Wycieczka mikołajkowa 6a
5Z okazji zbliżających się Mikołajek klasa 6A wyruszyła 30 listopada na wycieczkę do Wrocławia. Tym razem nie autokarem spod szkoły tylko szynobusem co było okazją do nabycia doświadczenia przemieszczania się pociągiem a później po mieście komunikacją miejską. Pierwszą atrakcją była wizyta w Laser Tag, który jest miejscem pełnym zabawy, emocji i aktywności. Zaczęliśmy tam przygodę od sprawnego przeszkolenia przez instruktora, następnie w zbrojowni zostaliśmy wyposażeni w broń i hełmy i podzieleni na grupy. Tak przygotowani wkroczyliśmy na Arenę, gdzie wypełnialiśmy misje czując się jak na poligonie wojskowym. Naszym celem było nie tylko przetrwać ale przede wszystkim działać razem, bo strategia zespołowa miała tu kluczowe znaczenie. Kiedy po wszystkich misjach opadł kurz, emocje i zmęczenie wyruszyliśmy na Rynek wrocławski gdzie czekała na Nas kolejna atrakcja – Jarmark Bożonarodzeni
,,Poznaj Polskę''- klasy drugie i 4a we Wrocławiu
25Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie...kierując się tym mądrym powiedzeniem postanowiliśmy w ramach programu #PoznajPolske wybrać się do Wrocławia. Najpierw zwiedzaliśmy miejsca związane z historycznym dziedzictwem miasta, m.in. Ratusz, Sukiennice, Plac Solny czy piękną Kamienicę pod Złotym Słońcem. Na wrocławskim Rynku można poczuć już świąteczną atmosferę podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku, a w jego najbliższej okolicy spotkacie też najwięcej figurek krasnoludków. Nic w tym dziwnego – tuż przy Rynku, za kamieniczkami Jaś i Małgosia, znajduje się wejście do podziemnej krainy krasnoludków.
Zabawy andrzejkowe w klasach pierwszych
1Andrzejki są dobrą okazją do wspólnej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W dniu 30 listopada uczniowie kl. I na chwilę oderwali się od rzeczywistości i przenieśli się w magiczny świat wróżb, marzeń i fantazji .Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania butów, nakłuwania szpileczką serc z kartonu i poznania imienia swojej sympatii, wróżenia za pomocą magicznej butelki. Na zakończenie zabawy na wszystkie dzieci czekał drobny poczęstunek przygotowany przez rodziców, były owocowe soczki i mandarynki.
,,Andrzejki'' w oddziałach przedszkolnych
4„ Święty Andrzej ci ukaże,
co ci los przyniesie w darze.”W oddziałach przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Po wspólnej zabawie czekał na dzieci słodki poczęstunek. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie.
Uczyć bawiąc, bawić ucząc...
3Już od starożytnych czasów wiadomym było, że nauka przez zabawę jest prosta, konkretna, trafia do człowieka i co najważniejsze cieszy. Lekcje historii sprzyjają korzystaniu z dorobku poprzednich pokoleń. Uczniowie klasy 5C w myśl zasady Artstotelesa “nie dość nauczać, trzeba byś się bawił” w ramach podsumowania działu Starożytna Grecja przygotowali różnego rodzaju gry. Były quizy, karty z pytaniami, memory, koła fortuny, planszówki, Grekopolis. Wszystkie gry zostały przetestowane a utrwalona wiedza na pewno pozostanie w głowach na długo.
Życzliwość to....
6Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie z okazji Dnia Życzliwości. Waszych kartek było tak dużo, że zwycięzcę ogłosimy w przyszłym tygodniu. Prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości.
Na osłodę publikujemy zdjęcia pięknych plakatów propagujących to święto, które zawisły na drzwiach Waszych gabinetów.
Dzień Pluszowego Misia
5Powiernik i pocieszyciel najmłodszych, nieodłączny towarzysz dziecięcych zabaw – pluszowy miś – swoje symboliczne urodziny obchodzi 25 listopada.
W tym dniu, dzieci z oddziałów przedszkolnych uczciły urodziny swojego ulubieńca. Oczywiście do przedszkola przybyły ze swoimi pluszakami i podzieliły się ze wszystkimi dziećmi informacjami na ich temat.
Warsztaty pszczelarskie w oddziałach przedszkolnych
21W listopadzie gościliśmy w oddziałach przedszkolnych panią Kasię Borowicz , która poprowadziła zajęcia z pszczelarstwa. Przybyła do nas ze ślicznym ulem ,strojem i narzędziami pszczelarza oraz pysznym miodem. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia pszczół : jak powstaje miód, jak odróżnić pszczołę od groźnej osy ,przede wszystkim tego jak ważną rolę odgrywają w życiu człowieka .Na koniec zrobiły świecę z węzy pszczelej i zajadały pyszny miód.
Dzień Tolerancji w klasie 6a
1Jednym z listopadowych dni jest Dzień Tolerancji. Jest to wyjątkowy dzień, bo jest okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych. Szkolna codzienność stwarza wiele sytuacji, dzięki którym można się uczyć tolerancji albo ją doskonalić. Klasa 6A na lekcji wychowawczej obejrzała film dotyczący definicji tolerancji. Uczniowie pracując w grupach zastanawiali się czy są granice tolerancji, czy zawsze i wszystkie zachowania należy tolerować i akceptować i czym jest postawa asertywna. Podsumowaniem zajęć było przygotowanie gazetki klasowej w której uczniowie zamieścili przykłady postaw i działań tolerancyjnych i przejawów nietolerancji.
Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Mój przyjaciel Miś''
W piątek 25.11.2022 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy zwyciężyli i zostali wyróżnieni w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mój przyjaciel Miś" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wiszni Małej.
W kategorii klas I - III nagrody otrzymali:
Oliwia Malewicz z klasy 1b za zajęcie I miejsca
,,Mamy energię''
13Uczniowie z klasy 2a, brali udział w przedsięwzięciu edukacyjnym „Mamy Energię”. Przy pomocy specjalnie zaprojektowanych interaktywnych tablic edukacyjnych, bardzo ciekawie zostało zaprezentowane dzieciom jak można przetworzyć na energię elektryczną odnawialne źródła energii pochodzące z wiatru, słońca, wody i ziemi zostają. Na warsztatach została poruszona także kwestia prawidłowego segregowania odpadów i wybierania ekologicznych produktów pochodzących z recyklingu.
Lekcja w kinie
W środę 23 listopada uczniowie wszystkich klas siódmych i ósmych wzięli udział w Lekcji w trzebnickim kinie Polonia, gdzie obejrzeli film “Orlęta. Grodno’ 39”. Jest to jedyna do tej pory produkcja polskiego kina obrazująca agresję władz sowieckich na Polskę w 1939 roku. W filmie Krzysztofa Łukasiewicza widzimy wojnę oczami dziecka- Leosia, głównego bohatera. W filmie znajdziemy uprzedzenia, dyskryminacje, antysemityzm ale także patriotyzm, tradycje, poszukiwanie siły i nadziei w sytuacjach kryzysowych, budowanie tożsamości. Tutaj patrzymy na wschód, co w obecnej sytuacji na Ukrainie nabiera jeszcze głębszego znaczenia. Ta produkcja boli, daje do myślenia i pozostawia widza ze ściśniętym gardłem. I dlatego jest to ważny film dla nastolatków, którzy tak często nie zdają sobie sprawy z tego w jak wspaniałej rzeczywistości żyją.
Jak zabawa, to zabawa - dyskoteki andrzejkowe!
3Środa i czwartek to dni, na które społeczność szkolna czekała z niecierpliwością, ponieważ wówczas odbywały się dyskoteki andrzejkowe.
We środę bawili się uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych, a we czwartek – młodzież z klas siódmych i ósmych. W związku z tym, że były to pierwsze po okresie pandemii zabawy, obie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. O oprawę muzyczną zadbali fantastyczni chłopcy – DJ Błażej i DJ Wojtek, który właśnie we środę obchodził swoje osiemnaste urodziny. Z tej okazji uczestnicy dyskoteki złożyli solenizantowi życzenia, wręczyli symboliczny prezent oraz odśpiewali „Sto lat”. Wieczór spędzony w szkole był okazją, aby potańczyć, posłuchać dobrej muzyki, po prostu pobyć ze sobą i na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego.
Listy do Super Kota
6Kilka dni temu nasza klasa obchodziła Dzień Czarnego Kota. Wczoraj napisaliśmy swoje listy do trzebnickiego kotka - Super Kota. Razem z listami dzieci z klas młodszych zanieśliśmy je do specjalnej skrzynki pocztowej. Zaprosiliśmy Super Kota do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nas wkrótce odwiedzi. Czekamy!
Dzień Czarnego Kota
12W minionym tygodniu – 17 listopada, obchodziliśmy Dzień Czarnego Kota. Choć żyjemy w XXI wieku, wciąż żywe są różne przesądy, dotyczące nieszczęść, jakie przynosi czarny kot. Prześladowania kotów trwały przez stulecia. Przejściowo koty odetchnęły w czasie dżumy ze względu na swoje zasługi w tępieniu szczurów.
,,Poznaj Polskę''- Podsumowanie wycieczki do Poznania
Uczniowie z klas piątych wybrali się 22 listopada do Poznania. Pierwszym punktem programu były zajęcia “Survival w Palmiarni”. Piątoklasiści zdobywali różne sprawności potrzebne w przetrwaniu na tropikalnej wyspie - znaleźli wodę, pożywienie, poznali przydatne i niebezpieczne rośliny oraz ciekawe zwierzęta. Po zajęciach przyrodniczych przyszła pora na porcję historii. Odwiedzając Ostrów Tumski i poznańską katedrę, uczniowie poznali miejsca, w których rodziła się polska państwowość. Następnie odbyli podróż przez wieki, poznając broń, zbroje i mundury z różnych epok w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym. Na koniec, oglądając Poznańskie Koziołki, spotkali się z jedną z lokalnych legend.
Mecze matematyczne
Dnia 21.11.2022 do Szkoły Podstawowej nr 3 przyjechała drużyna Matematyczna z Ciechów.Uczniowie obu szkół zmagali się z dzisięcioma trudnymi zadaniami przez 60 minut. Po tym czasie rozpoczął się pierwszy w tym roku szkolnym Mecz Matematyczny. Po dwugodzinnych zmaganiach, Trzebnickiej drużynie udało się wywalczyć zwycięstwo .
Szkolne etapy konkursów wojewódzkich zDolny Ślązak- podsumowanie
Zakończyły się szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak. W naszej szkole wzięło w nich udział 67 uczniów, z czego 33 zgłosiło się do więcej niż jednego przedmiotu. Rekordzistami są Lena Góra, Witold Grodziński i Klaudia Świt, którzy startowali w sześciu przedmiotach.
Wojewódzka Komisja Konkursowa ogłosiła już progi punktowe i listy uczniów, którzy awansowali do etapu powiatowego. Naszą szkołę reprezentować będą:
Dlaczego my?
- Sympatyczni pracownicy
- Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Bogata biblioteka
- Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
brak danychAktualności
- Nowi czytelnicy szkolnej biblioteki
- 19.11.2024
- Lekcje przyrody w parku
- 19.11.2024
- Sadzimy drzewa
- 19.11.2024
- W baśniowej krainie
- 19.11.2024
- Koncert muzyczny
- 18.11.2024
- Dzień Postaci z Bajek klasa 2c
- 13.11.2024
- Życzenia dla Niepodległej!
- 12.11.2024
- Święto Niepodległości 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 w oddziałach przedszkolnych 😀
- 12.11.2024
- Wycieczka edukacyjna klasy 8b
- 12.11.2024
- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w oddziałach przedszkolnych
- 12.11.2024
- Święto Niepodległości kl. 2c
- 07.11.2024
- Podsumowanie szkolnych etapów zDolnego Ślązaka
- 07.11.2024
- Święto Szkoły i pasowanie na ucznia!
- 07.11.2024
- Lekcja historii w Muzeum Pamięci Auschwitz- Birkenau
- 05.11.2024
- Dzień Dyni w Oc
- 05.11.2024
- Happy Halloween!
- 04.11.2024
- Koncert Szkoły Muzycznej w Trzebnicy
- 04.11.2024
- Wyjście na cmentarz
- 04.11.2024
- Z wizytą w Urzędzie...
- 04.11.2024
- Warsztaty „Sokolnik i Ratownik”
- 04.11.2024
Sprawdź jakość powietrza