla siebie. Można się było zaprezentować w przeglądzie „Szkolnych talentów” w auli szkolnej, na boisku można było bić szkolne rekordy w kręceniu hula- hop, skokach na skakance, podbijaniu piłeczki pingpongowej oraz żonglowaniu piłki głową. Chętni mogli malować kolorową kredą swojego ulubionego bohatera.
W międzyczasie rozgrywany był mecz piłki siatkowej ekip złożonych z uczniów i nauczycieli naszej szkoły przeciwko rodzicom (wygrali rodzice), a później uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej z rodzicami. Tu lepsi byli uczniowie J.
Cały czas można było skorzystać z malowania twarzy, wyplatania kolorowych warkoczyków, gier komputerowych, gier strategiczno- logicznych czy zabawy z bańkami mydlanymi.Odwiedzili nas- jak co roku- strażacy, strażnicy miejscy i policjanci. Można się było również nauczyć udzielania pierwszej pomocy.
Rodzice ciężko pracowali przy wielkim grillu, gdzie grzały się przepyszne kiełbaski, na każdego chętnego czekał chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym, a w szkolnej stołówce mamy serwowały przepyszne ciacho dla chętnych.
Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, pogoda dopisała, więc zadowoleni wróciliśmy do domów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie wesoło i miło.
E.P.
Jak Twardowski poradził sobie z diabłem?… czyli odkrywamy talenty naszych uczniów.
Uczniowie klasy 5c na języku polskim prezentowali wiersz Adama Mickiewicza „Pani Twardowska” grając scenki dramowe.
To doświadczenie połączenia recytacji i gry aktorskiej, pokazało ich pomysłowość i wyobraźnię, pozwoliło im przeżyć zdarzenia z wiersza wieszcza.
Wg stożka Dale'a ludzie pamiętają najwięcej, bo aż 90% z tego, co robią.
Mam nadzieję, że ta lekcja pokonania tremy poprzez wykreowanie granej postaci zostanie im na długo w pamięci.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć-E. Kozicka
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE BIEDRONKA
Koncert galowy laureatów festiwalu odbył się 18 maja 2014r.w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu. Dziewczynka z klasy 0 c Gabrysia Sitarczuk otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki pt. „Jagódki”
Gratulujemy!!!
wychowawca p. D. Jacukowicz
Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2014/15
Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2014/15
- Karbownik Karolina
- Deindl Karol
- Grzelak Michalina
- Szlązak Katarzyna
- Nowak Tymoteusz
- Hałdziński Patryk
- Hałdzińska Paulina
- Krawczyk Patrycja
- Maksymowicz Wiktoria
- Trzaskacz Hanna
- Nieckarz Wiktoria
- Hasikowska Gabriela
- Boczar Wiktoria
- Papiernik Szymon
- Brzoza Aleksandra
- Idczak Kacper
- Kopyś Marcelina
- Wiklowski Szymon
- Grodzicka Natalia
- Krawiec Filip
- Otfinowska Hanna
- Mazij Michał
- Nogacka Kinga
- Król Kajetan
- Krasiński Kacper
- Moskwa Paweł
- Hamkało Filip
- Szostak Amelia
- Mazurkiewicz Paula
- Chabiński Miłosz
- Powolny Maciej
- Piotr Barełkowski -Goraś
- Raval Jan
- Markiewka Patrycja
- Burakowska Iga
- Szczuplak Adrianna
- Boczar Mateusz
- Michnicki Dominik
- Struska Zuzanna
- Łaciak Dominik
- Kaniewski Łukasz
- Jakusek Blanka
- Dudko Jakub
- Adamek Dominik
- Orleański Mateusz
- Pasek Oliwia
- Jarmołowicz Wiktoria
- Jasiński Stanisław
- Marks Oliwier
- Sułek Maja
- Lechowicz Karolina
- Dąbek Jakub
- Cichy Nadia
- Kaczmarczyk Jakub
- Płachciak Mateusz
- Trzaska Wojciech
- Twardowska Dominika
- Ciszewski Maksymilian
- Mszyca Julia
- Wiraszka Eryk
- Dobosz Kacper
- Mrozicka Amelia
- Lejman Aleksandra
- Warzecha Rafał
- Rafalska Maria
- Turlej Amelia
- Orłowski Tymoteusz
- Pietrzak Karol
- Kuraj Marcelina
- Mazurek Julia
- Roszko Dominik
- Piziewicz Ksawery
- Kaczor Antoni
- Izdebski Bartłomiej
- Rejek Wiktoria
- Wilk Emilia
- Bielakowska Maja
- Brzykcy Wojciech
- Czarzasta Patrycja
- Bogumił Urszula
- Budzyń Karolina
- Sobolewska Martyna
- Kruszona Antonina
- Falfura Kryspin
- Kot Nela
- Kot Simona
- Morgiel Mateusz
- Pałentka Sebastian
- Pastuszka Dominik
- Piech Weronika
- Piechurski Tomasz
- Popielarz Jakub
- Snoch Emil
- Soroczyński Wiktor
- Styrcz Bartosz
- Styrcz Kacper
- Tarczewska Kalina
- Uramowski Michał
- Wilk Cyprian
- Ziomek Aleksandra
- Żuk Martyna
- Buczak Michał
- Buczek Kacper
- Czternastek Zuzanna
- Durnaś Piotr
- Fritsch Roksana
- Janusiewicz Olga
- Krajewska Anastazja
- Kucman Emilia
- Krzak Wojciech
- Kukla Jan
- Pamuła Miłosz
- Pęczkowski Błażej
- Piotrowska Julia
- Stępień Malwina
- Tokarski Tymoteusz
- Twaróg Piotr
- Wcisło Dawid
- Wysocka Martyna
- Olbert Wiktoria
- Dąbrowski Krzysztof
- Dudek Natalia
- Grzegorzewska Maja
- Kowalczyk Wojciech
- Lewicka Emilia
- Poprawa Patrycja
- Psujek Wiktoria
- Razik Tymoteusz
- Sadło Maciej
- Strąg Oliwia
- Sumara Marcel
- Sitarczuk Gabriela
- Reźnik Nikodem
- Melchior Wiktor
- Kuczyński Bartosz
- Więckowski Bartosz
- Łuczyszyn Mateusz
- Pałącarz Mateusz
- Stępień Aleksandra
- Kolanek Konrad
- Herka Miłosz
- Spychała Igor
- Palczak Maksymilian
- Koła Szymon
- Makles Kordian
- Starowicz Maja
- Cichoń Helena
Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2014/15
Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego
na rok szkolny 2014/15
- Kralka Alicja
- Kucharski Dominik
- Piszczek Kacper
- Wdzięczna Wiktoria
- Ziomek Mateusz
- Zjawin Szymon
- Kalisz Matylda
- Dzierżyński Bartłomiej
- Fritsch Nikola
- Urbańczyk Kacper
- Muś Wiktoria
- Psujek Sandra
- Sumara Norbert
- Zborowska Wiktoria
- Matuszewski Martin
- Mroczkowski Kamil
- Machocki Wiktor
- Grzelak Hubert
- Tomczyk Julia
- Tomczyk Wiktoria
- Chuczak Szymon
- Otfinowski Maciej
- Kutaj Anna
- Wypych Maciej
- Freliga Maja
- Świt Klaudia
- Sokołowksi Sebastian
- Piziewicz Alicja
- Sumara Karolina
- Czerw Wiktoria
- Dmytrowska Nikola
- Grygier Nadia
- Janowska Wiktoria
- Sieczak Damaris
- Kaczmarczyk Oliwier
- Popielarz Anna
- Lampara Zuzanna
- Szlenk Michał
- Modelski Cezary
- Hetman Filip
- Snoch Paulina
- Leżaj Hanna
- Mazij Maksymilian
- Wszołek Brajan
- Moczulska Jagoda
- Loranty Julia
- Wędlik Hanna
- Szakoła Maja
- Burszta Maria
- Kos Mateusz
- Łuczyszyn Maja
- Mazij Paulina
- Dorabialska Klara
- Palimąka Filip
Zielona szkoła- Zakopane 2014
25 maja 2014 roku 63 uczniów z klas piątych i szóstych pod opieką pań Małgorzaty Bogaczyńskiej, Anny Otfinowskiej, Ewy Pasek oraz dwóch kochanych mam wyruszyło na niesamowitą wyprawę w polskie Tatry.
Pierwszy dzień to była bułka z masłem- tylko 5 kilometrów wspaniałej wędrówki pod ziemią po korytarzach cudownej kopalni soli w Wieliczce. Na koniec lekcja w muzeum, a później szybki wyjazd nowoczesną windą i droga do Murzasichle na obiadokolację i nocleg.
Drugi dzień to wyprawa do Doliny Kościeliskiej. Przemaszerowaliśmy około 10 kilometrów i niestety musieliśmy szybko uciekać do autokaru, bo nad nami rozszalała się burza. W drodze powrotnej zwiedziliśmy sanktuarium na Krzeptówkach, potem posiłek, lekcje i dyskoteka. Wszyscy bawili się doskonale. J
Trzeci dzień był najbardziej męczący. Pokonaliśmy 19 kilometrów! Tyle zajęła nam wyprawa nad Morskie Oko i z powrotem. Po posiłku nawet nie chciało nam się bawić, więc po lekcjach był czas wolny.
W czwarty dzień wyruszyliśmy do Doliny Strążyskiej do wodospadu Siklawica, potem oglądaliśmy Wielką Skocznię J. Następnie w Tatrzańskim Muzeum oglądaliśmy film o przyrodzie Tatr oraz o niedźwiedziu brunatnym. Kolejny punkt naszej wyprawy to najstarszy kościółek Zakopanego i cmentarz na Pęksowym Brzyzku. A na koniec szaleństwo zakupowe na Krupówkach. Potem już tylko obiadek i lekcje, a po nich- niestety- rozpoczęło się pakowanie.
W piąty dzień wyruszyliśmy do Krakowa. Tu obejrzeliśmy Wawel- siedzibę królów polskich, rynek z Kościołem Mariackim oraz sukiennice. Zmęczeni ale szczęśliwi zapakowaliśmy się do autokaru i późnym wieczorem wróciliśmy do domów.
Wszyscy bawili się wspaniale. Takich wspaniałych wrażeń życzymy wszystkim kolegom z naszej szkoły!
E.P.
PIKNIK RODZINNY
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy wraz z Radą Rodziców
zapraszają serdecznie na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka,
który odbędzie się 30 maja 2014 r. w piątek
Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy
Dzień Dziecka – 30 maja 2014 r.
8.00 – 12.00
Program imprezy:
- 8.00 – 8.30 Przygotowanie miejsc, w których będą się odbywać imprezy.
- 8.30 – Spotkanie wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli w hali sportowej – rozpoczęcie imprezy :)
- Przegląd „Szkolne talenty” – aula
9.00 – 10.30 klasy I – III Odpowiedzialny: A. Woźna, B. Mandziej
Rodzice: p. Bajewska, p. Cyndecka
10.30– 12.00 – klasy IV – VI Odpowiedzialny: I. Onyszko, M. Wodzińska - Jaskułka
Rodzice: p. Hys, p. Trzebnińska
- 9.00 - Malowanie twarzy, warkoczyki – parter – hall
Odpowiedzialny: p. Wilk, p. Mamzer, p. A.Bona, p. Kukla, p. Fritsch, p. Kralka, p. M. Bona, p. Jędrzejewska
- 9.00 – Malowanie kredą – na temat „Mój ulubiony bohater” ( książka, film, komiks ) - wypuzzlowany teren między halą sportową a szkołą ( w razie deszczu – dzieci wykonują rysunki na dużych arkuszach papieru na korytarzu - parter)
9.00– 10.30 - Odpowiedzialny: p Wójcicka
10.30 – 12.00 - Odpowiedzialny: p. Ciba
Rodzice: p. Hercuń, p. Pałko
- od 9.00 – Bicie szkolnych rekordów – boisko asfaltowe ( w razie deszczu mała sala ) - hula hop:
9.00 – 10.30 - Odpowiedzialny: J. Sobota
10.30 – 12.00 - Odpowiedzialny: R. Ziółkowska
Rodzice: p. Sobczyk, p. Śliwińska, p. Łoposzko
- skakanka:
9.00 – 10.30 - Odpowiedzialny: A. Just
10.30 – 12.00 - Odpowiedzialny: s. Lilianna
Rodzice: p. Kutaj, p. Kluska, p. Curyło, p. Sadło
- podbijanie piłeczki pingpongowej:
9.00 – 10.30 - Odpowiedzialny: D. Bocian
10.30 – 12.00 - Odpowiedzialny: ks. R. Bariasz
Rodzice: p. Krzemień, p. Kudroń, p. Dudek
- żonglowanie piłką ( głową )
9.00 – 10.30 - Odpowiedzialny: K. Tyczka
- – 12.00 - Odpowiedzialny: E. Pasek
Rodzice: p. Boczar, p. Surowiec, p. Blabuś
- 9.00 Mecz siatkówki ( rodzice kontra dzieci i nauczyciele ) – hala sportowa
- ok. 10.00 Mecz piłki nożnej ( rodzice kontra uczniowie )
- Sala informatyczna ( s.34) – Gry komputerowe:
9.00 Odpowiedzialny: Wojciech Szemiel
- Sala 37 – Gry strategiczno- logiczne:
9.00– 10.30 - Odpowiedzialny: Jowita Pietrzykowska - Dziwak
10.30 – 12.00 - Odpowiedzialny: A. Otfinowska
- 9.00 Punkt robienia baniek mydlanych ( jeśli będzie pogoda J )– dziedziniec przed głównym wejściem
Odpowiedzialny: p. Cieplińska
- 10.45 – Zawody w dwa ognie dla klas I – III ( jeśli będzie pogoda J ) skocznia przy boiskach ;
Odpowiedzialny: p. Kłyho, A. Zych, J. Kuźma
Rodzice: p. Mikołajów, p. Śródka, p. Wierzbicka
- Ok. 9.00 – Nauka udzielania pierwszej pomocy - sala 5
Odpowiedzialny: p. Lew, p. Marczak, p. Kozicka
- Wizyta przedstawicieli Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej
- Grill ( kiełbaski, chleb ze smalcem ), ciasto, sok
Życzymy udanej zabawy!
Dnia 20.05.2014r. w Trzebnicy odbył się Gminny Trójbój Lekkoatletyczny klas 1-4. Nasza reprezentacja z 3-klas zdobyła I miejsce a z klas 4-tych II miejsce. Obie drużyny awansowały do finału powiatowego, który odbędzie się 29.05.2014r. w Korzeńsku.
Skład drużyny 3-klas - Zuzanna Kubacka, Joanna Zawadka, Julia Matłok, Małgorzata Biarda, Sara Kurnicka, Vincenza Motta, Mateusz Dudek, Igor Gorczyca, Maciej Krawiec, Jakub Pieleszko, Mateusz Łoposzko, Antoni Nowacki. Opiekun drużyny - Andrzej Durbajło
Skład drużyny z klas 4-tych - Veronika Marczakowa, Aleksandra Nawrot, Martyna Nowaczek, Katarzyna Ziomek, Patrycja Stawowa, Jakub Szyjka, Jakub Pancerz, Jakub Gadaszewski, Mikołaj Łuszczyński, Tomasz Woźniak, Mateusz Kuśmiński. Opiekun drużyny - Grzegorz Ruła
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie