• Coraz bliżej święta!

            Trudno sobie wyobrazić Wielkanoc bez malowanych jajek. Na plastyce ostatnie przygotowania. Wykorzystując wydmuszki i inne materiały, uczniowie różnych klas dekorowali przyniesione na lekcję pisanki. Nie było to najłatwiejsze zdanie. Ale pomysłów i wytrwałości nie zabrakło. Kolorowe, wzorzyste jaja stanowią nieodzowny element dekoracji wielkanocnego domu i koszyczka, a sama tradycja ich zdobienia liczy wiele tysięcy lat. W ostatnim dniu przed feriami świątecznymi rozstrzygnięty został szkolny konkurs na najładniejszą palmę: I m. zajęła praca Michaliny B z klasy czwartej. II m. prace Natalii M i Jagody K. oraz III m Adam K., wszyscy z klasy czwartej.

          • Dzień Motyla

            Dzieci z oddziałów przedszkolnych postanowiły intensywnie przywoływać wiosnę, w związku z czym włączyły się w świętowanie Dnia Motyla.

            Dzień Motyla, który obchodzimy 14 marca, został ustanowiony na cześć tych pięknych i pożytecznych owadów. Mimo, że motyle nie żyją długo, są one drugim najliczniejszym, zaraz po pszczołach, zapylaczem kwiatów i roślin.

          • Przyszła WIOSNA!!!

            21 marca na zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica Pana Marka Długozimy, dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wzięły udział w uroczystym powitaniu Wiosny na trzebnickim Rynku, na który dotarły wspólnie z przedszkolakami z innych placówek wiosennym, rozśpiewanym pochodem. Dzieci z ogromną przyjemnością obejrzały występy artystyczne, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, zaprezentowały piękne marzanny i kolorowe, wiosenne dekoracje. W radosnym nastroju pożegnały Zimę i powitały Wiosnę.

          • Czekamy na wiosnę

            Tuż przed nadejściem wiosny uczniowie klasy III b z zapałem przystąpili do wykonania Marzanny. Wiosenne Panny zrobione zostały z ekologicznych materiałów: drewna, słomy, siana, papierów i bibuły. Dzieci wiązały, zszywały i upinały kolorowe stroje. Przystrojone Marzanny czekają na pierwszy dzień wiosny. Pożegnamy zimę paląc kukły 21 marca.

          • Olimpiada Antysmogowa ESA

            We wtorek 19 marca siedmioro uczennic i uczniów klas siódmych i ósmych wzięło udział w I etapie konkursu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej – Olimpiada ESA 2024. Rozwiązując online 40 zadań zamkniętych, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą definicji, warunków powstawania, skutków i sposobów zwalczania tego niebezpiecznego zjawiska. Ania Fatyga i Ania Winkler z 7c poradziły sobie najlepiej, zdobywając odpowiednio 85 i 80% punktów i awansowały do drugiego etapu. Gratulacje i powodzenia!

          • Świątecznie na plastyce

            Przygotowanie dekoracji, ozdób świątecznych to nie tylko obowiązek, ale i przyjemność. Na plastyce, w tym roku, uczniowie zmierzyli się z zdaniem wyjątkowo trudnym. Przygotowali palmy. Mimo wielu problemów, walki z materią opierającą się próbom jej poskromienia, młodzi ludzie nie poddawali się i wykonali niezwykle interesujące prace. Najlepsze z nich wezmą udział w konkursie szkolnym na najładniejszą palmę wielkanocną. Wkrótce podamy wyniki konkursu.

          • Poznajemy dzieje naszego miasta

            Na lekcji historii w klasie piątej uczniowie rozmawiali o tym jak wyglądało średniowieczne miasto. Kto wówczas mieszkał w mieście, czym się zajmowali mieszkańcy. Po omówieniu tej tematyki klasy 5a i 5b wyruszyły na spacer po Trzebnicy, by odnaleźć najdawniejsze ślady naszego grodu. A jest ich wcale nie mało. Uczniowie wędrowali, spoglądając na plan, Trzebnicy, z czasu jej pierwszej lokacji, wydanej przez księcia Henryka Brodatego w 1224r. W latach 2000 członkowie Towarzystwa Ziemi Trzebnickiej oznaczyli pierwsze granice miasta za pomocą drewnianych pali, co znacznie ułatwiło młodzieży orientację w terenie. Oprócz rynku z ratuszem, pobliskiego kościoła pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła na ulicy Marcinkowskiej znajdziemy wyraźnie zaznaczone w terenie miejsce po dawnym kasztelu książęcym, które ma kształt niewielkiego wzniesienia. Duże wrażenie wywarł na piątoklasistach znajdujący się w rynk

          • Wielka Liga Czytelników

            W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi przystąpili do tego konkursu czytelniczego.

            Do testu półfinałowego dotarło w sumie 7 uczniów, uzyskując tytuły Aktywnego Czytelnika.

            Test nie był łatwy, tym bardziej więc gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się udziału w konkursie.

            Każda przeczytana książka jest sukcesem dziecka i rodzica, dlatego serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kolejnej edycji!

          • Ciekawa lekcja przyrody

            Dzisiaj w klasie 4C odbyły się warsztaty na temat ,,Porosty jako organizmy wskaźnikowe - skala porostowa''. Na warsztatach, uczniowie udali się w okolice szkoły, aby obserwować porosty rosnące na drzewach, a następnie porównywali je w popularnej 7 stopniowej skali.
            Bioindykatory to organizmy o bardzo wąskiej lub specyficznej tolerancji na określone warunki środowiska. W przypadku porostów, wykorzystywane są one przede wszystkim do oceny stężenia dwutlenku siarki w powietrzu.

          • Nasi zDolni!

            Zdolni, pracowici i zmotywowani – tacy są dwaj uczniowie naszej szkoły, którzy startowali w finałach wojewódzkich konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak. Mateusz S. z klasy 8b oraz Staś B. z klasy 7a zakwalifikowali się do dwóch finałów - Mateusz z języka polskiego i geografii, a Staś z geografii i historii. Finały odbyły się na przełomie lutego i marca, a w ostatnich dniach ogłoszono wyniki. Staś został laureatem Konkursu Historycznego i finalistą Konkursu Geograficznego, a Mateusz - finalistą Konkursu Geograficznego. Gratulacje, jesteśmy dumni, że reprezentujecie naszą szkołę!

          • Europejski Dzień Mózgu

            18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu – doskonała okazja, by podkreślić wagę zdrowia naszego najważniejszego narządu. Mózg to centrum naszej świadomości, pamięci i funkcji poznawczych. Dlatego też warto pamiętać o jego odpowiedniej ochronie i dbałości.

            Mózg często jest określany jako „centrum dowodzenia” ludzkiego organizmu – odpowiada za wszelkie bodźce, które docierają do naszego organizmu. Dzięki niemu widzimy, słyszymy, czujemy, gromadzimy i przetwarzamy informacje.
            Mózg składa się on z dwóch półkul, w których znajdują się zwoje mózgowe odpowiadające za poszczególne cechy i funkcje życiowe.
            Lewa półkula odpowiada za mowę, rozumienie naszej mowy, czytanie, pisanie, a także za logiczne myślenie. Dzięki niej odczuwamy pozytywne emocje.
            Prawa półkula odpowiada za kreatywność, myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię, zdolności muzyczne, plastyczne i artystyczne, intuicję, oraz odczuwa

          • Warsztaty Segregowania Odpadów

            Uczennice i uczniowie z klasy 2a Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy uczestniczyli dziś w Warsztatach Segregowania Odpadów, przeprowadzonych przez Anię, Gabrysię, Sophie i Anię (7c) z Zielony Patrol. Drugoklasiści obejrzeli krótki film animowany zachęcający do dbania o środowisko, a następnie przystąpili do działania. Nauka przez zabawę jest najskuteczniejsza, więc Zielony Patrol przygotował grę edukacyjną o trzech poziomach. Uczniowie musieli zdecydować, do jakiego pojemnika wyrzucić różne rzeczy. Nie wszystko było oczywiste, wiele osób uważa, że chusteczki higieniczne to papier! Nic bardziej mylnego! Powinny trafić do odpadów zmieszanych.

    • Partnerzy

      • "W drogę ku wysokiej jakości edukacji"
    • Dlaczego my?

        • Sympatyczni pracownicy
        • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
        • Zorientowani na sport
        • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
        • Bogata biblioteka
        • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 02.05.2024
    • Nasze media społecznościowe

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
      • Tel/fax: 71 312-08-74, Telefon do rodzica: 500-079-454
      • Szkoła Podstawowa nr 3 ul. M. Konopnickiej 14 55-100 Trzebnica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych