• Ferie z Odyseją Umysłu😀

            Tradycyjnie w czasie ferii zimowych członkowie obu drużyn Odysei Umysłu spotykali się w szkole, by przygotować się do Finału Ogólnopolskiego konkursu. Maszyny do szycia, wyrzynarka, wiertarki, pistolety do kleju, pędzle, nożyczki i nożyki - to najpopularniejsze narzędzia w te trzy dni. Na szczęście, dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, mamy ich pod dostatkiem.

          • Podsumowanie projektu "Czy wiesz czym oddychasz?"

            Uczniowie klasy 3 a i 3 b, jeszcze w grudniu, brali udział w warsztatach edukacyjno- informatycznych na rzecz czystego powietrza. Podczas zajęć wykonali prace plastyczne na temat "Jak się chronić przed smogiem?". Prace zostały ocenione przez przedstawicieli Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, broszurki informacyjne oraz kredę do pisania. Osoby, które zajęły I, II, III miejsce i otrzymały wyróżnienia zostały nagrodzone grami planszowymi i innymi cennymi nagrodami: Arina Berezhna I m., Maria Marciniec II m., Krzysztof Kozik, Anna Rubaszewska, Makar Tyschenko, Teodor Ciba, Szymon Szczepaniak, Noemi Przybylska- III m. oraz wyróżnienia- Barbara Gołek i Michalina Pawliszak. Już niebawem będziemy mogli podziwiać prace konkursowe podczas zwiedzania wystawy zorganizowanej w szkole. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy! A

          • Warsztaty z projektowania i druku 3D

            W czasie ferii odbyły się w naszej szkole trzydniowe warsztaty projektowania i druku 3D. Pierwszego dnia pięcioro uczniów z szóstych i siódmych klas zapoznało się z podstawami budowy i obsługi drukarek 3D, a następnie - z pomocą programu Tinkercad - zaprojektowało swoje pierwsze prace – breloczki. Drugiego dnia uczestnicy nauczyli się projektować pojemniki oraz tworzyć przestrzenie trójwymiarowe. Ostatni dzień poświęcony był budowaniu i animowaniu torów przeszkód. Na zakończenie uczniowie odwiedzili parki narodowe świata, korzystając z okularów virtual reality. Warsztaty były możliwe dzięki sprzętowi, pozyskanemu przez szkołę w programie Laboratoria Przyszłości.

          • W świecie dubbingu

            W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klas młodszych oraz oddziałów przedszkolnych udali się do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy na Lekcję w Kinie. Przed projekcją filmu brali udział w warsztatach "Podróż po świecie dubbingu". Prowadzący zapoznał dzieci z tajnikami pracy aktora dubbingowego. Uczestnicy spotkania, na podstawie materiału filmowego, wykonywali ćwiczenia oddechowe, dykcyjne i emisyjne głosu. Na zakończenie obejrzeli film pt.: "Po prostu super", który dostarczył im niezapomnianych wrażeń i stał się okazją do przemyśleń na temat postępowania młodych bohaterów.

          • „Spotkanie Jasełkowe”

            Dnia 5 stycznia gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola Językowego „Leśne Skrzaty” oraz z Przedszkola Niepublicznego „Koniczynka”. Przedszkolaki zostały zaproszone przez Panią Dyrektor na przedstawienie jasełkowe, które przygotowała klasa 3a wraz z wychowawcą- p. Lidią Danilewicz. Dzieci miały okazję obejrzeć i wysłuchać Jasełek w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek. Ponadto przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z dziećmi z oddziałów przedszkolnych naszej placówki. W ramach integracji zorganizowano wiele zabaw. Były to m.in. zabawy muzyczno- ruchowe, eksperymentalne oraz zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Nasi mali goście doskonale się bawili ze starszymi kolegami i koleżankami. Nie zabrakło uśmiechu i dobrego nastroju.

          • Świąteczne klimaty na języku angielskim

            Klasa 7c ostatnią lekcję języka angielskiego przed Bożym Narodzeniem postanowiła poświęcić na wspólne kolędowanie i zdołała wprawić wprawić się w świąteczny nastrój mimo lejącego za oknami deszczu. Było bardzo klimatycznie, zaśpiewaliśmy między innymi "Silent Night", "We Wish You a Merry Christmas", "Jingle Bells" i "Jingle Bell Rock". Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć nieśmiertelnego "Last Christmas":)

          • Ostatnie zajęcia w ramach Tutlo Club

            Wczoraj (21.12) zakończyliśmy serię spotkań online z native speakerami dla uczniów klas 4-8. W ostatnim spotkaniu, tym razem z tutorką z Zimbabwe, wzięła udział młodzież z kl. 6b i c. Rozmawiali o zwierzętach Afryki, a także o różnych zawodach i swoich planach na przyszłość.Spotkania w klasach 7-8 miały nieco inny charakter. Uczennice i uczniowie mieli możliwość indywidualnie połączyć się z wybranymi lektorami na swoich telefonach. Mimo początkowych obaw i lekkiej dawki stresu okazało się, że "nie taki native straszny...";)W przyszłości zamierzamy kontynuować współpracę z firmą Tutlo, aby umożliwić naszym uczennicom i uczniom kontakt z żywym językiem angielskim, wzmacniać ich wiarę w swoje umiejętności oraz motywować do dalszej nauki.

          • Dekorowanie pierników w klasie Ic

            Przedświąteczny czas kojarzy się nam z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków, dlatego uczniowie w klasie I c w czwartek 21 grudnia mieli zajęcia poświęcone ich dekorowaniu. Na stołach pojawił się kolorowy lukier, czekolada, posypki oraz pisaki cukrowe, które pomogły dzieciom w samodzielnym dekorowaniu pierników. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła. Takie działania sprawiły dzieciom wiele radości i wprowadziły w świąteczny nastrój.

          • Kartki świąteczne

            Święta to doskonały czas na śpiewanie piosenek i składanie sobie życzeń. Uczniowie klas siódmych naszej szkoły wykonali dziś na zajęciach jezyka niemieckiego kolorowe kartki świąteczne. Nauczyli się również składać życzenia w języku niemieckim. Czas umilały nam tradycyjne świąteczne piosenki jak: " O Tannenbaum ", " Kling Glöckchen...." czy " Leise rieselt der Schnee".

          • Święta – czas przygotowań

            Uczniowie naszej szkoły, jak co roku na lekcjach plastyki przygotowują dekoracje świąteczne. Pod koniec listopada wykonaliśmy kartki świąteczne w formie konkursu. W grudniu ozdabiamy świątecznie nasze szkolne korytarze i szykujemy dekoracje choinkowe. Uczniowie poznają tradycje i symbole Bożego Narodzenia, słuchają kolęd i pastorałek. Wszyscy bardzo czekamy na te rodzinne chwile.

          • ''Kamera, STEAM,akcja!''

            Grupa nauczycielek z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach “Kamera, STEAM, akcja!” prowadzonych w ramach projektu PAKT – Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii (Stowarzyszenie Robisz.to). Jesienią uczniowie uczestniczyli w mobilnych i stacjonarnych zajęciach PAKT, teraz przyszedł czas na dorosłych. W czasie warsztatów miałyśmy okazję bliżej zapoznać się ze sprzętem, który szkoła otrzymała m.in. w ramach programu Laboratoria Przyszłości - aparatem fotograficznym ze statywem, oświetleniem i mikrofonami. Poznałyśmy podstawowe zasady planowania i nagrywania filmów oraz ich obróbki i montażu. Mimo późnej godziny zajęcia były bardzo angażujące, w głowach narodziło nam się sporo pomysłów i wkrótce kamery pójdą w ruch .

          • KOMA

            Miło mi poinformować, że tego roku, po długiej przerwie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie KOMA. Konkurs ten ma dość specyficzną strukturę. Zadaniem uczniów było wysłuchanie wykładu na temat im nieznany, po czym mieli do wykonania szereg skomplikowanych zadań.

            Do finału z naszej szkoły udało się przejść następnującym uczniom:

          • 7a i 8b w Pixel XL 🙃😁

            14 grudnia był dla uczniów dniem pełnym zabawy i nowych wrażeń.

            Pierwszym przystankiem na naszej trasie był Pixel XL - analogowa rozrywka na cyfrowym poziomie! Gracze mieli szansę sprawdzić się na kilku polach - sprawnościowym, logicznym i pamięciowym. Poradzili sobie z tym doskonale, ćwicząc współpracę i integrując się.

          • ''Podróż przez Epokę: Wycieczka klasy 8a do Muzeum Pana Tadeusza i Panoramy Racławickiej''

            14 grudnia klasa 8a wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia, skupiając się na dwóch ciekawych miejscach: Muzeum Pana Tadeusza i Panoramie Racławickiej. W kamienicy pod Złotym Słońcem, gdzie można zobaczyć rękopis „Pana Tadeusza”, który jest najcenniejszym eksponatem Ossolineum i jednym z najwartościowszych zabytków polskiej kultury, zanurzyliśmy się w świat romantyzmu i twórczości Adama Mickiewicza oraz poznawaliśmy kontekst historyczny epoki. Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych poświęconych naszej narodowej epopei. Ponieważ byliśmy w Rynku, po wyjściu z Muzeum pospacerowaliśmy po Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, a następnie klasa przeniosła się do Panoramy Racławickiej, gdzie uczestniczyła w wirtualnej podróży do czasów Bitwy pod Racławicami. Ogromne malowidło ukazujące wydarzenia sprzed lat, robiło olbrzymie wrażenie na wszystkich. Perspektywa obrazu sprawiła, że uc

    • Partnerzy

      • "W drogę ku wysokiej jakości edukacji"
    • Dlaczego my?

        • Sympatyczni pracownicy
        • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
        • Zorientowani na sport
        • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
        • Bogata biblioteka
        • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 29.04.2024
    • Nasze media społecznościowe

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych