• Sosna pospolita

Opis drzewa

Sosna pospolita (Pinus sylvestris) to gatunek drzewa iglastego z rodziny sosnowatych (Pinaceae). Jest to jedno z najbardziej rozpowszechnionych drzew iglastych w Europie, cenione za swoje prostoliniowe pnie i charakterystyczną, czerwonobrązową korę w górnej części drzewa.

Charakterystyka

Sosna pospolita może osiągać wysokość do 40 metrów, a jej korona jest luźna i nieregularna. Igły są zebrane po dwie, mają długość od 4 do 7 cm i barwę zielononiebieską. Szyszki są jajowate, o długości 3-7 cm.

Zastosowanie

Sosna pospolita jest popularnym drzewem w leśnictwie i ogrodnictwie. Drewno sosny jest cenione w budownictwie, przemyśle papierniczym oraz jako materiał opałowy. Sosna pospolita jest również wykorzystywana jako drzewo ozdobne w parkach i ogrodach.

• Tel/fax: 71 312-08-74,

Telefon do rodzica: 500-079-454