• Gry edukacyjne na historii

            Na przełomie marca i kwietnia, uczniowie klas piątych podczas lekcji historii pogłębiali wiedzę na temat średniowiecza. Poznając treści analizowali teksty źródłowe, mapy, infografiki. Poznawali warunki życia mieszkańców, czym się trudnili, co jedli oraz najważniejsze wydarzenia, które miały wpływ na ich życie. Następnie uczniowie wykorzystali zdobytą wiedzę, projektując w grupach gry dydaktyczne dotyczące wybranej tematyki. Jako podsumowanie zadania piątoklasiści zaprezentowali swoje gry innym uczniom oraz odbyło się klasowe testowanie przygotowanych gier. Była to świetna zabawa, ale też nauka.

          • Przybywa roślin wokół naszej szkoły

            Wiosna to czas sadzenia roślin i nie inaczej dzieje się w naszej szkole. Drugoklasiści pilnie wysiewają i sadzą na swoich podwyższonych grządkach w szkolnym ogródku. Państwo Górniccy zasponsorowali piękne sadzonki laurowiśni, które - mamy nadzieję - za kilka lat utworzą piękny żywopłot ciągnący się wzdłuż ścieżki do placu zabaw. Pani Paulina Grabowska ofiarowała sadzonki, które klasa 8c zasadziła w parku szkolnym. Klasa 4a zasadziła dwa modrzewie, które otrzymali od pani Marty Zając-Sobczak. Fragment zlikwidowanego “dzikiego parkingu” ósmoklasiści obsiali letnimi kwiatami - może urośnie nam łąka?

          • Zwierzęta doktora Dolittle'a

            W klasie III b zagościły zwierzęta doktora Dolittle¢a. Dzieci podczas zajęć wykonały z drewnianych spinaczy do bielizny bohaterów omawianej lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Pojawiła się m. in. papuga Polinezja, pies Jip, świnka Geb- Geb, a nawet krokodyl. Uczniowie podróżowali z bohaterami poznając przygody doktora i jego przyjaciół oraz faunę afrykańskiej sawanny, Wysp Kanaryjskich i lasów równikowych. Już niebawem uczniowie będą mogli obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane na podstawie znanej im książki.

          • Konkursy matematyczne

            W zeszłym tygodniu uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami konkursowymi z matematyki. Jednego dnia odbył się etap szkolny konkursów: Delta oraz Duety Matematyczne.

            Z przyjemności chciałabym poinformować, że do kolejnego etapu z konkursu

            Delta zakwalifikowała się:

            Sophie Dorosz z klasy 7c,

          • Powiatowy Konkurs Matematyczny "Sprawnie liczę"

            W czwartek 25 kwietnia odbył sie Powiatowy Konkurs Matematyczny "Sprawnie liczę" dla kl. IV. Do Masłowa zjechali się najlepiej i najsprytniej liczący uczniowie kl. IV ze wszystkich szkół powiatu trzebnickiego. Naszą szkołe reprezentowała Liliana Fajks i Oskar Gaczyński. Uczniowie mieli do rozwiązania 60 przykładów w czasie 35min. Z wielką radością i informujemy, że nasza uczennica Liliana Fajks zajęła 1 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukceców.

          • Dzień Ziemi w klasie 3c

            Uczniowie w ramach obchodów Dnia Ziemi wzięli udział w warsztatach literacko-ekologicznych, przeprowadzonych przez Panią Juliannę Michorczyk, podczas których uczniowie zmierzyli się z przygotowanymi przez poetkę zagadkami, wsłuchali się w specjalnie dla nich napisane opowiadania o tematyce ekologicznej oraz przeszli mini test segregacji śmieci.

          • Wycieczka do Wielbłądziej Farmy

            24 i 25 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego „ Wielbłądzia Farma” w miejscowości Sanie. Farma słynie z hodowli wielbłądów i alpak. Na miejscu przywitały nas Panie, które opiekują się tymi zwierzętami. Dzieci usłyszały ciekawostki na temat tych egzotycznych zwierząt, mogły nakarmić je marchewkami, pogłaskać, pospacerować z alpaką na smyczy, a nawet skosztować odżywczego mleka wielbłądziego. Odbyły się również, krótkie warsztaty na których dzieci układały puzzle oraz malowały farbami figurki wielbłądów na swój ulubiony kolor. Na koniec obejrzały film edukacyjny o życiu wielbłądów i alpak. Dzieci pełne wrażeń i uśmiechów powróciły do szkoły.

          • Roboty - 3a

            Być może - każdy z nas marzył lub marzy po cichutku, aby mieć własnego robota, który wyręczyłby w pracach codziennych.

            Dzieci z klasy trzeciej wykorzystały do tego nikomu już niepotrzebne pudełka. Prace zostały wykonane według własnego planu i opracowanego sposobu działania. Można było wydzierać, wycinać, składać, przylepiać, dodatkowo wykorzystując gazetę, papier kolorowy, makulaturę, karton, ścinki tekstylne. Ta wyjątkowa oraz kreatywna zabawa sprawiła wiele frajdy. Nauczyła cierpliwości i wytrwałości. Pozwoliła wejść w krainę fantazji i z całą pewnością rozwinęła dziecięcą wyobraźnię.

          • II Szkolny Turniej Segregowania Odpadów

            Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia Zielony Patrol przeprowadził w naszej szkole II Szkolny Turniej Segregowania Odpadów. Był on częścią projektu “Less waste w naszej szkole”, który realizujemy dzięki zdobycie grantu w konkursie Akademia Fundacji BOŚ. Trzy-osobowe reprezentacje każdej klasy konkurowały ze sobą w trzech grupach wiekowych o tytuł Mistrza Segregowania. Każda drużyna otrzymała zestaw śmieci, które należało rozdzielić na odpowiednie frakcje. Dodatkowo mierzony był czas, ponieważ przy remisowej punktacji decydowała prędkość wykonania zadania.

          • Akcja Żonkile

            W 81. rocznicę powstania getcie warszawskim w ramach akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, uczniowie klas V i VI naszej szkoły przygotowali kwiaty, które są symbolem tego programu, a także podobnie jak młodzież z klas VII i VIII obejrzeli przygotowane przez Muzeum Polin filmy podejmujące tematykę powstania w getcie. Powstanie i wojnę przeżyła zaledwie garstka Żydówek i Żydów. Wśród nich był Marek Edelman i to właśnie od jego gestu – składnia każdego roku, 19 kwietnia żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta – wziął się symbol akcji.

          • XVIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Nasza Mała Ojczyzna”

            Tegoroczna edycja konkursu plastycznego „Nasza Mała Ojczyzna przebiegała pod hasłem: „Moja Najbliższa okolica okiem Picassa”. Najlepsze prace, wybrane w etapie szkolnym, przesłane zostały do organizatora etapu powiatowego. 23 kwietnia odbyła się gala podczas której wręczone zostały nagrody. Wzięły w niej udział cztery uczennice z naszej szkoły, które zajęły wysokie miejsca w konkursie. W kategorii klas IV – VI, w powiecie, pierwsze miejsce zajęła Alicja J. z kl. VI b. W kategorii klas VII – VIII również miejsce pierwsze Patrycja M. z kl. VII b, a drugie Kaja Ż. z kl. VII a. W kategorii klas I -III wyróżnienie otrzymała uczennica kl. II a Klara D.

          • Dzień Ziemi 🌍

            22 kwietnia, jak co roku, obchodzimy Dzień Ziemi. Tym razem zaproszone do biblioteki klasy miały okazję uczcić to święto w bardziej literackiej formie.

            Nasze zaproszenie przyjęła po raz drugi pisarka - Pani Julianna Michorczyk, której powierzyliśmy zadanie poprowadzenia warsztatów literacko-ekologicznych

          • Wirtualna rzeczywistość na lekcjach geografii

            Celem nauczania geografii w szkole jest zainteresowanie dzieci otaczającym nas światem i próba wyjaśnienia, jak ten świat funkcjonuje. Dlatego wizualizacje, fotografie czy filmy są ważną częścią lekcji geografii. Nowoczesne technologie pozwalają jeszcze bardziej zanurzyć się w świat - dzięki wirtualnej rzeczywistości. Oglądając zdjęcia 360 stopni przez okulary vr mamy wrażenie, jakbyśmy znajdowali się w poznawanym miejscu. Na lekcjach geografii uczniowie na chwilę przenoszą się do Kairu, na skraj jeziora lawy, stają oko w oko z żyrafą i oglądają Mrągowo z lotu ptaka. Korzystamy z tej możliwości dzięki sprzętowi otrzymanemu w programie Laboratoria Przyszłości oraz licencji wykupionej przez Radę Rodziców.

          • Dzień Czekolady 🍫😁

            Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a oraz 0d podczas południowych zajęć obchodziły jedno z nietypowych świąt- Dzień Czekolady. W Polsce Dzień Czekolady przypada 12 kwietnia. Podczas zajęć rozmawialiśmy o rodzajach czekolady oraz ulubionych czekoladowych smakołykach. Uczniowie chętnie wzięli udział w pogadance. Dzieci zapoznały się również z historią oraz etapami powstawania czekolady. Nie zabrakło również „czekoladowych” zadań oraz kolorowanek. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. 

          • Spotkanie z uczniami Szkoły Muzycznej w Trzebnicy

            19 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczniów Szkoły Muzycznej w Trzebnicy oraz ich nauczycieli. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 0-3. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z dwoma instrumentami muzycznymi- akordeonem oraz wiolonczelą. Następnie wysłuchali kilka utworów muzycznych wykonanych przez młodych muzyków oraz ich nauczycieli. Najbardziej interesującą częścią koncertu były muzyczne zagadki. Zadaniem uczestników koncertu było odgadnięcie z jakiej bajki pochodzi melodia zagrana przez nauczycieli Szkoły Muzycznej. Dzieci wykazały się zarówno dobrym słuchem, jak i znajomością bajek. Uczniowie Szkoły Muzycznej pięknie zaprezentowały swoje talenty, za co otrzymały wielkie brawa od naszych uczniów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

          • Warsztaty we Wrocławiu👍😁

            17 kwietnia klasa II a wzięła udział w warsztatach. Pierwsze odbyły się w Rynku, w ,,Słodkim

            Czary – Mary” - manufakturze cukierków i lizaków. Dzieci poznały tajniki ręcznej produkcji tych

            kolorowych , zakręconych słodyczy. Każdy z uczestników spotkania wcielił się w rolę cukiernika

            i miał możliwość własnoręcznie wykonać lizaka w dowolnym kształcie. Cukierki i lizaki robione

          • Jak robiliśmy papier... 📃

            16 kwietnia klasy 3c i 4c wzięły udział w wycieczce do Dusznik Zdroju .

            Pod okiem przewodnika uczniowie odbyli spacer malowniczymi alejami Parku Zdrojowego, poznali historię słynnych osób związanych z Dusznikami - m.in. Fryderyka Chopina czy Feliksa Mendelsona. Chętni skorzystali z okazji skosztowania leczniczych wód mineralnych w dusznickiej pijalni.

    • Partnerzy

      • "W drogę ku wysokiej jakości edukacji"
    • Dlaczego my?

        • Sympatyczni pracownicy
        • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
        • Zorientowani na sport
        • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
        • Bogata biblioteka
        • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 02.05.2024
    • Nasze media społecznościowe

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych