UWAGA !!!
Zmiana terminu Zebrań z Rodzicami.
Zebrania odbędą się:
kl. I-III - 9 października
kl.IV-VI - 10 października
UWAGA !!!
Zmiana terminu Zebrań z Rodzicami.
Zebrania odbędą się:
kl. I-III - 9 października
kl.IV-VI - 10 października
Z okazji Dnia Chłopca w klasach I-III dziewczynki przez głosowanie wybrały „Najsympatyczniejszego Chłopca” w każdej klasie. A oto lista tych najbardziej lubianych kolegów:
I.a. Franek Prześlak,
I.b. Oliwier Hupa,
I.c. Mikołaj Grzegorzewski
I.d. Bartek Deka,
II.a. Piotr Szylik,
II.b. Maciek Pilip,
II.c. Damian Michalewski,
II.d. Karol Bliźniak,
II.e. Jakub Michalski,
III.a. Mateusz Łoposzko,
III.b. Szymon Mamzer,
III.c. Maciek Krawiec,
III.d. Igor Gorczyca,
III.e. Jakub Sztur.
Wybrani chłopcy otrzymali pamiątkowe medale oraz specjalne certyfikaty potwierdzające ich wyjątkowość.
Beata Mandziej
30 września z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował kawiarenkę. Można było kupić za symboliczną złotówkę pyszne ciasta i muf finki. Hitem wypieków okazały się ciasteczka do złudzenia przypominające muchomory i podgrzybki.
Dziękuję uczniom za przyniesione wypieki oraz poprowadzenie kawiarenki – opiekun samorządu Ania Otfinowska
W dniu 26 września 2013 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów kl. 0-VI ze Strażą Miejską. Jak każdego roku we wrześniu strażnicy miejscy przypomnieli uczniom o zasadach, których nalezy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić ze szkoły.
pedagog szkolny M. Sadowska
W dn. 25.09.2013r. odbyły Trzebnicy Jesienne Biegi Przełajowe o puchar „Kocich Gór”. Organizatorem zawodów było Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu. W zawodach uczestniczyło wiele szkół podstawowych z gminy i powiatu. Nasza szkoła w pięknym stylu pokonała wszystkie szkoły i zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych, zdobywając okazały puchar. Szkoły, które stanęły na podium to:
SP3 Trzebnica – 622 pkt.
SP Żmigród – 509pkt.
SP2 Trzebnica – 253pkt.
Najlepsi sportowcy z naszej szkoły to:
1m – Paulina Żołnierowska -5a
1m – Piotr Kręczewski - 5e
2m – Julia Karpińska – 4a
2m – Igor Łakomiec – 4a
2m – Aleksander Śliwiak – 5a
23 września 2013 roku w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pojechaliśmy na wykład „Cyrk Fizyczny” . Poznaliśmy tajniki ciśnienia i obejrzeliśmy wiele ciekawych eksperymentów. Wykład bardzo nam się podobał. Tego samego dnia obejrzeliśmy też film o Powstaniu Warszawskim „63 dni chwały”. Dziękujemy za wycieczkę, uczniowie klas 5a i 5b.
Dnia 20 września 2013 roku 30 uczniów z klas V – VI pod opieką p. Jowity Dziwak i p. Dariusza Bociana uczestniczyło w pokazie „Odlotowa chemia”. Zajęcia zorganizowane były w ramach Festiwalu Nauki i odbywały się w Instytucie Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem i skupieniem przyglądali się wykonywanym doświadczeniom. Niektórym udało się nawet pomagać przy ich wykonaniu. Prowadzący objaśniali także młodzieży zachodzące zjawiska. Pojawiły się „trudne „ pojęcia: ultrafiolet, efekty cieplne, materiały magnetyczne, fluorescencja, ciekły azot.Wykonywane doświadczenia dały możliwość zobaczenia jak wiele chemii jest w otaczającej nas rzeczywistości.
Uczniowie byli zadowoleni z wyjazdu, a zajęcia okazały się doskonałym pomysłem na poszerzenie ich wiedzy.
Jedną z uczestniczek wyjazdu była Wiktoria Twardowska z 6 c. Opisując swoje wrażenia zwróciła uwagę na opowiadanie o świetle ultrafioletowym i różnych substancjach tworzących pod nim neonowe kolory. Zaciekawił ja także „chemiczny ogródek” i wybuchy sztucznych wulkanów. Dla Wiktorii interesujące były także doświadczenia z ciekłym azotem i ekologiczny skuter na baterie.
25 września 2013 grupa 28 uczniów z klas IV pod opieką nauczycieli przyrody- p. Anny Just i p. Olgi Gardiasz wybrała się na kolejną edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce po Ogrodzie Meterologicznym Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie zajęć zaprezentowane zostały specjalistyczne sprzęty stosowane w pomiarach meteorologicznych oraz w badaniach klimatu.
Następnie grupa odwiedziła Instytut Weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym, gdzie przedstawiona była wystawa pt. "Zwierzęta egzotyczne w domu". Uczniowie zapoznali się z różnymi gatunkami gadów, ssaków i ptaków egzotycznych hodowanych w warunkach domowych. Wystawa była poprzedzona krótkim wykładem oraz cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie z chęcią zadawali dociekliwe pytania i robili liczne zdjęcia.
Dolnośląski Festiwal Nauki to impreza, która w atrakcyjny sposób przekazuje wiedzę oraz dostarcza uczniom wielu wrażeń. Mamy nadzieję że za rok znów weźmiemy w niej udział.
Anna Just
We wrześniu 2013 we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Festiwal Nauki.
W ciągu tych dni na wielu uczelniach wrocławskich prowadzone były lekcje i pokazy popularyzujące różne dziedziny nauki
W trakcie Festiwalu, jak co roku, został przeprowadzony prestiżowy konkurs „Maraton Matematyczny” organizowany przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W jego trakcie uczestnicy sprawdzają swoją wiedzę matematyczną. W tym roku w konkursie wzięło udział około 1200 uczestników ze szkół dolnośląskich. Naszą szkołę reprezentowało 30 uczniów klas IV, V i VI.
W pierwszym dniu konkursu uczestnicy rozwiązywali testy kwalifikacyjne.
Do sobotniego II etapu zakwalifikowało się 212 zawodników z tego ośmioro z naszej szkoły.
Zawody finałowe polegały na rozwiązywaniu testów w kolejnych rundach, po których najlepsi przechodzili do następnych etapów. W sumie rozegrano aż 11 rund. Należy podkreślić, że uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą oraz ogromną wytrwałością. Każda runda –to 40 minut maksymalnej koncentracji intelektualnej, a krótkie przerwy między kolejnymi rundami – to napięcie związane z oczekiwaniem na wyniki. Maraton rozpoczął się o godzinie 10 rano, a najlepszy uczestnik z naszej szkoły ukończył go ok. godziny 20 wieczorem.
Tegoroczne wyniki to wielki sukces naszej szkoły.
Oto nasi finaliści :
Jakub Franczak – 9 etapów
Kornel Krawiec – 6 etapów
Justyna Krzemień – 5 etapów
Wiktoria Twardowska – 4 etapy
Tomasz Bańkosz – 4 etapy
Szymon Śródka – 3 etapy
Julia Chabza – 1 etap
Adam Klementowski – 1 etap
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
opracował: Dariusz Bocian
Z okazji Dni Kultury Chrześcijańskiej już siódmy raz uczniowie i nauczyciele trzebnickich szkół udali się na pielgrzymkę „Dużą ścieżką Św. Jadwigi”. Ksiądz Jerzy Olszówka, proboszcz parafii Św. Jadwigi, przy każdym kamieniu poświęconemu cnotom św. Jadwigi wiara, nadzieja, miłość –miłosierdzie, sprawiedliwość, skromność – prostota, męstwo i roztropność prowadził rozważania i modlitwę. Uczniowie przedszkoli i kl. I-III odbyli krótszą drogę: od Bazylik do Rotundy. Starsi uczniowie wyruszyli w dalszą pielgrzymkę, która zakończyła się przy siódmym kamieniu „Roztropność”, nad którym pieczę sprawuje nasza szkoła. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz poczęstunek.
Pomimo niepogody wszystkim towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzy. Do zobaczenia znów - za rok.
oprac. s. Lilianna Wypiór
W dniach 09.- 12.09. 2013r. odbył się IV Turniej Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska dla drużyn w kategorii wiekowej 10-11 lat i 12-13 lat dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów była Gmina Trzebnica. Na pięknych boiskach stadionu Arena i Orlika nasi młodzi sportowcy rywalizowali z uczniami szkół gminnych i powiatowych.
Kategoria wiekowa dziewcząt 10- 11 lat.
Im. SP. Pęgów
II m. SP3 Trzebnica I
III m. SP3 Trzebnica II
Skład naszej drużyny, która zajęła II m. Drużyna, która zajęła III m.
1.Walasek Klaudia 1.Burakowska Kinga
2.Żołnierowska Paulina 2.Bogumił Martyna
3.Bajewska Klementyna 3.Stawowa Patrycja
4.Wilk Weronika 4.Krupa Lila
5.Bartosik Klaudia 5.Pijorek Natalia
6.Dymińska Weronika 6.Hawryło Kornelia
7.Kryczka Julia 7.Hercuń Weronika
Kategoria wiekowa chłopców 10 -11lat
I m. SP2 Trzebnica
II m. SP Masłów
III m. SP3 Trzebnica I
IV m. SP3 Trzebnica II
V m. SP Ujeździec
VI m. SP2 Trzebnica
Skład drużyny, która zajęła III m. Skład drużyny, która zajęła IV m.
1.Wolski Jan 1.Godanewski Jakub
2.Rojewski Filip 2.Szyjka Jakub
3.Śliwiak Aleksander 3.Dybnowski Damian
4.Nartowski Wiktor 4.KuśmińskiMateusz
5.Łuszczyński Mikołaj 5.Grzybowski Sebastian
6.Wójcik Maciej 6.Woźniak Tomasz
7. Stec Kornel 7.Bauman Gert
8.Osik Szymon 8.Wojtkowiak Mateusz
9.Bona Kacper 9.Kuśmiński Adam
10.Śródka Szymon 10.Pancerz Jakub
11.Kurczak Krzesimir 11.Łakomiec Igor
Kategoria wiekowa chłopców 12- 13 lat
I m. Gimnazjum nr1 w Trzebnicy
II m. Gimnazjum w Zawoni
III m. Gimnazjum w Ujeźdźcu
IV m. SP Masłów
V m. SP3 Trzebnica
Skład naszej drużyny:
1.Łoposzko Karol, Cepiel Miłosz, Ciachorowski Błażej, Kowalski Natan, Oleniasz Kacper, Pastuszka Jakub, Pietrzak Wiktor, Blabuś Marcel, Śródka Eryk, Krzak Kornel.
Wszyscy zawodnicy otrzymali sportowe koszulki, które z dumą mogą nosić w szkole, czy na lekcjach w-f.
W dniach od 19.09. do 25.09. we Wrocławiu odbędzie się XV Festiwal Nauki. To wydarzenie umożliwia bezpłatne uczestnictwo w różnorodnych zajęciach na wrocławskich uczelniach wyższych.
Tradycyjnie już nasza szkoła zamierza wziąć w nim czynny udział. Nauczyciele zapoznali się z ofertą Festiwalu i zorganizują kilka wyjazdów. Dzięki tym wycieczkom uczniowie będą mogli poznać poprzez działanie i doświadczenia nową wiedzę, a także wykorzystać w praktyce posiadane już umiejętności.
Na niektóre wyjazdy są jeszcze wolne miejsca.
Zapraszamy
Data |
Tytuł zajęć |
Miejsce |
Nauczyciel/ klasa |
19.09.
|
Maraton matematyczny „Tajniki statystyki” -Warsztaty dotyczące eksperymentów statystycznych w antropologii, językoznawstwie i innych dziedzinach nauki. |
Instytut Matematyczny U. Wr. |
J. Dziwak D. Bocian IV-VI 30 osób |
20.09. |
„Odlotowa chemia” - Wykład będzie bogato ilustrowany doświadczeniami i każde z nich zostanie wyczerpująco omówione. Dzięki temu uczestnictwo w wykładzie to nie tylko rozrywka, ale i nauka |
Instytut Chemii U. Wr. |
J. Dziwak D. Bocian 30 osób |
24.09.
|
Pomnik….klamerki W trakcie spotkania przedstawimy przedmioty codziennego użytku, które znają dzieci w całej Europie. "Ilustrowany elementarz DIZAJNU" Ewy Solarz - to nasz biblioteczny przykład, że książka to również „Obywatel Europy”. Zaproponujemy w naszej multimedialnej przestrzeni graficzne zabawy w projektowanie pomnika ulubionego przedmiotu "ze szkolnej ławy". Przekształcimy drewniane klamerki w... zakładki do książek? Porozmawiamy o urodzie przedmiotów codziennego użytku. Zajęcia trwają 75 minut. |
Multicentrum Powst. Śląskich |
J. Sobota K. Tyczka 25 osób |
24.09. |
Wykład Partyzantka ogrodnicza – sztuka przestrzeni miejskiej. Na wykładzie słuchacze poznają różne typy działalności artystycznej mającej na celu upiększenie przestrzeni miejskiej. Słuchacze dowiedzą się jak zaprojektować własną instalację artystyczną w formie miniaturowej rabaty, poznają też ciekawe gatunki roślin i ich wymagania co do warunków. |
Uniwersytet Przyrodniczy pl. Grunwaldzki |
M. Bogaczyńska 20 osób |
24.09 |
Warsztaty Partyzantka ogrodnicza W czasie warsztatów uczestnicy będą projektować własną instalację artystyczną w formie rabaty. Projekt wykonają na papierze. Po konsultacji projektu będą mogli przejść do jego realizacji w formie instalacji. Do płaskiej doniczki uczestnicy będą dobierali i sadzili rośliny, do których będą mogli dodać różne elementy nieożywione. Wykonana instalacja zostanie sfotografowana. Każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą wykonany przez siebie projekt oraz instalację. Uczestnicy na życzenie będą mogli dostać drogą mailową zdjęcia wykonanej przez siebie rabaty. |
Uniwersytet Przyrodniczy pl. Grunwaldzki |
M. Bogaczyńska 20 osób |
23.09. |
Wizyta w oczyszczalni ścieków we Wrocławiu. |
Wrocław Janówek |
J. Kuźma III c |
25.09. |
„ Tak obserwuje się pogodę.”
|
Ogródek Meteorologiczny w Instytucie Klimatologii U. Wr. |
A. Just O. Gardiasz kl. IV 25 osób |
25.09. |
„ Zwierzęta egzotyczne hodowane w domu” - wystawa i wykład.
|
Uniwersytet Przyrodniczy |
|
23.09. |
„Cyrk fizyczny” - Cyrk fizyczny jest stałym elementem programu Festiwalu i cieszy się ogromnym powodzeniem. Celem imprezy jest popularyzacja fizyki poprzez pokazy doświadczeń fizycznych wraz z ich przystępnymi objaśnieniami. Podczas Cyrku prezentowane będą efektowne, zabawne i zaskakujące eksperymenty fizyczne. Warto podkreślić, że choć Cyrk jest co roku, to myśl przewodnia i zestaw doświadczeń są wciąż nowe.
|
Instytut Fizyki U. Wr. |
A.Otfinowska E. Kozicka kl. V a i b
|
25.09. |
„Cyrk fizyczny”
|
Instytut Fizyki U. Wr. |
E. Pasek kl. VI a |
24.09. |
„Antyczny i średniowieczny park rozrywki” - Zaprezentowanie rozrywek z okresu pradziejów i średniowiecza oraz rekonstrukcja zabaw, gier i innych form rozrywki. Podczas imprezy będzie można nie tylko zwiedzić wystawę prezentującą odkrycia archeologiczne, ale także wspólnie z organizatorami zagrać w dawne gry.
|
Instytut Archeologii U.Wr. |
H. Pisarczyk kl. Vd |
27.09. |
„Lustiges lernen- czyli niemiecki na wesoło”
|
Instytut Austriacki |
P.Kolińska I. Onyszko |
UWAGA !!!
ZEBRANIE RADY RODZICÓW ODBĘDZIE SIĘ:
18 września 2013r.
(środa)
GODZ. 18.00
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
Klasy I-VI
2 września 2013r. (poniedziałek)
o godz.800 msza św. w kościele św. Piotra i Pawła
około godz. 915 apel w szkole
Obowiązuje mundurek szkolny
Oddziały przedszkolne
O godz. 800 spotykają się w salach 18, 20, 22
Kiedy dowiedziałam się, że zostałam laureatką XX Tarnogórskiego Konkursu Poetyckiego im Ks. Jana Twardowskiego, bardzo się ucieszyłam. Nie mogłam doczekać się wyjazdu do Tarnowskich Gór po odbiór nagrody.
W podróż wyruszyłam z mamą i siostrą Lilianną, która namówiła mnie do udziału w konkursie. Szybko dojechałyśmy na miejsce. Do uroczystości miałyśmy jeszcze trzy godziny, postanowiłyśmy więc zwiedzić zabytkową kopalnię srebra.
O godz. 16.00 udałyśmy się do pięknego Pałacu w Rybnej, w którym miała rozpocząć się uroczysta gala. Uroczystość otworzył występ zespołu „Wszystkiego dobrego”, oraz koncert młodej pianistki.
Następnie został odczytany protokół konkursu przez panią dr Henrykę Andrzejczak. Wymieniła ona nazwiska nagrodzonych osób i przeczytała kilka napisanych wierszy, ze specjalnie wydanego na tę okoliczność tomiku, zatytułowanego „A w świecie stale uśmiech niewidzialny”...
...To był jeden z ważniejszych dni w moim życiu. Wróciłam do domu dumnie trzymając w ręku „mój” pierwszy tomik poezji. Cieszę się, że w naszej szkole pracuje siostra Lilianna Consolata Wypiór, która zgłosiła mnie do konkursu. Jestem jej bardzo wdzięczna za motywację i wsparcie w tych niezapomnianych chwilach.
oprac: Julia Cal
Zestaw podręczników szkolnych na rok 2013/2014 znajdziecie Państwo w zakładce Rodzice - Podręczniki szkolne
UWAGA Rodzice !!!
26.VI.2013r. o godzinie 16.00-17.00 giełda podręczników i mundurków
27.VI.2013r. - o godzinie 10.45 - giełda podręczników dla kl.III
- o godzinie 11.40 - giełda podręczników dla kl.IV i kl.V
28.VI.2013r. o godz.8.15 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Wyniki
III Powiatowego Konkursu Informatycznego Mistrz Office
13 maja 2013r odbył się III Powiatowy Konkursu Informatyczny Mistrz Office. Uczennica naszej szkoły
Karolina Nogacka z 6a zajęła III miejsce.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Jury :
Pani Anna Januchta
Pan Alan Sambora
Pan Maciej Bauza
wybrało ze wszystkich prac , 3 prace plastyczne .
Z naszej szkoły
I miejsce zajęła Maja Grech ,
która wraz z opiekunem wyjedzie do Warszawy do Senatu RP.
Praca plastyczna tej uczennicy przeszła do etapu ogólnopolskiego.
oprac.: Beata Jędruszek
21 marca 2013r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzebnicy zostały wręczone dyplomy i nagrody za konkurs literacko-plastyczny ,,Wiosna”. Do organizatora wpłynęło 60 prac plastycznych i wierszy.
Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca :
Anna Bliźniak z klasy II e - I miejsce
Wiktoria Siczek z klasy II e -III miejsce
Amelia Razik z klasy II e – V miejsce
oprac.:Beata Jędruszek
Powered by aSc EduPage