• Życzenia dla Niepodległej! 

            Na lekcjach historii uczniowie upamiętniali 105 rocznicę odzyskania niepodległości podejmując różne działania. Odbyły się seanse filmów i pokazy prezentacji dotyczące tego trudnego czasu walki o niepodległości oraz pogadanki o postawach Polaków. Uczniowie przygotowali Kartki z życzeniami dla Niepodległej w barwach bio-czerwonych . Ozdobione symbolami narodowymi zawierały życzenia wolności, niepodległości, pokoju, dobrych obywateli, wiernych żołnierzy i mądrych rządzących. Zapraszamy do obejrzenia kartek do sali 36.

          • Dzień życzliwości

            Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice!

            Za kilka dni – 21 listopada - będziemy obchodzić Dzień Życzliwości. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaplanował kilka działań. Tradycyjnie – serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy. Poniżej przedstawiamy nasze pomysły.


            1. Uczniowie posiadający tego dnia żółty element garderoby - są zwolnieni z odpowiedzi ustnej!

          • I a i I c w Kolejkowie

            15 listopada uczniowie z klasy 1 a i 1c pojechali na wycieczkę do Wrocławia 🚌🚍🏙️🌇
            Tam udali się do najwyższego budynku w mieście - Sky Tower, w którym znajduje się Kolejkowo. Czekała na nich wyprawa przez wspaniały świat miniatur.
            Uczniowie z zaciekawieniem oglądali miniaturowy świat Wrocławia i Dolnego
          • Dzień jeża

            Listopad to miesiąc, kiedy większość jeży już zapadła w sen zimowy. Jednak na 10 listopada obchodzone jest ich święto.

            W Polsce występują dwa gatunki jeży: wschodni (Erinaceus concolor) i europejski (Erinaceus europaeus). Długość ich ciała sięga do 30 cm, a waga waha się w zależności od pory roku. Przed hibernacją może to być nawet 2 kg, a po przezimowaniu spaść o ponad połowę.

          • Matematyka nudna i trudna - niekoniecznie! :)

            Kolejność wykonywania działań to "zmora" matematyczna uczniów.

            W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4A ćwiczyli umiejętności rachunkowe w nieco innej formie. Pracując w grupach mieli okazję się zintegrować oraz utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę. Każda grupa miała do wykonania kilka działań, a otrzymane wyniki musieli następnie ustawić w odpowiedniej kolejności. Przyświecał nam duch współpracy, ale również rywalizacji. Niektórzy mieli momenty zwątpienia, ale przy pomocy koleżanek/kolegów z grupy skrupulatnie brnęli do celu. Matematyka nudna i trudna - niekoniecznie! :)

          • Liściaste sypialnie dla jeży

            Nadchodząca zima to trudny czas dla jeży. Gdy temperatura otoczenia spada około

            10°C jeże zaczynają odczuwać senność, która związana jest ze spowolnieniem funkcji życiowych takich jak szybkość pracy serca, przemiana materii i oddech. W październiku i listopadzie te sympatyczne zwierzaki szukają sch

          • Uczniowie klasy 3a na Bazylowej Polanie 😁🎃

            13 listopada klasa udała się na wycieczkę do Piotrkowiczek na Bazylową Polanę - ogromną łąkę położoną wśród malowniczych wzgórz trzebnickich.

            W pięknym, jesiennym słońcu dzieci rozpoczęły zabawę od poszukiwania dyni, co dostarczyło wiele emocji. Uczniowie dowiedzieli się też o niej parę ciekawostek, mieli okazję poćwiczyć malowanie jej oraz wydobywanie pestek. Wśród atrakcji było też dojenie sztucznej krowy, konkurencję sportowe i degustacja pysznej, pożywnej zupy dyniowej.

          • Dzień jeża w I c

            „Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk.Bardzo ostre igły moje , więc nikogo się nie boję..."

            10 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jeża. Dzieci z kl. Ic poznały wiele ciekawostek z życia tych zwierzątek. Chętnie brały udział w zajęciach i z zaciekawieniem słuchały wiersza Jana Brzechwy „Jeż” oraz nowinek na temat środowiska naturalnego w jakim żyje. Dzieci dowiedziały się również, jakie są preferencje żywieniowe jeża, co lubi jeść, a czego nie, ile posiada kolców i czy zasypia w sen zimowy.

          • 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

            Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości upamiętniający 105. rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej wolności. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Część artystyczna wprowadziła uczniów klas młodszych oraz oddziałów przedszkolnych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie klasy III b recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość. Spotkanie przebiegło w duchu patriotyzmu oraz szacunku dla naszej ojczyzny i zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski.

          • Wizyta w Galerii Trzebnickiej

            Po 3-letniej przerwie związanej z epidemią, w sierpniu odbył się w Trzebnicy plener malarski. Twórcy z Polski i Ukrainy uwiecznili uroki naszego miasta. Kuratorem pleneru był tradycyjnie ks. Bogdan Giemza SDS. Obecnie, prace powstałe podczas pleneru, możemy zobaczyć w Galerii Trzebnickiej. Dlatego też klasa VII b wybrała się, by poznać ciekawe techniki malarskie, obejrzeć znane sobie miejsca uwiecznione rękami artystów i odkryć bogactwo barw i kształtów wypełniających płótna i arkusze papieru. Z pomocą w poznawaniu świata obrazów przyszła pani Karolina Samborska – Zaleska, która z pasją opowiedziała nam o prezentowanych pracach. Podczas wycieczki mogliśmy spojrzeć na nasz region w zupełnie inny sposób - oczami wrażliwych artystów.

          • 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

            Uczniowie kl.7a przygotowali apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mogliśmy przypomnieć sobie jak wiele trudu kosztowało naszych przodków to, abyśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce. Dowiedzieliśmy się , że polska droga do niepodległości była bardzo trudna i kręta, jednak Polakom zawsze przyświecał jeden cel, mimo że dążyli do niego odmiennymi drogami. Oprawę muzyczną, bogatą w patriotyczne akcenty zapewnił chór pod przewodnictwem Pani Justyny Curyło.

          • Święto Niepodległości na plastyce

            Jak świętować rocznice państwowe? Klasa 4 c zajęła się przygotowaniem kotylionów narodowych. Do ich wykonania uczniowie przygotowali białe i czerwone karty papieru i bibułę. Na lekcji plastyki trudzili się wycinając i klejąc poszczególne elementy. Przy okazji poznali historię polskich barw. Zostały one uznane za narodowe po raz pierwszy 3 maja 1792 r. w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uchwałą Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r. potwierdzono wykorzystanie narodowych kokard, nawiązujących do barw Królestwa Polskiego oraz Litwy, które przypinane były na manifestacjach patriotycznych oraz w czasie powstań narodowych. Kokarda – kotylion odwzorowuje godło Królestwa Polskiego: białego orła na czerwonym polu. Nasze kokardy wykorzystane zostaną podczas szkolnych uroczystości z okazji świąt państwowych.

          • Mundial Przedszkolaków

            W czwartek 09.11.2023 r. odbyła się I runda Mundialu przedszkolaków o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Naszą drużynę reprezentowali chłopcy ze wszystkich grup przedszkolnych .

            Mali piłkarze rozegrali dwa mecze, jeden mecz wygrali, drugi przegrali. Chłopcy dzielnie walczyli o wygraną. To wyjątkowe spotkanie miało na celu zacieśnienie więzi między dziećmi, ale również rozwijanie zdolności motorycznych i sportowych, kreatywności oraz umiejętności pracy zespołowej.

          • Wystawa ,,Pasy rzeźby terenu''

            Gdy przyjrzymy się mapie hipsometrycznej Polski, możemy zauważyć pewną regularność w ukształtowaniu powierzchni naszego kraju. Geografowie nazywają to pasami rzeźby terenu. Wyróżnia się sześć pasów: pobrzeża, pojezierza, niziny, wyżyny, kotliny podkarpackie i góry. Podczas lekcji geografii uczniowie klas siódmych poznawali poszczególne pasy, a zdobytą wiedzę zaprezentowali na plakatach i makietach. Efekty ich pracy można zobaczyć na wystawie, która znajduje się na drugim piętrze koło windy. Zapraszam w imieniu autorów prac.

          • Ciekawa lekcja biologii

            Budowa układu pokarmowego jest nam niestraszna! Uczniowie z klas 7 obejrzeli film o budowie i roli układu pokarmowego, następnie wykonali rysunki w zeszytach, a na koniec „rozebrali” model i samodzielnie starali się ułożyć wszystkie organy w odpowiedniej kolejności.

            A. Olszewska

          • Warsztaty ceramiczne inspirowane naturą

            Warsztaty ceramiczne to nie tylko zabawa, ale także doskonały sposób na rozwijanie umiejętności manualnych i wyobraźni, jak również doskonały trening cierpliwości i koncentracji. Dzieci z oddziału przedszkolnego z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy z gliną. Na pierwszych zajęciach poznały metodę lepienia z kuli (tą metodą powstały grzybowe kapelusze) oraz metodę wałeczków (grzybowe nogi). Inspirację do zajęć znaleźliśmy w przyszkolnym parku.

    • Partnerzy

      • "W drogę ku wysokiej jakości edukacji"
    • Dlaczego my?

        • Sympatyczni pracownicy
        • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
        • Zorientowani na sport
        • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
        • Bogata biblioteka
        • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 02.05.2024
    • Nasze media społecznościowe

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych