Spotkanie autorskie z Wiesławą Kuciębą
Brzydkie czy ładne?
Taki tytuł miało drugie już spotkanie autorskie z cyklu "Cudze chwalicie - swego nie znacie", które odbyło się w bibliotece szkolnej, a na które zaprosiliśmy Panią Wiesławę Kuciębę.
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, 27 marca, uczniowie klas drugich mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym naszych gustów i upodobań. "Brzydkie czy ładne?" - to tytuł bajki, która była podstawą wydarzenia.
Wizyta w Galerii Trzebnickiej
W środę, 26 marca, klasy 7b i 7c wybrały się do Galerii Trzebnickiej, gdzie uczniowie spotkali się z Panem Lechem Taraszczukiem, artystą, którego prace można obecnie zobaczyć w galerii. Pan Lech zajmuje się rzeźbą, jest emerytowanym, wieloletnim nauczycielem. Dostrzega piękno świata przyrody, troszczy się o środowisko naturalne, dlatego wykorzystuje przede wszystkim materiały odpadowe, nieprzydatne do innych celów. Bieżąca wystawa nosi tytuł ”Proxima Natura”. Autor wykorzystał tu różne gatunki drewna, do oprawy użył stare ramy okienne. Fascynacja lokalną przyrodą, szczególnie ptakami, znajduje odbicie w jego dziełach.. Całkiem przypadkowe kawałki drewna zmieniają się w fascynujące zwierzęta, ale także pejzaże i postacie ludzkie. Podczas spotkania twórca ciekawie opowiadał o swoich pracach i zainteresowaniach, a widzowie z podziwem oglądali eksponaty.
!!! REKRUTACJA 2024/2025 !!!
Szanowni Państwo,
Ruszyła rekrutacja na nowy rok szkolny 2024/2025 do oddziałów przedszkolnych i klas 1.
Druki do pobrania znajdują się w zakładce REKRUTACJA 2024/2025.
Wnioski można składać osobiście w godzinach pracy sekretariatu (7.30-15.00) lub drogą elektroniczną na adres mailowy: trzebnicasp3@op.pl
XXI Powiatowy Turniej Baśniowy
26 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbył się XXI już Powiatowy Turniej Baśniowy, który zgromadził młodych miłośników opowieści, w których świat magii przenika się z rzeczywistością.Podczas wydarzenia uczniowie z całego powiatu trzebnickiego zostali poddani testowi, sprawdzającemu ich znajomość klasyki baśniowej. Pytania dotyczyły dzieł takich autorów jak Charles Perrault, Hans Christian Andersen, Bracia Grimm oraz Akademii Pana Kleksa i Baśni Polskich. Wszyscy uczestnicy wykazali się wyjątkową wiedzą, demonstrując nie tylko znajomość treści utworów, ale także umiejętność ich interpretacji i analizy.
Klasa 2b na warsztatach segregowania odpadów
4Uczennice z Zielonego Patrolu przeprowadziły dziś kolejne warsztaty segregowania odpadów. Tym razem klasa 2b wzięła udział w zajęciach w ekopracowni “Zielone serce szkoły”. Dzieci z zaangażowaniem uczyły się, do jakiego pojemnika wyrzucić paragony, karton po pizzy czy chusteczki higieniczne. Nagrodą były ciekawe gry edukacyjne na podłodze interaktywnej.
Coraz bliżej święta!
6Trudno sobie wyobrazić Wielkanoc bez malowanych jajek. Na plastyce ostatnie przygotowania. Wykorzystując wydmuszki i inne materiały, uczniowie różnych klas dekorowali przyniesione na lekcję pisanki. Nie było to najłatwiejsze zdanie. Ale pomysłów i wytrwałości nie zabrakło. Kolorowe, wzorzyste jaja stanowią nieodzowny element dekoracji wielkanocnego domu i koszyczka, a sama tradycja ich zdobienia liczy wiele tysięcy lat. W ostatnim dniu przed feriami świątecznymi rozstrzygnięty został szkolny konkurs na najładniejszą palmę: I m. zajęła praca Michaliny B z klasy czwartej. II m. prace Natalii M i Jagody K. oraz III m Adam K., wszyscy z klasy czwartej.
Dzień Motyla
18Dzieci z oddziałów przedszkolnych postanowiły intensywnie przywoływać wiosnę, w związku z czym włączyły się w świętowanie Dnia Motyla.
Dzień Motyla, który obchodzimy 14 marca, został ustanowiony na cześć tych pięknych i pożytecznych owadów. Mimo, że motyle nie żyją długo, są one drugim najliczniejszym, zaraz po pszczołach, zapylaczem kwiatów i roślin.
Powiatowe Targi Edukacyjne i Drzwi Otwarte
13W dniu 21 marca uczniowie klas ósmych wzięli udział w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Powiatowym Zespole Szkół im. Piotra Włostowica w Trzebnicy. Podczas Targów Edukacyjnych została zaprezentowana bogata oferta edukacyjna powiatowych placówek oświatowych oraz przedsiębiorców, którzy swoją ofertą zachęcali do kształcenia na kierunkach zawodowych.
Przyszła WIOSNA!!!
521 marca na zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica Pana Marka Długozimy, dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wzięły udział w uroczystym powitaniu Wiosny na trzebnickim Rynku, na który dotarły wspólnie z przedszkolakami z innych placówek wiosennym, rozśpiewanym pochodem. Dzieci z ogromną przyjemnością obejrzały występy artystyczne, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, zaprezentowały piękne marzanny i kolorowe, wiosenne dekoracje. W radosnym nastroju pożegnały Zimę i powitały Wiosnę.
Trwa projekt ''Ekopracownia przyrodnicza-poznajemy by chronić''
29 listopada 2023 r. została otwarta w naszej szkole „Ekopracownia - zielone serce szkoły”, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 49 847,97 zł oraz wsparciu Gminy Trzebnica w wysokości ponad 12 tysięcy złotych.
Czekamy na wiosnę
Tuż przed nadejściem wiosny uczniowie klasy III b z zapałem przystąpili do wykonania Marzanny. Wiosenne Panny zrobione zostały z ekologicznych materiałów: drewna, słomy, siana, papierów i bibuły. Dzieci wiązały, zszywały i upinały kolorowe stroje. Przystrojone Marzanny czekają na pierwszy dzień wiosny. Pożegnamy zimę paląc kukły 21 marca.
Olimpiada Antysmogowa ESA
We wtorek 19 marca siedmioro uczennic i uczniów klas siódmych i ósmych wzięło udział w I etapie konkursu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej – Olimpiada ESA 2024. Rozwiązując online 40 zadań zamkniętych, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą definicji, warunków powstawania, skutków i sposobów zwalczania tego niebezpiecznego zjawiska. Ania Fatyga i Ania Winkler z 7c poradziły sobie najlepiej, zdobywając odpowiednio 85 i 80% punktów i awansowały do drugiego etapu. Gratulacje i powodzenia!
Świątecznie na plastyce
1Przygotowanie dekoracji, ozdób świątecznych to nie tylko obowiązek, ale i przyjemność. Na plastyce, w tym roku, uczniowie zmierzyli się z zdaniem wyjątkowo trudnym. Przygotowali palmy. Mimo wielu problemów, walki z materią opierającą się próbom jej poskromienia, młodzi ludzie nie poddawali się i wykonali niezwykle interesujące prace. Najlepsze z nich wezmą udział w konkursie szkolnym na najładniejszą palmę wielkanocną. Wkrótce podamy wyniki konkursu.
Poznajemy dzieje naszego miasta
Na lekcji historii w klasie piątej uczniowie rozmawiali o tym jak wyglądało średniowieczne miasto. Kto wówczas mieszkał w mieście, czym się zajmowali mieszkańcy. Po omówieniu tej tematyki klasy 5a i 5b wyruszyły na spacer po Trzebnicy, by odnaleźć najdawniejsze ślady naszego grodu. A jest ich wcale nie mało. Uczniowie wędrowali, spoglądając na plan, Trzebnicy, z czasu jej pierwszej lokacji, wydanej przez księcia Henryka Brodatego w 1224r. W latach 2000 członkowie Towarzystwa Ziemi Trzebnickiej oznaczyli pierwsze granice miasta za pomocą drewnianych pali, co znacznie ułatwiło młodzieży orientację w terenie. Oprócz rynku z ratuszem, pobliskiego kościoła pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła na ulicy Marcinkowskiej znajdziemy wyraźnie zaznaczone w terenie miejsce po dawnym kasztelu książęcym, które ma kształt niewielkiego wzniesienia. Duże wrażenie wywarł na piątoklasistach znajdujący się w rynk
Wielka Liga Czytelników
W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi przystąpili do tego konkursu czytelniczego.
Do testu półfinałowego dotarło w sumie 7 uczniów, uzyskując tytuły Aktywnego Czytelnika.
Test nie był łatwy, tym bardziej więc gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się udziału w konkursie.
Każda przeczytana książka jest sukcesem dziecka i rodzica, dlatego serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kolejnej edycji!
Ciekawa lekcja przyrody
4Dzisiaj w klasie 4C odbyły się warsztaty na temat ,,Porosty jako organizmy wskaźnikowe - skala porostowa''. Na warsztatach, uczniowie udali się w okolice szkoły, aby obserwować porosty rosnące na drzewach, a następnie porównywali je w popularnej 7 stopniowej skali.
Bioindykatory to organizmy o bardzo wąskiej lub specyficznej tolerancji na określone warunki środowiska. W przypadku porostów, wykorzystywane są one przede wszystkim do oceny stężenia dwutlenku siarki w powietrzu.
Nasi zDolni!
Zdolni, pracowici i zmotywowani – tacy są dwaj uczniowie naszej szkoły, którzy startowali w finałach wojewódzkich konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak. Mateusz S. z klasy 8b oraz Staś B. z klasy 7a zakwalifikowali się do dwóch finałów - Mateusz z języka polskiego i geografii, a Staś z geografii i historii. Finały odbyły się na przełomie lutego i marca, a w ostatnich dniach ogłoszono wyniki. Staś został laureatem Konkursu Historycznego i finalistą Konkursu Geograficznego, a Mateusz - finalistą Konkursu Geograficznego. Gratulacje, jesteśmy dumni, że reprezentujecie naszą szkołę!
Europejski Dzień Mózgu
218 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu – doskonała okazja, by podkreślić wagę zdrowia naszego najważniejszego narządu. Mózg to centrum naszej świadomości, pamięci i funkcji poznawczych. Dlatego też warto pamiętać o jego odpowiedniej ochronie i dbałości.
Mózg często jest określany jako „centrum dowodzenia” ludzkiego organizmu – odpowiada za wszelkie bodźce, które docierają do naszego organizmu. Dzięki niemu widzimy, słyszymy, czujemy, gromadzimy i przetwarzamy informacje.
Mózg składa się on z dwóch półkul, w których znajdują się zwoje mózgowe odpowiadające za poszczególne cechy i funkcje życiowe.
Lewa półkula odpowiada za mowę, rozumienie naszej mowy, czytanie, pisanie, a także za logiczne myślenie. Dzięki niej odczuwamy pozytywne emocje.
Prawa półkula odpowiada za kreatywność, myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię, zdolności muzyczne, plastyczne i artystyczne, intuicję, oraz odczuwa
KOMUNIKAT- dowozy!
W dniu jutrzejszym (20.03)
mogą wystąpić opóźnienia
w dowożeniu uczniów do szkół
na terenie gminy Trzebnica.
Dlaczego my?
- Sympatyczni pracownicy
- Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Bogata biblioteka
- Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
brak danychAktualności
- Nowi czytelnicy szkolnej biblioteki
- 19.11.2024
- Lekcje przyrody w parku
- 19.11.2024
- Sadzimy drzewa
- 19.11.2024
- W baśniowej krainie
- 19.11.2024
- Koncert muzyczny
- 18.11.2024
- Dzień Postaci z Bajek klasa 2c
- 13.11.2024
- Życzenia dla Niepodległej!
- 12.11.2024
- Święto Niepodległości 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 w oddziałach przedszkolnych 😀
- 12.11.2024
- Wycieczka edukacyjna klasy 8b
- 12.11.2024
- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w oddziałach przedszkolnych
- 12.11.2024
- Święto Niepodległości kl. 2c
- 07.11.2024
- Podsumowanie szkolnych etapów zDolnego Ślązaka
- 07.11.2024
- Święto Szkoły i pasowanie na ucznia!
- 07.11.2024
- Lekcja historii w Muzeum Pamięci Auschwitz- Birkenau
- 05.11.2024
- Dzień Dyni w Oc
- 05.11.2024
- Happy Halloween!
- 04.11.2024
- Koncert Szkoły Muzycznej w Trzebnicy
- 04.11.2024
- Wyjście na cmentarz
- 04.11.2024
- Z wizytą w Urzędzie...
- 04.11.2024
- Warsztaty „Sokolnik i Ratownik”
- 04.11.2024
Sprawdź jakość powietrza