• Poznajemy dzieje naszego miasta

            Na lekcji historii w klasie piątej uczniowie rozmawiali o tym jak wyglądało średniowieczne miasto. Kto wówczas mieszkał w mieście, czym się zajmowali mieszkańcy. Po omówieniu tej tematyki klasy 5a i 5b wyruszyły na spacer po Trzebnicy, by odnaleźć najdawniejsze ślady naszego grodu. A jest ich wcale nie mało. Uczniowie wędrowali, spoglądając na plan, Trzebnicy, z czasu jej pierwszej lokacji, wydanej przez księcia Henryka Brodatego w 1224r. W latach 2000 członkowie Towarzystwa Ziemi Trzebnickiej oznaczyli pierwsze granice miasta za pomocą drewnianych pali, co znacznie ułatwiło młodzieży orientację w terenie. Oprócz rynku z ratuszem, pobliskiego kościoła pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła na ulicy Marcinkowskiej znajdziemy wyraźnie zaznaczone w terenie miejsce po dawnym kasztelu książęcym, które ma kształt niewielkiego wzniesienia. Duże wrażenie wywarł na piątoklasistach znajdujący się w rynk

          • Wielka Liga Czytelników

            W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi przystąpili do tego konkursu czytelniczego.

            Do testu półfinałowego dotarło w sumie 7 uczniów, uzyskując tytuły Aktywnego Czytelnika.

            Test nie był łatwy, tym bardziej więc gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się udziału w konkursie.

            Każda przeczytana książka jest sukcesem dziecka i rodzica, dlatego serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kolejnej edycji!

          • Ciekawa lekcja przyrody

            Dzisiaj w klasie 4C odbyły się warsztaty na temat ,,Porosty jako organizmy wskaźnikowe - skala porostowa''. Na warsztatach, uczniowie udali się w okolice szkoły, aby obserwować porosty rosnące na drzewach, a następnie porównywali je w popularnej 7 stopniowej skali.
            Bioindykatory to organizmy o bardzo wąskiej lub specyficznej tolerancji na określone warunki środowiska. W przypadku porostów, wykorzystywane są one przede wszystkim do oceny stężenia dwutlenku siarki w powietrzu.

          • Nasi zDolni!

            Zdolni, pracowici i zmotywowani – tacy są dwaj uczniowie naszej szkoły, którzy startowali w finałach wojewódzkich konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak. Mateusz S. z klasy 8b oraz Staś B. z klasy 7a zakwalifikowali się do dwóch finałów - Mateusz z języka polskiego i geografii, a Staś z geografii i historii. Finały odbyły się na przełomie lutego i marca, a w ostatnich dniach ogłoszono wyniki. Staś został laureatem Konkursu Historycznego i finalistą Konkursu Geograficznego, a Mateusz - finalistą Konkursu Geograficznego. Gratulacje, jesteśmy dumni, że reprezentujecie naszą szkołę!

          • Europejski Dzień Mózgu

            18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu – doskonała okazja, by podkreślić wagę zdrowia naszego najważniejszego narządu. Mózg to centrum naszej świadomości, pamięci i funkcji poznawczych. Dlatego też warto pamiętać o jego odpowiedniej ochronie i dbałości.

            Mózg często jest określany jako „centrum dowodzenia” ludzkiego organizmu – odpowiada za wszelkie bodźce, które docierają do naszego organizmu. Dzięki niemu widzimy, słyszymy, czujemy, gromadzimy i przetwarzamy informacje.
            Mózg składa się on z dwóch półkul, w których znajdują się zwoje mózgowe odpowiadające za poszczególne cechy i funkcje życiowe.
            Lewa półkula odpowiada za mowę, rozumienie naszej mowy, czytanie, pisanie, a także za logiczne myślenie. Dzięki niej odczuwamy pozytywne emocje.
            Prawa półkula odpowiada za kreatywność, myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię, zdolności muzyczne, plastyczne i artystyczne, intuicję, oraz odczuwa

          • Warsztaty Segregowania Odpadów

            Uczennice i uczniowie z klasy 2a Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy uczestniczyli dziś w Warsztatach Segregowania Odpadów, przeprowadzonych przez Anię, Gabrysię, Sophie i Anię (7c) z Zielony Patrol. Drugoklasiści obejrzeli krótki film animowany zachęcający do dbania o środowisko, a następnie przystąpili do działania. Nauka przez zabawę jest najskuteczniejsza, więc Zielony Patrol przygotował grę edukacyjną o trzech poziomach. Uczniowie musieli zdecydować, do jakiego pojemnika wyrzucić różne rzeczy. Nie wszystko było oczywiste, wiele osób uważa, że chusteczki higieniczne to papier! Nic bardziej mylnego! Powinny trafić do odpadów zmieszanych.

          • Mamy Królową - wyjątkowy Dzień Kobiet 

            Piątek, 8 marca był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Po pierwsze świętowaliśmy Dzień Kobiet, po drugie rozstrzygnęliśmy plebiscyt ogłoszony przez SU. Konkurs, o którym mowa, zorganizowany został właśnie w związku ze świętem pań. Kilka dni temu każda klasa wybrała spośród uczennic klasową Miss. Wszystkie wybrane dziewczęta wzięły udział w wyborach Miss Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy. Z radością informujemy o wynikach. Naszą Królową została uczennica klasy 8 a – Martyna Michnicka. Warto w tym miejscu wspomnieć o nagrodach, które otrzymały dziewczęta. Każda klasowa Miss dostała słodki upominek oraz jednorazowy kupon zwalniający z odpowiedzi ustnej. Nagrodą główną, dla Miss Szkoły był bon podarunkowy do sieci drogerii Rossman. Wszystkie nagrody ufundował Samorząd Szkolny. Koronacji dokonała wicedyrektor Pani Jowita Pietrzykowska – Dziwak podczas spotkania wszystkich uczniów na hali spo

          • Dzień Kobiet w oddziałach przedszkolnych

            Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

            Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli prezenty niespodzianki.

          • Szkolny Konkurs Recytatorski klas trzecich

            W czwartek – 7 marca 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas III. Celem konkursu było: popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej, promowanie talentów recytatorskich oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie recytując wiersze J. Brzechwy: „Samochwała”, „Jeż”, „Foka”, „Kwoka”, Kaczka Dziwaczka” i „Dwie krawcowe”. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły emocje, a wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

          • Lecimy w Kosmos Kl. IC

            Przez ostatnich kilka dni klasa I c realizowała zajęcia, które miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym Wszechświatem. Zanim dzieci wyruszyły w podróż kosmiczną, dowiedział się, co to jest Kosmos, Słońce, księżyc i planety. Rozmawiali o tym, gdzie się znajduje nasza planeta we Wszechświecie. Oglądali różne filmy, plakaty, zdobywali ,,kosmiczną’’ wiedzę. Poznali nowe słowa i ich znaczenia np. kosmos, przestrzeń kosmiczna, Układ Słoneczny, UFO, pojazd kosmiczny, skafander, astronauta, kometa...

    • Partnerzy

      • "W drogę ku wysokiej jakości edukacji"
    • Dlaczego my?

        • Sympatyczni pracownicy
        • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
        • Zorientowani na sport
        • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
        • Bogata biblioteka
        • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 29.04.2024
    • Nasze media społecznościowe

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych