Wycieczka do Krainy Alpak
6W dniu 30 maja br. dzieci z kl. 1b i 2a udały się na niezapomnianą wycieczkę do Hodowli Alpak w Krakowianach. Właściciele oprowadzili nas po farmie i zapoznali ze zwyczajami zwierząt. Uczniowie poznali zwierzęta, które mogli obserwować z bliska, karmić marchewką i wyprowadzić je na spacer na smyczy. Dzieci brały udział w warsztatach - wyklejały alpaka naturalną wełną. Właściciele hodowli zadbali o świetną zabawę na świeżym powietrzu. Na koniec odbyło się pieczenie kiełbasek. Pogoda i humory dopisały.
Wycieczka 3b i 3c do Dobkowa
5W minionym tygodniu klasy trzecie – 3b oraz 3c wyjechały na wycieczkę szkolną do DOBKOWA (Kraina Wygasłych Wulkanów). Dobków to miejsce, w którym można dowiedzieć się w jaki sposób siły wnętrza Ziemi ukształtowały region
Gór i Pogórza Kaczawskiego. W Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej dzieci, w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, przeprowadzonych doświadczeniach zdobyły wiedzę o czasach, w których kształtowała się skorupa ziemska. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach ,,LABORATORIUM CZTERECH ŻYWIOŁÓW'', w których za pomocą samodzielnie wykonanych doświadczeń oraz obserwacji doświadczeń przeprowadzonych przez edukatora poznały właściwości oraz moc ognia, wody, ziemi i powietrza.
Z wizytą na Zamku Czocha
429 maja uczniowie z klas: IVa, IVb, Vb, Vc uczestniczyli w całodniowej wycieczce integracyjno – krajoznawczej, podczas której zwiedzali ciekawe zakątki Dolnego Śląska. Wyruszyliśmy o godz.8.00. pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy była miejscowość Siedlęcin. Znajduje się tam Wieża Książęca, która została wybudowana w XIV wieku. Następnie mogliśmy zobaczyć zaporę w Pilichowicach. Powstała ona na rzece Bóbr w latach 1902–1912 w celu ochrony przed powodziami. Jest to najwyższa zapora kamienna i łukowa oraz druga co do wysokości i druga co do czasu powstania zapora wodna w Polsce. Trzecim punktem naszej wyprawy był Zamek Czocha, który urzekł nas swoją magią. Pani przewodnik opowiedziała nam o historii tego miejsca, zaprezentowała ciekawostki i pokazała kilka z wielu tajemnych przejść, będących zagadką nawet dla historyków.
Nadanie imienia pomnikowemu bukowi
6Rok po złożeniu przez naszą Szkołę wniosku o uznanie za pomnik przyrody najpiękniejszego drzewa w naszym parku odbyła się uroczystość nadania mu imienia. 1 czerwca pod rozłożystym bukiem zgromadzili się uczniowie klas 1c, 3b i 3c wraz z wychowawczyniami oraz goście specjalni: Burmistrz Gminy Trzebnica pan Marek Długozima i Pani Dyrektor Aneta Herner. Uroczystość przygotowały i przeprowadziły uczennice (i uczeń) z Zielonego Patrolu. Na początek zwycięzcy konkursu na imię dla buka – pani Magdalena Zaleska i Leonard Michoń z 2c – symbolicznie podlali nasze drzewo i nadali mu imię Trzysław Trzebnicki. “Rodzice chrzestni” otrzymali od Zielonego Patrolu pamiątkowe plakietki. Kolejnym punktem programu była część artystyczna. Ania Fatyga, Ania Winkler, Sophie Dorosz z klasy 6c oraz Ala Walasek z klasy 6a, w strojach nawiązujących do leśnych zwierząt, przedstawiły informacje o znaczeniu drzew,
Kolejny sukces!
Szymon Dominiak uzyskał najlepszy wynik w naszym mieście w IV edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Informatycznego InstaLogik 2022/2023.
Gratulujemy!
Dzień Dziecka
101 czerwca to szczególny dzień, w którym wszystkie dzieci mają swoje święto. Również w naszej szkole spędziliśmy ten czas wyjątkowo. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich naszych uczniów niespodziankę-pyszne lody. Nie zabrakło oczywiście świetniej zabawy na świeżym powietrzu. Były konkursy sportowe, tańce przy muzyce i pikniki na kocykach.
Przedszkolaki w Bibliotece Miejskiej
3''Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła'' Wisława Szymborska
Maj to miesiąc bogaty w różne święta - między innymi znajduje się Dzień Biblioteki i Bibliotekarza . Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b z tej okazji odwiedziły Bibliotekę Miejską w Gminnym Centrum Kultury i Sportu .
Dzień Mamy w oddziałach przedszkolnych
„Mamo, mamo dziś wszystkie dzieci, niosą Tobie życzeń bukiecik. Serduszka gorące, kwiatuszki pachnące, co wyrosły na naszej łące.”
Z okazji Dnia Mamy - 29 maja 2023 roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych, jak co roku, przygotowały dla swoich ukochanych Mam krótkie programy artystyczne, w których wyraziły swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Zrobiły również drobne upominki w postaci kolorowych laurek i serc.
Ogrodzenie Dzikiego Zakątka #LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszłości
W czwartek 25 maja Ania Fatyga, Ania Winkler i Marcelina Borecka z Zielonego Patrolu wykorzystały wolny czas, by kontynuować budowanie ogrodzenia Dzikiego Zakątka. Wiertarko-wkrętarki, kombinerki, młotki, które otrzymaliśmy dzięki udziałowi w programie #LaboratoriaPrzyszłości, poszły w ruch. Nie jest łatwo, w ziemi naszego parku znajduje się mnóstwo cegieł i innych “przeszkadzajek”, ale praca posuwa się do przodu.
Dzień Otwarty na folwarku Fundacji Centaurus w Szczedrzykowicach
Od kilku lat Zielony Patrol współpracuje z Fundacją Centaurus, zbierając pieniądze na pomoc dla chorych koni i innych zwierząt, których nikt już nie chce. Postanowiliśmy skorzystać z Dni Otwartych i odwiedzić folwark Fundacji. Ania Fatyga i Gabrysia Pochroń z 6c oraz Nel Kuska z 8e pod opieką pani Anny Ciby udały się pociągiem do Szczedrzykowic koło Legnicy. Oto, co napisały po powrocie:
Wystawa zamków średniowiecznych
3Klasy 4, na lekcji historii, otrzymały zadanie zbudowania makiety średniowiecznego zamku z dowolnego materiału (papier, styropian, tektura, pianka, plastelina, itp.). Mógł być to konkretny, istniejący zamek lub wymyślony. Budowle zamkowe często otoczone były dwoma pierścieniami murów zwieńczonych basztami w narożach i z wieżą-bramą oraz mostem zwodzonym nad fosą. W pracy trzeba było uwzględnić te charakterystyczne elementy. Do swoich prac dzieci wykorzystały, m.in. kartony, kamienie, glinę, patyczki. Wszystkie makiety wyglądają imponująco. Pomysłowe i barwne dzieła zostały wystawione w naszej szkole. Do oglądania wystawy serdecznie zapraszamy .
Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
W czwartek 18 maja br, uczniowie klas drugich włączyli się w Przemarsz z Okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Tegoroczne hasło to: RAZEM NIC NAS NIE ZATRZYMA. O niepełnosprawościach można, a nawet trzeba mówić, by uświadomić młodym pokoleniom, jak ważna jest akceptacja, zrozumienie i niesienie pomocy tym, z którymi los nie obszedł się łaskawie. Uczestnictwo w wydarzeniu na pewno wpłynęło na większą świadomość uczniów, a także niosło radość płynącą z udziału w tym wydarzeniu.
Mistrzynie ortografii
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Żmigrodzie odbył się powiatowy konkurs polonistyczny "O złotą skuwkę". Z radością informujemy, że nasza uczennica Wiktoria Tomczyk zajęła miejsce I w kategorii klas VIII, natomiast Zuzanna Wawruszczak zdobyła II lokatę wśród uczestników z klas VII.
Cieszymy się z sukcesów naszych Dziewcząt, tym bardziej, że ortografia języka polskiego do najłatwiejszych nie należy, a i mnóstwo pułapek można napotkać. Brawo!!!
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
18 maja w Szkole Podstawowej w Urazie odbył się Xll Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej ,,Mały Europejczyk ". Naszą szkołę reprezentowali: Liliana Fajks, Dawid Mackiewicz i Michał Sagan. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli III miejsce.
Serdeczne gratulujemy!
Z wizytą u Pani Pielęgniarki
12 maja na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych uczęszczające do świetlicy szkolnej odwiedziły naszą szkolną Panią Pielęgniarkę w jej gabinecie. Spotkanie miało na celu poznanie zawodu pielęgniarki. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć gabinet pani pielęgniarki oraz zapoznać się z podstawowymi urządzeniami, które Pani Sylwia wykorzystuje w swojej pracy: elektroniczną wagą do ważenia masy ciała, miernikiem wzrostu, tablicą okulistyczną itd. Największe zainteresowanie wzbudziła torba, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli stetoskop, bandaże, ciśnieniomierz, strzykawki i inne akcesoria medyczne. Pani pielęgniarka opowiedziała o swojej codziennej pracy i odpowiedziała na szereg zadawanych przez dzieci pytań. Dziękując za pomoc okazywaną uczniom, dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Dzięki spotk
Klasa 7a na wycieczce w Poznaniu
8Klasa 7a dziś i jutro zwiedza Poznań. Miejsce i plan wycieczki opracowali sami uczniowie na lekcjach geografii z panią Anią Cibą. Program na dziś to, m.in. Stary Rynek ze słynnymi koziołkami i jego okolice, Centrum Szyfrów „Enigma" i jeden z pięciu działających w Polsce fotoplastikonów. Przewodnicy nie są nam potrzebni, bo uczniowie przygotowali informacje o miejscach, które zwiedzamy i opowiadają o nich swoim kolegom.
Dlaczego my?
- Sympatyczni pracownicy
- Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Bogata biblioteka
- Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Godziny dzwonków
Piątek 25.04.2025Nasze media społecznościowe
Galeria zdjęć
brak danychAktualności
- Sukces naszej uczennicy!
- 25.04.2025
- Czytamy ze zrozumieniem
- 25.04.2025
- WIELKI SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM!!!
- 24.04.2025
- Dekorowanie pisanek na plastyce
- 23.04.2025
- XXVII Powiatowy Konkurs Mitologiczny
- 23.04.2025
- Wesołych Świąt !
- 17.04.2025
- Zaproszenie na konferencję
- 15.04.2025
- XXIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
- 15.04.2025
- Spotkanie z panią Anną Włodarczyk - psychoterapeutką
- 15.04.2025
- Świątecznie, kolorowo i zdrowo
- 15.04.2025
- Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunku” kl. 3
- 11.04.2025
- Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu
- 10.04.2025
- Układ Słoneczny klasy 3b
- 10.04.2025
- „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” kreatywnie w 3c
- 10.04.2025
- Klasy 0-3 na spektaklu "Detektyw Pozytywka"
- 10.04.2025
- Wycieczka do Skokowej kl. IIa i IIc
- 09.04.2025
- Jak to było kiedyś...
- 07.04.2025
- Klasy trzecie odkrywają tajemnice produkcji papieru
- 04.04.2025
- "Olimpijczyk Paryż 2025"
- 04.04.2025
- Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
- 04.04.2025
Sprawdź jakość powietrza