• Dąb szypułkowy

Opis drzewa

Dąb szypułkowy (Quercus robur) to gatunek drzewa liściastego z rodziny bukowatych (Fagaceae). Jest to jedno z najdłużej żyjących drzew w Europie, osiągające wiek nawet 1000 lat. Charakteryzuje się masywnym pniem i szeroką koroną.

Charakterystyka

Dąb szypułkowy może osiągać wysokość do 40 metrów. Liście mają długość 7-14 cm i są głęboko klapowane. Kwiaty są rozdzielnopłciowe, a owoce to żołędzie o długości 2-3 cm, osadzone na długich szypułkach.

Zastosowanie

Dąb szypułkowy jest ceniony za swoje twarde i trwałe drewno, które jest wykorzystywane w budownictwie, meblarstwie oraz do produkcji beczek. Drzewo to ma również duże znaczenie przyrodnicze, stanowiąc siedlisko dla wielu gatunków owadów i ptaków

• Tel/fax: 71 312-08-74,

Telefon do rodzica: 500-079-454